League of Legends

Οτιδήποτε έχει σχέση με gaming (ψηφιακό και μη)
Forum rules
Υπενθυμίζουμε ότι οι συζητήσεις πρέπει να συμφωνούν με τους κανονισμούς χρήσης

Teemo...?

Awww Adorable
16
18%
Teemo owns
26
29%
Meh noob choice
16
18%
f**k Teemo! asdkajsdioawiklasdkas@!###PAsdaponkd
31
35%
 
Total votes: 89
User avatar
X-ray
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 854
Joined: Tue Aug 29, 2006 2:09 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Contact:

Re: League of Legends

Post by X-ray » Tue Jun 18, 2013 11:59 am

chriskin wrote:
Gewitter wrote:ακούω απόψεις για Aatrox.. Πολύ σπασμένος νομίζω..
εμενα μου φαινεται ψιλοαδυναμος παντως - τον εχω πετυχει σε 4-5 normal και 1 ranked και δεν με εντυπωσιασε - μικρο δειγμα προφανως (και ειμαστε εντυπωσιακα χαμηλα ακομα στα ranked με την ομαδα) αλλα ναι, δεν εκλαψα κιολας.
Normal είναι... Έχει τρελό sustain που σημαίνει ότι δυσκολεύει πάρα πολύ κάποιους champs αλλά κατά τα άλλα είναι counterable όπως όλοι και είναι και αρκετά squishy για melee bruiser.
chriskin wrote:
X-ray wrote:Αλλά οκ μωρέ δεν έχει σημασία που δεν έχει thresh πχ. Αν σου βγάλει Blitzcrank προφανώς είναι το ίδιο πράγμα lolol.
πες μου οτι δεν το λες σοβαρα αυτο, please
Το ότι ο Thresh είναι καλύτερο support για τους περισσότερους και το ότι έχει πολλές διαφορές γενικώς με τον blitzcrank σαν champion δεν αλλάζει το γεγονός ότι μοιράζεται με τον blitz το πιο unique και distinct TRADEMARK χαρακτηριστικό του ρε.
Το grab. Γι' αυτό το λόγο όλα τα επιθετικά moves και το επιθετικό (το τονίζω) playstyle ενός thresh είναι σχεδόν ίδια με του blitz. Προφανώς δεν εννώ ότι είναι ίδιοι champion γιατί αν η Riot το έκανε αυτό για κάθε champion που βγάζει θα είχε χρεωκοπήσει. :-D

Είναι σαν να μου λες ότι το stun του taric δεν μοιάζει με το stun sion γιατί όσο πιο μακρυά είσαι τόσο πιο πολύ σε stunarei και επίσης γιατί κάνει σβούρες... Καταλαβαίνεις τι θέλω να πω...

Φυσικά και δεν είναι ίδιοι πάντως αν εκεί θες να καταλήξεις. Ο blitz είναι σαφώς πιο επιθετικός, λόγω ταχύτητας κυρίως, ενώ ο άλλος σαφώς πιο αμυντικός και υποστηρικτικός λόγω της υπερμέγιστης γαματοσίνης της ασπίδας του.

EDIT: Ξεχασα να καταλήξω ότι αυτό που έλεγα πριν είναι ότι το παραπάνω site που είχα δώσει προτείνει πολύ λίγες φορές τον blitz. Προφανώς αν είχε τον thresh θα τον πρότεινε περισσότερο επειδή είναι καλύτερο support. Αλλά οι φορές που προτείνει τον blitz είναι εναντίον αντιπάλων τους οποίους πρέπει να παίξεις επιθετικά και στους οποίους το Grab του blitz βοηθάει πολύ => και ο Thresh μπορεί να κάνει μια χαρά σχεδόν την ίδια δουλειά γιατί κακά τα ψέμματα είναι αρκετά επιθετικό support και αυτός (με τον ίδιο τρόπο - σε λίγο λιγότερο βαθμό)
shrinked image
User avatar
Loner
Venus Former Team Member
Posts: 4004
Joined: Fri Oct 26, 2007 11:08 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: Στη ρωγμή του χρόνου

Re: League of Legends

Post by Loner » Tue Jun 18, 2013 12:20 pm

Έφτιαξα λογαριασμό στον west, όποιος ψήνεται μπορεί να με προσθέσει (και να με boostάρει λίγο, είμαι 6 lvl :-D )
Kerpo
You either die a Spongebob or live long enough to see yourself become the Squidward.
User avatar
X-ray
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 854
Joined: Tue Aug 29, 2006 2:09 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Contact:

Re: League of Legends

Post by X-ray » Tue Jun 18, 2013 12:24 pm

Loner wrote:Έφτιαξα λογαριασμό στον west, όποιος ψήνεται μπορεί να με προσθέσει (και να με boostάρει λίγο, είμαι 6 lvl :-D )
Kerpo
Ψηνόμουνα και εγώ να φτιάξω και εκεί για να έχω σε όλους τους Server. Ωστόσο ανοίξανε άλλους 10 βέβαια χαχαχα (που λέει ο λόγος)
Αλλά θα φτιάξω παρ' όλα αυτά! Θα σε κάνω add soon. :-D
shrinked image
User avatar
Eldebryn
Venus Former Team Member
Posts: 1116
Joined: Sat Sep 18, 2010 8:43 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Somewhere in the Forgotten Realms...

Re: League of Legends

Post by Eldebryn » Tue Jun 18, 2013 5:08 pm

Θα το έβαζα άμεσα αυτό... :P


Link
Image<-- My profile playlists
User avatar
Loner
Venus Former Team Member
Posts: 4004
Joined: Fri Oct 26, 2007 11:08 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: Στη ρωγμή του χρόνου

Re: League of Legends

Post by Loner » Wed Jun 19, 2013 12:31 pm

Oh mi god yesh!
http://www.twitch.tv/teemodies
(stream από teemo που πεθαίνουν από όλους τους live servers :-D )
You either die a Spongebob or live long enough to see yourself become the Squidward.
User avatar
X-ray
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 854
Joined: Tue Aug 29, 2006 2:09 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Contact:

Re: League of Legends

Post by X-ray » Wed Jun 19, 2013 1:35 pm

Loner wrote:Oh mi god yesh!
http://www.twitch.tv/teemodies
(stream από teemo που πεθαίνουν από όλους τους live servers :-D )
shrinked image
shrinked image
User avatar
Stayrakas
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 587
Joined: Mon Sep 28, 2009 7:36 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: StoneCity @ Athens

Re: League of Legends

Post by Stayrakas » Wed Jun 19, 2013 2:13 pm

Επισης καλο tool για να ξερεις τι αντιμετωπιζεις ειναι το http://www.lolnexus.com, που σου δειχνει ranked στατιστικα των αντιπαλων/συμπαιχτων σου , με το που μπεις σε παιχνιδι.
Three Rings for the Elven-kings under the sky,Seven for the Dwarf-lords in their halls of stone,Nine for Mortal Men doomed to die,
One for the Dark Lord on his dark throne,In the Land of Mordor where the Shadows lie.
One Ring to rule them all, One Ring to find them,One Ring to bring them all and in the darkness bind them
In the Land of Mordor where the Shadows lie.
User avatar
X-ray
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 854
Joined: Tue Aug 29, 2006 2:09 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Contact:

Re: League of Legends

Post by X-ray » Wed Jun 19, 2013 5:21 pm

Stayrakas wrote:Επισης καλο tool για να ξερεις τι αντιμετωπιζεις ειναι το http://www.lolnexus.com, που σου δειχνει ranked στατιστικα των αντιπαλων/συμπαιχτων σου , με το που μπεις σε παιχνιδι.
Ξέρεις αν δουλεύει και στο champion select?
Άκυρο το checkara και δεν δουλεύει. Αλλά οκ αρκετά χρήσιμο!
Υπάρχει το elophant.com από όπου μπορείς να κατεβάσεις ένα προγραμματάκι για scouting στο champion select που είναι θεωρητικά πολύ χρήσιμο για να ξέρεις τι champion παίρνουν οι αντίπαλοι συνήθως κλπ κλπ.
Αλλά είναι αρκετά buggy ρε γαμώτο... Και δουλεύει επίσης μόνο για ranked 5s τίποτα άλλο ούτε καν ranked 3s.
Last edited by X-ray on Wed Jun 19, 2013 5:25 pm, edited 1 time in total.
shrinked image
User avatar
Stayrakas
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 587
Joined: Mon Sep 28, 2009 7:36 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: StoneCity @ Athens

Re: League of Legends

Post by Stayrakas » Wed Jun 19, 2013 5:23 pm

Τσου. Απο το loading screen και επειτα
Three Rings for the Elven-kings under the sky,Seven for the Dwarf-lords in their halls of stone,Nine for Mortal Men doomed to die,
One for the Dark Lord on his dark throne,In the Land of Mordor where the Shadows lie.
One Ring to rule them all, One Ring to find them,One Ring to bring them all and in the darkness bind them
In the Land of Mordor where the Shadows lie.
User avatar
vasilaros69
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1299
Joined: Wed Feb 17, 2010 6:07 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: League of Legends

Post by vasilaros69 » Fri Jun 21, 2013 5:36 pm

Loner wrote:Έφτιαξα λογαριασμό στον west, όποιος ψήνεται μπορεί να με προσθέσει (και να με boostάρει λίγο, είμαι 6 lvl :-D )
Kerpo
Παιζει και να σε περνανε για κανα smurf. Υπαρχουν pros με ονοματα Krepo και Kerp!! :lol:
"Sometimes questions are more powerful than answers,..."
User avatar
Loner
Venus Former Team Member
Posts: 4004
Joined: Fri Oct 26, 2007 11:08 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: Στη ρωγμή του χρόνου

Re: League of Legends

Post by Loner » Fri Jun 21, 2013 5:57 pm

vasilaros69 wrote:
Loner wrote:Έφτιαξα λογαριασμό στον west, όποιος ψήνεται μπορεί να με προσθέσει (και να με boostάρει λίγο, είμαι 6 lvl :-D )
Kerpo
Παιζει και να σε περνανε για κανα smurf. Υπαρχουν pros με ονοματα Krepo και Kerp!! :lol:
Ναι, δεν ήταν τυχαίο. Με έχει κάνει ήδη ένας :lol:
You either die a Spongebob or live long enough to see yourself become the Squidward.
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: League of Legends

Post by chriskin » Mon Jun 24, 2013 11:20 am

κατι που εμενα μου φαινεται προφανες αλλα οι περισσοτεροι αντιπαλοι δεν εχουν την ιδια αποψη, με αποτελεσμα να εχω νικησει 15 απο τα 17 aram που επαιξα αυτες τις μερες (με το ενα απο τα αλλα να ηταν 3v5) : φτιαχτε με την πρωτη ευκαιρια runic bulwark. η αυρα του στο howling abyss απλα αλλαζει καθε παιχνιδι σε σημειο που κατανταει αστειο.
ειναι αρκετα πιο δυνατο απ'οτι ειναι στο rift.

αστειο παραδειγμα : επαιζα με viktor, χαναμε συνεχεια και τα tanks μας δεν εβγαζαν bulwark. εβγαλα εγω (στο viktor XD), κερδισαμε 3 μαχες στη σειρα χωρις να κανουμε κατι διαφορετικο απο τις αλλες φορες και μετα το ληξαμε με αρκετη ανεση.
User avatar
Gewitter
Venus Former Team Member
Posts: 1609
Joined: Mon Jan 19, 2009 11:42 am
Academic status: PhD
Gender:

Re: League of Legends

Post by Gewitter » Mon Jun 24, 2013 11:26 am

chriskin wrote:κατι που εμενα μου φαινεται προφανες αλλα οι περισσοτεροι αντιπαλοι δεν εχουν την ιδια αποψη, με αποτελεσμα να εχω νικησει 15 απο τα 17 aram που επαιξα αυτες τις μερες (με το ενα απο τα αλλα να ηταν 3v5) : φτιαχτε με την πρωτη ευκαιρια runic bulwark. η αυρα του στο howling abyss απλα αλλαζει καθε παιχνιδι σε σημειο που κατανταει αστειο.
ειναι αρκετα πιο δυνατο απ'οτι ειναι στο rift.

αστειο παραδειγμα : επαιζα με viktor, χαναμε συνεχεια και τα tanks μας δεν εβγαζαν bulwark. εβγαλα εγω (στο viktor XD), κερδισαμε 3 μαχες στη σειρα χωρις να κανουμε κατι διαφορετικο απο τις αλλες φορες και μετα το ληξαμε με αρκετη ανεση.
χμμ... ενδιαφέρον!!!Θα το δοκιμάσω!!!
----------------------------------
Image
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[i][b][color=#004080]No,no...Listen...He said that if they dug his father's body up, it would be gone. They planted a seed over his grave. The seed became a tree. Moses said his father became a part of that tree. He grew into the wood, into the bloom. And when a sparrow ate the tree's fruit, his father flew with the birds. He said... death was his father's road to awe!.[/color][/i][/b]
User avatar
Aitoulas
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 265
Joined: Sun Feb 08, 2009 5:45 pm

Re: League of Legends

Post by Aitoulas » Mon Jun 24, 2013 3:13 pm

Σε 5v5 ranked έχετε να μου προτείνετε έναν jungler που:
- να μην γίνετε συχνά ban
- να είναι καλός ganker
- σε teamfights να επιβιώνει.
September 28, daylight. The monsters have overtaken the city. Somehow, I am still alive...
User avatar
X-ray
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 854
Joined: Tue Aug 29, 2006 2:09 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Contact:

Re: League of Legends

Post by X-ray » Mon Jun 24, 2013 3:30 pm

Aitoulas wrote:Σε 5v5 ranked έχετε να μου προτείνετε έναν jungler που:
- να μην γίνετε συχνά ban
- να είναι καλός ganker
- σε teamfights να επιβιώνει.
http://lolmatches.com/bans/all/eune/3.8.0.228/0
Κατ 'αρχας δες πάνω για τα πιο συχνά bans.

Εγώ προτείνω hecarim ή Sejuani. O Hecarim απλά γίνεται πιο συχνά ban.
Η Sejuani γίνεται ελάχιστα και είναι φοβερή ειδικά μετά το Frejlord patch.
Αν δεις εδώ: http://www.elophant.com/league-of-legen ... ame-impact
Έχει το μεγαλύτερο game impact και το Win percentage της είναι επίσης πολύ ψηλό (περίπου 53%).

Πέρα από τα stats πιστεύω έχει όλα τα παραπάνω που είπες. Πολύ καλά και ενοχλητικά ganks (dash + permaslow)
Και είναι περισσότερο tanky παρά damage dealer που σημαίνει επιβιώνει στα teamfights.
shrinked image
User avatar
vasilaros69
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1299
Joined: Wed Feb 17, 2010 6:07 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: League of Legends

Post by vasilaros69 » Mon Jun 24, 2013 7:48 pm

chriskin wrote:κατι που εμενα μου φαινεται προφανες αλλα οι περισσοτεροι αντιπαλοι δεν εχουν την ιδια αποψη, με αποτελεσμα να εχω νικησει 15 απο τα 17 aram που επαιξα αυτες τις μερες (με το ενα απο τα αλλα να ηταν 3v5) : φτιαχτε με την πρωτη ευκαιρια runic bulwark. η αυρα του στο howling abyss απλα αλλαζει καθε παιχνιδι σε σημειο που κατανταει αστειο.
ειναι αρκετα πιο δυνατο απ'οτι ειναι στο rift.

αστειο παραδειγμα : επαιζα με viktor, χαναμε συνεχεια και τα tanks μας δεν εβγαζαν bulwark. εβγαλα εγω (στο viktor XD), κερδισαμε 3 μαχες στη σειρα χωρις να κανουμε κατι διαφορετικο απο τις αλλες φορες και μετα το ληξαμε με αρκετη ανεση.
η αυρα στακαρεται αν φτιαξουν 2 παιχτες της ιδιας ομαδας, σωστα?
"Sometimes questions are more powerful than answers,..."
User avatar
Loner
Venus Former Team Member
Posts: 4004
Joined: Fri Oct 26, 2007 11:08 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: Στη ρωγμή του χρόνου

Re: League of Legends

Post by Loner » Mon Jun 24, 2013 8:24 pm

Μόνο για αυτούς τους 2 μετράει 2 φορές
You either die a Spongebob or live long enough to see yourself become the Squidward.
User avatar
Spongebobu
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 702
Joined: Mon Jul 02, 2012 6:54 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: In yo house

Re: League of Legends

Post by Spongebobu » Mon Jun 24, 2013 8:28 pm

Aitoulas wrote:Σε 5v5 ranked έχετε να μου προτείνετε έναν jungler που:
- να μην γίνετε συχνά ban
- να είναι καλός ganker
- σε teamfights να επιβιώνει.
Εγώ θα σου πρότεινα Vi ή Trundle. Και οι δυο είναι σχετικά σπάνια picks (η Vi ίσως οχι τόσο). Ο Trundle gankάρει lvl 2, η Vi είναι godlike μετά τα 6 :eek: Κατα τα άλλα η Vi είναι πιο squishy απο Trundle αλλά το initiate της δίνει ρέστα. Γενικά πάρε Trundle vs. tanky team και Vi vs. hyper carry (Tristana, Vayne...)
Every time you make a typo the errorists win.
Fabio 2 - 1 Funk
User avatar
Stayrakas
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 587
Joined: Mon Sep 28, 2009 7:36 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: StoneCity @ Athens

Re: League of Legends

Post by Stayrakas » Mon Jun 24, 2013 8:59 pm

+Για trundle! Στα ganks πολυ καλο damage και tanky!.

+Οτι ειναι the king of trolls :)


Και μετα απο το παραπανω ποστ και επειδη εψαχνα και εγω jungler, i ll try vi
Three Rings for the Elven-kings under the sky,Seven for the Dwarf-lords in their halls of stone,Nine for Mortal Men doomed to die,
One for the Dark Lord on his dark throne,In the Land of Mordor where the Shadows lie.
One Ring to rule them all, One Ring to find them,One Ring to bring them all and in the darkness bind them
In the Land of Mordor where the Shadows lie.
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: League of Legends

Post by chriskin » Mon Jun 24, 2013 9:31 pm

εγω θα ελεγα maokai και nasus
εκτος οτι κανενας δεν τους κανει ποτε ban ειναι εντυπωσιακα ευκολο να κανεις ωραια ganks

trundle/nunu αμα βαριεσαι και θες το ευκολοτερο πιθανο jungle επισης - η θελεις να τρολαρεις λιγακι και σ'αρεσει να εχεις δυο jungles αντι για ενα :)
vasilaros69 wrote: η αυρα στακαρεται αν φτιαξουν 2 παιχτες της ιδιας ομαδας, σωστα?
μονο γι αυτους τους δυο - αν και ακομα και ετσι δεν ειναι κακη ιδεα να φτιαξεις διπλο στο abyss. εχεις μετα δυο tanks που απλα δεν πεφτουν με τιποτα μπροστα οσο οι αλλοι καθαριζουν με poke απο πισω. θεωρητικα τοσο κακο build οσο δεν παει, αλλα λειτουργει κι αυτο. το καναμε καποια στιγμη με vi/riven οσο απο πισω yi, nidalee kai ryze καθαριζαν κοσμακη
User avatar
X-ray
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 854
Joined: Tue Aug 29, 2006 2:09 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Contact:

Re: League of Legends

Post by X-ray » Tue Jun 25, 2013 2:55 pm

Ε τώρα Abyssal στη Riven... Δεν είναι ΤΟΣΟ καλή η αύρα ώστε να το δικαιολογεί. Να έχει τουλάχιστον 1 ap spell ρε παιδάκι μου... Εκτός είναι τόσο κακός με τη Riven αυτός που του έτυχε που ουσιαστικά είναι απλά τσουβάλι με άμμο να βαράνε οι αντίπαλοι. Σε τέτοια περίπτωση οκ. (Με μια δόση υπερβολής ως συνήθως)
Θα συμφωνήσω όσο αφορά το Bulwark όμως.
shrinked image
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: League of Legends

Post by chriskin » Tue Jun 25, 2013 3:24 pm

abyssal προφανως αμα ειναι ap παιχτης - δεν ειπα οπως ποτε για abyssal στην καημενη τη riven.
σε malphite ομως ειναι τοοοοσο καλυτερο στο abyss απ'οτι στο rift <3.
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
(αν και, για να καφριλιασω, η δουλεια της passive του abyssal σε τοσο μικρη πιστα παιζει και να αξιζει και μονη της :lol: )
Post Reply

Return to “Gaming”