Ενημερωτική Εκδήλωση 29/03/2014

Εδώ μπορείτε να ενημερώνετε ή να ενημερώνεστε για τη διοργάνωση διαφόρων σεμιναρίων από φοιτητές.
Post Reply
User avatar
necrofear_13
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2141
Joined: Sun Nov 18, 2007 5:32 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ

Ενημερωτική Εκδήλωση 29/03/2014

Post by necrofear_13 » Sun Mar 09, 2014 9:42 pm

Λοιπόν μιας και την άλλη φορά μας το ακυρώσανε και μιας και ξανάρχομαι Ελλάδα κάποιες μέρες είπαμε με το Νίκο να κάνουμε τη διάλεξη που είχε ακυρωθεί στις 29 Μαρτίου Σάββατο.
Αρχικά θα κάνουμε μια σύντομη παρουσίαση για το τι σας περιμένει τα επόμενα χρόνια (μαθήματα, κύκλοι ....).
Από εκεί και πέρα θα δείξουμε λίγο τι ευκαιρίες υπάρχουν και θα πρέπει να κυνηγήσετε (διαγωνισμοί, projects ....) καθώς και τι μπορείτε να κάνετε τελειώνοντας το τμήμα μας.
Ακόμα και να μην είστε πρώτο έτος θα αξίζει η όλη εμπειρία γιατί θα δείτε αρκετά πράγματα τα οποία ίσως δεν είχατε ιδέα ότι υπάρχουν.
Βασικά, σκέφτηκα να μιλήσουμε αρκετά περισσότερο για internships, projects κλπκλπ. Η συζήτηση περί κύκλων είμαι σχεδόν
σίγουρος πως δεν θα κρατήσει πολύ επειδή τα πράγματα είναι σχετικά απλά.
Προσωπικά πολλά από αυτά που θα σας πω δεν τα ήξερα πριν αρχίσω το master μου στο εξωτερικό (και είμαι σχεδόν σίγουρος ότι και οι 3της-4της δεν τα ξέρετε) και για πολλά από αυτά μετανιώνω που δεν τα έκανα όσο ήμουνα
προπτυχιακός οπότε και 2ετής και 3ετής ή και μεγαλύτεροι να έρθετε θα επωφεληθείτε αρκετά πιστεύω.

Οπότε τα λέμε το Σάββατο 29 Μαρτίου. Για αίθουσες μέρος δεν ξέρω ακόμα να σας πω. Σύντομα θα φροντίσει ο nachos να έχουμε και το αντίστοιχο Facebook Events.
No matter what kind of sadness envelops the darkness of our despair, if you put one foot in front of the other, at some point you will reach a place where you can see the light.

In heaven or earth, no matter to where we progress, no matter where we walk, that becomes our road.
As long as we keep walking the battle will continue.
And that is exactly why this place will always be a paradise
User avatar
necrofear_13
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2141
Joined: Sun Nov 18, 2007 5:32 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ

Re: Ενημερωτική Εκδήλωση 29/03/2014

Post by necrofear_13 » Mon Mar 10, 2014 8:23 pm

29 Μαρτίου 2014, Αμφιθέατρο Δεριγνή, ώρα γύρω στις 10:00. It is final. Be there of be square!!
No matter what kind of sadness envelops the darkness of our despair, if you put one foot in front of the other, at some point you will reach a place where you can see the light.

In heaven or earth, no matter to where we progress, no matter where we walk, that becomes our road.
As long as we keep walking the battle will continue.
And that is exactly why this place will always be a paradise
Post Reply

Return to “Διαλέξεις φοιτητών”