Pc Gaming

Οτιδήποτε έχει σχέση με gaming (ψηφιακό και μη)
Forum rules
Υπενθυμίζουμε ότι οι συζητήσεις πρέπει να συμφωνούν με τους κανονισμούς χρήσης
Post Reply
User avatar
Major
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 236
Joined: Fri Jul 23, 2004 3:13 pm
Location: Καναπές exclucively

Pc Gaming

Post by Major » Tue Mar 22, 2005 5:46 pm

Ψάχνω ψάχνω όλα τα topics και ένα που να αναφέρεται σε pc gaming δεν είδα πουθενά.μη μου πείτε ότι ασχολείστε μόνο με programming κτλ. θα γελάσουν πολύ.κατά τα άλλα μές τη τσάντα πάντα υπάρχει ένα pc master = holy bible.
anyway εγώ άνοιξα το θέμα έτσι να υπάρχει.τώρα ποιός θα συμμετέχει παίζεται.
καλά αν δω τα δύσκολα σφυράω στο φίλο semi να πούμε καμμιά λαλακία να περνάει η ώρα.

Τώρα έχω αναλάβει (ως εργασία πάντα) το thief 3.
κάπως αργά βέβαια...
Ωραίος τίτλος και αρκετά ατμοσφαιρικός.Ευτυχώς χωρίς όπλα mass destruction στύλ προχωράω και μαμάω.Stealth στοιχεία και διαδραματίζεται όλο νύχτα κινούμενος στις σκιές και χτυπώντας από πίσω αφόρυβα.αλλά και χύμα αν χρειαστεί.Σε όποιους αρέσει ο τρόπος που κινείσαι στο splinter cell θα τους αρέσει πολύ.

Πρόσφατα το Far Cry!!! Και πολύ Far καλός τίτλος αν και μου το γονάτισε το κονσερβοκούτι μου.Need Upgrade soon.Σνίφ
"Mess with the best die like the rest" - Major
User avatar
Einherjar
Venus Project Founder
Venus Project Founder
Posts: 3751
Joined: Tue Jan 27, 2004 4:42 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Washington DC, USA
Contact:

Post by Einherjar » Tue Mar 22, 2005 6:29 pm

Ψάχνω ψάχνω όλα τα topics και ένα που να αναφέρεται σε pc gaming δεν είδα πουθενά
Φαίνεται δε ψάχνεις καλά... Doom 3 :mrgreen:
[Better to understand a little than to misunderstand a lot]
User avatar
semis19
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1607
Joined: Sat May 01, 2004 12:10 am
Location: Άνω Γλυφάδα - Αθήνα
Contact:

Post by semis19 » Tue Mar 22, 2005 6:31 pm

Einherjar wrote:
Ψάχνω ψάχνω όλα τα topics και ένα που να αναφέρεται σε pc gaming δεν είδα πουθενά
Φαίνεται δε ψάχνεις καλά... Doom 3 :mrgreen:
Νομίζω είναι και unique!
"Make way for the bad guy.", Al Pacino, Playing Tony Montana in Scarface
"Elementary, my dear Watson.",The adventures of Sherlock Holmes
"A boy's best friend is his mother.", Antony Perkins, Psycho
"P.M.P. Fight Hey, Juohmaru, you are a fighter of hope, P.M.P. Fight Put your love into machines ..." - Plawres SanShiro
User avatar
Major
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 236
Joined: Fri Jul 23, 2004 3:13 pm
Location: Καναπές exclucively

Post by Major » Tue Mar 22, 2005 6:36 pm

you 're right my friend αλλά με τίτλο doom3 και στην ενότητα software δε το φαντάστηκα.θα το περίμενα ταπεινή μου γνώμη κάπου στην ψυχαγωγία ή στα off topic(Καλύτερα στην ψυχαγωγία αλλά ως κεντρικό μαζί με τα "κινηματογράφος,βιβλία κτλ."
"Mess with the best die like the rest" - Major
User avatar
Einherjar
Venus Project Founder
Venus Project Founder
Posts: 3751
Joined: Tue Jan 27, 2004 4:42 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Washington DC, USA
Contact:

Post by Einherjar » Tue Mar 22, 2005 9:46 pm

και αυτά software δεν είναι? λέω εγώ τώρα...
[Better to understand a little than to misunderstand a lot]
User avatar
Paralias
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1346
Joined: Mon May 24, 2004 11:30 am
Academic status: Alumnus/a
Location: Αθήνα

Post by Paralias » Tue Mar 22, 2005 11:53 pm

Εμένα μου αρέσουν τα adventure.Να λύνω γρίφους και έτσι... :cool:
Πολύ καλό το Syberia 2.Πάααααααρα πολύ καλό!Όποιος ασχολείται με τέτοιου είδους παιχνίδια ας το πάρει.. και ας προτείνει και άλλα.
User avatar
TaRaNTuLa
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1598
Joined: Fri Apr 30, 2004 4:54 pm
Academic status: PhD
Gender:
Location: MMLab

Post by TaRaNTuLa » Wed Mar 23, 2005 12:16 am

Εγώ πάλι έχω "καθαρίσει" όλα σχεδόν τα παιχνίδια που αφορούν αγώνες αυτοκινήτων(παράνομους και μη ;) )

Φαίνεται και από το όλο μου προφίλ... :-D
Tamiya rulezZz....

TL-01 Full Carbon, TL-01 Upgraded, FF-01 Upgraded, M03, CC-01, ΤΤ-01 TypeE, Volvo και Scania Trucks και η λίστα συνεχίζεται...
User avatar
Major
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 236
Joined: Fri Jul 23, 2004 3:13 pm
Location: Καναπές exclucively

Post by Major » Wed Mar 23, 2005 11:08 am

Einherjar wrote:και αυτά software δεν είναι? λέω εγώ τώρα...
φίλε Einherjar εντάξει μη βαράς... :smt075
"Mess with the best die like the rest" - Major
User avatar
Einherjar
Venus Project Founder
Venus Project Founder
Posts: 3751
Joined: Tue Jan 27, 2004 4:42 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Washington DC, USA
Contact:

Post by Einherjar » Wed Mar 23, 2005 11:16 am

ντάξει, ένα σχόλιο κάναμε :roll:
προσωπικά μου αρέσουν παιχνίδια τύπου doom όπου πας, τα διαλύεις όλα και μετά γουστάρεις :-D
[Better to understand a little than to misunderstand a lot]
User avatar
AmmarkoV
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2838
Joined: Thu Nov 04, 2004 2:55 pm
Gender:
Location: Reloaded @ Santa Friday
Contact:

Post by AmmarkoV » Wed Mar 23, 2005 11:26 am

Major wrote: pc master = holy bible.
Ωπ φιλαράκι δικός μου είσαι.. :razz:
Major++
αν και καλύτερα από holy bible , pc master = καζαμίας (Αν έχεις διαβάσει πολύ θα θυμηθείς σε τι αναφέρωμαι..)
Μια άπ`τα ίδια και εγώ φανατικός Pcmasteras από το 1996!
Major wrote: φίλε Einherjar εντάξει μη βαράς...
Δεν σου είπε και τίποτα.. ;)

Επίσης είναι οντως καλή ιδέα να δημιουργηθεί topic για gaming.. :-D :-D

Εγώ το τελευταίο παιχνίδι που τελείωσα ήταν το Silent Hill 4 , απλά άψογο..
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
I would love to change the world, but they won't give me the source code. Οι καθηγητές πληρώνονται από το δημόσιο αρα από όλους τους Έλληνες για να κάνουν τα μαθήματα. Όλοι οι Έλληνες θα έπρεπε να μπορούν να δουν τα μαθήματα τα οποία πληρώνουν! Tο πνευματικό έργο που επιτελείται με τα χρήματα του δημοσίου ΔΕΝ είναι μόνο δικό σας Όποιος δεν δίνει πανελλήνιες έχει δικαίωμα στην γνώση που πληρώνει [url=http://ammar.gr/gddg]gddg blog[/url]
Image
User avatar
Major
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 236
Joined: Fri Jul 23, 2004 3:13 pm
Location: Καναπές exclucively

Post by Major » Wed Mar 23, 2005 11:41 am

No hard feelings my friend :smt056
Οσον αφορά τα adventure έχω παίξει μόνο τα dracula 1, 2
και το necronomicon.
Βρήκα το dracula 2 σχετικά δύσκολο. σε μερικά σημεία η φαντασία σου πρέπει να οργιάζει(στο σημείο όπου φτιάχνεις τη μηχανή που διώχνει τα ποντίκια στον υπόνομο και παρακάτω που κάνεις κάτι με τα αγάλματα στο νεκροταφείο για να ανοίξει μια πόρτα)Το dracula 1 το βρήκα ποιό ωραίο(τοπία κτλ) αλλά ήταν αρκετά εύκολο.(αν δε κολλάω εγώ που είμαι άσχετος με το συγκεκριμένο είδος ο έμπειρος πως θα το δει???)
Το necronomicon το βαρέθηκα.δεν κόλλησα.Φαντάσου τίτλος.(αν και canal+)
Για το Syberia(το 1 όμως είχα διαβάσει μια κριτική που το είχε στα πιό δύσκολα)

όσο για τον φίλτατο tarantula από racing μου άρεσαν τα colin mcrae 2(το 3 όχι)
(το να μπαίνεις με τα 4 στις στροφές και τους κώλους που πετάς στη γαλλία και ειδικά στην ιταλία στο mcrae2 στο 3 δεν υπήρχαν.γενικά όλο το στήσιμο του παιχνιδιού (στο 3)αλλάχτηκε δίνοντας λεπτομέρεια στον τομέα graphics και αλλάζοντας δυστυχώς το gameplay.τι με νοιάζει εμένα τώρα αν βλέπω τον mcrae να γυρνάει το τιμόνι ή να κουνάει το λεβιέ όταν στο gameplay είναι σα να στρίβει ο δρόμος και όχι το αμάξι(βλ. vrally 1, test drive)

Από άποψη μοντίφας το need for speed underground 2 πολύ ωραίο με ανοιχτό δρόμο για κόντρες και όχι περιορισμό σε πίστες όπως το 1
Πάντως αν τα αυτοκίνητα που αποτελούν την κίνηση, το traffic δηλαδή, ήταν πιο γρήγορα(να μη πηγαίνουν με 60) ώστε να χώνεσαι ανάμεσά τους θα ήταν πολύ καλύτερα.
Ποιός έξυπνος από τους σχεδιαστές έβγαλε το honda s2000 έξω από το δεύτερο τίτλο δε ξέρω.Η mustang άπαιχτη.

-Πολλά έγραψα εεε??
-Ε μάλλον... :smt014 :smt021 :thumbdown:

merged by Ethel

φίλε AmmarkoV γουστάρω που έχουμε τα ίδια γούστα. το silent hill 4 το έπαιξα πριν τα χριστούγεννα και μου άρεσε πολύ.ήταν το πρώτο hill που έχω παίξει.Μέχρι τότε resident evil.καταλαβαίνεις...(Αν και φανατικός με τα μπούνια tombraiderάς.(tomb 2, 3(to καλύτερο), 4, 5.στο 6(the angel of darkness) η eidos τα γ@μησε όλα προσπαθώντας να συμβαδίσει στο πνεύμα της εποχής.μπλιαχ :pukel:

όσον αφορά το silent hill 4 ο γρίφος με το 3όροφο σύμπλεγμα κελιών που έπρεπε να τα ευθυγραμίσεις για να βγείς από την τρύπα στο υπόγειο ήταν πραγματικά φοβερός(μου βγαλε την πίστη ομολογώ να πω)

Αααα και Pc master έχω σταματήσει να παίρνω καιρό τώρα.δε ξέρω γιατί.απλά έτσι. Πάντως τον καζαμία των θυμάμαι.θυμάμαι ακόμα τις στήλες programming που είχε.Τις έβλεπα μικρός και έλεγα"καλά τέτοιες π@@@ριες θα κάνω όταν σπουδάσω..."
Χωρίς σχόλια
"Mess with the best die like the rest" - Major
User avatar
AmmarkoV
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2838
Joined: Thu Nov 04, 2004 2:55 pm
Gender:
Location: Reloaded @ Santa Friday
Contact:

Post by AmmarkoV » Wed Mar 23, 2005 12:35 pm

Εγώ έχω παίξει και το Silent Hill 3 το οποίο το θεωρώ ακόμα καλύτερο από πλοκή και στυλ και στο συνιστώ..
Βασικά είναι που στο 3 είχες και μια κοπέλα σαν τα κρύα τα νερά για προταγωνίστρια(όχι τον άλλο τον μαντράχαλο.. :-D )και μέσα σε όλα τα θεοπάλαβα πράγματα που γίνονταν κάπου σε έπιανε και το φιλότιμο για να την σώσεις.. :cool:
Τι τερματισμούς έκανες στο 4?
Εγώ έκανα έναν στον οποίο πεθαίνει η κοπελιά,γιατί άργησα να καταλάβω τι παίζει με τον boss .. :cry: .. και άλλον έναν οπού σώζονται και οι 2. Το παιχνίδι έχει 4 τερματισμούς σύνολο..
Και εγώ έχω παίξει όλα τα resident και τα dino crisis αλλά σε κονσόλες φίλων και ήταν παρα πολύ ευχάριστη έκπληξη η μεταφορά του SilentHill στο PC!
Major wrote:η eidos τα γ@μησε όλα προσπαθώντας να συμβαδίσει στο πνεύμα της εποχής.μπλιαχ pukel
Από την EIDOS όμως υπάρχει και το Hitman!!! ;)
(Αν το έχεις παίξει και σου άρεσε , μετά επιβάλλεται να δείς και τις ταινίες Bourne Identity + Bourne Supremacy)

Γενικότερα έχω παίξει άπειρα παιχνίδια αλλά τελικά έχω καταλήξει κατα κόρον (στο LAN) στα C&C Generals, CS, Battlefield Vietnam+1942
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
I would love to change the world, but they won't give me the source code. Οι καθηγητές πληρώνονται από το δημόσιο αρα από όλους τους Έλληνες για να κάνουν τα μαθήματα. Όλοι οι Έλληνες θα έπρεπε να μπορούν να δουν τα μαθήματα τα οποία πληρώνουν! Tο πνευματικό έργο που επιτελείται με τα χρήματα του δημοσίου ΔΕΝ είναι μόνο δικό σας Όποιος δεν δίνει πανελλήνιες έχει δικαίωμα στην γνώση που πληρώνει [url=http://ammar.gr/gddg]gddg blog[/url]
Image
User avatar
Major
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 236
Joined: Fri Jul 23, 2004 3:13 pm
Location: Καναπές exclucively

Post by Major » Wed Mar 23, 2005 12:51 pm

AmmarkoV wrote:Major έγραψε:
η eidos τα γ@μησε όλα προσπαθώντας να συμβαδίσει στο πνεύμα της εποχής.μπλιαχ pukel

Από την EIDOS όμως υπάρχει και το Hitman!!!
οσο αφορά το θέμα tomb raider εννοούσα
όσο για το hill4 μία φορά το έβγαλα και το άφησα.
τον έβγαλα τον αρχηγό αλλά δε θυμάμαι τι παίζει ως video στο τέλος.sorry
"Mess with the best die like the rest" - Major
User avatar
TaRaNTuLa
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1598
Joined: Fri Apr 30, 2004 4:54 pm
Academic status: PhD
Gender:
Location: MMLab

Post by TaRaNTuLa » Wed Mar 23, 2005 1:05 pm

Major wrote:Από άποψη μοντίφας το need for speed underground 2 πολύ ωραίο με ανοιχτό δρόμο για κόντρες και όχι περιορισμό σε πίστες όπως το 1
Πάντως αν τα αυτοκίνητα που αποτελούν την κίνηση, το traffic δηλαδή, ήταν πιο γρήγορα(να μη πηγαίνουν με 60) ώστε να χώνεσαι ανάμεσά τους θα ήταν πολύ καλύτερα.
Ποιός έξυπνος από τους σχεδιαστές έβγαλε το honda s2000 έξω από το δεύτερο τίτλο δε ξέρω.Η mustang άπαιχτη.
Χώνεσαι και ας πηγαίνουν οι άλλοι με 60! :-D ;)

Η Mustang καλη,αλλά κατά τη γνώμη εμένα και του shuma-cher,GTO και Impreza λένε περισσότερο από όλα (σε βελτίωση 3ου σταδίου αλλά και μαμά) :twisted:
Tamiya rulezZz....

TL-01 Full Carbon, TL-01 Upgraded, FF-01 Upgraded, M03, CC-01, ΤΤ-01 TypeE, Volvo και Scania Trucks και η λίστα συνεχίζεται...
User avatar
Major
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 236
Joined: Fri Jul 23, 2004 3:13 pm
Location: Καναπές exclucively

Post by Major » Wed Mar 23, 2005 1:09 pm

πάντως επειδή το έχω ψιλολιώσει το undergound2 το καλύτερο είναι η celica sto 3o level.νομίζεις ότι είναι το skyline αλλά δεν είναι.με το handling της celica κόβει λιγότερο στις στροφές και βγάζεις μεγαλύτερη τελική!!!
Καλά το skyline έχει καλύτερο άρπαγμα στο ξεκίνημα
"Mess with the best die like the rest" - Major
User avatar
semis19
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1607
Joined: Sat May 01, 2004 12:10 am
Location: Άνω Γλυφάδα - Αθήνα
Contact:

Post by semis19 » Wed Mar 23, 2005 1:11 pm

Ανοίξαμε συζήτηση με το αγαπημένο θέμα ...
Θεωρώ τον εαυτό μου master στα στρατηγικής και ιδιαίτερα ... στις σειρές
1) command and conquer, red alert 1 & 2, Yuri's revenge, generals
2) Age of empires 1 & 2, Age of mythology, Titans
2η μεγάλη μου αγάπη τα adventures ... θεωρώ για μένα το καλύτερο το silent hil 1 στη αρχή που συμμετέχεις στο όνειρο είναι ότι πιο πονηρό και ψυχεδελικό έχω δει σε adventure!
Στην συνέχεια έχω παίξει SH 2,3, Resident Evil all (the best 1,2 & code veronica), Alone in the derk, Loch Ness, Necronomicon, Dracula 1 - 2, Sherlock Holms the mystery of the mummy & the case of the silver earring (απλά το καλύτερο στο είδος του), Matal Gear Solid 1 (αν και προσεγγιζει το απλά σκοτώνω παρά γρίφους, αν και εχει κατι τρελούς), Τomb raider 1, Phadasmagoria (all time classic), Indiana Jones, Riven (best graphics δεν έχουν ακόμα ξεπεραστεί θεωρώ) and so many other ...
Είμαι fan επίσης των Fifa xxxx και Management xxxx
Αυτά ...
"Make way for the bad guy.", Al Pacino, Playing Tony Montana in Scarface
"Elementary, my dear Watson.",The adventures of Sherlock Holmes
"A boy's best friend is his mother.", Antony Perkins, Psycho
"P.M.P. Fight Hey, Juohmaru, you are a fighter of hope, P.M.P. Fight Put your love into machines ..." - Plawres SanShiro
User avatar
AmmarkoV
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2838
Joined: Thu Nov 04, 2004 2:55 pm
Gender:
Location: Reloaded @ Santa Friday
Contact:

Post by AmmarkoV » Wed Mar 23, 2005 1:20 pm

semis19 wrote: Θεωρώ τον εαυτό μου master στα στρατηγικής και ιδιαίτερα ... στις σειρές
1) command and conquer, red alert 1 & 2, Yuri's revenge, generals
Τι faction παίρνεις στο generals? (εγώ GLA Demolition)
Πόσους hard μπορείς να καταφέρεις μόνος σου? Εγώ έχω πάρει μέχρι 3(2Tank Generals+1Infantry)!
Τα Silent Hill 1,2 τα έχεις σε PC?
Ψάχνω καιρό να τα βρώ αλλά δεν υπήρχαν πουθενά..
Επίσης must!! το soundtrack του Silent Hill.
Και το Metal Gear παιχνιδάρα.. Τι μου θύμησες.. :smt101
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
I would love to change the world, but they won't give me the source code. Οι καθηγητές πληρώνονται από το δημόσιο αρα από όλους τους Έλληνες για να κάνουν τα μαθήματα. Όλοι οι Έλληνες θα έπρεπε να μπορούν να δουν τα μαθήματα τα οποία πληρώνουν! Tο πνευματικό έργο που επιτελείται με τα χρήματα του δημοσίου ΔΕΝ είναι μόνο δικό σας Όποιος δεν δίνει πανελλήνιες έχει δικαίωμα στην γνώση που πληρώνει [url=http://ammar.gr/gddg]gddg blog[/url]
Image
User avatar
semis19
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1607
Joined: Sat May 01, 2004 12:10 am
Location: Άνω Γλυφάδα - Αθήνα
Contact:

Post by semis19 » Wed Mar 23, 2005 1:32 pm

AmmarkoV wrote:
semis19 wrote: Θεωρώ τον εαυτό μου master στα στρατηγικής και ιδιαίτερα ... στις σειρές
1) command and conquer, red alert 1 & 2, Yuri's revenge, generals
Τι faction παίρνεις στο generals? (εγώ GLA Demolition)
Πόσους hard μπορείς να καταφέρεις μόνος σου? Εγώ έχω πάρει μέχρι 3(2Tank Generals+1Infantry)!
Τα Silent Hill 1,2 τα έχεις σε PC?
Ψάχνω καιρό να τα βρώ αλλά δεν υπήρχαν πουθενά..
Επίσης must!! το soundtrack του Silent Hill.
Και το Metal Gear παιχνιδάρα.. Τι μου θύμησες.. :smt101
Ένα - ένα AmmarkoV ...
Στο generals παίρνω τους πρώην Ρώσσους (για μένα 100 ονόμτα να αλλάξουν ρώσσους θα τους λέω ...)
Δεν έχω παίξει ακόμα skirmish στο καινούργιο ... αν και το έχω τερματίσει με όλες τις στρατιές στο hard ...
Αλλά για να πάρεις μια γεύση στο RA 2 έχω καθαρίσει 7 brutal σε μεγάλη πίστα με all όπλα μαζικής καταστροφής (Πυρηνικες - Κατεγίδες) ...
SH 1,2 - Ps one
MGS για μένα έχει τη 2 η θέση μετά το sh 1 αλλά και αυτό δεν παίζεται ...
Snake, snake, snake, ... Snaaaaaakeeeee ...
Κορυφή!
"Make way for the bad guy.", Al Pacino, Playing Tony Montana in Scarface
"Elementary, my dear Watson.",The adventures of Sherlock Holmes
"A boy's best friend is his mother.", Antony Perkins, Psycho
"P.M.P. Fight Hey, Juohmaru, you are a fighter of hope, P.M.P. Fight Put your love into machines ..." - Plawres SanShiro
User avatar
Ganther
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2273
Joined: Fri Jun 18, 2004 9:31 am
Academic status: 3rd year
Gender:

Post by Ganther » Wed Mar 23, 2005 1:51 pm

Δεν νοειται ανθρωπος ο οποιος θελει να λεγεται adventuras και δεν εχει παιξει τα Monkey Island ολη τη σειρα, και επισης δεν εχει πεξει ολη την σειρα με Tex Murphy...
Επισης δειτε το The longest journey το οποιο ειναι επισης φανταστικο, και το Grim Fandango. (Ολα αυτα ειναι αρκετα παλια... Αλλα μπορειτε να τα βρειτε... ;) )
User avatar
AmmarkoV
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2838
Joined: Thu Nov 04, 2004 2:55 pm
Gender:
Location: Reloaded @ Santa Friday
Contact:

Post by AmmarkoV » Wed Mar 23, 2005 1:52 pm

semis19 wrote: Στο generals παίρνω τους πρώην Ρώσσους (για μένα 100 ονόμτα να αλλάξουν ρώσσους θα τους λέω ...)
:-D
Από ότι μου είπες για το RA2 πρέπει να είσαι καλός..
Εγώ λιώνω με φίλους σε 4απλό, αν παίξεις σε lan θα δείς , το Zero Hour είναι το καλύτερο C&C από όλα.. (Και το λέω έχοντας παίξει και το πρώτο και το Red Alert και το Tiberian sun και RA2)

Πάντως παιχνίδια σαν το MGS,SH κτλ είναι καλύτερα και από ταινίες και από βιβλία και από οποιοδήποτε είδος παρόμοιας ψυχαγωγίας..

Επίσης το Silent Hill 3 από τα καλύτερα που έχω παίξει , και όταν το είχα πάρει δεν το περίμενα..
Image


Mei Ling:
You know Confucious said.. (Πρέπει να το θυμάσαι , με είχε κουφάνει :-D )
User avatar
tsilochr
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 3246
Joined: Tue Mar 16, 2004 2:47 pm
Academic status: PhD
Gender:
Location: mm.aueb.gr
Contact:

Post by tsilochr » Wed Mar 23, 2005 2:12 pm

Δυστυχώς, πλεόν καλά adventures βγαίνουν αραιά και που. Μάλλον πρέπει να γίνει αποδεκτό από τους fan ότι τα adventures πέθαναν. Πόσο στεναχωρέθηκα όταν η LucasArts ακύρωσε το Full Throtlle 2. Ήταν 3D, στo πετυχημένο στυλ που εισήγαγε το Grim Fandago και συνέχισε το Monkey Islnad 4, αλλά δυστυχώς το adventure gaming κοινό δεν προσφέρει πλεόν περιθώρια κέρδους στις εταιρίες και έτσι σταματά η ανάπτυξη τους :cry: :cry:
Με ενδιαφέρον περιμένω τα Longest Journey 2 και Runaway 2.
semis19 wrote:η μεγάλη μου αγάπη τα adventures ... θεωρώ για μένα το καλύτερο το silent hil 1 στη αρχή που συμμετέχεις στο όνειρο είναι ότι πιο πονηρό και ψυχεδελικό έχω δει σε adventure!
Στην συνέχεια έχω παίξει SH 2,3, Resident Evil all (the best 1,2 & code veronica), Alone in the derk, Loch Ness, Necronomicon, Dracula 1 - 2, Sherlock Holms the mystery of the mummy & the case of the silver earring (απλά το καλύτερο στο είδος του), Matal Gear Solid 1 (αν και προσεγγιζει το απλά σκοτώνω παρά γρίφους, αν και εχει κατι τρελούς), Τomb raider 1, Phadasmagoria (all time classic), Indiana Jones, Riven (best graphics δεν έχουν ακόμα ξεπεραστεί θεωρώ) and so many other ...
Οι μισοί τίτλοι που αναφέρεις δεν είναι adventure αλλά action, το πολύ action/adventure.
Last edited by tsilochr on Wed Mar 23, 2005 2:18 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Ganther
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2273
Joined: Fri Jun 18, 2004 9:31 am
Academic status: 3rd year
Gender:

Post by Ganther » Wed Mar 23, 2005 2:16 pm

Tsilochr Μηπως εχεις παιξει το Καινουργιο λαρρυ? Αξιζει τον κοπο η οχι? Μπορω να το βρω βασικα, αξιζει να το παρω η οχι?
Αστα γενικως ειναι πικρα η ιστορια με τα Adventures, τα οποια ηταν το αγαπημενο μου ειδος παιχνιδιου, απο εποχης 286... :( :(
Post Reply

Return to “Gaming”