Εικονιδιο Δικτυου στη Γραμμη Εργασιων

Συζητήσεις σχετικά με θέματα που αφορούν το networking και ευρυζωνικές συνδέσεις, providers, τηλεφωνικά δίκτυα, δίκτυα κινητής κτλ.
Post Reply
ocfp07
bit level
bit level
Posts: 31
Joined: Sat Aug 22, 2009 9:25 pm
Academic status: High school
Gender:

Εικονιδιο Δικτυου στη Γραμμη Εργασιων

Post by ocfp07 » Sat Sep 12, 2009 8:36 pm

Γεια σας παιδια !!

Εχω ενα προβλημα με το εικονιδιο δικτυου στη γραμμη εργασιων Image{(ειμαι απο αλλο υπολογιστη τωρα γι αυτο φενεται συνδεδεμενο ;) )} και ενω ειμαι συνδεδεμενος στο ιντερνετ και μπορω κανονικα να μπω στο ιντερνετ δειχνει οτι δεν ειμαι συνδεδεμενος!!Επειδη εχω βαρεθει να ψαχνω και να μη βρισκω λυση ειπα να γραψω εδω! Ευχαριστω!!!
User avatar
para
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 3648
Joined: Sat Nov 04, 2006 2:59 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Εικονιδιο Δικτυου στη Γραμμη Εργασιων

Post by para » Sat Sep 12, 2009 8:58 pm

Είσαι σίγουρος ότι το εικονίδιο εκείνο αντιστοιχεί στη συγκεκριμένη σύνδεση;
Το ίδιο συμβαίνει που κ που και στο άλλο μου laptop όπου έχει μια σύνδεση μονίμως offline (η οποία άγνωστο τι σύνδεση είναι ο.Ο) και η σύνδεση του Internet πότε εμφανίζεται και πότε εξαφανίζεται.
Γύρνα είμαι ένα άψυχο κορμί που σ' αγαπάει, αισθάνομαι στον άνεμο φτερό
Σαν μέσα σε όνειρο η ζωή με προσπερνάει, δείξε μου οίκτο μια στιγμή παρακαλώ...
#!
Κοίτα πως με κατάντησε η δική σου η αγάπη, να μη γνωρίζω από που να κρατηθώ
Στο τελευταίο της ζωής το σκαλοπάτι, Γύρνα, είμαι ένα βήμα απ' το γκρεμό...
User avatar
Dreamcatcher
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 406
Joined: Sat Sep 22, 2007 10:37 am
Academic status: 3rd year
Gender:

Re: Εικονιδιο Δικτυου στη Γραμμη Εργασιων

Post by Dreamcatcher » Sun Sep 13, 2009 10:51 am

para wrote:Είσαι σίγουρος ότι το εικονίδιο εκείνο αντιστοιχεί στη συγκεκριμένη σύνδεση;
Το ίδιο συμβαίνει που κ που και στο άλλο μου laptop όπου έχει μια σύνδεση μονίμως offline (η οποία άγνωστο τι σύνδεση είναι ο.Ο) και η σύνδεση του Internet πότε εμφανίζεται και πότε εξαφανίζεται.
Αγαπητέ para :-p :-p ...Να φανταστώ οτι συνδέεσαι ασύρματα στο Internet?? To αλλο παρόμοιο εικονίδιο (που είναι μόνιμα off) παίζει να είναι κάποια σύνδεση μέσω θύρας erth που εσύ βέβαια την έχεις κενή...Στο δικό μου μιας που έχω δυο παραπάνω θύρες erth και δεν χρησιμοποιώ καμία έχω δυο τετοια off-εικονίδια....
ocfp07 wrote:Γεια σας παιδια !!

Εχω ενα προβλημα με το εικονιδιο δικτυου στη γραμμη εργασιων Image{(ειμαι απο αλλο υπολογιστη τωρα γι αυτο φενεται συνδεδεμενο ;) )} και ενω ειμαι συνδεδεμενος στο ιντερνετ και μπορω κανονικα να μπω στο ιντερνετ δειχνει οτι δεν ειμαι συνδεδεμενος!!Επειδη εχω βαρεθει να ψαχνω και να μη βρισκω λυση ειπα να γραψω εδω! Ευχαριστω!!!


Δοκίμασε μήπως έχεις απενεργοποιήσει απο την εμφάνιση εκεί δεξιά στο ρολόι το εικονίδιο της κανονικής σύνδεσης και σου δείχνει και εσένα κάποια μη-συνδεδεμένη θύρα erth...Πάντως δεν παίζει να είναι κάποιο "πρόβλημα" (τουλάχιστον δεν φαντάζομαι :smt016 ) άρα μην αγχώνεσαι :smt023 :smt023
Αν δεν πιστέψεις το Αδύνατο, δεν θα φτάσεις ποτέ στα οριά του το Δυνατό!!!

Dreamcatcher
User avatar
Luke
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1388
Joined: Wed Aug 09, 2006 11:19 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Εικονιδιο Δικτυου στη Γραμμη Εργασιων

Post by Luke » Sun Sep 13, 2009 10:57 am

Όπως είπαν τα παιδιά δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα.
Αν θες να μην φαίνεται η "νεκρή" σύνδεση πήγαινε Πίνακα Ελέγχου --> Συνδέσεις Δικτύου και εκεί πήγαινε στις Ιδιότητες της τοπικής σύνδεσης με το x. Στο tab "Γενικά" αποεπίλεξε την επιλογή "Εικονίδιο στο χώρο ειδοποιήσεων όταν γίνει σύνδεση".
Είμαι ένας μοναχικός cowboy...
ocfp07
bit level
bit level
Posts: 31
Joined: Sat Aug 22, 2009 9:25 pm
Academic status: High school
Gender:

Re: Εικονιδιο Δικτυου στη Γραμμη Εργασιων

Post by ocfp07 » Sun Sep 13, 2009 1:22 pm

Luke wrote:Όπως είπαν τα παιδιά δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα.
Αν θες να μην φαίνεται η "νεκρή" σύνδεση πήγαινε Πίνακα Ελέγχου --> Συνδέσεις Δικτύου και εκεί πήγαινε στις Ιδιότητες της τοπικής σύνδεσης με το x. Στο tab "Γενικά" αποεπίλεξε την επιλογή "Εικονίδιο στο χώρο ειδοποιήσεων όταν γίνει σύνδεση".
Δεν το βρισκω αυτο που λες μηπως λες για XP ???
User avatar
Luke
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1388
Joined: Wed Aug 09, 2006 11:19 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Εικονιδιο Δικτυου στη Γραμμη Εργασιων

Post by Luke » Sun Sep 13, 2009 1:46 pm

Ναι για XP λέω. Για Vista για τσέκαρε το τελευταίο post εδώ. Δεν έχω Vista για να το τσεκάρω αλλά λογικά θα δουλέψει.
Είμαι ένας μοναχικός cowboy...
charhoshis
Buffer underflow exception
Buffer underflow exception
Posts: 1
Joined: Sat Mar 27, 2010 1:03 pm
Gender:

Re: Εικονιδιο Δικτυου στη Γραμμη Εργασιων

Post by charhoshis » Sat Mar 27, 2010 1:05 pm

γεια σας παιδιά!!!έχω ένα πρόβλημα με το εικονίδιο του δικτύου!!!είμαι συνδεδεμένος αλλά δεν μου εμφανίζει καν το εικονίδιο!!!μπαίνω στην γραμμή εργασιών και δεν γίνεται να πατήσω ώστε να μου εμφανίσει το εικονίδιο!!!έχετε καμιά ιδέα???έχω windows vista home basic!!!!
User avatar
Luke
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1388
Joined: Wed Aug 09, 2006 11:19 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Εικονιδιο Δικτυου στη Γραμμη Εργασιων

Post by Luke » Sat Mar 27, 2010 2:37 pm

Την πιθανή λύση στο ακριβώς από πάνω post την τσέκαρες;
Είμαι ένας μοναχικός cowboy...
Post Reply

Return to “Δίκτυα υπολογιστών - Internet”