ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ! ΣΥΣΚΕΥΗ ΗΧΟΥ!

Συζητήσεις σχετικά με θέματα που αφορούν λειτουργικά συστήματα (Linux, *BSD, MacOS, Windows, κτλ.) .
astasha
bit level
bit level
Posts: 8
Joined: Fri Jun 11, 2010 12:33 pm
Gender:

ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ! ΣΥΣΚΕΥΗ ΗΧΟΥ!

Post by astasha » Fri Jun 11, 2010 12:57 pm

Χαίρετε! Ξέρω πως παρόμοια θέματα έχουν αναφερθεί αλλά θα σας πω και γω τον πόνο μου! Πριν από 3 μέρες προσπαθώντας να δω ένα βίντεο κατέβασα χωρίς να έχω γνώσεις διάφορα προγράμματα τα οποία δημιούργησαν προβλήμτα στον υπολογιστή μου καθ΄ως κατέβηκαν και spam προγράμματα (αν λέγονται έτσι! διαφημιστικά αποό καζίνο , τυχερά παιχνίδια κλπ) γι αυτό το λόγο μπήκα στον ΠΙΝΑΚΑ ΕΛΕΓΧΟΥ, στην προσθαφαίρεση προγραμμάτων και άρχισα να πατάω ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ σε σχεδόν ότι έβρισκα μπροστά μου και δεν αναγνώριζα. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να φύγουν μεν τα spam αλλά να μην μου παίζει βιντεάκια πουθενά πχ στο youtube . Αυτό το αντιμετώπισα γιατί κάτι μου ζήτησε με το ADOBE READER και το έκανα. ΑΛΛΑ ΤΑ VIDEOS ΠΙΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΗΧΟ! Μπήκα στα windows media player για να δω τι θα μου ζητήσει και από εκεί και μου βγάζει πως : "Δεν είναι δυνατή η αναπαραγωγή του αρχείου από το Windows Media Player, επειδή υπάρχει πρόβλημα με τη συσκευή ήχου που διαθέτετε. Ενδεχομένως να μην υπάρχει συσκευή ήχου εγκατεστημένη στον υπολογιστή σας, να χρησιμοποιείται από άλλο πρόγραμμα ή να μη λειτουργεί σωστά." Από μόνη μου από ότι θυμόμουν κατέβασα και έκανα εγκατάσταση σε διάφορες κάρτεςς ήχου που βρήκα στο ίντερνετ αλλά και πάλι μου λέει πως δεν υπάρχει η συσκευή ήχου. Δηλαδή κατέβασα το VLC MEDIA PLAYER και καταλάθως πάλι κάτι McAfee security scan plus και driver detective. Θυμόμουν ότι είχα κάνει κατάργηση ένα εικονίδιο που έλεγε SOUNDMAX και προσπάθησα να το κάνω download , έγινε όλη η διαδικασία και μετά μου έβγαλε ότι δεν είναι δυνατή η εγκατάστασή του λόγω προβλήματος στην συσκευή ήχου. Προσπαθώ να είμαι αναλυτική για να μου πείτε αν μπορείτε να με βοηθήσετε! Ο υπολογιστής μου είναι αρκετά παλιός και έδωσα πολλα πολλα χρήματα πρόσφατα και δεν θέλω να δώσω άλλα για να πάρω σύντομα κάποιον καινούριο αλλά παρόλα αυτά τον χρειάζομαι! (το σύντομα το δικό μου μπορεί να είναι και 2-3 μήνες!) Ο υπολογιστής είναι HP PAVILION DV 4000 / windows XP .
Σας παρακαλώ απλά και κατανοητά βοηθήστε με!!!
(δεν ξέρω αν έχει καμιά σημασία αλλά ως αποτέλεσμα των προγραμμάτων που διέγραψα έγγραφα που μου τα διάβαζε ως microsoft word τώρα μου τα διαβάζει ως "σημειωματάριο". Πρέπει να έκανα πολλές βλακείες εεεε?)
User avatar
kwnccc
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 994
Joined: Tue Jan 19, 2010 8:05 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ! ΣΥΣΚΕΥΗ ΗΧΟΥ!

Post by kwnccc » Fri Jun 11, 2010 1:09 pm

Βασικά μάλλον έχεις διαγράψει τον driver για το σύστημα ήχου όπως έκανες κατάργηση!
Μπορείς πάντως να ψάχνεις να βρεις driver στο νετ κάπου φυσιολογικά!

Εδιτ: για δοκίμασε κάτι τέτοιο!
Last edited by kwnccc on Fri Jun 11, 2010 1:13 pm, edited 1 time in total.
astasha
bit level
bit level
Posts: 8
Joined: Fri Jun 11, 2010 12:33 pm
Gender:

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ! ΣΥΣΚΕΥΗ ΗΧΟΥ!

Post by astasha » Fri Jun 11, 2010 1:17 pm

kwnccc wrote:Βασικά μάλλον έχεις διαγράψει τον driver για το σύστημα ήχου όπως έκανες κατάργηση!
Μπορείς πάντως να ψάχνεις να βρεις driver στο νετ κάπου φυσιολογικά!

Εδιτ: για δοκίμασε κάτι τέτοιο!
ευχαριστώ πολύ!! αλλά και πάλι ποιον driver να διαλέξω? Δεν καταλαβαίνωωω! συγνώμη για την άγνοια μου, αλλά τι να κάνουμε!!!
User avatar
madness
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 512
Joined: Tue May 29, 2007 3:07 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Κατά βάση στον κόσμο μου!!!

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ! ΣΥΣΚΕΥΗ ΗΧΟΥ!

Post by madness » Fri Jun 11, 2010 1:18 pm

Λογικά από όσα λες κατάλαβα ότι απεγκατέστησες τον Driver είτε της motherboard είτε μόνο του ήχου.
2 λύσεις θα μπορούσα να σου προτείνω:
1. Πας στον πίνακα ελέγχου, εκεί που λέει Διαχείριση Συσκευών και όπου θα δεις θαυμαστικούλι πατάς ενημέρωση Driver (ελπίζοντας να τον βρει)
Αλλιώς 2. (πιο σίγουρο αν έχεις τα CD που σου έδωσαν μαζί με το PC) βάζεις αυτό που λέει Moderboard και κάνεις εγκατάσταση τους drivers που περιέχει (δεν είναι ανάγκη αν φορτώσεις όλα τα διαφημιστικά προγράμματα - πχ. antivirus / adobe readers / άλλα utilities :smt016)
astasha wrote:(δεν ξέρω αν έχει καμιά σημασία αλλά ως αποτέλεσμα των προγραμμάτων που διέγραψα έγγραφα που μου τα διάβαζε ως microsoft word τώρα μου τα διαβάζει ως "σημειωματάριο". Πρέπει να έκανα πολλές βλακείες εεεε?)
μέσα σε όλα έβγαλες και το microsoft word!!! τα .doc λογικά δεν τα ανοίγει καν!
Καθένας με την τρέλα του...
...εγώ προτιμώ την δική μου!!!
@Mobile Application Development (Symbian Qt, bada, Android, Java ME)
User avatar
Loner
Venus Former Team Member
Posts: 4004
Joined: Fri Oct 26, 2007 11:08 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: Στη ρωγμή του χρόνου

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ! ΣΥΣΚΕΥΗ ΗΧΟΥ!

Post by Loner » Fri Jun 11, 2010 1:21 pm

Κατέβασε από εδώ το pcwizard, τρέξ'το και δες το μοντέλο της μητρικής και πες το μας

edit: ξαναδοκίμασε,τυπογραφικό ήταν :smt016
You either die a Spongebob or live long enough to see yourself become the Squidward.
astasha
bit level
bit level
Posts: 8
Joined: Fri Jun 11, 2010 12:33 pm
Gender:

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ! ΣΥΣΚΕΥΗ ΗΧΟΥ!

Post by astasha » Fri Jun 11, 2010 1:26 pm

Loner wrote:Κατέβασε από εδώ το pcwizard, τρέξ'το και δες το μοντέλο της μητρικής και πες το μας
ευχαριστώ μεν, αλλά μου βγάζει "Δεν είναι δυνατή η εύρεση αυτής της ιστοσελίδας"
User avatar
Loner
Venus Former Team Member
Posts: 4004
Joined: Fri Oct 26, 2007 11:08 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: Στη ρωγμή του χρόνου

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ! ΣΥΣΚΕΥΗ ΗΧΟΥ!

Post by Loner » Fri Jun 11, 2010 1:29 pm

Loner wrote:Κατέβασε από εδώ το pcwizard, τρέξ'το και δες το μοντέλο της μητρικής και πες το μας

edit: ξαναδοκίμασε,τυπογραφικό ήταν :smt016
;)
You either die a Spongebob or live long enough to see yourself become the Squidward.
astasha
bit level
bit level
Posts: 8
Joined: Fri Jun 11, 2010 12:33 pm
Gender:

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ! ΣΥΣΚΕΥΗ ΗΧΟΥ!

Post by astasha » Fri Jun 11, 2010 1:31 pm

kwnccc wrote:Βασικά μάλλον έχεις διαγράψει τον driver για το σύστημα ήχου όπως έκανες κατάργηση!
Μπορείς πάντως να ψάχνεις να βρεις driver στο νετ κάπου φυσιολογικά!

Εδιτ: για δοκίμασε κάτι τέτοιο!
Και επίσης δυστυχώς δεν είναι free downloads και ας το γράφει! Ή να πληρώσεις ή να τους προσφέρεις εσύ κάποιο αρχείο.. Κάτι τέτοιο κατάλαβα!
User avatar
Filia
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 658
Joined: Sun May 07, 2006 10:57 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ! ΣΥΣΚΕΥΗ ΗΧΟΥ!

Post by Filia » Fri Jun 11, 2010 1:31 pm

Κατ αρχήν να πούμε ότι δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι, ούτε να αγοράσεις καινούριο υπολογιστή, προς Θεού!!

Εγώ θα πρότεινα αν έχεις κάποιον γνωστό που ξέρει απ'αυτά, να σου κάνει ένα ωραίο format και να σου βάλει από την αρχή το λειτουργικό. Σίγουρα θα έχει πολλά "σκουπίδια" μαζεμένα κατά καιρούς ο υπολογιστής σου, οπότε είναι ευκαιρία να φύγουν όλα!

Τώρα μια πιο advanced λύση θα ήταν αυτή -> "How to restore Windows XP to a previous state"
Αυτό ουσιαστικά "πάει πίσω στο χρόνο" την κατάσταση του υπολογιστή σου, και ίσως να καταφέρεις να το πας σε μια ημερομηνία που όλα δούλευαν!
astasha
bit level
bit level
Posts: 8
Joined: Fri Jun 11, 2010 12:33 pm
Gender:

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ! ΣΥΣΚΕΥΗ ΗΧΟΥ!

Post by astasha » Fri Jun 11, 2010 1:39 pm

Loner wrote:
Loner wrote:Κατέβασε από εδώ το pcwizard, τρέξ'το και δες το μοντέλο της μητρικής και πες το μας

edit: ξαναδοκίμασε,τυπογραφικό ήταν :smt016
;)
Ξανά ευχαριστω!
Λοιπόν, το έκανα! Τι ψάχνουμε τώρα? αυτές οι πληροφορίες βοηθάν σε κάτι?

ÌçôñéêÞ : Áðñïóäéüñéóôï Áðñïóäéüñéóôï
Chipset : Intel i910GML/i915GMS
ÅðåîåñãáóôÞò : Intel Celeron M 370 @ 1500 MHz
ÖõóéêÞ ÌíÞìç : 512 MB (2 x 256 DDR-SDRAM )
ÊÜñôá Ãñáöéêþí : Mobile Intel(R) 915GM/GMS,910GML Express Chipset Family
Óêëçñüò Äßóêïò : ST9402113A (40 GB)
Óêëçñüò Äßóêïò : Seagate (500 GB)
Ôýðïò Ïèüíçò : 142 ßíôóåò
ÊÜñôá Äéêôýïõ : RTL8139/810x Fast Ethernet Adapter
ÊÜñôá Äéêôýïõ : MV88SE614x PCIe to SATA2 controller Libertas 802.11b/g Wireless LAN Client Adapter
Ëåéôïõñãéêü Óýóôçìá : Microsoft Windows XP Home Edition 5.01.2600 Service Pack 3
DirectX : ¸êäïóç 9.0c (ÌÜñôéïò 2006)

έκανα κλικ και στο εικονίδιο ΜΗΤΡΙΚΗ και μου γράφει μονο απροσδιοριστο απροσδιοριστο. αν χρειάζεται κάτι από τα "ιερογλυφικα" που σε μένα είναι ελληνικά μετάφραση πές μου!
astasha
bit level
bit level
Posts: 8
Joined: Fri Jun 11, 2010 12:33 pm
Gender:

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ! ΣΥΣΚΕΥΗ ΗΧΟΥ!

Post by astasha » Fri Jun 11, 2010 1:44 pm

Filia wrote:Κατ αρχήν να πούμε ότι δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι, ούτε να αγοράσεις καινούριο υπολογιστή, προς Θεού!!

Εγώ θα πρότεινα αν έχεις κάποιον γνωστό που ξέρει απ'αυτά, να σου κάνει ένα ωραίο format και να σου βάλει από την αρχή το λειτουργικό. Σίγουρα θα έχει πολλά "σκουπίδια" μαζεμένα κατά καιρούς ο υπολογιστής σου, οπότε είναι ευκαιρία να φύγουν όλα!

Τώρα μια πιο advanced λύση θα ήταν αυτή -> "How to restore Windows XP to a previous state"
Αυτό ουσιαστικά "πάει πίσω στο χρόνο" την κατάσταση του υπολογιστή σου, και ίσως να καταφέρεις να το πας σε μια ημερομηνία που όλα δούλευαν!
Ευχαριστώ για την απάντηση!
Ο "φίλος που ξέρει από αυτά" πριν λίγο καιρό ήταν τα multirama και πλήρωσα πολλά πολλά για βλεκείες που οποιοσδήποτε από εσάς θα χρειαζόταν 10 λεπτάκια! -το κατάλαβα εκ των υστέρων!- για αυτό προσπαθώ μέσα από εδώ!
Αν δοκιμάσω αυτήν την "επαναφορά" που προτινείς : α) εγώ μπορώ να τα καταφέρω? και β) υπάρχει πρίπτωση να τα κάνω χειρότερα?
User avatar
Filia
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 658
Joined: Sun May 07, 2006 10:57 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ! ΣΥΣΚΕΥΗ ΗΧΟΥ!

Post by Filia » Fri Jun 11, 2010 1:50 pm

Λογικά δεν θα γίνει κάτι κακό, αφού απλά θα πας πίσω σε σημείο που ήδη ήσουν.
Προσοχή! Δεν το έχω κάνει ποτέ, δεν ξέρω τι παθαίνουν τα καινούρια αρχεία που έχεις δημιουργήσει από τότε!
Ας πει κάποιος που ξέρει!

Πάντως προτείνω να κάνεις Επαναφορά αντί να κάτσεις να κατεβάσεις ένα- ένα τα προγράμματα που έσβησες, είναι κατά την γνώμη μου πολύ πιο σίγουρη λύση.
Φαντάζομαι ότι μπορείς να τα καταφέρεις αν ακολουθήσεις τα βήματα ( και στα ελληνικά για να μην ψάχνεσαι :-) )
User avatar
madness
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 512
Joined: Tue May 29, 2007 3:07 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Κατά βάση στον κόσμο μου!!!

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ! ΣΥΣΚΕΥΗ ΗΧΟΥ!

Post by madness » Fri Jun 11, 2010 1:57 pm

H επαναφορά συστήματος δεν επαναφέρει οπωσδήποτε όλα τα διαγραμμένα προγράμματα επίσης μπορεί να μην κάνει και καμία βελτίωση... (δεν είμαι fan αυτής της τεχνικής... όσες φορές την προσπάθησα ή δεν θα υπήρχε κατάλληλο σημείο ή μπορεί να αποτύχενε να γυρίσει πίσω...)

Τα καινούρια αρχεία που δημιουργήθηκαν (έγγραφα κτλ) δεν τα πειράζει αλλά εγκαταστάσεις διαγραμμένων προγραμμάτων (3rd party) δεν επαναφέρει με τίποτα, νομίζω σε αυτές ανήκει και το word.

ΣΟΣ ΤΙΠ: περί επαναφορών ... αν την αρχίσετε (νομίζω δεν έχει ακύρωση - διακοπή...) ΜΗΝ σκεφτείτε να κάνετε restart / ή σβήσιμο με οποιοδήποτε τρόπο γιατί βαριέστε να περιμένετε... κατά 90% να μην πω 99% ο υπολογιστής δεν θα μπαίνει καν στα windows μετά ... δηλ. χρειάζεται οπωσδήποτε φορματ :smt016
Last edited by madness on Fri Jun 11, 2010 2:01 pm, edited 1 time in total.
Καθένας με την τρέλα του...
...εγώ προτιμώ την δική μου!!!
@Mobile Application Development (Symbian Qt, bada, Android, Java ME)
User avatar
Loner
Venus Former Team Member
Posts: 4004
Joined: Fri Oct 26, 2007 11:08 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: Στη ρωγμή του χρόνου

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ! ΣΥΣΚΕΥΗ ΗΧΟΥ!

Post by Loner » Fri Jun 11, 2010 1:59 pm

Υπάρχουν εδώ http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/Te ... sId=453246 drivers για λάπτοπ HP Pavilion dv4000 CTO Notebook PC, HP Pavilion dv4000LA Notebook PC, HP Pavilion dv4000XX Notebook PC, λογικά κάποιο απ'αυτά είναι το μηχάνημά σου... :roll:
You either die a Spongebob or live long enough to see yourself become the Squidward.
User avatar
Filia
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 658
Joined: Sun May 07, 2006 10:57 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ! ΣΥΣΚΕΥΗ ΗΧΟΥ!

Post by Filia » Fri Jun 11, 2010 1:59 pm

@madness
Α σόρρυ δεν το ήξερα αυτό... Αν και ακούγεται λογικό βέβαια!
Πάντως οι drivers μια φορά θα επανέλθουν, αντί να ψάχνουμε αμφιβόλου ποιότητας και ηθικής drivers στο Διαδίκτυο! :-D

edit:

Γίνεται να σβήσεις το Word από το Control Panel μόνο του ή σβήνεις ολόκληρο το Office? Δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ, γι αυτό ρωτάω. Μπορεί να έχει γίνει μπέρδεμα με τα file associations και να μην έχει πράγματι απεγκατασταθεί το Word.
Last edited by Filia on Fri Jun 11, 2010 2:03 pm, edited 1 time in total.
The Punisher
Venus Former Team Member
Posts: 7561
Joined: Thu Oct 27, 2005 1:43 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Boston, MA

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ! ΣΥΣΚΕΥΗ ΗΧΟΥ!

Post by The Punisher » Fri Jun 11, 2010 2:02 pm

Ίσως το καλύτερο που θα μπορούσες να κάνεις δεδομένου ότι είπες ότι γέμισες με malware προγράμματα (που παρεμπιπτόντως δεν φεύγουν με μια απλή "αφαίρεση"), είναι, αν έχεις ακόμη τα διάφορα CD όπως windows, drivers κλπ, να κρατήσεις ένα αντίγραφο με τα αρχεία που χρειάζεσαι (σε κάποιον εξωτερικό σκληρό) και να κάνεις format
User avatar
madness
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 512
Joined: Tue May 29, 2007 3:07 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Κατά βάση στον κόσμο μου!!!

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ! ΣΥΣΚΕΥΗ ΗΧΟΥ!

Post by madness » Fri Jun 11, 2010 2:15 pm

madness wrote: ΣΟΣ ΤΙΠ: περί επαναφορών ... αν την αρχίσετε (νομίζω δεν έχει ακύρωση - διακοπή...) ΜΗΝ σκεφτείτε να κάνετε restart / ή σβήσιμο με οποιοδήποτε τρόπο γιατί βαριέστε να περιμένετε... κατά 90% να μην πω 99% ο υπολογιστής δεν θα μπαίνει καν στα windows μετά ... δηλ. χρειάζεται οπωσδήποτε φορματ :smt016
@Φιλια: χμμ δεν ξέρω αν θα επανέλθουν... :oops: δεν το έχω δοκιμάσει ... βρίσκω πιο απλό κ σίγουρο να βάλω τον driver απ την αρχή :-D
σίγουρα δουλεύει καλά όταν έχεις φορτώσει κάτι και κάνεις επαναφορά προκειμένου να το ξεφορτωθείς... αλλά για το αντίθετο παίζετε... οπότε και driver πάει σε αυτή την κατηγορία (τουλάχιστον κατ' εμε)
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
και στο url που έδωσες [ http://support.microsoft.com/kb/306084/el ] αυτό λέει... [quote]Επαναφορά Συστήματος καταγράφει "στιγμιότυπα" των σημαντικών αρχείων συστήματος, ορισμένων αρχείων προγραμμάτων και ρυθμίσεων μητρώου και αποθηκεύει τις πληροφορίες αυτές ως σημεία επαναφοράς. [...] Μπορεί επίσης να αλλάξει δέσμες ενεργειών, αρχεία δέσμης και άλλα είδη εκτελέσιμων αρχείων στον υπολογιστή σας.[/quote] μπορεί... ορισμένα... σημαντικά... τι θεωρεί τώρα η micro-soft από αυτά... :lol:
@Punisher: αν ξέρει να κάνει φορματ τότε είναι η καλύτερη λύση... αλλά μετά πρέπει να φορτωθούν και όλα από την αρχή! (και κολλήσαμε σε έναν driver)
Filia wrote:@madness
Γίνεται να σβήσεις το Word από το Control Panel μόνο του ή σβήνεις ολόκληρο το Office? Δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ, γι αυτό ρωτάω. Μπορεί να έχει γίνει μπέρδεμα με τα file associations και να μην έχει πράγματι απεγκατασταθεί το Word.
ναι μπορείς να αφαιρέσεις μόνο το word οπότε και τα δυο είναι πιθανά... αλλά επειδή το wordpad προϋπάρχει του word ανέλαβε γιατί έπαψες να έχεις word, εκτός και αν πήγε κάποιος χειροκίνητα και το άλλαξε :smt016
Καθένας με την τρέλα του...
...εγώ προτιμώ την δική μου!!!
@Mobile Application Development (Symbian Qt, bada, Android, Java ME)
astasha
bit level
bit level
Posts: 8
Joined: Fri Jun 11, 2010 12:33 pm
Gender:

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ! ΣΥΣΚΕΥΗ ΗΧΟΥ!

Post by astasha » Fri Jun 11, 2010 2:34 pm

Σας ευχαριστώ όλους πάρα πάρα πάρα πολύ! Η επαναφορά του συστήματος σε προηγούμενη κατάσταση ήταν πάρα πολύ απλή διαδικασία και ασφαλής! Επανήλθαν όλα! filia χίλια ευχαριστώ! καμιά φορά η πιο απλή λύση είναι και η πιο κατάλληλη! Ευχαριστώ ! Ευχαριστώ!
User avatar
sandra
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 4917
Joined: Mon Oct 02, 2006 11:37 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: στη φωλιά μου κοιτώντας ένα χωράφι με στάρι...

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ! ΣΥΣΥΚΕΥΗ ΗΧΟΥ!

Post by sandra » Fri Jun 11, 2010 2:37 pm

Τώρα κάνε και κανέναν κανονικό έλεγχο για ιούς και trojan και μακριά από την προσθαφαίρεση προγραμμάτων από εδώ και πέρα
Από εδώ κι εμπρός θα είσαι για πάντα υπεύθυνος για εκείνο που έχεις ημερώσει.
Είσαι υπεύθυνος για το τριαντάφυλλο σου...
astasha
bit level
bit level
Posts: 8
Joined: Fri Jun 11, 2010 12:33 pm
Gender:

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ! ΣΥΣΚΕΥΗ ΗΧΟΥ!

Post by astasha » Fri Jun 11, 2010 2:39 pm

Filia wrote:Κατ αρχήν να πούμε ότι δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι, ούτε να αγοράσεις καινούριο υπολογιστή, προς Θεού!!

Εγώ θα πρότεινα αν έχεις κάποιον γνωστό που ξέρει απ'αυτά, να σου κάνει ένα ωραίο format και να σου βάλει από την αρχή το λειτουργικό. Σίγουρα θα έχει πολλά "σκουπίδια" μαζεμένα κατά καιρούς ο υπολογιστής σου, οπότε είναι ευκαιρία να φύγουν όλα!

Τώρα μια πιο advanced λύση θα ήταν αυτή -> "How to restore Windows XP to a previous state"
Αυτό ουσιαστικά "πάει πίσω στο χρόνο" την κατάσταση του υπολογιστή σου, και ίσως να καταφέρεις να το πας σε μια ημερομηνία που όλα δούλευαν!

..και για άλλη μια φορά ευχαριστώ! ήταν το μόνο που λειτούργησε!
User avatar
Filia
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 658
Joined: Sun May 07, 2006 10:57 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ! ΣΥΣΚΕΥΗ ΗΧΟΥ!

Post by Filia » Fri Jun 11, 2010 3:01 pm

Δεν κάνει τίποτα :-)

Ελπίζω μόνο να μην έγινε καμιά ζημιά και με βρίζετε ομαδικώς :-D
(με άγχωσε η madness!)
User avatar
madness
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 512
Joined: Tue May 29, 2007 3:07 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Κατά βάση στον κόσμο μου!!!

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ! ΣΥΣΚΕΥΗ ΗΧΟΥ!

Post by madness » Fri Jun 11, 2010 3:05 pm

εεε δεν φταίω εγώ... τις ζημιές που κάνω στα pc μου ποτέ δεν διορθώνονται με επαναφορά :-D :smt021
Καθένας με την τρέλα του...
...εγώ προτιμώ την δική μου!!!
@Mobile Application Development (Symbian Qt, bada, Android, Java ME)
Post Reply

Return to “Λειτουργικά συστήματα”