Internet "on the go"

Συζητήσεις σχετικά με θέματα που αφορούν το networking και ευρυζωνικές συνδέσεις, providers, τηλεφωνικά δίκτυα, δίκτυα κινητής κτλ.
Post Reply
User avatar
Dreamcatcher
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 406
Joined: Sat Sep 22, 2007 10:37 am
Academic status: 3rd year
Gender:

Internet "on the go"

Post by Dreamcatcher » Wed Jun 24, 2009 11:31 am

Όλες οι εταιρίες κινητής έχουν βγάλει τέτοια πακετάκια.... O OTE τον τελευταίο καιρό μετά από την υποτιθέμενη αναβάθμιση δεν μας τα λεει καλά καθόλου σταθερότητα και πολλές υποχωρήσεις για να μπορώ να έχω υποτιπώδες ιντερνετ... Σκέφτομαι λοιπόν να δοκιμάσω κάποια τέτοια προσφορά για μόνιμη λύση και όταν είμαι αθήνα και όταν είμαι εκτός... Το χρησιμοποιεί κάποιος/α...;
αν ναι θέλω να μου πει τί ρόλο παίζει το σήμα της Κινητής στην σταθερότητα του Δικτύου και στην ταχύτητα( δεν εννοώ να μου πει όσο καλύτερο σήμα τόσο πιο πολύ σταθερότητα και τόσο μεγαλύτερη ταχύτητα :-D :-D :-D ) ... Ακόμη το ακούτε σαν μια καλή λύση??? η να στραφώ προς κάποια άλλη σταθερή τηλεφωνία???
Αν δεν πιστέψεις το Αδύνατο, δεν θα φτάσεις ποτέ στα οριά του το Δυνατό!!!

Dreamcatcher
User avatar
proskopos
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2808
Joined: Tue Dec 18, 2007 4:01 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Στα φεγγάρια του Πλάνταρ...
Contact:

Re: Internet "on the go"

Post by proskopos » Wed Jun 24, 2009 12:01 pm

Dreamcatcher wrote:Όλες οι εταιρίες κινητής έχουν βγάλει τέτοια πακετάκια.... O OTE τον τελευταίο καιρό μετά από την υποτιθέμενη αναβάθμιση δεν μας τα λεει καλά καθόλου σταθερότητα και πολλές υποχωρήσεις για να μπορώ να έχω υποτιπώδες ιντερνετ... Σκέφτομαι λοιπόν να δοκιμάσω κάποια τέτοια προσφορά για μόνιμη λύση και όταν είμαι αθήνα και όταν είμαι εκτός... Το χρησιμοποιεί κάποιος/α...;
αν ναι θέλω να μου πει τί ρόλο παίζει το σήμα της Κινητής στην σταθερότητα του Δικτύου και στην ταχύτητα( δεν εννοώ να μου πει όσο καλύτερο σήμα τόσο πιο πολύ σταθερότητα και τόσο μεγαλύτερη ταχύτητα :-D :-D :-D ) ... Ακόμη το ακούτε σαν μια καλή λύση??? η να στραφώ προς κάποια άλλη σταθερή τηλεφωνία???
έκανα και εγω πριν καιρό την ίδια ερώτηση... Τελικά η φίλη που το ήθελε, το πήρε, οπότε θα σου πω τι διαπιστώνει...
Ανάλογα την περιοχή υπάρχει σήμα (πχ στο κορωπί που μένει βρίσκει λίγο σήμα), το βράδια που μπαίνουν στο δίκτυο περισσότεροι χρήστες, μειώνεται η ταχυτητά της και έχει πολλά dc.
Η κατανάλωση δεν είναι μεγάλη, δηλαδή με το πακέτο των 5Gb, έχει καλύφθει για χρήση MSN, internet και κανένα βίντεο...
Επίσης δεν νομίζω πως το σήμα της κινητής τηλεφωνίας της εταιρίας, έχει σχέση με το σήμα που η ίδια εταιρία παρέχει για αυτην την υπηρεσία...
Γενικά δεν το προτίνω για σταθερό υπολογιστή....
Extreme Makeover... Mind edition...
3,6 μαθήματα/εξεταστική....
Image
Post Reply

Return to “Δίκτυα υπολογιστών - Internet”