Heroes - The series

Εδώ μπαίνουν θέματα σχετικά με την "έβδομη" τέχνη.
User avatar
emperormario
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2569
Joined: Fri Jun 15, 2007 12:30 pm
Gender:
Location: Over the hills and far away..

Re: Heroes - The series

Post by emperormario » Sat May 08, 2010 5:26 pm

Τόσο χάλια, ε?
Τελείωσα τον 1ο κύκλο, και ήταν εκπληκτικός..
Don't drink and drive. You might spill your drink :b-The Snake
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Giggity giggity goo! [img]http://www.eternalduel.com/forums/images/smiles/quag.gif[/img]
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[color=#800000][size=85]1) You are on the internet 2) You are visiting Venus forum 3) You are reading my signature 5) You didn't notice that point 4 is missing 6) You just checked for point 4 7) You are smiling [/size][/color]
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: Heroes - The series

Post by chriskin » Sat May 08, 2010 5:46 pm

emperormario wrote:Τόσο χάλια, ε?
Τελείωσα τον 1ο κύκλο, και ήταν εκπληκτικός..
ναι, και μετα γινονται τα ιιιδια και τα ιιιδια και τα ιιιδια
αν και στο τριτο (η τεταρτο, δεν ορκιζομαι) κυκλο ειχε αρκετο ενδιαφερον
αλλα πρεπει να επρασεις μεσα απο πολλη σαβουρα για να φτασεις εκει
User avatar
captain-cook
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 385
Joined: Wed Oct 08, 2008 6:27 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Heroes - The series

Post by captain-cook » Sat May 08, 2010 8:24 pm

Εγώ το έχω αφήσει στο 3χ08 και δεν έχω σκοπό να το συνεχίσω..
User avatar
*Natasa*
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 694
Joined: Sun Jan 22, 2006 11:10 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: On an Elvenpath..

Re: Heroes - The series

Post by *Natasa* » Sun May 09, 2010 1:38 am

Κάπου το τραβάνε κυριολεκτικά απ'τα μαλλιά το σενάριο η αλήθεια είναι..
Αλλά καλύτερα ο emperormario που είναι στην αρχή ακόμη να κρίνει από μόνος του πώς θα του φανεί όταν φτάσει στη συνέχεια ;)

1ος κύκλος rocks though!
Search for beauty find your shore..
try to save them all bleed no more..
You have such oceans within..
in the end I will always love you...


My time is yet to come..so I'll be forever yours..

I know my dreams are made of you..of you..
and only for you...
User avatar
zweistein
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 4537
Joined: Sun Oct 15, 2006 10:49 pm
Gender:
Location: in your computer
Contact:

Re: Heroes - The series

Post by zweistein » Sun May 09, 2010 11:03 am

AnINffected wrote:darkness+++
Πού να δείς η 4η ....
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[list][*]Ο Nathan βρισκόταν στην αρχή της σεζόν στο σώμα του Sylar (που είχε πάρει τη μορφή του) και το πνεύμα του Sylar στο σώμα του Parkman, με τα ΠΟΛΛΑ ο Sylar έγινε κανονικός και ο Nathan "πέθανε" (το βάζω σε εισαγωγικά ποτέ δεν ξέρεις πότε θα ξαναπεινάσει ο ηθοποιός!), ο Parkman εξαφανίστηκε από προσώπου γής (δλδ. απλά δεν τον ξαναέδειξε) μετά από αυτό και ο Sylar έχει τα ψυχολογικά του (!) και δε μπορεί να σκοτώσει,[/*] [*]ο Hiro έχει όγκο και δε μπορεί να ταξιδέψει πουθενά, έχει πάθει δε κάτι και μιλάει μονίμως με ατάκες από ταινίες/σειρές (π.χ. αντί να πεί "call me" λέει "Open hailing frequencies" κλπ),[/*] [*]η Tracy Strauss επιβίωσε σαν... νερό (έπρεπε να ζήσει και αυτή η ηθοποιός!), μόνο και μόνο για να εξαφανιστεί και αυτή από προσώπου γης... [/*] [*]και αυτό που θα σας κάνει όλους να επιστρέψετε στη σειρά: η Claire έχει... ρομαντικές συναναστροφές με μία καινούργια κοπέλα.Ναι, κοπέλα.[/*][/list] Βέβαίως εγώ δε χαμπάριασα και μετά από αυτά το σταμάτησα.Τώρα που τα γράφω απορώ πως παρακολουθούσα τόσο καιρό!

lol nice, i found my reasons why to not watch the rest of the series :)
Image
User avatar
AnINffected
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1935
Joined: Fri Jul 30, 2004 7:12 am
Location: There and Back Again

Re: Heroes - The series

Post by AnINffected » Sun May 09, 2010 4:12 pm

Ναι ο πρώτος κύκλος ήταν εκπληκτικός, με αποκορύφωμα το...
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[url=http://www.youtube.com/watch?v=CLo0PAciIMc&NR=1]1x20 - Five Years Gone[/url] Κρίμα που δεν είχαν το budget ωστέ να γυρίσουν εξ'ολοκλήρου τη σκηνή
captain-cook wrote:Εγώ το έχω αφήσει στο 3χ08 και δεν έχω σκοπό να το συνεχίσω..
Ποιό ήταν αυτό (μην ξεχάσεις να το βάλεις αναμεσά σε
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
) ;
The Analytical Engine has no pretensions to originate anything. It can do whatever we know how to order it to perform (...)
Ada Lovelace


Θέλω και εγώ να παίξω D&D λέμε!!! :-( :-(
User avatar
darkness
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 301
Joined: Fri Jan 30, 2009 1:30 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Heroes - The series

Post by darkness » Sun May 09, 2010 11:32 pm

zweistein wrote:
AnINffected wrote:darkness+++
Πού να δείς η 4η ....
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[list][*]Ο Nathan βρισκόταν στην αρχή της σεζόν στο σώμα του Sylar (που είχε πάρει τη μορφή του) και το πνεύμα του Sylar στο σώμα του Parkman, με τα ΠΟΛΛΑ ο Sylar έγινε κανονικός και ο Nathan "πέθανε" (το βάζω σε εισαγωγικά ποτέ δεν ξέρεις πότε θα ξαναπεινάσει ο ηθοποιός!), ο Parkman εξαφανίστηκε από προσώπου γής (δλδ. απλά δεν τον ξαναέδειξε) μετά από αυτό και ο Sylar έχει τα ψυχολογικά του (!) και δε μπορεί να σκοτώσει,[/*] [*]ο Hiro έχει όγκο και δε μπορεί να ταξιδέψει πουθενά, έχει πάθει δε κάτι και μιλάει μονίμως με ατάκες από ταινίες/σειρές (π.χ. αντί να πεί "call me" λέει "Open hailing frequencies" κλπ),[/*] [*]η Tracy Strauss επιβίωσε σαν... νερό (έπρεπε να ζήσει και αυτή η ηθοποιός!), μόνο και μόνο για να εξαφανιστεί και αυτή από προσώπου γης... [/*] [*]και αυτό που θα σας κάνει όλους να επιστρέψετε στη σειρά: η Claire έχει... ρομαντικές συναναστροφές με μία καινούργια κοπέλα.Ναι, κοπέλα.[/*][/list] Βέβαίως εγώ δε χαμπάριασα και μετά από αυτά το σταμάτησα.Τώρα που τα γράφω απορώ πως παρακολουθούσα τόσο καιρό!
lol nice, i found my reasons why to not watch the rest of the series :)
Χεχε κι εγώ βλέπω ότι καλά έκανα που το έκοψα, πολύ το άργησα κιόλας. Αν και το τελευταίο στο σπόιλερ με έκανε να το ξανασκεφτώ για μερικά δευτερόλεπτα... :-p
Δεν είναι αυτός ο λόγος που βλέπουμε μια σειρά όμως, έτσι; :cool:
For science. You monster.
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: Heroes - The series

Post by chriskin » Sun May 09, 2010 11:35 pm

το δειχνουν ψιλοξενερωτα παντως
θα μπορουσαν να ειχαν βαλει εναν αερα δυναμικοτητας με την ολη φαση
-----------

(εγω ποτε δεν καταφερα να παρατησω σειρα που εχω αρχισει, εδω δεν μπορω να κοψω στη μεσα ουτε διαφημιση στην τηλεοραση, με πιανει το "και μετα τι θα γινει?" :lol: )
User avatar
zweistein
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 4537
Joined: Sun Oct 15, 2006 10:49 pm
Gender:
Location: in your computer
Contact:

Re: Heroes - The series

Post by zweistein » Mon May 10, 2010 12:37 am

πάντως για μένα το ποιο lame power το έχει
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Η μαμά Petrelli καθώς όλα της τα visions είναι πάντα missleading
και το πιο μαματο power το έχει
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Ένας χαρακτήρας που έπαιξε μονο για λίγα λεπτά σε ένα μονο επεισόδιο και πέθανε στο ίδιο, μπορούσε να δημιουργεί black holes.(κάπου στην δεύτερη season νομίζω ήταν)
προσωπικές μου απόψεις πάντα :-p
Image
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: Heroes - The series

Post by chriskin » Mon May 10, 2010 1:07 am

zweistein wrote:πάντως για μένα το ποιο lame power το έχει
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Η μαμά Petrelli καθώς όλα της τα visions είναι πάντα missleading
και το πιο μαματο power το έχει
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Ένας χαρακτήρας που έπαιξε μονο για λίγα λεπτά σε ένα μονο επεισόδιο και πέθανε στο ίδιο, μπορούσε να δημιουργεί black holes.(κάπου στην δεύτερη season νομίζω ήταν)
προσωπικές μου απόψεις πάντα :-p
διορθωση : πιο μαματο power : το πρωτο του peter . τσιμπαγε τα παντα γυρω του σε θεμα δυναμεων . και αυτο με την τρυπα αμα τυχαινε να ειναι κοντα, και αλλα καμια 100αρια απλα περνωντας απο διπλα
δεν καταλαβα γιατι του αλλαξαν τη δυναμη οταν ξαναπηρε τις δυναμεις του :???:
User avatar
Master_ex
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 991
Joined: Tue Nov 06, 2007 11:11 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Heroes - The series

Post by Master_ex » Mon May 10, 2010 1:22 am

Θα έχανε το ενδιαφέρον του αν ο Peter μπορούσε να κάνει τα πάντα :lol:
http://foss.aueb.gr the penguin strikes back <(' ) | channel #foss-aueb @ irc.freenode.net
Image Play and help!
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: Heroes - The series

Post by chriskin » Mon May 10, 2010 2:02 am

Master_ex wrote:Θα έχανε το ενδιαφέρον του αν ο Peter μπορούσε να κάνει τα πάντα :lol:
αντιθετα
οπως ηταν πριν μια χαρα ηταν , τωρα με μια μονο δυναμη στην πραξη μονο ενας εμεινε αξιολογος. και αυτος δεν θελει να κανει τιποτα εντυπωσιακο, εχει τυψεις (!)

τι θα κανουν στη νεα σαιζον , ομιλιες για τις δυναμεις τους στις καμερες; :???:
User avatar
zweistein
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 4537
Joined: Sun Oct 15, 2006 10:49 pm
Gender:
Location: in your computer
Contact:

Re: Heroes - The series

Post by zweistein » Mon May 10, 2010 11:39 am

το έχουμε (έχετε :-p ) μαμισει στα spoilers...
1 power at a time? seriously now? LOL
Image
User avatar
AnINffected
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1935
Joined: Fri Jul 30, 2004 7:12 am
Location: There and Back Again

Re: Heroes - The series

Post by AnINffected » Mon May 10, 2010 10:25 pm

Α, δεν ξέρω, εγώ χρησιμοποιώ πάντα τα tags! ;)
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Ναι, και όμως.Μια δύναμη τη φορά για τον Πετράκο.Ε φυσικά, αν έχεις έναν παντοδύναμο Peter πρέπει κάπως να τον περιορίσεις (ειδάλλως δεν υπάρχουν πρακτικά εμπόδια -> δεν υπάρχει πλοκή -> δεν υπάρχει σενάριο-εκτός από το να βλέπεις τον Peter και τον Sylar να πλακώνονται σε κάθε επεισόδιο, κάτι που δεν θα βλέπαμε ποτέ λόγω προϋπολογισμού ούτως ή αλλιώς).... και κάπως έτσι έρχεται η απογοήτευση γιατί άλλα σου υπόσχεται η σειρά και άλλα σου δίνει τελικά.Αμ ο καημένος ο Hiro;Μαζί με Sylar και Peter ήταν ο αγαπημένος μου, πάει και αυτός!
Και ακόμη ένα για τον 4ο κύκλο:
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Μου αρέσει πολύ η δύναμη της κωφάλαλης κοπέλας, αλλά δεν θα αντέξω άλλο για να τη δώ σε δράση!
Αν ήθελαν να συνεχιστεί επιτυχημένα και μετά τον πρώτο κύκλο η σειρά, ας ήταν μάγκες όπως οι σεναριογράφοι του 4400, από την οποία σειρά "πήρε" κάποια στοιχεία το Heroes (δεν ξέρω αν το έχετε ακουστά).
The Analytical Engine has no pretensions to originate anything. It can do whatever we know how to order it to perform (...)
Ada Lovelace


Θέλω και εγώ να παίξω D&D λέμε!!! :-( :-(
User avatar
zweistein
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 4537
Joined: Sun Oct 15, 2006 10:49 pm
Gender:
Location: in your computer
Contact:

Re: Heroes - The series

Post by zweistein » Tue May 11, 2010 12:23 am

Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Το ultimate ending θα ήταν αν υπήρχε κάποιος που απορροφούσε όλες τις δυνάμεις από όλο τον κόσμο και μετά πέθαινε από υπερφόρτωση :-p έτσι στο τέλος θα είναι like nothing happened lol
Image
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: Heroes - The series

Post by chriskin » Tue May 11, 2010 12:44 am

AnINffected wrote:Α, δεν ξέρω, εγώ χρησιμοποιώ πάντα τα tags! ;)
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Ναι, και όμως.Μια δύναμη τη φορά για τον Πετράκο.Ε φυσικά, αν έχεις έναν παντοδύναμο Peter πρέπει κάπως να τον περιορίσεις (ειδάλλως δεν υπάρχουν πρακτικά εμπόδια -> δεν υπάρχει πλοκή -> δεν υπάρχει σενάριο-εκτός από το να βλέπεις τον Peter και τον Sylar να πλακώνονται σε κάθε επεισόδιο, κάτι που δεν θα βλέπαμε ποτέ λόγω προϋπολογισμού ούτως ή αλλιώς).... και κάπως έτσι έρχεται η απογοήτευση γιατί άλλα σου υπόσχεται η σειρά και άλλα σου δίνει τελικά.Αμ ο καημένος ο Hiro;Μαζί με Sylar και Peter ήταν ο αγαπημένος μου, πάει και αυτός!
Και ακόμη ένα για τον 4ο κύκλο:
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Μου αρέσει πολύ η δύναμη της κωφάλαλης κοπέλας, αλλά δεν θα αντέξω άλλο για να τη δώ σε δράση!
Αν ήθελαν να συνεχιστεί επιτυχημένα και μετά τον πρώτο κύκλο η σειρά, ας ήταν μάγκες όπως οι σεναριογράφοι του 4400, από την οποία σειρά "πήρε" κάποια στοιχεία το Heroes (δεν ξέρω αν το έχετε ακουστά).
απλα πηρε στοιχεια; :lol: :lol: :lol: αμα το δεις ολοι οι χαρακτηρες του heroes ειναι αντιγραφες χαρακτηρων του 4400
ακομα και το σεναριο σε μερικα μερη ειναι αντιγραφη
επισης , αμα θυμαμαι καλα, ηθοποιος του 4400 παιζει και στο heroes σε παρομοιο ρολο. δεν θυμαμαι ποιος αλλα μου ειχε μεινει αυτη η εντυπωση

το 4400 βασικα ειχε και καλυτερους ηθοποιους Και σεναριο, γιατι σταματησε;; παντα ηθελα να μαθω αμα θα βαρεσουν την ενεση στο τελος οσο ειχαν μεινει χωρις δυναμεις και μας αφησε λιγο ξεκαρφωτους

zweistein wrote:
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Το ultimate ending θα ήταν αν υπήρχε κάποιος που απορροφούσε όλες τις δυνάμεις από όλο τον κόσμο και μετά πέθαινε από υπερφόρτωση :-p έτσι στο τέλος θα είναι like nothing happened lol
δηλαδη πραγματικα το θεωρεις απιθανο αυτο;;;
User avatar
zweistein
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 4537
Joined: Sun Oct 15, 2006 10:49 pm
Gender:
Location: in your computer
Contact:

Re: Heroes - The series

Post by zweistein » Tue May 11, 2010 12:58 am

απίθανο όχι, αλλα θα έχανε ίσος πολλούς fans η σειρά αν το έκαναν έτσι.
Image
User avatar
AnINffected
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1935
Joined: Fri Jul 30, 2004 7:12 am
Location: There and Back Again

Re: Heroes - The series

Post by AnINffected » Tue May 11, 2010 1:14 am

zweistein wrote:
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Το ultimate ending θα ήταν αν υπήρχε κάποιος που απορροφούσε όλες τις δυνάμεις από όλο τον κόσμο και μετά πέθαινε από υπερφόρτωση :-p έτσι στο τέλος θα είναι like nothing happened lol
Ένα άλλο ultimate ending θα ήταν το παρακάτω: (spoilers για τον 3ο κύκλο):
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Χαχαχα, ο πατέρας του Peter έχει αυτή ακριβώς τη δύναμη!Αλλά δυστυχώς δεν έγινε έτσι!Ωραίο θα ήταν αν κοβόταν η γή στη μέση όπως προμηνυόταν στην αρχή του 3ου... αλλά κάποια πράγματα απλά δεν έγιναν ούτε κατά διάνοια.
chriskin <--- Περισσότερα από αύριο!
The Analytical Engine has no pretensions to originate anything. It can do whatever we know how to order it to perform (...)
Ada Lovelace


Θέλω και εγώ να παίξω D&D λέμε!!! :-( :-(
User avatar
darkness
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 301
Joined: Fri Jan 30, 2009 1:30 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Heroes - The series

Post by darkness » Tue May 11, 2010 8:15 pm

zweistein wrote:απίθανο όχι, αλλα θα έχανε ίσως πολλούς fans η σειρά αν το έκαναν έτσι.
Πιο πολλούς απ' ότι έχασε έτσι όπως τελικά την έκαναν; :-p
AnINffected wrote:
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Μου αρέσει πολύ η δύναμη της κωφάλαλης κοπέλας, αλλά δεν θα αντέξω άλλο για να τη δώ σε δράση!
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Για πες τι δύναμη έχει; Αυτή είναι το "love interest" της Claire; :smt016 Πραγματικά είσαι "hero" πάντως που καταφέρνεις και την βλέπεις ακόμα. :lol:
For science. You monster.
User avatar
netharis
Venus Former Team Member
Posts: 1845
Joined: Sun Jul 15, 2007 2:37 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Seattle, Washington
Contact:

Re: Heroes - The series

Post by netharis » Sun May 16, 2010 2:46 am

Some of you will cry, some of you will jump for joy. But nothing will change this fact: Heroes has finally been canceled, says The Hollywood Reporter.

You've all heard the story before: Heroes burst onto the scene with critical praise and outer-space ratings, but began a sharp decline just before its Season 1 finale that seemed to last forever. Critics say poor writing and acting are what doomed the show, but Heroes simply failed to work after its infancy.

There's recently been talk of giving the show some closure with a made-for-TV movie, but that no longer appears to be in the cards. I'm sure someone will wrap things up with some awesome fan fiction, though. [UPDATE: Deadline Hollywood is reporting that a made-for-TV special is in the works, and an announcement will happen next week.]

And don't fret too hard, because primetime superheroes will still have a large presence on TV next season, in NBC's The Cape and ABC's No Ordinary Family—the latter of which sounds like it might actually be pretty good.

Until then, let's fill up the comments section with fond farewells, harsh good riddances, and "meh"s.
via http://www.tv.com/story/22941.html
Image
Resistance is futile. Join the foss-side now!
"UNIX is very simple, it just needs a genius to understand its simplicity." - Dennis Ritchie
"The things that I want, by Max Payne. A smoke. A whiskey. For the sun to shine. I want to sleep, to forget. To change the past. Unlimited ammo and a license to kill. But right then, more than anything, I wanted her."
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: Heroes - The series

Post by chriskin » Sun May 16, 2010 2:58 am

ελα ρε :smt013 :smt013 :smt013

ηθελα να δω που θα το παει με την gretchen

απο wikipedia

NBC announced the show's cancellation on May 14, 2010.[9] However, it is looking into ways to wrap up the storylines with a possible mini-series or movie.[10]
User avatar
AnINffected
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1935
Joined: Fri Jul 30, 2004 7:12 am
Location: There and Back Again

Re: Heroes - The series

Post by AnINffected » Sun May 16, 2010 3:41 am

darkness wrote:
AnINffected wrote:
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Μου αρέσει πολύ η δύναμη της κωφάλαλης κοπέλας, αλλά δεν θα αντέξω άλλο για να τη δώ σε δράση!
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Για πες τι δύναμη έχει; Αυτή είναι το "love interest" της Claire; :smt016
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Για την ιστορία, η κοπέλα αυτη ήταν μεν κωφάλαλη αλλά μπορούσε να "δει" τον ήχο (με χρώματα, πολύ ωραίο εφφε).Μπορούσε όμως να τον χρησιμοποιήσει και σαν όπλο αν φοβόταν ή θύμωνε (βλέπε την σκηνή με το βιολί).Η αγάπη της Claire ήταν άλλη κοπέλα ("μια από εμας")
darkness wrote:
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Πραγματικά είσαι "hero" πάντως που καταφέρνεις και την βλέπεις ακόμα. :lol:
... και απ'ότι φαίνεται κατάφερα να τη δώ σχεδόν μέχρι το τέλος της, χοχο! :-p :-D
Άντε, να είμαστε καλά, να ζήσουμε να το θυμόμαστε παιδιά!
chriskin wrote:απλα πηρε στοιχεια; :lol: :lol: :lol: αμα το δεις ολοι οι χαρακτηρες του heroes ειναι αντιγραφες χαρακτηρων του 4400
ακομα και το σεναριο σε μερικα μερη ειναι αντιγραφη
επισης , αμα θυμαμαι καλα, ηθοποιος του 4400 παιζει και στο heroes σε παρομοιο ρολο. δεν θυμαμαι ποιος αλλα μου ειχε μεινει αυτη η εντυπωση

το 4400 βασικα ειχε και καλυτερους ηθοποιους Και σεναριο, γιατι σταματησε;; παντα ηθελα να μαθω αμα θα βαρεσουν την ενεση στο τελος οσο ειχαν μεινει χωρις δυναμεις και μας αφησε λιγο ξεκαρφωτους
Το 4400 διακόπηκε από ό,τι άκουσα λόγω της απεργίας των σεναριογράφων που είχε γίνει το 2008 νομίζω, αλλά δεν θυμάμαι λεπτομέρειες.Πάντως απ'όσο ξέρω δε σταμάτησε λόγω θεαματικότητας.
Καλά το σενάριο ήταν κορυφή, δεν το συγκρίνω καν.Μου άρεσε όπως κλιμακωνόταν σιγά-σιγά και έπαιρνε παγκόσμιες διαστάσεις, συνήθως οι σειρές δεν τολμούν να ξεφεύγουν από κάποια προκαθορισμένα πλαίσια.
Από ηθοποιούς και χαρακτήρες όμως δυσκολεύομαι να θυμηθώ λεπτομέρειες αυτή τη στιγμή.Σίγουρα όμως,
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[list][*]Ο Jordan Collier μου θυμίζει τον "κακό" από την τελευταία σεζόν του Heroes (από την άποψη οτί τους συγκεντρώνει όλους γύρω του και μόνο),[/*] [*]Η Isabella φέρνει σε κάτι από Peter/Sylar λόγω δύναμης,[/*] [*]Και πολλά, πολλά άλλα που μου διαφεύγουν τώρα...[/*] [/list]
The Analytical Engine has no pretensions to originate anything. It can do whatever we know how to order it to perform (...)
Ada Lovelace


Θέλω και εγώ να παίξω D&D λέμε!!! :-( :-(
Post Reply

Return to “Κινηματογράφος - Τηλεοπτικά”