NBA 2K Series

Οτιδήποτε έχει σχέση με gaming (ψηφιακό και μη)
Forum rules
Υπενθυμίζουμε ότι οι συζητήσεις πρέπει να συμφωνούν με τους κανονισμούς χρήσης
Post Reply
User avatar
X-ray
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 854
Joined: Tue Aug 29, 2006 2:09 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Contact:

NBA 2K Series

Post by X-ray » Thu Oct 01, 2015 5:20 pm

Μιας και βγήκε το 2K16... Είναι κανείς fan ΝΒΑ 2K?
Εγώ φέτος το αγόρασα ελπίζοντας ότι δεν θα επαναληφθεί το φιάσκο του 2k14 με τους ανύπαρκτους server...
Μέχρι στιγμής φαίνεται πολύ καλό...
Δεν λείπουν φυσικά τα WTF moments, με κερασάκι στην τούρτα το MyCareer όπου έφτιαξα Λευκό παίκτη του οποίου για κάποιο λόγο όλη η οικογένεια είναι έγχρωμη... Έχει μάλιστα και !!TWIN SISTER!! η οποία είναι African American.... lulz
Μάλλον πρέπει να συνειδητοποιήσω δύο πράγματα:
1) Ο παίκτης μου είναι υιοθετημένος και του λένε ψέμματα
2) Είναι και ηλίθιος και δεν καταλαβαίνει ότι του λένε ψέμματα...

Anyway. Όποιος το έχει αυθεντικό ας μου πει μήπως παίξουμε κανένα game online!

BONUS EPIC MOMENT

Link
shrinked image
User avatar
Future Hacker
byte level
byte level
Posts: 103
Joined: Tue Oct 16, 2012 8:07 pm
Gender:

Re: NBA 2K Series

Post by Future Hacker » Thu Oct 15, 2015 9:12 pm

αξιζει φιλε το αυθεντικο?? Το online λεει τιποτα? Οι σερβερς ειναι οκ? ή πεφτουν?
το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν
User avatar
X-ray
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 854
Joined: Tue Aug 29, 2006 2:09 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Contact:

Re: NBA 2K Series

Post by X-ray » Fri Nov 06, 2015 12:32 pm

TL;DR;
Αυθεντικό = Online Features
Τα Online Features & Modes είναι πολύ καλά φέτος
===> Το αυθεντικό φέτος αξίζει κατά τη γνώμη μου.

Συνήθως η 2K (μια από τις πιο άθλιες εταιρίες σε customer service που υπάρχουν) κάτι θα καταφέρει να κάνει για να σε ξενερώσει.
Π.Χ. έβγαλε πρόσφατα patch το οποίο πιο πολλά bugs δημιούργησε παρά έφτιαξε. Ένα από αυτά ήταν να crusharει σε πολλούς το game στο startup επειδή ήταν out of sync με τον server. Hotfix φυσικά δεν βγήκε, οπότε μετά από πολύ ψάξιμο το έφτιαξα μόνος μου.
Την επόμενη μέρα έπεσαν οι servers. Τώρα φαίνεται να λειτουργούν όλα και πάλι. Και πριν το patch επίσης λειτουργούσαν όλα καλά.

Εγώ προσωπικά παίζω πολύ MyTeam και MyCareer φέτος.
Υπάρχει και glitch με το Virtual Currency και μπορείς να βγάζεις λίγο on-the-side για να έχεις ένα boost (ειδικά στο mycareer).
Το glitch είναι ότι στο myCareer αφού μπεις στο nba μπορείς να βάλεις 12λεπτο quarter και Hall of Fame dif. και να μπαίνεις σε ένα game και αμέσως να κάνεις simulate to end και παρ' όλο που σου λέει ότι δεν θα πάρεις VC παίρνεις γύρω στα 500-800 (ανάλογα πως έπαιξε ο παίκτης σου) λόγω Hall of Fame bonus.

Εγώ έχω φτιάξει έναν παίκτη ειδικά γι αυτό ώστε να μην κάνω simulate τα games του κανονικού μου myCareer.

Τα VC είναι χρήσιμα γιατί στην αρχή ο παίκτης σου αρχίζει με 55 overall και θέλει πολύ grind για να τον κάνεις decent.
Ενώ αν έχεις VC τον πας γύρω στο 75-80 από College και είσαι ένας πολύ καλός rookie. Μετά από αυτό μπορείς και να του κάνεις upgrades μόνο με τα VC που βγάζεις. Αλλά είναι λίγο τραγικό να παίζεις στο nba με 60overall παίκτη...
shrinked image
User avatar
dkspreegeorge
bit level
bit level
Posts: 9
Joined: Mon Dec 16, 2013 12:10 pm
Academic status: High school
Gender:

Re: NBA 2K Series

Post by dkspreegeorge » Fri Nov 06, 2015 2:09 pm

Σκέφτομαι κ εγώ να το τσιμπήσω ρε φίλε. Να σου πω, έχει το feature που σκανάρεις την μάπα σου και την βάζεις στο game? γιατί στο ps3 και στο xbox την είχαν πέρυσι αλλά στο pc μας έγραψαν λίγο :(
User avatar
X-ray
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 854
Joined: Tue Aug 29, 2006 2:09 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Contact:

Re: NBA 2K Series

Post by X-ray » Mon Nov 09, 2015 9:55 am

Μπα δεν είδα κάτι τέτοιο...
Επίσης το με το patch που έκαναν τέρμα το glitch που λέω παραπάνω... Ότι φάγαμε φάγαμε :P
shrinked image
Post Reply

Return to “Gaming”