Database Quest

Συζητήσεις σχετικά με θέματα που αφορούν το networking και ευρυζωνικές συνδέσεις, providers, τηλεφωνικά δίκτυα, δίκτυα κινητής κτλ.
Post Reply
User avatar
AnINffected
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1935
Joined: Fri Jul 30, 2004 7:12 am
Location: There and Back Again

Database Quest

Post by AnINffected » Sat Oct 02, 2004 6:53 am

Θα ήθελα να κάνω εξάσκηση σε sql queries πάνω σε "πραγματικά" δεδομένα-να φτιάξω δική μου βάση εκ του μηδενός γι'αυτό το σκοπό είναι ολίγον τι κουφό-γι'αυτό και σας ζαλίζω πάλι μ'ερωτήσεις. :-)

Γνωρίζει κανείς διευθύνσεις βάσεων δεδομένων (public, χωρίς κωδικό) που να μπορώ να εξερευνήσω μέσω sql queries?Όσο και να ψάχνω πέφτω πάνω σε απλοποιημένα search interfaces!
Καταραμένη φιλικότητα προς τον χρήστη! :twisted: :)

Μπορούμε να ψάξουμε τις ΒΔ του πανεπιστημίου κατ'αυτό το τρόπο;Έστω και κωδικό να χρειάζεται...
The Analytical Engine has no pretensions to originate anything. It can do whatever we know how to order it to perform (...)
Ada Lovelace


Θέλω και εγώ να παίξω D&D λέμε!!! :-( :-(
User avatar
TaRaNTuLa
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1598
Joined: Fri Apr 30, 2004 4:54 pm
Academic status: PhD
Gender:
Location: MMLab

Re: Database Quest

Post by TaRaNTuLa » Sat Oct 02, 2004 10:20 am

AnINffected wrote:Μπορούμε να ψάξουμε τις ΒΔ του πανεπιστημίου κατ'αυτό το τρόπο;Έστω και κωδικό να χρειάζεται...
Μ'αρέσει το σκεπτικό σου.... :lol: :twisted:
Αν δεν παινέψεις το σπίτι σου,θα πέσει να σε πλακώσει... :razz:
Tamiya rulezZz....

TL-01 Full Carbon, TL-01 Upgraded, FF-01 Upgraded, M03, CC-01, ΤΤ-01 TypeE, Volvo και Scania Trucks και η λίστα συνεχίζεται...
User avatar
jimmyD
Venus Former Team Member
Posts: 946
Joined: Wed Apr 21, 2004 6:33 pm
Academic status: MSc
Location: στην κοσμάρα μου

Post by jimmyD » Sat Oct 02, 2004 10:31 am

Το είχα ψάξει κι εγώ παλιότερα και αν και δε θέλω να σε απογοητεύσω δύσκολα θα βρεις κάτι.
Since I was born I started to decay
now nothing ever ever goes my way...
Image
User avatar
HdkiLLeR
Venus Project Founder
Venus Project Founder
Posts: 4356
Joined: Tue Jan 27, 2004 4:41 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: New York, NY
Contact:

Post by HdkiLLeR » Sat Oct 02, 2004 11:33 am

Ναι αυτό που ζητάς είναι αρκετά δύσκολο. Δοκίμασε να έρθεις σε επικοινωνία με κανέναν admin και ίσως να σου δώσει access(που δεν το βλέπω αλλα λέμε τώρα).
-----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
Version: 3.12
GCS d-->--- s+:+ a- C++(+++) BILS++++$ P--- L++++>+++++ E--- W+++ N+ o+ K w--
O M+ V-- PS++>+++ PE- Y++ PGP++ t+ 5+ X+ R* tv b++ DI- D+ G+++ e+++>++++ h r++ y++
------END GEEK CODE BLOCK------

"UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity." -- Dennis Ritchie
User avatar
semis19
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1607
Joined: Sat May 01, 2004 12:10 am
Location: Άνω Γλυφάδα - Αθήνα
Contact:

Post by semis19 » Sat Oct 02, 2004 3:24 pm

Πήγαινε να ζητήσεις απο κανένα καθηγητή σχετικό με το θέμα μπορεί να σου δώσει τπτ από παλιές πτυχιακές, πρακτικές ποιος ξέρει ... ; ;-)
"Make way for the bad guy.", Al Pacino, Playing Tony Montana in Scarface
"Elementary, my dear Watson.",The adventures of Sherlock Holmes
"A boy's best friend is his mother.", Antony Perkins, Psycho
"P.M.P. Fight Hey, Juohmaru, you are a fighter of hope, P.M.P. Fight Put your love into machines ..." - Plawres SanShiro
User avatar
Einherjar
Venus Project Founder
Venus Project Founder
Posts: 3751
Joined: Tue Jan 27, 2004 4:42 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Washington DC, USA
Contact:

Post by Einherjar » Sat Oct 02, 2004 5:56 pm

γιατί δεν στήνεις μια δικιά σου βάση και να παίξεις εκεί? έτσι αν κάνεις καμιά μ@λκια θα βαράς μόνος σου το κεφάλι σου και δεν θα στο βαράει άλλος :-D
[Better to understand a little than to misunderstand a lot]
User avatar
AnINffected
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1935
Joined: Fri Jul 30, 2004 7:12 am
Location: There and Back Again

Post by AnINffected » Mon Oct 04, 2004 1:04 pm

HdkiLLeR wrote:Ναι αυτό που ζητάς είναι αρκετά δύσκολο. Δοκίμασε να έρθεις σε επικοινωνία με κανέναν admin και ίσως να σου δώσει access(που δεν το βλέπω αλλα λέμε τώρα).
Λές να χρειάζομαι μέσο; (Απο μερικά πράγματα δε γλυτώνεις ποτέ...) :smile:
Εσύ έχεις κανένα συνάδελφο να με βάλει μέσα; :smile:

Λογικό ακούγεται πάντως...Δίνουν access μόνο στο προσωπικό ε;
semis19 wrote:Πήγαινε να ζητήσεις απο κανένα καθηγητή σχετικό με το θέμα μπορεί να σου δώσει τπτ από παλιές πτυχιακές, πρακτικές ποιος ξέρει ...
Ναί, θα ρωτήσω και τον κο Γιαννακουδάκη.
Einherjar wrote:γιατί δεν στήνεις μια δικιά σου βάση και να παίξεις εκεί? έτσι αν κάνεις καμιά μ@λκια θα βαράς μόνος σου το κεφάλι σου και δεν θα στο βαράει άλλος
Θα βαράω έτσι και αλλιώς το κεφάλι μου μέχρι να ολοκληρωθεί η βάση γιατί θα έχω τρελαθεί! ](*,)

Αυτά που λέτε ισχύουν γι'αυτό που είπα, να είναι χωρίς κωδικό(τρελή απαίτηση είχα), ή γενικώς είναι πολύ δύσκολο να βρώ ΒΔ;

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον παιδιά! :-)
The Analytical Engine has no pretensions to originate anything. It can do whatever we know how to order it to perform (...)
Ada Lovelace


Θέλω και εγώ να παίξω D&D λέμε!!! :-( :-(
Post Reply

Return to “Δίκτυα υπολογιστών - Internet”