Πώς να κάνετε ευτυχισμένο το άλλο φύλο

Σίγουρα όλο και κάτι δε θα ταιριάζει με τις παραπάνω ψυχαγωγικές κατηγορίες...
User avatar
Filia
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 658
Joined: Sun May 07, 2006 10:57 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Post by Filia » Tue Oct 03, 2006 10:41 pm

"Δεν πειράζει, θα βάφεται"?!?!?! ΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!
Είναι απίστευτα αστείο!!!(αν και δεν με συμφέρει..)

Ειδικά αν φανταστείς τον θεό να κρατάει ένα απροσδιόριστο αντικείμενο στο χέρι του, να πετάει αυτή την ατάκα με λίγο νάζι και να πετάει πίσω του αυτό που κράταγε!!!

(Οι κοπέλες μην με βρίσετε, λίγη φαντασία θέλει!!!)

Το ποιο βασικό που πρέπει να έχει ένας άντρας πάντως είναι να μπορείς να τον εμπιστευθείς και να σε εμπιστεύεται ..!
Τα άλλα τα συνηθίζεις!!! LOL
User avatar
sofia_bonny
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 433
Joined: Thu Sep 29, 2005 12:00 am
Academic status: 4th year
Gender:

Post by sofia_bonny » Wed Oct 04, 2006 2:27 am

Filia wrote: Το ποιο βασικό που πρέπει να έχει ένας άντρας πάντως είναι να μπορείς να τον εμπιστευθείς και να σε εμπιστεύεται ..!
Τα άλλα τα συνηθίζεις!!! LOL
Filia++

tZoLe εννοείται ότι κάνουμε πλάκα...! :razz:
Image
What raging fire shall flood the soul?
What rich desire unlocks its door?
What sweet seduction lies before us . . .?
User avatar
alberta
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 482
Joined: Wed Nov 30, 2005 1:40 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: In my office, somewhere under tons of papers...

Post by alberta » Wed Oct 04, 2006 11:14 am

Και όπως είχε πει ο φίλος Tzole καποια στιγμή, ένα αραβικό κείμενο άρχιζε ως εξής:
"Το πρωί ξυπνάω και πάω στη δουλειά. Τα ζώα και οι γυναίκες μένουν στο σπίτι..."(όπως καταλάβατε μιλούσε άντρας...)

Cheer up girls...Φαντάζεστε να μένατε σε κανα αραβικό κράτος??
Τουλάχιστον εδώ αν δεν σου αρέσει κάποιος τον διώχνεις ή στην έσχατη τον απατάς...
Image
User avatar
The Godfather
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 250
Joined: Sat Dec 31, 2005 3:01 pm
Academic status: 3rd year
Gender:
Location: Hawaii

Post by The Godfather » Wed Oct 04, 2006 12:29 pm

alberta wrote: Και όπως είχε πει ο φίλος Tzole καποια στιγμή, ένα αραβικό κείμενο άρχιζε ως εξής:
"Το πρωί ξυπνάω και πάω στη δουλειά. Τα ζώα και οι γυναίκες μένουν στο σπίτι..."(όπως καταλάβατε μιλούσε άντρας...)
:lol: :lol: φοβερό.....
Έχει πλάκα τελικά η φαγωμάρα μεταξύ των φύλων....
Και ακόμα μεγαλύτερη η συσπείρωση των κοριτσιών εναντίον των "κακών φαλοκρατών", οι οποίες τσιμπάνε σαν τα ψάρια σε όποιο χαζοαστειάκι κι αν πετάξουν τα αγόρια, έτσι για να περασει η ώρα :-p :-p :lol: :lol:
Image

Don Vito Corleone
User avatar
alberta
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 482
Joined: Wed Nov 30, 2005 1:40 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: In my office, somewhere under tons of papers...

Post by alberta » Wed Oct 04, 2006 12:46 pm

Δεν πιστέυω στην ισότητα των 2 φύλων...Και δεν εννοώ ότι κάποιο είναι κατώτερο...Αλλά υπάρχουν φυσικές διαφορές...Γιαυτό άλλωστε είμαστε 2 φύλα και όχι 1...
Ούτε θεωρώ ότι υπάρχουν αντρικές και γυναικείες δουλείες...Απλά σε κάποιες αποδίδουν καλύτερα οι άντρες (πχ οικοδομή και αυτό λόγω σωματότυπου) και σε κάποιες άλλες οι γυναίκες....
Image
User avatar
ciao
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2371
Joined: Mon May 03, 2004 1:15 am
Academic status: PhD
Gender:
Location: πίσω από την μπάλα

Post by ciao » Wed Oct 04, 2006 1:54 pm

Πάντως σαν έσχατη λύση δεν βρίσκω καλή ιδέα την απάτη αγαπητή alberta...
Όντως πλάκα έχει! :-D
S.S.D.D.
User avatar
sofia_bonny
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 433
Joined: Thu Sep 29, 2005 12:00 am
Academic status: 4th year
Gender:

Post by sofia_bonny » Thu Oct 05, 2006 4:33 pm

alberta wrote:Δεν πιστέυω στην ισότητα των 2 φύλων...Και δεν εννοώ ότι κάποιο είναι κατώτερο...Αλλά υπάρχουν φυσικές διαφορές...Γιαυτό άλλωστε είμαστε 2 φύλα και όχι 1...
Ούτε θεωρώ ότι υπάρχουν αντρικές και γυναικείες δουλείες...Απλά σε κάποιες αποδίδουν καλύτερα οι άντρες (πχ οικοδομή και αυτό λόγω σωματότυπου) και σε κάποιες άλλες οι γυναίκες....
alberta ++
The Godfather wrote: Έχει πλάκα τελικά η φαγωμάρα μεταξύ των φύλων....
Και ακόμα μεγαλύτερη η συσπείρωση των κοριτσιών εναντίον των "κακών φαλοκρατών", οι οποίες τσιμπάνε σαν τα ψάρια σε όποιο χαζοαστειάκι κι αν πετάξουν τα αγόρια, έτσι για να περασει η ώρα
Δεν είναι οτι τσιμπάμε απλά το συνεχίζουμε γιατί όπως είπες και εσύ έχει πλάκα!
Image
What raging fire shall flood the soul?
What rich desire unlocks its door?
What sweet seduction lies before us . . .?
User avatar
ciao
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2371
Joined: Mon May 03, 2004 1:15 am
Academic status: PhD
Gender:
Location: πίσω από την μπάλα

Post by ciao » Fri Oct 06, 2006 12:57 am

Χωρίς την σύγκρουση των αντιθέτων χάνεται η "μαγεία"...
Πάντως ψιλοτσιμπάτε λίγο! ;) Και συνεχίζει να έχει πλάκα... :-D
S.S.D.D.
The Punisher
Venus Former Team Member
Posts: 7561
Joined: Thu Oct 27, 2005 1:43 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Boston, MA

Post by The Punisher » Fri Oct 06, 2006 9:36 am

έτσι έτσι ... και έλεγα, "μου έλειψε το ψάρεμα το καλοκαιράκι"...

Gentlemen, οπλίστε τα καλάμια σας :-D
Babedacus
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 299
Joined: Mon Nov 21, 2005 1:05 pm

Post by Babedacus » Fri Oct 06, 2006 4:41 pm

The Punisher wrote:έτσι έτσι ... και έλεγα, "μου έλειψε το ψάρεμα το καλοκαιράκι"...

Gentlemen, οπλίστε τα καλάμια σας :-D
Ξέρω έναν καλό τρόπο ψαρέματος που περιλαμβάνει ταρακούνημα του καλαμιού γύρω στις 30 φορές,και τις τελευταίες πολύ γρήγορα.:-pΑλλά καλύτερα να μην το αναλύσουμε περαιτέρω.;)
User avatar
Fairy
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1733
Joined: Tue Jan 24, 2006 4:48 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Mairyland Park

Post by Fairy » Fri Oct 06, 2006 5:30 pm

Το καμάκι είναι ντεμοντέ; :smt017
"Αν αυτό που έκανες χτες σου φαίνεται ακόμα μεγάλο, δεν έχεις κάνει αρκετά σήμερα."
User avatar
Paralias
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1346
Joined: Mon May 24, 2004 11:30 am
Academic status: Alumnus/a
Location: Αθήνα

Post by Paralias » Fri Oct 06, 2006 5:46 pm

Σκέφτεσαι να κάνεις και αναρωτιέσαι;Πάντως το "παιχνίδι" που γίνεται πριν γίνει κάτι είναι όλα τα λεφτά!Δε συμφωνείτε;
User avatar
ciao
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2371
Joined: Mon May 03, 2004 1:15 am
Academic status: PhD
Gender:
Location: πίσω από την μπάλα

Post by ciao » Fri Oct 06, 2006 6:31 pm

Εξαρτάται... ;)
Το παραπάνω όσον αφορά την ερώτηση της Fairy...

Πάντως το όλο παιχνίδι είναι όλα τα λεφτά...μιλάμε για πολύ μαγεία... :smt026 :smt038 :smt040 :smt041 :compress:
S.S.D.D.
User avatar
TaRaNTuLa
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1598
Joined: Fri Apr 30, 2004 4:54 pm
Academic status: PhD
Gender:
Location: MMLab

Post by TaRaNTuLa » Sun Oct 08, 2006 3:14 am

ciao wrote:Πάντως το όλο παιχνίδι είναι όλα τα λεφτά...μιλάμε για πολύ μαγεία...

Αν είναι, να μη σου βγάλει και το λάδι όμως... :lol: :lol:
Tamiya rulezZz....

TL-01 Full Carbon, TL-01 Upgraded, FF-01 Upgraded, M03, CC-01, ΤΤ-01 TypeE, Volvo και Scania Trucks και η λίστα συνεχίζεται...
User avatar
Ganther
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2273
Joined: Fri Jun 18, 2004 9:31 am
Academic status: 3rd year
Gender:

Post by Ganther » Sun Oct 08, 2006 3:20 am

Εγω δε συμφωνω! Εγω βαριεμαι το παιχνιδι, γιατι ηταν ανεκαθεν ενα παιχνιδι στο οποιο εχανα! :-D
User avatar
tsilochr
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 3246
Joined: Tue Mar 16, 2004 2:47 pm
Academic status: PhD
Gender:
Location: mm.aueb.gr
Contact:

Post by tsilochr » Sun Oct 08, 2006 4:35 am

πες τα ρε Ganther, το κερατό μου μέσα...
User avatar
Ganther
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2273
Joined: Fri Jun 18, 2004 9:31 am
Academic status: 3rd year
Gender:

Post by Ganther » Sun Oct 08, 2006 5:46 am

Μωρε εγω τα λεω, δε τα λεω !?!?

ΟΚ, το παιχνιδι μαγικο, αστεροσκονη παντου, τραλαλα, παχνη στο γρασιδι, Το ηλιοβασιλεμα μαγικο κατω απο τον ισκιο* της Ιτιας αλλα τελικα, αναλογιζομενος ποσες φορες ολα αυτα τελικα τα σκεφτομουν τσαμπα και τελικα βγηκα χαμενος στο παιχνιδι, -επειδη τη μια φορα επαιξα πιο πολυ καιρο αποτι επρεπε, την αλλη πιο λιγο αποτι επρεπε, την αλλη δεν επαιξα οπως ηθελε, την αλλη επαιξα χωρις κανονες- να μου λειπουν τα παιχνιδια...

Πριν 4 χρονια δε θα το πιστευα οτι θα το ελεγα, αλλα πλεον το εχω γυρισει και εγω ο τελευταιος ρομαντικος(?) :-p Στο κλισε
ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΘΕΛΟΥΝ
Μακαριοι οσοι απο εμας βρουνε μια που ξερει τι θελει :-D


*ετσι γραφεται? :-p [/b]
User avatar
tsilochr
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 3246
Joined: Tue Mar 16, 2004 2:47 pm
Academic status: PhD
Gender:
Location: mm.aueb.gr
Contact:

Post by tsilochr » Sun Oct 08, 2006 11:27 am

ο κόσμος, άντρες και γυναίκες, ή έχει ξεφύγει ή δεν τον καταννοώ (μάλλον το δεύτερο).

Έχω κάτι φίλες που μου λένε ότι τους αρέσουν οι ρομαντικοί και γλυκούληδες τύποι που δεν την πέφτουν ακατάσχετα. Κι όμως χτες, ήμαστε σε ένα club και μόλις βάζει ο dj ένα άσμα της Γιαγκούση που έλεγε κάτι για "αντρες κυνηγούς" και τέτοια να μου λένε "έτσι έτσι, χαθήκανε οι άντρες οι σωστοί". :shock: Και μιλάμε για τα ίδια άτομα πάντα...

Η αλήθεια είναι ότι όταν επίσης το συζητούσα με κάποια άλλη σύμβουλο :-p το γεγονός ότι οι γυναικές δεν ξέρουν τι θέλουν με αποστόμωσε επιστρέφοντας σε μένα την διαπίστωση: "Γιατί οι άντρες ξέρουν τι θέλουν? Θέλουν και γλυκιά και όμορφή και δυναμική και θηλυκή και δυναμική και έξυπνη και ντροπαλή και ρομαντική και πρόστυχη και και και και..."

Ganther νομίζω ότι απλά ότι ψαρεύουμε με λάθος καλάμι στη λάθος λίμνη.
User avatar
Paralias
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1346
Joined: Mon May 24, 2004 11:30 am
Academic status: Alumnus/a
Location: Αθήνα

Post by Paralias » Sun Oct 08, 2006 12:06 pm

Και σε άλλη λίμνη να πας και καλάμι να αλλάξεις πάλι τα ίδια αποτελέσματα θα έχεις.Και αυτό γιατί τα ψάρια παντού ίδια είναι -κατά ένα μαγικό τρόπο όλες οι λίμνες "επικοινωνούν" μεταξύ τους-.

Απλά το λάθος που κάνετε είναι ότι κάθεστε και στενοχωριέστε με τη ΜΙΑ που δεν έκατσε το σκηνικό.Και;Τι έγινε;Χάθηκαν οι γυναίκες;Ή μήπως σας πήραν τα χρόνια και δε θα βρείτε άλλη;Ή μήπως ήταν η ιδανική γυναίκα για γάμο και τη χάσατε;
ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΡΙΓΥΡΩ ΠΟΛΛΕΣ... ΠΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ!
Αυτοπεποίθηση χρειάζεται!

Οι γυναίκες είναι σαν τα λεωφορεία.Και να χάσεις τη μία σίγουρα θα περάσει η επόμενη!Ακόμα όμως και αν δε σ'αρέσει κατεβαίνεις στην επόμενη στάση και παίρνεις άλλο λεωφορείο μέχρι να βρεις εκείνο που θα σε πάει ως το τέρμα!

Και το παιχνίδι συνεχίζεται...
User avatar
Fairy
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1733
Joined: Tue Jan 24, 2006 4:48 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Mairyland Park

Post by Fairy » Sun Oct 08, 2006 1:59 pm

tsilochr wrote: Έχω κάτι φίλες που μου λένε ότι τους αρέσουν οι ρομαντικοί και γλυκούληδες τύποι που δεν την πέφτουν ακατάσχετα. Κι όμως χτες, ήμαστε σε ένα club και μόλις βάζει ο dj ένα άσμα της Γιαγκούση που έλεγε κάτι για "αντρες κυνηγούς" και τέτοια να μου λένε "έτσι έτσι, χαθήκανε οι άντρες οι σωστοί". :shock: Και μιλάμε για τα ίδια άτομα πάντα...
Κοιτάχτε, αυτό που μπορώ να σας εξομολογηθώ με μια κάποια σιγουριά από το αντίπαλο στρατόπεδο είναι το εξής: Στην γυναίκα αρέσει να είναι ο άντρας κυνηγός, γιατί όταν την πλησιάζει κολακεύεται η γυναικεία της κοκκεταρία. Και ο πιο χάλιας να της πετάξει "Τι κούκλα που είσαι εσύ μωρό μου" ακόμα κι αν τον βρίσει βαθειά μέσα της θα κολακευτεί.

Αυτό που πολλοί όμως άντρες κάνουν λάθος είναι ο τρόπος προσέγγισης. Το στυλάκι του "έχω όποια θέλω στα πόδια μου" δεν πιάνει, ούτε το λιγούρικο βλέμμα, ούτε τα πρόστυχα κοπλιμέντα με τη μία. Η προσέγγιση σε μια γυναίκα, κύριοι, είναι τέχνη κι ακόμη κι ένας μέτριος άντρας εμφανισιακά που την κατέχει καλά έχει επιτυχίες. Πλησιάστε με αυτοπεποίθηση αλλά όχι και σαν ακαταμάχητοι κατακτητές. Δώστε της λίγο χρόνο να σας ζυγίσει μόνη της. Κεράστε την ένα ποτό, δείξτε της ότι σας κέντρισε την προσοχή αυτή συγκεκριμένα με το στύλ της κι όχι απλά τη διαλέξατε στην τύχη γιατί ψάχνετε παρτενέρ για απόψε (άσχετα με τα δικά σας κίνητρα!). Α ναι, και προσοχή στο ντύσιμο. Δεν θα πρόσέξει σώνει καλά τη φίρμα, αλλά το ασουλούπωτο ή κραυγαλέο ντύσιμο θα το δει σε χρόνο dt.

Υπάρχουν τύποι και τύποι γυναικών βέβαια με διάφορα γούστα, αλλά αυτή νομίζω είναι η κεντρική ιδέα... Όσο για το "άντρες δεν υπάρχουν πια" κι εγώ το έχω νιώσει γιατί αγόρια φίλοι μου λένε πως δεν κάνουν την πρώτη κίνηση αν η κοπέλα δεν κοιτάξει ή χαμογελάσει πρώτα για να μην γίνουν ρεζίλι. Σιγά το extreme sport! Αν προσεγγίσετε με ευγενικό κι ευχάριστο τρόπο, ακόμη κι αν η κοπέλα δεν ενδιαφέρεται θα σας διώξει κι εκείνη ευγενικά χωρίς να ποδοπατήσει την περηφάνεια σας. Αν εντούτοις το κάνει μη χωλοσκάτε, δεν άξιζε σαν άνθρωπος από την αρχή.
"Αν αυτό που έκανες χτες σου φαίνεται ακόμα μεγάλο, δεν έχεις κάνει αρκετά σήμερα."
User avatar
Paralias
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1346
Joined: Mon May 24, 2004 11:30 am
Academic status: Alumnus/a
Location: Αθήνα

Post by Paralias » Sun Oct 08, 2006 2:06 pm

Fairy wrote:Αυτό που πολλοί όμως άντρες κάνουν λάθος είναι ο τρόπος προσέγγισης.
Η προσέγγιση σε μια γυναίκα, κύριοι, είναι τέχνη κι ακόμη κι ένας μέτριος άντρας εμφανισιακά που την κατέχει καλά έχει επιτυχίες. Πλησιάστε με αυτοπεποίθηση αλλά όχι και σαν ακαταμάχητοι κατακτητές.
Έεεεεετσι!Μιλάς σωστά!
Και φυσικά ΚΑΜΙΑ γυναίκα δεν είναι ίδια με κάποια άλλη.
Δηλαδή αν την πέσατε με έναν Α τρόπο σε μία και έπιασε δε σημαίνει ότι θα πιάσει και με άλλη.
Κάθε γυναίκα θέλει τη δική της ξεχωριστή και ειδική μεταχείριση και τρόπο.
Δε θέλει κόπο,θέλει τρόπο... και στυλ!
User avatar
ciao
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2371
Joined: Mon May 03, 2004 1:15 am
Academic status: PhD
Gender:
Location: πίσω από την μπάλα

Post by ciao » Sun Oct 08, 2006 2:47 pm

Ακριβώς αυτό, "παιχνίδι" με την ευρύτερη έννοια είναι...οπότε είτε χάνεις είτε κερδίζεις...κάποια στιγμή γυρίζει...το βασικό είναι να συνεχίζεις να παίζεις...

Τώρα όσον αφορά τι θέλει ο καθένας...κανένας δεν ξέρει...

Απλά νομίζω ότι οι δικοί μας "συνδυασμοί" είναι περισσότερο εφικτοί ή τουλάχιστον κινούνται μέσα στη σφαίρα του λογικού...(αν και λογική δεν υπάρχει)...ενώ η "αντίπερα όχθη" μάλλον προσπαθεί να συνδυάσει το "λαχανί" με το "ΛΑΧΑΝΙ"...

Πάντως Fairy να σημειώσω ότι εξαρτάται από τον άνθρωπο πως θα σε διώξει αν δεν ενδιαφέρεται...και επειδή όλοι δεν έχουν το ίδιο "τακτ" αν θες, πολλά μπορούν να συμβούν...και έχω δει να συμβαίνουν...συν ότι το θέμα του εγωισμού δεν είναι παραβλέψιμος παράγοντας...

Καλά τα λες Paralia...θέλει τρόπο και κυρίως νομίζω να είσαι ο εαυτός σου...όχι "χαμαιλέοντας"!
S.S.D.D.
Post Reply

Return to “Άλλα ψυχαγωγικά θέματα”