CODE ARENA 2015

Εδώ μπορείτε να ενημερώνετε ή να ενημερώνεστε για τη διοργάνωση διαφόρων συνεδρίων και σεμιναρίων.
Post Reply
User avatar
xaros21
bit level
bit level
Posts: 7
Joined: Mon Nov 02, 2009 4:07 pm
Academic status: N>4
Gender:
Contact:

CODE ARENA 2015

Post by xaros21 » Tue May 19, 2015 12:11 pm

CodeArena800X670.png
Η Netstudio με την υποστήριξη του Collegelink διοργανώνει το «CODE ARENA 2015» .Το συγκεκριμένο event απευθύνεται σε νέες και νέους υποψηφίους οι οποίοι αναζητούν εργασία στον χώρο του Web Development. Δεν απαιτείται προϋπηρεσία και ιδιαίτερες τεχνικές δεξιότητες, αρκεί η όρεξη για μάθηση και αγάπη για την τεχνολογία.

ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ
  • Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας.
  • Όρεξη για μάθηση και ικανότητα γρήγορης αφομοίωσης.
  • Επιμονή.
  • Εφευρετικότητα και έξυπνη εύρεση λύσεων.
  • Επιθυμία και διαθεσιμότητα υποψηφίου για άμεση πρόσληψη από την Netstudio.
  • Να έχει χρησιμοποιήσει τουλάχιστον μία γλώσσα προγραμματισμού.
  • IQ > 125+
  • Διαθέσιμο Laptop τις ημέρες εκπαίδευσης στα γραφεία της Netstudio.
Η Netstudio αναλαμβάνει να εκπαιδεύσει στα γραφεία της 20 συμμετέχοντες σε διάστημα 2 εβδομάδων. Οι μέρες εκπαίδευσης θα πραγματοποιηθούν την Δευτέρα 25 Μαΐου, Σάββατο 30 Μαΐου και Σάββατο 6 Ιουνίου. Στις ενδιάμεσες ημέρες οι συμμετέχοντες καλούνται να μελετήσουν, να συμμετέχουν σε projects από το σπίτι και να περάσουν κάποια online tests τα οποία θα βασίζονται σε αυτά που διδάχτηκαν στις ημέρες εκπαίδευσης. Πιο συγκεκριμένα:
  • Δευτέρα 25 Μαΐου: Οι συμμετέχοντες θα διδαχθούν τρόπους αποτελεσματικής και γρήγορης εργασίας, προχωρημένες τεχνικές HTML, CSS και πώς να μετατρέπουν PSD σε HTML/CSS ακολουθώντας τις πιο γρήγορες τεχνικές και μεθόδους.
  • Σάββατο 30 Μαΐου: Οι συμμετέχοντες θα διδαχθούν προχωρημένη sass.
  • Σάββατο 6 Ιουνίου: Οι συμμετέχοντες θα διδαχθούν Drupal theming και Drupal module development.
Αφού ολοκληρωθούν οι εκπαιδεύσεις, οι συμμετέχοντες θα κληθούν να συμμετάσχουν στο τελικό και πλέον καθοριστικό Online test του οποίου η ώρα και ημέρα θα ορισθεί από τη Netstudio. Με βάση τα αποτελέσματα του κάθε συμμετέχοντα στο Online test, καθώς και με βάση την πρόοδό του καθ’ όλη τη διάρκεια των 2 εβδομάδων, η Netstudio θα πραγματοποιήσει έως και 5 προσλήψεις των υποψηφίων με πολύ ανταγωνιστικό πακέτο μισθών και παροχών.
Όλοι οι συμμετέχοντες θα παραλάβουν Πιστοποιητικό Παρακολούθησης Εκπαίδευσης από την Netstudio καθώς επίσης, οι υποψήφιοι που θα καταφέρουν να περάσουν το τεστ με βαθμολογία άνω του 90%, θα παραλάβουν επίσημη πιστοποίηση “Netstudio Certified Web Developer”.
Απαραίτητη προϋπόθεση για τη συμμετοχή στο event είναι η εγγραφή στην πλατφόρμα αξιολόγησης της Netstudio, join.netstudio.gr, όπου οι υποψήφιοι θα κληθούν να απαντήσουν σε δύο online tests με βάση τα οποία θα γίνει η επιλογή των 20 συμμετεχόντων.
Αγαπάς την τεχνολογία, έχεις όρεξη για μάθηση και θέλεις να εργαστείς στην Netstudio;
Δήλωσε συμμετοχή τώρα στο join.netstudio.gr
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Leoforos Trapezountos 53, [map]
145 65 Agios Stefanos, Athens, Greece
Phone: (30) 210 8004447
http://www.netstudio.gr
User avatar
ala_mages
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1489
Joined: Sun Jun 06, 2010 7:04 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: CODE ARENA 2015

Post by ala_mages » Tue May 19, 2015 12:24 pm

xaros21 wrote: Δεν απαιτείται προϋπηρεσία και ιδιαίτερες τεχνικές δεξιότητες, αρκεί η όρεξη για μάθηση και αγάπη για την τεχνολογία.
χμμ κομπλέ τότε ίσως κάνω και γω για την θέση
xaros21 wrote:
  • IQ > 125+
που να πάρει! εγώ που είμαι αρκετά πιο βλάκας απο το νούμερο αυτό έχω ελπίδες? Μπορώ δηλαδή να δηλώσω συμμετοχή ή είμαι καταδικασμένος?
Mpomp is building an army.
░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂ ______☻/︻╦╤─
Il███████████████████]. /▌
_◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.. _ / \
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Welcome to the [url=http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=pAY9CNkKOsg#t=59]ricefields[/url] mathaf*ka [url=http://foss.aueb.gr]Turn on the foss please![/url]
User avatar
xaros21
bit level
bit level
Posts: 7
Joined: Mon Nov 02, 2009 4:07 pm
Academic status: N>4
Gender:
Contact:

Re: CODE ARENA 2015

Post by xaros21 » Tue May 19, 2015 12:30 pm

ala_mages wrote: που να πάρει! εγώ που είμαι αρκετά πιο βλάκας απο το νούμερο αυτό έχω ελπίδες? Μπορώ δηλαδή να δηλώσω συμμετοχή ή είμαι καταδικασμένος?
:lol: :lol: Έχει προφανώς χιουμοριστική διάθεση αυτό με το IQ. Να πάρεις μέρος έτσι και αλλιώς!
Last edited by xaros21 on Wed May 20, 2015 1:52 am, edited 1 time in total.
Leoforos Trapezountos 53, [map]
145 65 Agios Stefanos, Athens, Greece
Phone: (30) 210 8004447
http://www.netstudio.gr
User avatar
bstrds
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 247
Joined: Sat Dec 11, 2010 1:48 pm
Academic status: 4th year

Re: CODE ARENA 2015

Post by bstrds » Tue May 19, 2015 1:23 pm

τι ειναι προχωρημενες τεχνικες html? lol
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[code] _____________________________________ / You're a card which will have to be \ \ dealt with. / ------------------------------------- \ ,-^-. \ !oYo! \ /./=\.\______ ## )\/\ ||-----w|| || || Cowth Vader [/code]
User avatar
cypher
Venus Former Team Member
Posts: 6207
Joined: Mon Sep 29, 2008 9:12 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: CODE ARENA 2015

Post by cypher » Tue May 19, 2015 2:15 pm

shrinked image
ImageImageImageImageImageImageImage
User avatar
kras
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 253
Joined: Mon Sep 01, 2014 1:21 am
Academic status: 4th year
Gender:

Re: CODE ARENA 2015

Post by kras » Tue May 19, 2015 9:19 pm

xaros21 wrote:
  • IQ > 125+
Μόλις βρήκα στο Google κάποια τεστάκια. Screenshot δέχεστε;; :-D
User avatar
bstrds
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 247
Joined: Sat Dec 11, 2010 1:48 pm
Academic status: 4th year

Re: CODE ARENA 2015

Post by bstrds » Wed May 20, 2015 12:57 pm

kras wrote:
xaros21 wrote:
  • IQ > 125+
Μόλις βρήκα στο Google κάποια τεστάκια. Screenshot δέχεστε;; :-D
και πως ξερει ο μαν οτι δεν εισαι h4x0r και χακαρες το γοογλε;
τα ερωτηματα πολλα, οι απαντησεις αφαντες :smt022
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[code] _____________________________________ / You're a card which will have to be \ \ dealt with. / ------------------------------------- \ ,-^-. \ !oYo! \ /./=\.\______ ## )\/\ ||-----w|| || || Cowth Vader [/code]
Post Reply

Return to “Συνέδρια - Σεμινάρια”