MANGA

Σίγουρα όλο και κάτι δε θα ταιριάζει με τις παραπάνω ψυχαγωγικές κατηγορίες...
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: MANGA

Post by chriskin » Tue Feb 08, 2011 1:53 am

δεν νομιζω να υπαρχει κοινο αρκετα κολλημενο ωστε να αγοραζει one piece μεχρι τοτε - μου κανει εκπληξη που υπαρχει ακομα.

εγω παντως προτιμω τα manga σε λιγα τευχη (100 το μεγιστο) (και τα anime σε ακομα λιγοτερα επεισοδια) για να αποφευγονται οσες σκηνες δεν ειναι σημαντικες για το σεναριο (εκτος αμα δεν εχει, αλλα δεν νομιζω οτι μπορει να βαλει κανεις το one piece στην κατηγορια slice of life :P)
User avatar
ala_mages
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1489
Joined: Sun Jun 06, 2010 7:04 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: MANGA

Post by ala_mages » Tue Feb 08, 2011 2:04 am

chriskin wrote:δεν νομιζω να υπαρχει κοινο αρκετα κολλημενο ωστε να αγοραζει one piece μεχρι τοτε - μου κανει εκπληξη που υπαρχει ακομα.

εγω παντως προτιμω τα manga σε λιγα τευχη (100 το μεγιστο) (και τα anime σε ακομα λιγοτερα επεισοδια) για να αποφευγονται οσες σκηνες δεν ειναι σημαντικες για το σεναριο (εκτος αμα δεν εχει, αλλα δεν νομιζω οτι μπορει να βαλει κανεις το one piece στην κατηγορια slice of life :P)
Αντικειμενικά και μόνο είναι από τα καλύτερα anime και πίστεψέ με ναι υπάρχουν άτομα που θα διαβάζουν μέχρι τότε :-D οι περισσότεροι που ξεκινάμε το anime κολάνε ρε λογικό. Αφού είναι φοβερό το story . Anime του στυλ που λες άμα σε ενδιαφέρει (λογικά θα το έχεις δει) fullmetal alchemist brotherhood αυτό ναι είναι και σχετικά μικρό και πάρα πολύ καλό.
Mpomp is building an army.
░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂ ______☻/︻╦╤─
Il███████████████████]. /▌
_◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.. _ / \
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Welcome to the [url=http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=pAY9CNkKOsg#t=59]ricefields[/url] mathaf*ka [url=http://foss.aueb.gr]Turn on the foss please![/url]
User avatar
vasilaros69
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1299
Joined: Wed Feb 17, 2010 6:07 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: MANGA

Post by vasilaros69 » Tue Feb 08, 2011 2:10 am

chriskin wrote:ακομα δεν βαρεθηκες το one piece? τοσες 100αδες τευχη μετα πως αντεχεις;
Ουυυυυυυυυυ ιεροσυλος!!!Να καεις!!! :lol: :lol: :-p :-p
ala_mages wrote::lol: άστα να πάνε. Ο oda είπε ότι τώρα είναι ακριβώς στη μέση το manga και ότι θα γράψει άλλα τόσα...βγαίνει φαντάσου από το 1999 οπότε είναι πες 11 χρόνια(νωρίς ακόμα για 12) + άλλα 11 χρόνια :lol: θα μαι 30 χρονών και ακόμα θα διαβάζω one piece. Πάντως είναι σε απίστευτο σημείο τώρα.
Για μας θα εχουν περασει 22 χρονια και για το Luffy μονο καμια 5αρια.... :-p :-p
"Sometimes questions are more powerful than answers,..."
User avatar
ala_mages
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1489
Joined: Sun Jun 06, 2010 7:04 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: MANGA

Post by ala_mages » Tue Feb 08, 2011 2:15 am

Πες τα ρε vasili :-D α ρε θα μας φάει τη ζωή ο luffy.α και που σαι συνέχισε να βλέπεις ή διάβασε το manga. Γίνονται σημεία και τέρατα (στο manga όπου ναι θα αρχίζουν)
Mpomp is building an army.
░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂ ______☻/︻╦╤─
Il███████████████████]. /▌
_◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.. _ / \
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Welcome to the [url=http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=pAY9CNkKOsg#t=59]ricefields[/url] mathaf*ka [url=http://foss.aueb.gr]Turn on the foss please![/url]
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: MANGA

Post by chriskin » Tue Feb 08, 2011 2:16 am

ειχα δει μικροτερος καμια 100αρια επεισοδια και ειχα διαβασει καποια (αρκετα, βασικα) απο τα manga - δεν μπορω να πω οτι συγκλονιστηκα και τοσο
(θα μου πεις, αμα ηταν τελειως μουφα δεν θα ειχα δει τοσα - δεκτο. δεν ειπα οτι ειναι και πατος , απλα οχι κατι που δεν μπορω να δω/διαβασω για 20 χρονια XD)

τα τελευταια χρονια εχω αφησει την "ελιτιστικη" πλευρα μου να διαλεγει - κυριως - λιγοτερα γνωστα anime/manga με καπως πιο "σοβαρο" θεμα

τελος παντων, δεν ειναι το μερος για κατι τετοιο
User avatar
SlfTh3Chl3f
bit level
bit level
Posts: 38
Joined: Mon Oct 11, 2010 4:26 pm
Academic status: 1st year
Gender:
Location: Mothership

Re: MANGA

Post by SlfTh3Chl3f » Sun Feb 13, 2011 3:06 pm

Imo, το one piece είναι απλά γαμάτο.Ο Oda μετά από 11 χρόνια συνεχίζει να έχει έμπνευση και να δημιουργεί όλο και καλύτερη πλοκή με όλο και περισσότερους χαρακτήρες.Αν συνεχίσει έτσι,ευχαρίστως θα συνεχίσω να το διαβάζω :)

Btw τα 100 πρώτα επεισόδια δεν έχουν καμιά σχέση με το τι γίνεται τώρα.
Τα παραμύθια δεν είναι αλήθεια, αλλά τουλάχιστον,δεν είναι ψέμματα.

Όμορφος κόσμος, κανέλα και δυόσμος
User avatar
necrofear_13
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2141
Joined: Sun Nov 18, 2007 5:32 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ

Re: MANGA

Post by necrofear_13 » Sun Feb 13, 2011 3:25 pm

SlfTh3Chl3f wrote:Imo, το one piece είναι απλά γαμάτο.Ο Oda μετά από 11 χρόνια συνεχίζει να έχει έμπνευση και να δημιουργεί όλο και καλύτερη πλοκή με όλο και περισσότερους χαρακτήρες.Αν συνεχίσει έτσι,ευχαρίστως θα συνεχίσω να το διαβάζω :)

Btw τα 100 πρώτα επεισόδια δεν έχουν καμιά σχέση με το τι γίνεται τώρα.
Η αλήθεια είναι πως είναι από τα anime/manga με πλήρη χρησιμοποίηση όλων των χαρακτήρων. Από εκεί και πέρα έχει λίγο slow εξέλιξη στην πλοκή για τα γούστα μου, χωρίς να αμφισβητώ την αξία του(προφανώς το βλέπω ακόμα). Το hunter x hunter έχουμε κάνα νέο πότε θα ξαναρχίσει??? Έχει σταματήσει σε πολύ ενδιαφέρον σημείο γαμώτο :-D
No matter what kind of sadness envelops the darkness of our despair, if you put one foot in front of the other, at some point you will reach a place where you can see the light.

In heaven or earth, no matter to where we progress, no matter where we walk, that becomes our road.
As long as we keep walking the battle will continue.
And that is exactly why this place will always be a paradise
User avatar
dexter
Venus Former Team Member
Posts: 2496
Joined: Wed Jan 09, 2008 11:50 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: springfield
Contact:

Re: MANGA

Post by dexter » Sun Feb 13, 2011 3:30 pm

έχει κανείς να μου προτείνει κάποιο καλό site για να παραγγείλω manga?
δεν ήξερα που αλλού να το βάλω και είπα να μην κάνω καινούργιο θέμα..
http://foss.aueb.gr
always aim for for the sky for if you fail you can at least reach the clouds..
ALL BLACKS supporter..
http://www.bringthemback.org/
User avatar
ala_mages
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1489
Joined: Sun Jun 06, 2010 7:04 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: MANGA

Post by ala_mages » Mon Feb 14, 2011 1:29 am

necrofear_13 wrote:
SlfTh3Chl3f wrote:Imo, το one piece είναι απλά γαμάτο.Ο Oda μετά από 11 χρόνια συνεχίζει να έχει έμπνευση και να δημιουργεί όλο και καλύτερη πλοκή με όλο και περισσότερους χαρακτήρες.Αν συνεχίσει έτσι,ευχαρίστως θα συνεχίσω να το διαβάζω :)

Btw τα 100 πρώτα επεισόδια δεν έχουν καμιά σχέση με το τι γίνεται τώρα.
Η αλήθεια είναι πως είναι από τα anime/manga με πλήρη χρησιμοποίηση όλων των χαρακτήρων. Από εκεί και πέρα έχει λίγο slow εξέλιξη στην πλοκή για τα γούστα μου, χωρίς να αμφισβητώ την αξία του(προφανώς το βλέπω ακόμα). Το hunter x hunter έχουμε κάνα νέο πότε θα ξαναρχίσει??? Έχει σταματήσει σε πολύ ενδιαφέρον σημείο γαμ... :-D
Όντος το hunter x hunter ήταν πολύ καλό :smt023 ...Όσο αφορά το anime δεν έχω ακούσει κάτι(τo κατά πόσο θα συνεχιστεί) αλλά άμα έχεις την περιέργεια να δεις τι παίζει στη συνέχεια(από κει που σταμάτησε το anime) τσέκαρε το manga ;)
Mpomp is building an army.
░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂ ______☻/︻╦╤─
Il███████████████████]. /▌
_◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.. _ / \
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Welcome to the [url=http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=pAY9CNkKOsg#t=59]ricefields[/url] mathaf*ka [url=http://foss.aueb.gr]Turn on the foss please![/url]
User avatar
necrofear_13
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2141
Joined: Sun Nov 18, 2007 5:32 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ

Re: MANGA

Post by necrofear_13 » Mon Feb 14, 2011 5:11 am

ala_mages wrote:
necrofear_13 wrote:
SlfTh3Chl3f wrote:Imo, το one piece είναι απλά γαμάτο.Ο Oda μετά από 11 χρόνια συνεχίζει να έχει έμπνευση και να δημιουργεί όλο και καλύτερη πλοκή με όλο και περισσότερους χαρακτήρες.Αν συνεχίσει έτσι,ευχαρίστως θα συνεχίσω να το διαβάζω :)

Btw τα 100 πρώτα επεισόδια δεν έχουν καμιά σχέση με το τι γίνεται τώρα.
Η αλήθεια είναι πως είναι από τα anime/manga με πλήρη χρησιμοποίηση όλων των χαρακτήρων. Από εκεί και πέρα έχει λίγο slow εξέλιξη στην πλοκή για τα γούστα μου, χωρίς να αμφισβητώ την αξία του(προφανώς το βλέπω ακόμα). Το hunter x hunter έχουμε κάνα νέο πότε θα ξαναρχίσει??? Έχει σταματήσει σε πολύ ενδιαφέρον σημείο γαμ... :-D
Όντος το hunter x hunter ήταν πολύ καλό :smt023 ...Όσο αφορά το anime δεν έχω ακούσει κάτι(τo κατά πόσο θα συνεχιστεί) αλλά άμα έχεις την περιέργεια να δεις τι παίζει στη συνέχεια(από κει που σταμάτησε το anime) τσέκαρε το manga ;)
Ρε για το manga λέω. Πάλι έχει σταματήσει από πέρυσι. Ποιος το χέζει το anime??? :-D
No matter what kind of sadness envelops the darkness of our despair, if you put one foot in front of the other, at some point you will reach a place where you can see the light.

In heaven or earth, no matter to where we progress, no matter where we walk, that becomes our road.
As long as we keep walking the battle will continue.
And that is exactly why this place will always be a paradise
User avatar
necrofear_13
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2141
Joined: Sun Nov 18, 2007 5:32 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ

Re: MANGA

Post by necrofear_13 » Thu Jul 21, 2011 3:44 pm

Sorry για το double post αλλά έχω ενθουσιαστεί από χθες. Παρακαλώ ακολουθεί τρελό spoiler, οπότε όποιος δεν διαβάζει το manga ας μην το δει.
Την επόμενη εβδομάδα η μάχη των μαχών.
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Naruto and Bee vs Nagato and Itachi
No matter what kind of sadness envelops the darkness of our despair, if you put one foot in front of the other, at some point you will reach a place where you can see the light.

In heaven or earth, no matter to where we progress, no matter where we walk, that becomes our road.
As long as we keep walking the battle will continue.
And that is exactly why this place will always be a paradise
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: MANGA

Post by chriskin » Sun Jul 31, 2011 12:03 pm

Δεν ξερω αμα ενδιαφερεται κανεις αλλα, επειδη εχω πεσει σε mangasm εδω περα , βαζω ενα λινκ για ενα manga που διαβαζω
http://myanimelist.net/manga/11156/Hekikai_no_AiON

δεν εχω διαβασει και τραγικα πολλα κεφαλαια (ειμαι στο 5ο τωρα) αλλα μεχρι τωρα - αν και δεν εχει απολυτα προτυπο σεναριο - με εχει κρατησει να το διαβαζω συνεχομενα.
οποιος θελει να διαβασει καποιο manga με λιγο μυστηριο/φαντασια (και γαματη πρωταγωνιστρια) ας το κοιταξει :)
User avatar
vasilaros69
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1299
Joined: Wed Feb 17, 2010 6:07 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: MANGA

Post by vasilaros69 » Wed Nov 30, 2011 10:23 pm

Το σημερινο chapter του One Piece!
Σελ 19...
Warning!
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[url]http://www.mangareader.net/one-piece/648/19[/url]
"Sometimes questions are more powerful than answers,..."
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: MANGA

Post by chriskin » Wed Nov 30, 2011 10:35 pm

hipster chriskin is hipster: ενθουσιαστηκα μολις ειδα νεο μηνυμα στο thread. δεν ενθουσιαστηκα μολις το διαβασα ομως
υγ : πηγαιντε διαβαστε το another :cool:
θα βγαλει και anime στην επομενη season
User avatar
vasilaros69
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1299
Joined: Wed Feb 17, 2010 6:07 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: MANGA

Post by vasilaros69 » Wed Nov 30, 2011 10:44 pm

Ατιμε chriskin....παλι hentai μας παροτρυνεις να δουμε?? :lol: :lol:
"Sometimes questions are more powerful than answers,..."
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: MANGA

Post by chriskin » Wed Nov 30, 2011 10:52 pm

vasilaros69 wrote:Ατιμε chriskin....παλι hentai μας παροτρυνεις να δουμε?? :lol: :lol:
:lol:
nope

Genres: Mystery, Drama, Horror, School, Seinen
(απο εδω)

ειναι η ιστορια ενος σχολειου που πεθαινει μια κοπελα, αγνοουν τον θανατο της οι συμμαθητες/δασκαλοι και στο τελος της χρονιας αυτο δημιουργει μια καταρα στην ταξη της
(δεν ηταν spoiler αυτο σε περιπτωση που θελει να το διαβασει κανεις - το λεει και στο summary και το μαθαινεις αμεσως μολις αρχιζει)

ειναι μεχρι στιγμης μονο 9 κεφαλαια (γυρω στις 50 σελιδες το καθενα) - οσο κλισε και να ακουγεται το σεναριο αξιζει να τα διαβασετε - και τα σχεδια ειναι πολυ ωραια και ο τροπος που το παρουσιαζει εντυπωσιακος
User avatar
vasilaros69
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1299
Joined: Wed Feb 17, 2010 6:07 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: MANGA

Post by vasilaros69 » Wed Nov 30, 2011 10:53 pm

Αυτο ειναι μονο??θα προτιμουσα να δω hentai :lol: :lol:
Ειναι στις αρχες του ακομα οποτε ισως αργοτερα να μπει κανεις στον κοπο να το διαβασει.
Ψιλοφαινεται ενδιαφερον παντως...
"Sometimes questions are more powerful than answers,..."
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: MANGA

Post by chriskin » Wed Nov 30, 2011 10:55 pm

προσπαθησα να σκεφτω hentai με one piece που διαβαζες πριν
το μυαλο μου (ποιο;) παραλιγο να γινει κομματακια απο την αηδια
User avatar
vasilaros69
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1299
Joined: Wed Feb 17, 2010 6:07 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: MANGA

Post by vasilaros69 » Wed Dec 14, 2011 9:54 pm

Δεν θελω να κανω spoil για το νεο chapter του one piece....
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
γιαυτο δεν θα κανω...διαβαστε το αν θελετε :-p Πραγματικα αξιζει!
"Sometimes questions are more powerful than answers,..."
User avatar
ala_mages
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1489
Joined: Sun Jun 06, 2010 7:04 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: MANGA

Post by ala_mages » Thu Dec 15, 2011 1:16 am

vasilaros69 wrote:Δεν θελω να κανω spoil για το νεο chapter του one piece....
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
γιαυτο δεν θα κανω...διαβαστε το αν θελετε :-p Πραγματικα αξιζει!
έρχεται επικό battle...
Mpomp is building an army.
░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂ ______☻/︻╦╤─
Il███████████████████]. /▌
_◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.. _ / \
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Welcome to the [url=http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=pAY9CNkKOsg#t=59]ricefields[/url] mathaf*ka [url=http://foss.aueb.gr]Turn on the foss please![/url]
User avatar
vasilaros69
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1299
Joined: Wed Feb 17, 2010 6:07 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: MANGA

Post by vasilaros69 » Wed Mar 07, 2012 9:39 pm

Νεο chapter στο one piece!!!
Chapter 659
Στη σελιδα 18 εξηγουνται πολλα για το νησι που βρισκονται τωρα...Καποιοι ισως λυπηθουν μαυτο που αναφερεται...
"Sometimes questions are more powerful than answers,..."
User avatar
ThOdOr1s
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 964
Joined: Thu Oct 25, 2012 5:17 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: 36.86588,25.51602

Re: MANGA

Post by ThOdOr1s » Sat Nov 03, 2012 12:01 am

Ωραια, βλεπω οτι παρα πολα παιδια απο τη σελιδα βλεπουνε anime και διαβαζουν manga και ειναι παρα πολυ καλο αυτο :D ... Λοιπον πρωτα απο ολα, εγω γενικα manga δεν πολυδιαβαζω, και κυριως shonen manga γιατι δεν μ αρεσει το στησιμο τους, και δεν χαιρεσαι την μαχη στο shonen... η μονη εξαιρεση για εμενα ειναι το Katekyo Hitman Reborn, και ισως λιγο το One Piece, αλλα γενικα απο Shonen manga που μιλατε οι περισσοτεροι απο πανω, δεν εχω να προτεινω τιποτα η να πω τιποτα συγκεκριμενο σε καποιον, αν τυχει θα διαβασω καποτε. Προσωπικα το καλυτερο manga που εχω διαβασει ποτε εξακολουθει μετα απο τοσα χρονια να ειναι το Elfen Lied, το οποιο με αφησε αφωνο πραγματικα... Ειναι ο,τι πιο αριστουργημα θα μπορει να βρει καποιος απο manga, και ακομα και αν δεν εχετε δει το anime, ειτε γιατι δεν σας αρεσει το gore και τα λοιπα, ειτε εχετε δει το anime και εχετε μεινει με την απορια, σας προτεινω να διαβασετε το manga με τα χιλια. To anime ως μεταγενεστερο του manga και ως πολυ συμπηκνομενο και ημητελες (αλλα παρ ολα αυτα αριστουργημα) σε σχεση με το manga παρουσιαζει την ιστορια απο μια διαφορετικη σκοπια, αυτη του Kouta και της ιστοριας της Lucy, ενω το manga εχει ενα πιο παγκοσμιο χαρακτηρα. Σας το πρoτεινω ανεπιφυλακτα, ειδικα αν σας αρεσε το anime! :D
Elementary OS
Post Reply

Return to “Άλλα ψυχαγωγικά θέματα”