Απορίες για παραγγελία μέσω ebay

Συζητήσεις σχετικά με θέματα που αφορούν το networking και ευρυζωνικές συνδέσεις, providers, τηλεφωνικά δίκτυα, δίκτυα κινητής κτλ.
Post Reply
User avatar
Zifnab
Venus Former Team Member
Posts: 7581
Joined: Tue Nov 15, 2005 2:42 am
Academic status: MSc
Gender:
Location: Connecticut
Contact:

Απορίες για παραγγελία μέσω ebay

Post by Zifnab » Thu Jan 05, 2012 1:41 am

Ανοίγω αυτό το thread μιας και δεν βρήκα κάτι αντίστοιχο.

Έχω παραγγείλει ένα σετ ακουστικά από ebay.co.uk απεστάλησαν με Royal Mail Express στις 22 Δεκεμβρίου και ακόμα να τα πάρω - για το track number αναφέρει "Your item, posted on 22/12/11 with reference RJ791495965GB has been passed to the overseas postal service for delivery in GREECE." - πρέπει να ανησυχώ ή τα ΕΛΤΑ κάνανε πάλι το θαύμα τους όπως που μου έχουν στείλει 2 αποδεικτικά παραλαβής από τα 20 που περιμένω για τις αιτήσεις των πανεπιστημίων στις ΗΠΑ ...φοβάμαι μήπως εκλάπη το πακετάκι στα ΕΛΤΑ - δεν είναι και φτηνά :-( - έχετε παραγγείλει από ebay.co.uk - πόσο σας πήρε? Ευχαριστώ :)
bikk
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 215
Joined: Tue Nov 10, 2009 9:46 pm
Gender:

Re: Απορίες για παραγγελία μέσω ebay

Post by bikk » Thu Jan 05, 2012 1:56 am

ειχα παραγγείλει εγω πριν 1-2 χρόνια μια οθόνη λαπτοπ αλλα μου ήρθε μέσω ups και σίγουρα δεν έκανε πάνω απο 1.5 βδομάδα να την πάρω στα χέρια μου και είχε έρθει η ups αρκετες φορές σπίτι μου χωρις να με βρει,τωρα για τα ελτα (ειναι και οι γιορτές στη μέση τωρα) ένα φακελο για εσωτερικο και κάνουν 1 βδομαδα να τον στείλουν τουλάχιστον οπότε περίμενε η παρε τους κανένα τηλέφωνο :)
Most of you are familiar with the virtues of a programmer. There are three, of course: laziness, impatience, and hubris.
User avatar
zweistein
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 4537
Joined: Sun Oct 15, 2006 10:49 pm
Gender:
Location: in your computer
Contact:

Re: Απορίες για παραγγελία μέσω ebay

Post by zweistein » Fri Jan 13, 2012 4:08 pm

μου έχει τύχει να έχω καθυστερήσεις σε πακέτα, αλλα όχι πάνω από 3 βδομάδες όταν μιλάμε για αγγλία.
τσέκαρε όμως που είναι ο τύπος που προμηθεύει το προϊόν... μου έχει τύχει να βρω κάτι από το αγγλικό amazon και η αποστολή μου έγινε originally από αμερική..
Image
Post Reply

Return to “Δίκτυα υπολογιστών - Internet”