Feedback foss-aueb

Εδώ μπορείτε να ενημερώνετε ή να ενημερώνεστε για τη διοργάνωση διαφόρων σεμιναρίων από φοιτητές.
Post Reply
User avatar
moody
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1082
Joined: Sun Oct 16, 2011 11:38 am
Gender:

Feedback foss-aueb

Post by moody » Tue Mar 10, 2015 10:54 pm

Το παρόν thread ανοίγει έτσι ώστε να χετε κάπου να τοποθετήσετε το feedback για τις παρουσιάσεις του foss-aueb .

--

Και το δικό μου feedback :
Πραγματικά πιστεύω ότι χρειάζεται μικρόφωνο . Κυρίως όσοι καθόντουσαν στις πίσω θέσεις δεν άκουγαν καλά,και ειδικά αν γινόταν κάποια ερώτηση από συμφοιτητή τότε απλά χανόταν η μπάλα .
(οπότε να επαναλαμβάνεται η ερώτηση)
Επίσης πιστεύω ότι πρέπει να δουλέψουμε πάνω στο να γίνεται πιο συχνά μια εναλλαγή μεταξύ θεωρίας και πράξης .
modie is balanced ¯\_(ツ)_/¯
User avatar
frouk
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 338
Joined: Wed Oct 16, 2013 6:39 pm
Academic status: 4th year
Gender:

Re: Feedback foss-aueb

Post by frouk » Wed Apr 29, 2015 12:00 pm

Δεν ξέρω τι γράφετε σε αυτό το facebook αλλά δεν νομίζω να μπορούμε να έχουμε το fb ως πλατφόρμα για foss συζητήσεις.
Το irc είναι ωραίο αλλά μόνο για chat,δεν μπορεί να συντονιστεί κάτι εκεί ή να μαζευτεί χρήσιμο υλικό.
Αφού λέτε ότι το foss-aueb/forum δεν μπορεί να πάρει τα πάνω του,μήπως να φτιάχναμε ένα foss-aueb subsection στο venus;

btw για την τελευταία παρουσίαση δεν είδα τίποτα πουθενά,ούτε την εφαρμογή που έπρεπε να κατεβάσουμε από πριν,ούτε το source code και τις ωραίες 3 διαφάνειες μετά την παρουσίαση.
HAVE I ANSWERED YOUR QUESTIONS SATISFACTORILY AND OFFERED GOOD CUSTOMER SERVICE?!
User avatar
bstrds
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 247
Joined: Sat Dec 11, 2010 1:48 pm
Academic status: 4th year

Re: Feedback foss-aueb

Post by bstrds » Wed Apr 29, 2015 12:19 pm

ισχυει frouk, θα ηταν καλη φαση να εχουμε ενα section εδω γ αυτα

οι δικες μου παρατηρησεις για χθες :

δεν υπηρχε πολλη συμμετοχη (ερωτησεις, καποιος που να θελει να ακουσει κατι λιγο περισσοτερο, κλπ) απο τα παιδια που ηρθανε να ακουσουν, πραγμα που με κανει να υποθεσω 3 πραγματα: 1. ο moody ειναι θεος στην παρουσιαση και ολοι ειναι απολυτα ευχαριστημενοι με ολα αυτα που ειπωθηκαν (στην οποια περιπτωση ολα κομπλε) 2. οτι βαριοσασταν και δε σας ενδιεφερε τρελλα το θεμα (στην οποια περιπωση πραγματικα προτεινετε πραγματα να δειξουμε, και γενικα προς τα που θελετε να παει το πραγμα, σε αυτο εδω το θρεντ) 3. οτι μπορει να υπηρχαν ερωτησεις, αλλα ντρεποσασταν να τις κανετε, που γενικα ειναι βλακεια και μη το κανετε.
Αυτες τις διαλεξεις τις κανουμε για να μοιραστουμε πραγματα, να μαθουμε ολοι κατι περισσοτερο, και επισης πολυ σημαντικο: να μαθουμε να συνεργαζομαστε και να λειτουργουμε σαν community. Το οποιο δεν εχει νοημα αν απλα δεν συμμετεχει κανεις.

Εγω απο τη δικια μου πλευρα θα γραψω εδω μολις βρω χρονο μια καλη περιγραφη της ιδεας που ειπα χθες για ομαδικο project, για να τη δουνε και οσοι δεν ηταν, και για να αρχισει να παιρνει μπρος αυτο.

Αυτα απο μενα, και για να πουμε και τα θετικα, χθες ειχε πολυ περισσοτερο κοσμο απ οτι εχω δει εγω ποτε σε foss διαλεξη :D
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[code] _____________________________________ / You're a card which will have to be \ \ dealt with. / ------------------------------------- \ ,-^-. \ !oYo! \ /./=\.\______ ## )\/\ ||-----w|| || || Cowth Vader [/code]
User avatar
pgetsos
Venus Former Team Member
Posts: 1192
Joined: Sun Oct 13, 2013 1:29 am
Academic status: MSc
Gender:

Re: Feedback foss-aueb

Post by pgetsos » Wed Apr 29, 2015 8:24 pm

Να δωσω και το δικο μου feedback. Εχοντας ασχοληθει λιγο με το android, ηξερα τα βασικα λιγο-πολυ, οποτε μπορουσα να τον ακολουθησω, τον ρωτησα και αυτο που ηθελα (για ζωγραφικη). Αλλα παιδια ομως ειχαν θεματα να τον ακολουθησουν μιας και δεν ειχαν ασχοληθει καθολου και μια καλυτερη εισαγωγη θα βοηθουσε
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.
User avatar
pgetsos
Venus Former Team Member
Posts: 1192
Joined: Sun Oct 13, 2013 1:29 am
Academic status: MSc
Gender:

Re: Feedback foss-aueb

Post by pgetsos » Wed May 13, 2015 5:05 pm

Ο κωδικας moody θα ανεβει ποτε; :-D
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.
Post Reply

Return to “Διαλέξεις φοιτητών”