In the VIP - Music & Entertainment - Redesign

Σίγουρα όλο και κάτι δε θα ταιριάζει με τις παραπάνω ψυχαγωγικές κατηγορίες...
User avatar
GeorgeB
byte level
byte level
Posts: 110
Joined: Sat Jan 16, 2010 7:39 pm
Academic status: 3rd year
Gender:

Re: In the VIP - Nightlife/Public Relations - Opening 27th Feb.

Post by GeorgeB » Wed Feb 23, 2011 9:34 pm

Δεν είναι καθόλου γελοίος... Αμα πας σε club με ανύπαρκτη πόρτα θα καταλαβεις γιατι! :-p
User avatar
miv
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 398
Joined: Mon Jul 06, 2009 6:28 pm
Academic status: 2nd year
Gender:
Location: Athens

Re: In the VIP - Nightlife/Public Relations - Opening 27th Feb.

Post by miv » Wed Feb 23, 2011 10:35 pm

MpoMp wrote:@miv
Το burberry ήταν παράδειγμα, μάλλον ανεπιτυχές. Δεν είπα να σκάσεις σα λέτσος. Αλλά αν δεν είσαι εντελώς στην τρίχα, όχι, δεν σε αφήνουν.
abujafar wrote:Καλα δεν ειναι τοσο στενομυαλα τα πραγματα. Αμα σκασεις με φορμα σε καλο μαγαζι και τον Θεο να ξερεις δεν θα μπεις.
Καλά, εγώ το λέω γιατί το παρατηρώ πολύ συχνά, εσύ λογικά δεν το έχεις δει. 2 τύποι να μπαίνουν με βερμούδα και μπλουζάκι μέσα, ενώ όλοι οι άλλοι να είναι παντελονάτοι και με πουκάμισο.
abujafar wrote:Αμα σκασατε 6 ατομα μονο αντρες ε ναι ρε φιλε ουτε εγω θα σας εβαζα γιατι αυτη ειναι η δουλεια μου να κραταω μια ισορροπια στον κοσμο που μπαινει στο μαγαζι ωστε να ειναι 60-40 οι γυναικες.
ΟΚ, δεν διαφωνώ, αν και ο σκοπός του club δε νομίζω πως είναι να προξενευτείς αλλά να χορέψεις και να διασκεδάσεις. Όπως και να 'χει όμως, αυτός ο έλεγχος κάποιες φορές γίνεται γελοίος και ανούσιος.

Και να σημειώσω, ότι δεν αναφέρομαι σε όλα τα club, αλλά στην πλειοψηφία τους.
Τι εννοείς εντελώς στην τρίχα; Έχω μπει σε πολύ γνωστά μαγαζιά με ένα σιδερωμένο παντελόνι και μία αξιοπρεπή μπλούζα των 15 ευρώ, ένα διακριτικό παπούτσι κι ένα απλό χτένισμα. Και όχι, δεν είχα χρησιμοποιήσει κάποιο κονέ. Σε γενικές γραμμές, αν δεν είσαι ντυμένος "κάγκουρας" ή κάτι παρόμοιο, μπαίνεις. Εκτός κι αν έχει VIP παρουσίες η βραδιά, τι να πω...
Ο σκοπός του club είναι να βγάλει λεφτά και αυτό το νόημα έχει η πόρτα, οι αναλογίες, το face control, η μούρη που πουλάνε γενικά. Φυσικά, όταν κάποιοι πάνε συστημένοι, με ένα αρκετά μεγάλο ποσό στην τσέπη, και φόρμες να φοράνε, αλλάζει το πράγμα. Αν δε σε ξέρουν, όμως, γιατί να σε αφήσουν με φόρμα; Το πιθανότερο είναι να τη βγάλεις με ένα μόνο ποτό. Αν θέλεις να αποδείξεις το αντίθετο, βάζεις για αρχή ένα χαρτί στο χέρι του πορτιέρη. Αν και προσωπικά δε βρίσκω το λόγο, μπορείς απλά να ντυθείς καλά και να πας να "πουλήσεις μούρη", ακριβώς όπως θέλουν αυτοί. Κι ας πάρεις μόνο ένα ποτό, δεν πρόκειται να το προσέξει κανένας.
Εμένα αυτό που με ενοχλεί στην πόρτα είναι η συμπεριφορά. Δεν έχω πρόβλημα με το να φάω πόρτα, στην τελική στο μαγαζί του ο καθένας όποιον θέλει βάζει, αλλά τουλάχιστον να με αντιμετωπίσουν σοβαρά, σαν πελάτη. Και δεν έχω ιδιαίτερο παράπονο απ'αυτό, γενικά έχουν βελτιωθεί οι πορτιέρηδες στα περισσότερα μαγαζιά και παίζει και το PR ρόλο σ'αυτό. Θα με πειράξει περισσότερο να με κοιτάξει ο άλλος περίεργα και μετά από 5 λεπτά να με αφήσει να περάσω, απ'το να μου πει ευγενικά και ανθρώπινα ότι κοίτα να δεις, συγγνώμη αλλά δε μπορείς να μπεις.


*Η βερμούδα και το μπλουζάκι είναι αποδεκτό dress code στα περισσότερα summer clubs. Έχω μπει κι εγώ έτσι και δεν είχα ούτε τραπέζι, ούτε γνωστό, ούτε όνομα σε λίστα.
Προτιμήστε ανοιχτές και δωρεάν λύσεις λογισμικού, σε όλα τα λειτουργικά, έναντι τις κλειστές και πειρατικές. Μπορεί να σώζουν προσωρινά την τσέπη σας, είναι εμπόδιο όμως στην ελευθερία της γνώσης.
Βρείτε εδώ με τί μπορείτε να αντικαταστήσετε το πανάκριβο πρόγραμμα το οποίο είστε έτοιμοι να κατεβάσετε παράνομα:
http://www.osalt.com
Εν τέλει θα ανακαλύψετε κάτι καλύτερο, πραγματικά δωρεάν και πραγματικά ελεύθερο
StormRider
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1040
Joined: Mon Dec 18, 2006 5:34 pm
Gender:

Re: In the VIP - Nightlife/Public Relations - Opening 27th Feb.

Post by StormRider » Thu Feb 24, 2011 12:39 am

  • 3 parts gin
  • 1 part vodka
  • 1/2 part kina lillet (or vermouth+cointreau)
  • express oils of a lemon peel
who needs clubs? είμαι ήδη offline...
Image
User avatar
miv
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 398
Joined: Mon Jul 06, 2009 6:28 pm
Academic status: 2nd year
Gender:
Location: Athens

Re: In the VIP - Nightlife/Public Relations - Opening 27th Feb.

Post by miv » Thu Feb 24, 2011 12:46 am

My name is Bond. James Bond. :-D
Προτιμήστε ανοιχτές και δωρεάν λύσεις λογισμικού, σε όλα τα λειτουργικά, έναντι τις κλειστές και πειρατικές. Μπορεί να σώζουν προσωρινά την τσέπη σας, είναι εμπόδιο όμως στην ελευθερία της γνώσης.
Βρείτε εδώ με τί μπορείτε να αντικαταστήσετε το πανάκριβο πρόγραμμα το οποίο είστε έτοιμοι να κατεβάσετε παράνομα:
http://www.osalt.com
Εν τέλει θα ανακαλύψετε κάτι καλύτερο, πραγματικά δωρεάν και πραγματικά ελεύθερο
StormRider
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1040
Joined: Mon Dec 18, 2006 5:34 pm
Gender:

Re: In the VIP - Nightlife/Public Relations - Opening 27th Feb.

Post by StormRider » Thu Feb 24, 2011 12:47 am

miv wrote:My name is Bond. James Bond. :-D
that's right! ;)
Image
User avatar
MpoMp
Venus Former Team Member
Posts: 6620
Joined: Mon Oct 04, 2010 9:31 pm
Gender:
Contact:

Re: In the VIP - Nightlife/Public Relations - Opening 27th Feb.

Post by MpoMp » Thu Feb 24, 2011 1:52 am

Καταρχάς, βλέπω αγνοήθηκε (πάλι ) το "Και να σημειώσω, ότι δεν αναφέρομαι σε όλα τα club, αλλά στην πλειοψηφία τους.".
miv wrote: Τι εννοείς εντελώς στην τρίχα; Έχω μπει σε πολύ γνωστά μαγαζιά με ένα σιδερωμένο παντελόνι και μία αξιοπρεπή μπλούζα των 15 ευρώ, ένα διακριτικό παπούτσι κι ένα απλό χτένισμα. Και όχι, δεν είχα χρησιμοποιήσει κάποιο κονέ. Σε γενικές γραμμές, αν δεν είσαι ντυμένος "κάγκουρας" ή κάτι παρόμοιο, μπαίνεις. Εκτός κι αν έχει VIP παρουσίες η βραδιά, τι να πω...
Δεν αντιλέγω. Κι εγώ έχω μπει έτσι. Αλλά υπάρχουν και οι περιπτώσεις που θα "τους χαρίσεις γάιδαρο, και θα τον κοιτάνε στα δόντια".
Ξαναλέω, εδώ στα ψωρο-club της Αγίας Παρασκευής, αν δεν πας με πουκάμισο, σε κρατάνε 10 λεπτά στην πόρτα "για να δουν αν υπάρχει ελεύθερο τραπέζι".
miv wrote: Ο σκοπός του club είναι να βγάλει λεφτά και αυτό το νόημα έχει η πόρτα, οι αναλογίες, το face control, η μούρη που πουλάνε γενικά. Φυσικά, όταν κάποιοι πάνε συστημένοι, με ένα αρκετά μεγάλο ποσό στην τσέπη, και φόρμες να φοράνε, αλλάζει το πράγμα. Αν δε σε ξέρουν, όμως, γιατί να σε αφήσουν με φόρμα; Το πιθανότερο είναι να τη βγάλεις με ένα μόνο ποτό. Αν θέλεις να αποδείξεις το αντίθετο, βάζεις για αρχή ένα χαρτί στο χέρι του πορτιέρη. Αν και προσωπικά δε βρίσκω το λόγο, μπορείς απλά να ντυθείς καλά και να πας να "πουλήσεις μούρη", ακριβώς όπως θέλουν αυτοί. Κι ας πάρεις μόνο ένα ποτό, δεν πρόκειται να το προσέξει κανένας.
Εγώ δε λέω το αντίθετο. Λέω την γνώμη μου, ότι με ενοχλεί που συμβαίνει αυτό, με ενοχλεί η νοοτροπία της "μούρης". Και γι' αυτό μποϊκοτάρω έντονα τέτοια μαγαζιά.
miv wrote: Εμένα αυτό που με ενοχλεί στην πόρτα είναι η συμπεριφορά. Δεν έχω πρόβλημα με το να φάω πόρτα, στην τελική στο μαγαζί του ο καθένας όποιον θέλει βάζει, αλλά τουλάχιστον να με αντιμετωπίσουν σοβαρά, σαν πελάτη. Και δεν έχω ιδιαίτερο παράπονο απ'αυτό, γενικά έχουν βελτιωθεί οι πορτιέρηδες στα περισσότερα μαγαζιά και παίζει και το PR ρόλο σ'αυτό. Θα με πειράξει περισσότερο να με κοιτάξει ο άλλος περίεργα και μετά από 5 λεπτά να με αφήσει να περάσω, απ'το να μου πει ευγενικά και ανθρώπινα ότι κοίτα να δεις, συγγνώμη αλλά δε μπορείς να μπεις.
Συμφωνώ απολύτως.

Γενικά, έχω να πω ότι όπως λες και εσύ, ΟΚ, για να βγάλεις λεφτά το έχεις το club και πρέπει να ελέγχεις τι και ποιος μπαίνει μέσα και να κρατάς μια αναλογία. Αλλά όχι και στον βαθμό που εφαρμόζουν κάποιοι. Όπως είπα και παραπάνω δεν πιστεύω ότι στο club πας για γάμο. Πας για να διασκεδάσεις. Αν διασκέδαση θεωρείται το να βλέπεις παντού γκομενάκια να χορεύουν, τότε έχει αλλάξει ο ορισμός του club, και έχω μείνει πίσω.
Άρα συνοψίζουμε στο ότι τα club στην Ελλάδα υπάρχουν για να μπαίνουν μέσα μόνο όσοι θέλουν οι πορτιέρηδες (δηλαδή ο ιδιοκτήτης) να μπουν, οι αναλογίες πρέπει να είναι υπέρ των γυναικών, και πληρώνεις και 15-20 ευρώ είσοδο για ένα ποτό. Αν κλείσεις δε τραπέζι, μπορεί να φας και πόρτα επειδή δεν υπάρχει κοπέλα στην παρέα.
Ευχαριστώ δεν θα πάρω.
miv wrote: *Η βερμούδα και το μπλουζάκι είναι αποδεκτό dress code στα περισσότερα summer clubs. Έχω μπει κι εγώ έτσι και δεν είχα ούτε τραπέζι, ούτε γνωστό, ούτε όνομα σε λίστα.
Το ξέρω πολύ καλά. Προφανώς, δεν αναφέρομαι σε τέτοιου είδους club, και το έγραψα και σε παραπάνω post .
Any fool can make something complicated. It takes a genius to make it simple.
MpoMp @ Discord
User avatar
miv
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 398
Joined: Mon Jul 06, 2009 6:28 pm
Academic status: 2nd year
Gender:
Location: Athens

Re: In the VIP - Nightlife/Public Relations - Opening 27th Feb.

Post by miv » Thu Feb 24, 2011 2:04 am

Δηλαδή εννοείς ότι πήγε κάποιος σε χειμερινό club, χειμωνιάτικα, με βερμούδα; Τεσπα...περί ορέξεως....Αλλά και πάλι, όπως σου είπα. Αν εσύ πας και ξέρουν ότι θα χαλάσεις, θα κάνουν παραχωρήσεις στο θέμα εμφάνιση. Έχω ακούσει περίπτωση που έσκασε Mercedes με οδηγό και κατέβηκαν 5 18χρονα για τα γενέθλια του φίλου τους. Προφανώς σε καμία άλλη περίπτωση δεν θα μπαίναν μέσα τόσοι πολλοί και τόσο μικροί, οπότε είχε πέσει σύρμα ότι έρχονται λεφτά και κάναν τα στραβά μάτια. Λογικό είναι...Δεν είναι μόνο στην εμφάνιση το θέμα. Είναι στα λεφτά που προτίθεσαι να χαλάσεις. Κι αυτό αν δεν το ξέρει το μαγαζί, πρέπει να τους πείσεις εσύ. Από κει και πέρα....λίγα μαγαζιά ξέρω που συμπεριφέρονται άσχημα. Απ'τα μεγάλα clubs της Αθήνας βασικά μόνο για ένα έχω ακούσει ότι την έχει δει πολύ κάπως στην πόρτα και δεν αξίζει κιόλας. Υπάρχουν κι άλλα μαγαζιά. Εγώ γενικά δε μπαίνω συχνά στη διαδικασία να πάω να στριμωχτώ όρθιος σε ένα μουράτο club, μια στο τόσο καλά είναι, αλλά γενικά προτιμώ τις πίστες, είναι πολύ πιο ανθρώπινα. Θα μου πεις, έχει να κάνει με τη μουσική σου παιδεία ( :-D) αλλά γενικά εκεί τον σέβονται πολύ περισσότερο τον πελάτη.
Προτιμήστε ανοιχτές και δωρεάν λύσεις λογισμικού, σε όλα τα λειτουργικά, έναντι τις κλειστές και πειρατικές. Μπορεί να σώζουν προσωρινά την τσέπη σας, είναι εμπόδιο όμως στην ελευθερία της γνώσης.
Βρείτε εδώ με τί μπορείτε να αντικαταστήσετε το πανάκριβο πρόγραμμα το οποίο είστε έτοιμοι να κατεβάσετε παράνομα:
http://www.osalt.com
Εν τέλει θα ανακαλύψετε κάτι καλύτερο, πραγματικά δωρεάν και πραγματικά ελεύθερο
User avatar
MpoMp
Venus Former Team Member
Posts: 6620
Joined: Mon Oct 04, 2010 9:31 pm
Gender:
Contact:

Re: In the VIP - Nightlife/Public Relations - Opening 27th Feb.

Post by MpoMp » Thu Feb 24, 2011 2:10 am

miv wrote:Δηλαδή εννοείς ότι πήγε κάποιος σε χειμερινό club, χειμωνιάτικα, με βερμούδα; Τεσπα...περί ορέξεως....
Υπάρχουν και οι εποχές Άνοιξη και Φθινόπωρο, με ενδιάμεσες θερμοκρασίες. Αλλά, ναι, ας το αφήσουμε.
miv wrote:Αλλά και πάλι, όπως σου είπα. Αν εσύ πας και ξέρουν ότι θα χαλάσεις, θα κάνουν παραχωρήσεις στο θέμα εμφάνιση. Έχω ακούσει περίπτωση που έσκασε Mercedes με οδηγό και κατέβηκαν 5 18χρονα για τα γενέθλια του φίλου τους. Προφανώς σε καμία άλλη περίπτωση δεν θα μπαίναν μέσα τόσοι πολλοί και τόσο μικροί, οπότε είχε πέσει σύρμα ότι έρχονται λεφτά και κάναν τα στραβά μάτια. Λογικό είναι...Δεν είναι μόνο στην εμφάνιση το θέμα. Είναι στα λεφτά που προτίθεσαι να χαλάσεις. Κι αυτό αν δεν το ξέρει το μαγαζί, πρέπει να τους πείσεις εσύ.
Την ξέρω την λογική τους. Και αυτό ακριβώς είναι που με χαλάει. Αλλά όταν έχεις 15-20 ευρώ το ποτό, γιατί φοβάσαι μην χάσεις και τον ένα πελάτη? Να πω ότι ήταν πιο κάτω οι τιμές, πάει στα κομμάτια, θα δικαιολογούσα το κυνήγι του θησαυρού. Αλλά εκεί, greed is good.

miv wrote:Από κει και πέρα....λίγα μαγαζιά ξέρω που συμπεριφέρονται άσχημα. Απ'τα μεγάλα clubs της Αθήνας βασικά μόνο για ένα έχω ακούσει ότι την έχει δει πολύ κάπως στην πόρτα και δεν αξίζει κιόλας. Υπάρχουν κι άλλα μαγαζιά. Εγώ γενικά δε μπαίνω συχνά στη διαδικασία να πάω να στριμωχτώ όρθιος σε ένα μουράτο club, μια στο τόσο καλά είναι, αλλά γενικά προτιμώ τις πίστες, είναι πολύ πιο ανθρώπινα. Θα μου πεις, έχει να κάνει με τη μουσική σου παιδεία ( :-D) αλλά γενικά εκεί τον σέβονται πολύ περισσότερο τον πελάτη.
Ισχύει. Τι να πω, φέτος το καλοκαίρι θα περάσω από ευρωπαϊκά club για πρώτη φορά, οπότε θα φέρω κι από εκεί εντυπώσεις. :-p
Any fool can make something complicated. It takes a genius to make it simple.
MpoMp @ Discord
User avatar
miv
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 398
Joined: Mon Jul 06, 2009 6:28 pm
Academic status: 2nd year
Gender:
Location: Athens

Re: In the VIP - Nightlife/Public Relations - Opening 27th Feb.

Post by miv » Thu Feb 24, 2011 2:21 am

Αν πας στη Γερμανία πάντως, προετοιμάσου για Τούρκο μποντιμπιλντερά πορτιέρη και φυσικά ούτε να σκεφτείς να ανάψεις τσιγάρο εκεί μέσα....Κάτι που ισχύει και γενικότερα βέβαια. Εδώ απλά βασίζονται στο ότι έτσι κι αλλιώς θα τα βγάλουν από ένα "μεγάλο όνομα" που θα πάει. Στις πιο πολλές απ'τις χώρες που έχω πάει είτε είναι εξ'ορισμού VIP, είτε απλά, αφού πληρώνεις, είσαι καλοδεχούμενος (με καθορισμένο dress code). Βέβαια μιλάω πάντα για γνωστά μαγαζιά, κι εδώ υπάρχουν μαγαζιά σε τέτοια απελπισία που σε κερνάνε κιόλας για να μπεις...
Προτιμήστε ανοιχτές και δωρεάν λύσεις λογισμικού, σε όλα τα λειτουργικά, έναντι τις κλειστές και πειρατικές. Μπορεί να σώζουν προσωρινά την τσέπη σας, είναι εμπόδιο όμως στην ελευθερία της γνώσης.
Βρείτε εδώ με τί μπορείτε να αντικαταστήσετε το πανάκριβο πρόγραμμα το οποίο είστε έτοιμοι να κατεβάσετε παράνομα:
http://www.osalt.com
Εν τέλει θα ανακαλύψετε κάτι καλύτερο, πραγματικά δωρεάν και πραγματικά ελεύθερο
User avatar
enum21
Venus Former Team Member
Posts: 5436
Joined: Mon Feb 16, 2009 9:06 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Underworld

Re: In the VIP - Nightlife/Public Relations - Opening 27th Feb.

Post by enum21 » Thu Feb 24, 2011 3:37 am

StormRider wrote:
  • 3 parts gin
  • 1 part vodka
  • 1/2 part kina lillet (or vermouth+cointreau)
  • express oils of a lemon peel
who needs clubs? είμαι ήδη offline...
stirred not shaken
User avatar
ultimate_aektzis
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 6373
Joined: Tue Nov 13, 2007 10:11 pm
Gender:

Re: In the VIP - Nightlife/Public Relations - Opening 27th Feb.

Post by ultimate_aektzis » Thu Feb 24, 2011 1:14 pm

Τοσο πολυ σας αρεσει ο χορος και σκατ* για το αν σας βαλει ο πορτιερης μεσα?Εγω ζητημα να παω μια φορα το χρονο οποτε σορυ δεν σας συμμεριζομαι. :-p
Και ναι, εγινε και αυτο, θα συμφωνησω με τον chriskin... :smt025
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Καλη επιτυχια Φιλλιπα.May the iphone battery be with you :lol:
Feth
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 263
Joined: Fri Apr 24, 2009 5:51 pm
Academic status: 4th year
Gender:
Location: Γλυφάδα, Αθήνα
Contact:

Re: In the VIP - Nightlife/Public Relations - Opening 27th Feb.

Post by Feth » Fri Feb 25, 2011 1:34 pm

Σας ευχαριστώ όλους για την υποστήριξη, το site θα είναι ανοικτό την Κυριακή στις 19:00 ώστε να δείτε από πρώτο χέρι περί τίνος πρόκειται. :) Όσο για το θέμα με το Face Control δεν θα συμμετάσχω, καθώς έχω καλυφθεί από τις περισσότερες απόψεις, αλλά και δεν συνδέεται παρά μόνο έμμεσα με το αρχικό θέμα.
ultimate_aektzis wrote:Καλη επιτυχια Φιλλιπα.May the iphone battery be with you :lol:
Φίλιππε* :-D Thanks ρε!
Image
Facebook Profile
God is Real, unless declared Integer.
User avatar
ja_the_invincible
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2414
Joined: Tue Dec 01, 2009 12:33 am
Academic status: N>4
Gender:
Location: Κάπου στο matrix...

Re: In the VIP - Nightlife/Public Relations - Opening 27th Feb.

Post by ja_the_invincible » Fri Feb 25, 2011 1:51 pm

Να πω και γω τα δικά μου.Τα μόνα clubs που έχω μπει είναι τα An , Sin City , fuzz , κύτταρο και εκεί αν πας με πουκάμισο μπορεί και να σε ψιρίσουν :smt025 .
f**k robin and batman i'm robbin with a bat man
mirtououou
bit level
bit level
Posts: 34
Joined: Thu Dec 09, 2010 9:15 am

Re: In the VIP - Nightlife/Public Relations - Opening 27th Feb.

Post by mirtououou » Fri Feb 25, 2011 2:37 pm

Εγώ σαν κοριτσάκι διεκδικώ ισοψηφία σε άντρες-γυναικές σε όλους τους χώρους διασκέδασης. Δεν ντυνόμαστε, στολιζόμαστε, ισσοροπούμε και χορεύουμε σε 12ποντα( ή μη, καθένας με το στυλάκι που θεωρεί ωραίο) για να μας θαυμάζουν οι υπόλοπες ομοιοπαθούσες. Αν δουλεύανε περισσότερα κορίτσια στις πόρτες θα αντιστρεφόταν υπέρ μας το 60-40... Και όταν μπαίνουν 6 κοπέλες μέσα σε ένα μαγαζί πρέπει να βρεθούν άλλοι τόσοι 6 για να τις κεράσουν.... :smt002
Καλή επιτύχια στο site. Πολύ ωραία ιδέα!
Feth
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 263
Joined: Fri Apr 24, 2009 5:51 pm
Academic status: 4th year
Gender:
Location: Γλυφάδα, Αθήνα
Contact:

Re: In the VIP - Nightlife/Public Relations - Opening 27th Feb.

Post by Feth » Sun Feb 27, 2011 2:43 pm

We are officialy up!

http://www.inthevip.gr
Constructive critisicm για το site πάντα καλοδεχούμενο. Visit us :)
Image
Facebook Profile
God is Real, unless declared Integer.
User avatar
cypher
Venus Former Team Member
Posts: 6207
Joined: Mon Sep 29, 2008 9:12 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: In the VIP - Nightlife/Public Relations - Opening 27th Feb.

Post by cypher » Sun Feb 27, 2011 2:49 pm

Η search bar στα δεξια ειναι barely visible. Ένα μοβ στους τόνους που έχεις και στο υπόλοιπο site θα τις ταιριαζε παραπανω απο το μαυρο.
Κάτα τα άλλα gg. :)
ImageImageImageImageImageImageImage
Feth
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 263
Joined: Fri Apr 24, 2009 5:51 pm
Academic status: 4th year
Gender:
Location: Γλυφάδα, Αθήνα
Contact:

Re: In the VIP - Nightlife/Public Relations - Opening 27th Feb.

Post by Feth » Sun Feb 27, 2011 5:40 pm

Σου εμφανίζεται η search bar μαύρη? στο sidebar? :???: Κανονικά την έχω σχεδιάσει σκούρο μωβ, σε Chrome/FF/IE (δεν έχω ιδέα τι version έχω τον IE βέβαια) μου εμφανίζεται κανονικά..
Image
Facebook Profile
God is Real, unless declared Integer.
User avatar
h4wk
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1367
Joined: Wed Nov 21, 2007 11:14 pm
Gender:

Re: In the VIP - Nightlife/Public Relations - Opening 27th Feb.

Post by h4wk » Sun Feb 27, 2011 7:46 pm

θέλει λίγο πιο ανοιχτό μοβ απλά για να μη χάνεται στο bg.
τι ώρα γίνονται οι κληρώσεις; στους τυχερούς στέλνεις και mail και μήνυμα; (γτ στα μισά έβαλα λάθος κινητό και στα άλλα λάθος mail..τώρα ξύπνησα)
btw το mail μου είναι john7ker@hotmail και σε πάω πάρα πολύ.είσαι γ@μ# τα άτομα φανταστικέ Φίλιππε.σου εύχομαι να βγάζεις 3000 το μήνα και να γράφεις 10 σειρές κώδικα τη μέρα :smt023
Feth
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 263
Joined: Fri Apr 24, 2009 5:51 pm
Academic status: 4th year
Gender:
Location: Γλυφάδα, Αθήνα
Contact:

Re: In the VIP - Nightlife/Public Relations - Opening 27th Feb.

Post by Feth » Sun Feb 27, 2011 9:40 pm

h4wk wrote:θέλει λίγο πιο ανοιχτό μοβ απλά για να μη χάνεται στο bg.
Hmm will do, απλά για μια στιγμή τρόμαξα και σκέφτηκα μήπως παίζει browser interoperability θέμα με τα forms και έβγαζε κάτι ολόμαυρο.
h4wk wrote:τι ώρα γίνονται οι κληρώσεις; στους τυχερούς στέλνεις και mail και μήνυμα; (γτ στα μισά έβαλα λάθος κινητό και στα άλλα λάθος mail..τώρα ξύπνησα)
Φαντάζομαι κατά τις 8-9 το βράδυ και ενημέρωση με ένα συνδυασμό mail/τηλεφώνου/Fanpage, δεν στο λέω με σιγουριά καθώς δεν συνδέομαι καθόλου με τη λειτουργία των διαγωνισμών πέρα από το πως θα εμφανίζονται στο site.
h4wk wrote:btw το mail μου είναι john7ker@hotmail και σε πάω πάρα πολύ.είσαι γ@μ# τα άτομα φανταστικέ Φίλιππε.σου εύχομαι να βγάζεις 3000 το μήνα και να γράφεις 10 σειρές κώδικα τη μέρα :smt023
:???: ?
Image
Facebook Profile
God is Real, unless declared Integer.
User avatar
ultimate_aektzis
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 6373
Joined: Tue Nov 13, 2007 10:11 pm
Gender:

Re: In the VIP - Nightlife/Public Relations - Opening 27th Feb.

Post by ultimate_aektzis » Sun Feb 27, 2011 9:52 pm

Στο opening τι ακριβως θα παιχτει?
User avatar
h4wk
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1367
Joined: Wed Nov 21, 2007 11:14 pm
Gender:

Re: In the VIP - Nightlife/Public Relations - Opening 27th Feb.

Post by h4wk » Sun Feb 27, 2011 11:00 pm

κερδισα στο dc πάντως :-D :-D :-D
Feth
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 263
Joined: Fri Apr 24, 2009 5:51 pm
Academic status: 4th year
Gender:
Location: Γλυφάδα, Αθήνα
Contact:

Re: In the VIP - Nightlife/Public Relations - Opening 27th Feb.

Post by Feth » Mon Feb 28, 2011 1:44 am

Η μέρα έκλεισε με 13.287 site hits, 2.888 unique visitors και 602 Facebook likes. Ευχαριστώ θερμά όσους μας υποστήριξαν/υποστηρίζουν, σημαίνει πραγματικά πάρα πολλά για εμένα και την υπόλοιπη ομάδα. :)
ultimate_aektzis wrote:Στο opening τι ακριβως θα παιχτει?
Τίποτα out of the ordinary, ανοίξαμε κανονικά σήμερα στις 14:30, το event ήταν για την πληροφόρηση, τις εντυπώσεις και όσους Promoters κυνηγούσαν υψηλό rating ώστε να ξέρουν πότε να αρχίσουν να βάζουν άτομα να τους ψηφίζουν. Άρχισαν και οι προγραμματισμένοι εβδομαδιαίοι διαγωνισμοί για κρατήσεις σε clubs και ο διαγωνισμός για ένα διπλό εισιτήριο Bon Jovi που κληρώνουμε. :)
h4wk wrote:κερδισα στο dc πάντως :-D :-D :-D
Hah, cool :-D
Image
Facebook Profile
God is Real, unless declared Integer.
Post Reply

Return to “Άλλα ψυχαγωγικά θέματα”