Anime κανείς

Εδώ μπαίνουν θέματα σχετικά με την "έβδομη" τέχνη.
User avatar
ala_mages
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1489
Joined: Sun Jun 06, 2010 7:04 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Anime κανείς

Post by ala_mages » Tue Aug 23, 2011 2:27 pm

Έχει να προτείνει κανείς κάνα άνιμε μικρό και ωραίο για τώρα που έχουμε εξεταστική?
Mpomp is building an army.
░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂ ______☻/︻╦╤─
Il███████████████████]. /▌
_◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.. _ / \
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Welcome to the [url=http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=pAY9CNkKOsg#t=59]ricefields[/url] mathaf*ka [url=http://foss.aueb.gr]Turn on the foss please![/url]
User avatar
necrofear_13
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2141
Joined: Sun Nov 18, 2007 5:32 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ

Re: Anime κανείς

Post by necrofear_13 » Tue Aug 23, 2011 2:29 pm

ala_mages wrote:Έχει να προτείνει κανείς κάνα άνιμε μικρό και ωραίο για τώρα που έχουμε εξεταστική?
Πόσο μικρό?
No matter what kind of sadness envelops the darkness of our despair, if you put one foot in front of the other, at some point you will reach a place where you can see the light.

In heaven or earth, no matter to where we progress, no matter where we walk, that becomes our road.
As long as we keep walking the battle will continue.
And that is exactly why this place will always be a paradise
User avatar
ala_mages
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1489
Joined: Sun Jun 06, 2010 7:04 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Anime κανείς

Post by ala_mages » Tue Aug 23, 2011 2:30 pm

necrofear_13 wrote:
ala_mages wrote:Έχει να προτείνει κανείς κάνα άνιμε μικρό και ωραίο για τώρα που έχουμε εξεταστική?
Πόσο μικρό?
Κάτι <= 20 episodes

edit : solved thanks to necrofear
Mpomp is building an army.
░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂ ______☻/︻╦╤─
Il███████████████████]. /▌
_◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.. _ / \
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Welcome to the [url=http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=pAY9CNkKOsg#t=59]ricefields[/url] mathaf*ka [url=http://foss.aueb.gr]Turn on the foss please![/url]
User avatar
zaveti
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 797
Joined: Wed Oct 07, 2009 8:12 pm
Academic status: N>4
Gender:
Contact:

Re: Anime κανείς

Post by zaveti » Tue Aug 23, 2011 9:00 pm

μ αρεσει που παντα στην εξεταστικη ασχολουμαστε με κατι ασχετο με αυτην.anime για παραδειγμα :lol:
User avatar
nookie
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 863
Joined: Wed Dec 20, 2006 8:29 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Take a look around..
Contact:

Re: Anime κανείς

Post by nookie » Tue Aug 23, 2011 9:03 pm

zaveti wrote:μ αρεσει που παντα στην εξεταστικη ασχολουμαστε με κατι ασχετο με αυτην.anime για παραδειγμα :lol:
Midterms are always ideal for irrelevant stuff!!! :-p :lol:
Image
Internal Imperfectness makes it sooo trickier than it should be..
http://www.youtube.com/watch?v=VPWi-OrMzV4
http://www.youtube.com/watch?v=ZOgBtI8Q ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=vxtf8ypY ... re=related
Ακομα και στο μεταπτυχιακο...Siranai..
User avatar
Loner
Venus Former Team Member
Posts: 4004
Joined: Fri Oct 26, 2007 11:08 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: Στη ρωγμή του χρόνου

Re: Anime κανείς

Post by Loner » Tue Aug 23, 2011 9:18 pm

Μα είναι αυτή περίοδος για εξεταστική?? Καλοκαιράκι, χαλαρά, κάνεις μπανάκια, βλέπεις anime, πίνεις μπυρίτσες... Και έρχεται ο Σεπτέμβρης(ούτε καν, Αύγουστο ξεκινάμε) και σου λένε δεν έχεις διαβάσει?? Όχι, δεν έχω διαβάσει! Δεν μπορώ να διαβάσω! :smt013 :smt022
You either die a Spongebob or live long enough to see yourself become the Squidward.
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: Anime κανείς

Post by chriskin » Tue Aug 23, 2011 10:46 pm

zaveti wrote:μ αρεσει που παντα στην εξεταστικη ασχολουμαστε με κατι ασχετο με αυτην.anime για παραδειγμα :lol:
ακομα καλυτερο ειναι το να μην ασχολουμαστε καν με κατι ασχετο
εγω σηκωθηκα αργα, εφαγα και ξαναεπεσα για υπνο και σηκωθηκα τωρα :-D
λατρευω τις εξεταστικες, ειναι οι πιο χαλαρωτικες περιοδοι της χρονιας
User avatar
zweistein
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 4537
Joined: Sun Oct 15, 2006 10:49 pm
Gender:
Location: in your computer
Contact:

Re: Anime κανείς

Post by zweistein » Wed Aug 24, 2011 2:52 pm

chriskin wrote:
zaveti wrote:μ αρεσει που παντα στην εξεταστικη ασχολουμαστε με κατι ασχετο με αυτην.anime για παραδειγμα :lol:
ακομα καλυτερο ειναι το να μην ασχολουμαστε καν με κατι ασχετο
εγω σηκωθηκα αργα, εφαγα και ξαναεπεσα για υπνο και σηκωθηκα τωρα :-D
λατρευω τις εξεταστικες, ειναι οι πιο χαλαρωτικες περιοδοι της χρονιας

[off]lol wtf :lol: :lol: [/off]
Image
User avatar
vasilaros69
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1299
Joined: Wed Feb 17, 2010 6:07 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Anime κανείς

Post by vasilaros69 » Thu Nov 03, 2011 11:01 pm

Για οσους βλεπουν One piece:

Ειναι ιδεα μου 'η εχει καταντησει καθε chapter του manga να ειναι κι ενα επεισοδιο απο το anime??
Ετσι οπως το πανε δεν θα τελειωσει ουτε σε 10 χρονια!!!(δεν ειναι υπερβολη το "10 χρονια")
"Sometimes questions are more powerful than answers,..."
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: Anime κανείς

Post by chriskin » Thu Nov 03, 2011 11:06 pm

ολα αυτα τα shounen τα τραβανε οσο τα παρακολουθει ο κοσμος

που να δεις το beelzebub (αν και ειναι ακομα σχετικα στην αρχη - καμια 40αρια επεισοδια εχει βγαλει μονο), παει ακομα πιο αργα - καποιες φορες και 2 επεισοδια για ενα κεφαλαιο του manga (καποιες , ευτυχως, παει λιγο πιο γρηγορα - σπανιες ομως)
User avatar
ctm
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 163
Joined: Thu Oct 27, 2011 1:04 am
Academic status: N>4
Gender:

Re: Anime κανείς

Post by ctm » Sat Nov 05, 2011 1:16 pm

Το manga Kochira Katsushika-ku ξεκίνησε το 1976 και πάει ακόμα μέχρι σήμερα.. :smt104
Σε anime βέβαια δεν κράτησε τόσο, αλλα θέλω να πώ οτι μπορεί και το Οne Piece να τραβήξει όσο να ναι....
Εγώ δεν έχω πρόβλημα γιατι μ'αρέσει να το βλέπω απλά με τρελαίνουν τα επείσοδια με fillers... :evil:

Btw ο Oda δέν μοιάζει πολύ με το Luffy ?

Image
ΟΧΙ στη καταστροφή της χαράς, ΝΑΙ στη χαρά της καταστροφής. :bounce:
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: Anime κανείς

Post by chriskin » Sat Nov 05, 2011 1:19 pm

ctm wrote:Το manga Kochira Katsushika-ku ξεκίνησε το 1976 και πάει ακόμα μέχρι σήμερα.. :smt104

και να πεις οτι αξιζει κιολας... :lol:
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: Anime κανείς

Post by chriskin » Fri Jan 20, 2012 5:34 am

Gintama 56* στο 10:30 (μεχρι περιπου 11:40)
ανετα η πιο αστεια σκηνη σε anime που εχω δει ποτε
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Εκει που ειναι η otsuu " διοικητης για μια μερα " και εχει βαλει την κλασικη παρεα να κανει τη μασκοτ για κατι παιδακια :lol:


*το προχωραω λιιιγο αργα, το ξερω :smt020
User avatar
johnnyextrem
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1090
Joined: Thu Oct 14, 2010 2:27 pm
Academic status: PhD
Gender:
Location: Who knows?

Re: Anime κανείς

Post by johnnyextrem » Sat Mar 31, 2012 8:44 pm

Berserk Golden Age Arc Movie 2 Trailer


Link
Η πρώτη ταινία θα βγει σε DVD/Blu-Ray στις 23/5

-----------------------------------------------------------

Επίσης, Fate/Zero βλέπει κανείς; Η 2η season ξεκινάει στις 6 Απριλίου.
Μέχρι τότε, μια μικρή πρόγευση (Ξεκινάει στο 2:15 επειδή το προηγούμενο είναι recap της 1ης season):


Link
Image
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: Anime κανείς

Post by chriskin » Sun Apr 01, 2012 3:09 am

btw βγηκε το blu-ray του νεου kenshin :)

(τελικα ηταν μετριο)
User avatar
moody
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1082
Joined: Sun Oct 16, 2011 11:38 am
Gender:

Re: Anime κανείς

Post by moody » Sun Jun 17, 2012 5:19 pm

Για όσους διαβάζουν naruto ,ποιος λέτε ότι να ναι ο Tobi ;
modie is balanced ¯\_(ツ)_/¯
User avatar
necrofear_13
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2141
Joined: Sun Nov 18, 2007 5:32 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ

Re: Anime κανείς

Post by necrofear_13 » Sun Jun 17, 2012 5:26 pm

moody wrote:Για όσους διαβάζουν naruto ,ποιος λέτε ότι να ναι ο Tobi ;
Χμ αυτό είναι καλή ερώτηση. Αρχικά πρέπει να αποφασίσουμε αν είναι κανονικός Uchiha ή όχι. ΠΙθανολογώ πως αφού ξέρει τόσα πολλά για την ιστορία των Uchiha λογικά είναι της οικογενείας. Από εκεί και πέρα λογικά ο Tobi είναι στο σώμα του Obito(αλλιώς πιο το νόημα του Kakashi gaiden). Να είναι κανονικά ο Obito το θεωρώ λίγο δύσκολο αφού έτσι δεν εξηγείται το μίσος προς την Konoha. Επίσης το άλλο στοιχείο που έχουμε είναι ότι μισεί την Konoha, οπότε μια εκτίμηση δικιά μου είναι πως είναι κάποιος που επέζησε απο την Uchiha clan που εξόντωσε ο Itachi(και λογικό είναι να τα ξέρει όλα αυτά λοιπόν). Έτσι εξηγούνται και το μίσος του για την Konoha και οι γνώσεις του περί της οικογένειας. Ελπίζω να μάθουμε σύντομα την αλήθεια.

Υ.Σ. Τα έχω γράψει λίγο μπαχαλέ επειδή έχω πονοκέφαλο ελπίζω να βγαίνει νόημα.
No matter what kind of sadness envelops the darkness of our despair, if you put one foot in front of the other, at some point you will reach a place where you can see the light.

In heaven or earth, no matter to where we progress, no matter where we walk, that becomes our road.
As long as we keep walking the battle will continue.
And that is exactly why this place will always be a paradise
User avatar
moody
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1082
Joined: Sun Oct 16, 2011 11:38 am
Gender:

Re: Anime κανείς

Post by moody » Sun Jun 17, 2012 6:02 pm

Ποιός είναι ;
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
-ο μεγάλος γιος του Sage of the Six Paths.(67%) 1)Ξέρει πολλά για την uchiha,μπορεί να μην την δημιούργησε αυτός αλλά την δημιούργησαν οι απογόνοι του. 2)Δεν ξέρει ένα teleport zitsu,συγκεκριμένα,οι 2 ακόλουθοι του danzo ,ήταν στην διάσταση του και μετά από μέρες τους έδωσε στον kabuto για θυσία(όταν τους έβγαλε ήταν κανονικότατοι,πράγμα που σημαίνει ότι ο χρόνος κυλάει πάρα πολύ αργά στην συγκεκριμένη διάσταση οπότε το βρίσκω λογικό να μπορεί να ζει ο μεγάλος γιός ) 3)κοινό στοιχείο στην δεύτερη μάσκα με το μάτι του μεγάλου γιου http://www.likenaruto.com/wp-content/uploads/2011/03/the-sage-of-six-paths-older-son.jpg 4)στην μάχη με την konan,έδειξε και το 2ο μάτι του,το οποίο το χε κλειστό ως εκείνη την ώρα.(ο obito το χε χάσει) 5)ο μεγαλύτερος γιος ταιριάζει κατά πολύ περισσότερο στην ψυχοσύνθεση του tobi (κατέχει όλο το hatred,θέλει την ειρήνη μέσω βίας ) 6)είχε το rinnengan ,το οποίο μετά το δωσε στον nagato (το λέει στην konan,ο nagato είχε κανονικούς γονείς ).Μέχρι στιγμής μόνο ο madara φαίνεται να χει ξυπνήσει το rinnengan. Λίγα για την ιστορία του rinnengan : 1ος sage 2ος elder son(μάλλον) 3oς nagato 4ος madara (καθώς ο madara πάλεψε με τον πρώτο hokage,όταν είχε ήδη δωθεί το μάτι στον nagato)(αυτό φαίνεται όταν ο madara λέει "So this kid nagato managed to wake me-raise the dead ή κάτι τέτοιο " ) O nagato αναφέρει ότι ήταν ο 3ος που χε το rinnengan ;) 7)όταν ο kabuto του δειξε τον madara,τρομοκρατήθηκε γιατί 1.μπορούσαν να αποκαλύψουν την ψεύτικη ταυτότητα του 2.γιατί εκείνη την στιγμή δεν είχε το rinnengan ώστε να μπορεί να τον νικήσει. 8)Ήξερε πάρα πολλά για τον sage,την ιστορία,και την τοποθεσία και τον τρόπο για να ξυπνήσει την 10-tails-beast,καθώς και για το τι ήταν ικανή η 10-tails. Κατά : 1)Γιατί να περίμενε τόσο καιρό ; 2)Γιατί κάποιος τόσο δυνατός να κινείται στις σκιές ; 3)Στην μάχη με τον minato ,ο tobi είχε ιδιότητες του πρώτου hokage (όταν λιώνει το χέρι του) ,οπότε ή τις έμαθε από τον μικρότερο αδερφό ή δεν ξέρω και εγώ τι (το συγκεκριμένο είναι που με κάνει να μειώσω τόσο το ποσοστό του)
modie is balanced ¯\_(ツ)_/¯
User avatar
zweistein
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 4537
Joined: Sun Oct 15, 2006 10:49 pm
Gender:
Location: in your computer
Contact:

Re: Anime κανείς

Post by zweistein » Thu Jun 28, 2012 10:19 pm

εντυπωσιακό το Fate Zero μέχρι το τέλος με εξαίρεση κάποια μικρά ξεκάρφωτα που έγιναν. πολύ καλά cg και γενικά απόδοση και σκηνοθεσία για anime που μου άρεσε πολύ.
η υλοποίηση του Αλεξάντρου μου κράτησε το ενδιαφέρον μέχρι το τέλος, μπράβο τους για το εξελληνισμένο στιλ που του έδωσαν!
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[quote]''“BEHOLD, MY PEERLESS ARMY! Their bodies may return to ash, but their spirits still hear my call! These men are my legendary heroes – my loyal followers! They’re my true friends - breaking the rules of space and time to fight once more at my side! They are my treasure within treasures; they’re my right to rule! They make up Alexander's mightiest Noble Phantasm – '''Ionian Hetairoi!!'''”[/quote] [img]http://25.media.tumblr.com/tumblr_lw0ua9IJ7u1qzk4cro2_500.jpg[/img] [img]http://24.media.tumblr.com/tumblr_lw0ua9IJ7u1qzk4cro3_500.jpg[/img] [img]http://25.media.tumblr.com/tumblr_lw0ua9IJ7u1qzk4cro4_500.jpg[/img] [shrinkimg=31]http://25.media.tumblr.com/tumblr_lw0rhuK5vw1qhzz9ho6_1280.jpg[/shrinkimg] [shrinkimg=31]http://25.media.tumblr.com/tumblr_lw0rhuK5vw1qhzz9ho4_1280.jpg[/shrinkimg] [shrinkimg=31]http://24.media.tumblr.com/tumblr_lw0rhuK5vw1qhzz9ho5_1280.jpg[/shrinkimg]
Image
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: Anime κανείς

Post by chriskin » Thu Jun 28, 2012 11:14 pm

Μονο εμενα μου φανηκε αρκετα βαρετο ωστε να το παρατησω απο το δευτερο επεισοδιο;
User avatar
zweistein
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 4537
Joined: Sun Oct 15, 2006 10:49 pm
Gender:
Location: in your computer
Contact:

Re: Anime κανείς

Post by zweistein » Thu Jun 28, 2012 11:44 pm

chriskin wrote:Μονο εμενα μου φανηκε αρκετα βαρετο ωστε να το παρατησω απο το δευτερο επεισοδιο;
who knows. did you ask the rest of the world about it? :p
Image
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: Anime κανείς

Post by chriskin » Thu Jun 28, 2012 11:47 pm

αμα κρινω απο το myanimelist παιζει να ειμαι ο μοναδικος :lol:
θα το ξανακοιταξω λογικα
Post Reply

Return to “Κινηματογράφος - Τηλεοπτικά”