[Παλιό] .NET Seminar in AUEB by Microsoft

Εδώ μπορείτε να ενημερώνετε ή να ενημερώνεστε για τη διοργάνωση διαφόρων συνεδρίων και σεμιναρίων.
User avatar
djsolid
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 483
Joined: Thu Dec 02, 2004 7:36 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Πετράλωνα
Contact:

Post by djsolid » Fri Dec 15, 2006 7:14 pm

Μπράβο ρε παιδιά γιατι χάλασε το μηχανάκι μου και αντί να ήμουν Δ21 ήμουν στο συνεργείο του μαστο-Νίκου (όπως λέει και ο κωνσταντόπουλος)
User avatar
Fairy
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1733
Joined: Tue Jan 24, 2006 4:48 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Mairyland Park

Post by Fairy » Fri Dec 15, 2006 8:14 pm

Ήταν δράμα! Πέρσι με την εργασία των Βάσεων Δεδομένων κοιμόμουν μια βδομάδα τα ξημερώματα για να φτιάξω τη διεπαφή κι άλλο τόσο λούκι έφαγε η ομάδα για να συνδέσει τη βάση με τη Java. Kαι στο σεμινάριο σήμερα έκανε όλη αυτή τη δουλειά σε δέκα λεπτά! Κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό!!!
"Αν αυτό που έκανες χτες σου φαίνεται ακόμα μεγάλο, δεν έχεις κάνει αρκετά σήμερα."
User avatar
Tomahawk
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 536
Joined: Tue May 18, 2004 1:50 pm

Post by Tomahawk » Fri Dec 15, 2006 8:28 pm

Fairy wrote:Ήταν δράμα! Πέρσι με την εργασία των Βάσεων Δεδομένων κοιμόμουν μια βδομάδα τα ξημερώματα για να φτιάξω τη διεπαφή κι άλλο τόσο λούκι έφαγε η ομάδα για να συνδέσει τη βάση με τη Java. Kαι στο σεμινάριο σήμερα έκανε όλη αυτή τη δουλειά σε δέκα λεπτά! Κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό!!!
Καποιος που γνωριζει και εχει χρονο προετοιμασιας μπορει επισης ευκολα να παραγει παρομοιο αποτελεσμα και στη java.
Erevodifwntas
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1098
Joined: Thu Apr 22, 2004 2:18 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: In a Long Time Ago in A Galaxy far far away
Contact:

Post by Erevodifwntas » Fri Dec 15, 2006 9:21 pm

Tomahawk wrote:
Fairy wrote:Ήταν δράμα! Πέρσι με την εργασία των Βάσεων Δεδομένων κοιμόμουν μια βδομάδα τα ξημερώματα για να φτιάξω τη διεπαφή κι άλλο τόσο λούκι έφαγε η ομάδα για να συνδέσει τη βάση με τη Java. Kαι στο σεμινάριο σήμερα έκανε όλη αυτή τη δουλειά σε δέκα λεπτά! Κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό!!!
Καποιος που γνωριζει και εχει χρονο προετοιμασιας μπορει επισης ευκολα να παραγει παρομοιο αποτελεσμα και στη java.
Το Visual Studio 2005 απλά τα κάνει σε χρόνο dt... προφανώς και όλα γίνονται και με τις υπόλοιπες τεχνολογίες. το θέμα είναι ο κόπος που χρειάζονται. σε καταλαβαίνω Fairy.... εμείς αυτό το πάθαμε με το μάθημα του Κωνσταντόπουλου... ένα μήνα τρέχαμε και φτιάχναμε φόρμες... κι ασφάλεια... και ένα σωρό άλλα (με asp .NET στο Visual Studio 2003 -ακόμα δεν είχε βγει το 2005) και στην παρουσίαση του 2005 έκαναν όλη την εργασία με μερικά clicks και με τους Wizards... τα templates rulez!!!!
Go To Statement Considered Harmful (Τιτλος δημοσίευσης του Edsger Dijkstra).

my personal site
User avatar
Einherjar
Venus Project Founder
Venus Project Founder
Posts: 3751
Joined: Tue Jan 27, 2004 4:42 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Washington DC, USA
Contact:

Post by Einherjar » Fri Dec 15, 2006 9:58 pm

The Punisher wrote:είχα πάει με τον jimblanc για να το βιντεοσκοπήσουμε, αλλά υπήρχε άνθρωπος της Microsoft που το έκανε, είχε στήσεις τριποδάκι και το κατέγραφε με μια κάμερα φωτογραφική ...

Einherjar, θα έχουμε πρόσβαση φαντάζομαι σε αυτό το video εεε ?

Επιπλέον μην ξεχάσεις να ανεβάσεις το .ppt :-D
Πράγματα γέμισε προς το τέλος. Δε ξέρω που ακριβώς έμεινε... θα το μάθουμε σύντομα.
Την παρουσίαση θα την ανεβάσω κάπου μόλις την έχω διαθέσιμη.
[Better to understand a little than to misunderstand a lot]
The Punisher
Venus Former Team Member
Posts: 7561
Joined: Thu Oct 27, 2005 1:43 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Boston, MA

Post by The Punisher » Sat Dec 16, 2006 1:11 am

Πράγματα γέμισε προς το τέλος.
ρε συ, δε μας το λεγες να ριχνόμασταν εμείς στη μάχη ? :-p
User avatar
Einherjar
Venus Project Founder
Venus Project Founder
Posts: 3751
Joined: Tue Jan 27, 2004 4:42 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Washington DC, USA
Contact:

Post by Einherjar » Sat Dec 16, 2006 2:08 am

α δε γράφατε εσείς; κακή φάση! βασικά ούτε εγώ το ήξερα μέχρι το τέλος που μου το είπανε
[Better to understand a little than to misunderstand a lot]
User avatar
Einherjar
Venus Project Founder
Venus Project Founder
Posts: 3751
Joined: Tue Jan 27, 2004 4:42 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Washington DC, USA
Contact:

Post by Einherjar » Sun Dec 17, 2006 7:10 pm

Η παρουσίαση καθώς και τα Visual Studio projects που παρουσιάστηκαν έχουν ανεβεί εδώ.
[Better to understand a little than to misunderstand a lot]
Post Reply

Return to “Συνέδρια - Σεμινάρια”