Προτάσεις για web hosting

Συζητήσεις σχετικά με θέματα που αφορούν το networking και ευρυζωνικές συνδέσεις, providers, τηλεφωνικά δίκτυα, δίκτυα κινητής κτλ.
User avatar
Master_ex
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 991
Joined: Tue Nov 06, 2007 11:11 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Προτάσεις για web hosting

Post by Master_ex » Fri Mar 21, 2008 9:11 pm

Επειδή αρχίζει να με ενδιαφέρει το θέμα σιγά σιγά για προτείνεται καμία εταιριούλα. Και μια ερώτηση, έχω δεί από όσο έχω ψάξει πακέτα που δίνουν webdomain. Σε αυτά έχεις το domain name για όσο είσαι συνδρομητής του πακέτου?
Επίσης λέτε όχι σε Ελληνικές εταιρίες... επιμένετε σ' αυτό?
http://foss.aueb.gr the penguin strikes back <(' ) | channel #foss-aueb @ irc.freenode.net
Image Play and help!
User avatar
rak
byte level
byte level
Posts: 147
Joined: Sun May 29, 2005 7:24 pm

Re: Προτάσεις για web hosting

Post by rak » Fri Mar 21, 2008 10:58 pm

Εγώ τρεις μήνες είμαι στην aillure (έχω δόσει το link παραπανω) και είμαι απολύτως ευχαριστημένη.
Έχω το μικρότερο πακέτο starter (1,5GB χώρο και 30GB bandwith) και μαζί με το domain μου κόστισε για ένα χρόνο λίγο κάτω από 50 ευρώ.

Σε ελληνική εταιρεία δεν ήμουν ποτέ και δεν μπορώ να σχολιάσω όσον αφορά τις υπηρεσίες αλλά θυμάμαι από το χειμώνα που έψαχνα ότι ζητούν τρελά χρήματα για ελάχιστο χώρο..
giorgos VAL
Buffer underflow exception
Buffer underflow exception
Posts: 1
Joined: Sat Jan 24, 2009 8:08 pm

Re: Προτάσεις για web hosting

Post by giorgos VAL » Sat Jan 24, 2009 8:22 pm

Εγω βρήκα συμφέρουσα την προσφορα από το freewebsites.gr 5GB 159E το χρόνο και κάνουν δώρο το domain για πάντα, σε όλα τα πακέτα ισχύει, ενώ έχει και για φοιτητές όσο δωρεαν χώρο θέλουν
javvabits
Spammer
Spammer
Posts: 1
Joined: Thu Mar 19, 2009 8:56 am
Academic status: 4th year

Re: Προτάσεις για web hosting

Post by javvabits » Thu Mar 19, 2009 8:57 am

JSP hosting is good at link removed open cms works like a charm
Last edited by Zifnab on Thu Mar 19, 2009 11:25 am, edited 1 time in total.
Reason: spammer bot post - link removed
User avatar
mariosCSX
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 229
Joined: Tue May 30, 2006 10:02 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Προτάσεις για web hosting

Post by mariosCSX » Thu Mar 19, 2009 2:04 pm

Υπάρχει κάποιος ουσιαστικός λόγος που θα ήθελε κάποιος να αγοράσει host σε "Ελληνικό έδαφος" ? Εννοώ έχει κάποιο πλεονέκτημα αυτό?
1996 Δεν Ξεχνώ
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=r7g1O1JZNq4[/youtube] Γιατί δεν βγήκαν οι ευαίσθητοι στους δρόμους τότε;Γίνονταν έργα στο οδόστρωμα; Κι όμως,από κράτος δολοφονήθηκαν Περιέργως,η αντιεξουσιαστική κ εξουσιομάχος Αριστερά δεν ξήλωσε πεζοδρόμια.Οι αγωνιστές για Κύπρους και άλλα παρωχημένα είναι παρακατιανοί; Ακόμα κ αν πέσαν από κράτος;Ω ναι! Και δεν είναι αξιοκατάκριτο το έγκλημα αν σε τρώει η ημισέληνος;Όχι δεν είναι Και μερικοί επιμένουν να θυμούνται;Μέχρι ν' ασπρίσουν τα κοράκια και ν' ανατέλει απ' τη Δύση
User avatar
Zifnab
Venus Former Team Member
Posts: 7581
Joined: Tue Nov 15, 2005 2:42 am
Academic status: MSc
Gender:
Location: Connecticut
Contact:

Re: Προτάσεις για web hosting

Post by Zifnab » Thu Mar 19, 2009 11:53 pm

χαμηλά latencies για τους Έλληνες ??? :lol: :lol: - Απλά νομίζω δεν έχει κάποιο μειονέκτημα...
User avatar
Master_ex
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 991
Joined: Tue Nov 06, 2007 11:11 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Προτάσεις για web hosting

Post by Master_ex » Fri Mar 20, 2009 12:12 am

Συνήθως οι Ελληνικές εταιρίες έχουν σέρβερς στο εξωτερικό. Έχει το θετικό ότι συνεννοείσαι πιο εύκολα λόγο γλώσσας αλλά το κακό ότι είναι πιο ακριβοί και μπορεί να αργούν πιο πολύ στην εξυπηρέτηση στην περίπτωση που ισχύει αυτό που είπα αρχικά.
http://foss.aueb.gr the penguin strikes back <(' ) | channel #foss-aueb @ irc.freenode.net
Image Play and help!
Post Reply

Return to “Δίκτυα υπολογιστών - Internet”