Dexter

Εδώ μπαίνουν θέματα σχετικά με την "έβδομη" τέχνη.
User avatar
moody
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1082
Joined: Sun Oct 16, 2011 11:38 am
Gender:

Re: Dexter

Post by moody » Tue Aug 27, 2013 1:45 am

Spongebobu wrote:You never know. Έχει ακόμα 3-4 επ., τα πάντα μπορεί να συμβούν. Π.χ. μπορεί να βγεί οτι Batista+Jamie = mafia family. ;)
Τώρα με το dna ,δεν μπορεί να ναι γιος του Harry :/ Αν και αν δεχτούμε ότι βόγκελ μητέρα του ντεξ,τότε τελειώσε με τον άλλο αδερφό :-p jk ,θα θελα να ζούσε ο χαρρυ :/

Also μακάρι ο Quinn να απατήσει την Jamie και αυτή να σκοτώσει την ντέμπρα .
Ή τελοςπάντων κάποιος να σκοτώσει την ντέμπρα,ή να ναι ατύχημα,ή το οτιδήποτε.
modie is balanced ¯\_(ツ)_/¯
User avatar
enum21
Venus Former Team Member
Posts: 5436
Joined: Mon Feb 16, 2009 9:06 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Underworld

Re: Dexter

Post by enum21 » Tue Aug 27, 2013 4:54 pm

moody wrote:
Spongebobu wrote:You never know. Έχει ακόμα 3-4 επ., τα πάντα μπορεί να συμβούν. Π.χ. μπορεί να βγεί οτι Batista+Jamie = mafia family. ;)
Τώρα με το dna ,δεν μπορεί να ναι γιος του Harry :/ Αν και αν δεχτούμε ότι βόγκελ μητέρα του ντεξ,τότε τελειώσε με τον άλλο αδερφό :-p jk ,θα θελα να ζούσε ο χαρρυ :/

Also μακάρι ο Quinn να απατήσει την Jamie και αυτή να σκοτώσει την ντέμπρα .
Ή τελοςπάντων κάποιος να σκοτώσει την ντέμπρα,ή να ναι ατύχημα,ή το οτιδήποτε.
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Λογικά τώρα που η Debra υποπτεύεται τον Oliver θα τον κυνηγήσει και θα το φάει το κεφάλι της. Επίσης με εκνευρίζει το love story του Dexter με την Hannah γιατί ο τύπος έχει χάσει τον έλεγχο. Τώρα, με βάση το promo του επόμενου επεισοδίου ο Oliver κάποια σκοτώνει. Μάλλον τη μάνα του, αν και στο τέλος από το lip reading βγάζω κάτι σαν 'Hannah'? [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Io9xL-ucDLo[/youtube]
User avatar
Shocker
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1080
Joined: Wed Sep 19, 2007 11:59 pm
Academic status: N>4
Location: Beehives / Anabyss
Contact:

Re: Dexter

Post by Shocker » Fri Aug 30, 2013 6:51 pm

Πείτε με φλούφλι κ ερωτίλο αλλά θέλω happy end με hannah ! αν κ είναι απίθανο :P την κόβω για μακαρίτισα στο επόμενο επεισόδιο xD
User avatar
Spongebobu
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 702
Joined: Mon Jul 02, 2012 6:54 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: In yo house

Re: Dexter

Post by Spongebobu » Fri Aug 30, 2013 7:57 pm

Shocker wrote:Πείτε με φλούφλι κ ερωτίλο αλλά θέλω happy end με hannah ! αν κ είναι απίθανο :P την κόβω για μακαρίτισα στο επόμενο επεισόδιο xD
Happy ending αυτή τη σεζόν αμφιβάλλω. Πιστεύω όμως οτι θα την αφήσουν ζωντανή για όταν αποφασίσουν να κλείσουν την σειρά.
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
I hope!
Every time you make a typo the errorists win.
Fabio 2 - 1 Funk
User avatar
Shocker
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1080
Joined: Wed Sep 19, 2007 11:59 pm
Academic status: N>4
Location: Beehives / Anabyss
Contact:

Re: Dexter

Post by Shocker » Fri Aug 30, 2013 9:16 pm

Δν είναι η τελευταία σεζον αυτή; :O
User avatar
enum21
Venus Former Team Member
Posts: 5436
Joined: Mon Feb 16, 2009 9:06 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Underworld

Re: Dexter

Post by enum21 » Mon Sep 23, 2013 8:10 am

Τέλος.. δεν περίμενα αυτό το τέλος και μπορώ να πω ότι δε μου άρεσε κιόλας.
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Θα μου άρεσε πχ. ο Dexter με κάποιο τρόπο να είχε πεθάνει όταν είχε πάει να ρίξει τη Debra στη θάλασσα και όταν βούλιαζε να έβλεπε για παράδειγμα όλες τις σακούλες με τα πτώματά του. Αυτό το τέλος μου φάνηκε πολύ πρόχειρο και βιαστικό και καθόλου δραματικό.
Πάντως καλή σειρά ήτανε αν και από 8 season τα χαλάσανε λίγο στην τελευταία.
User avatar
Funk
Venus Former Team Member
Posts: 1834
Joined: Wed Oct 06, 2010 10:29 pm
Gender:
Location: Korriban

Re: Dexter

Post by Funk » Mon Sep 23, 2013 12:01 pm

enum21 wrote:Τέλος.. δεν περίμενα αυτό το τέλος και μπορώ να πω ότι δε μου άρεσε κιόλας.
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Θα μου άρεσε πχ. ο Dexter με κάποιο τρόπο να είχε πεθάνει όταν είχε πάει να ρίξει τη Debra στη θάλασσα και όταν βούλιαζε να έβλεπε για παράδειγμα όλες τις σακούλες με τα πτώματά του. Αυτό το τέλος μου φάνηκε πολύ πρόχειρο και βιαστικό και καθόλου δραματικό.
Πάντως καλή σειρά ήτανε αν και από 8 season τα χαλάσανε λίγο στην τελευταία.
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Ούτε εμένα μου άρεσε η τελευταία σκηνή. Πηγαίνει κατευθείαν μέσα στην καταιγίδα και πρέπει να πιστέψουμε ότι κάπως επέζησε; Come on... Επίσης, η Hannah θα μεγαλώσει -και καλά- μόνη της τον Harrison; Και γιατί τον έδειξε με δολοφονικό βλέμα - θα ξεκινήσει πάλι τα μαχαιρώματα; :-D
Educate yourself. In time· share what you have learned.
shrinked imageshrinked image
User avatar
enum21
Venus Former Team Member
Posts: 5436
Joined: Mon Feb 16, 2009 9:06 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Underworld

Re: Dexter

Post by enum21 » Mon Sep 23, 2013 12:34 pm

Funk wrote:
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Ούτε εμένα μου άρεσε η τελευταία σκηνή. Πηγαίνει κατευθείαν μέσα στην καταιγίδα και πρέπει να πιστέψουμε ότι κάπως επέζησε; Come on... Επίσης, η Hannah θα μεγαλώσει -και καλά- μόνη της τον Harrison; Και γιατί τον έδειξε με δολοφονικό βλέμα - θα ξεκινήσει πάλι τα μαχαιρώματα; :-D
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Μάλλον θα συνεχίσει τη δράση του αφού τέτοιες συνήθειες δύσκολα κόβονται. Και θα βγει νέα σειρά Harrison με το γιο του να κάνει τα ίδια και μάλλον θα πιάσει τον Dexter και θα τον καθαρίσει. Βέβαια τώρα χωρίς την Voguel ή τον Dexter στο πλευρό του πολύ φοβάμαι ότι θα μεγαλώσει χωρίς κώδικα με τη Hannah (enough said) οπότε θα εξελιχθεί σαν το γιο της Voguel. Πρέπει να με πάρουν να γράψω τα νέα σενάρια :-p
User avatar
moody
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1082
Joined: Sun Oct 16, 2011 11:38 am
Gender:

Re: Dexter

Post by moody » Mon Sep 23, 2013 1:13 pm

Oh όντως ,το χθεσινό-σημερινό ήταν το τελευταίο .
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
dead debra = happy ending , δεν το χω δει ακόμα , αλλά βλέποντας το προηγούμενο,δεν φανταζόμουν ότι το επόμενο θα ταν το last. ήταν τουλάχιστον 1-1:30 ώρα ή τσαπατσουλιές ;
modie is balanced ¯\_(ツ)_/¯
User avatar
enum21
Venus Former Team Member
Posts: 5436
Joined: Mon Feb 16, 2009 9:06 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Underworld

Re: Dexter

Post by enum21 » Mon Sep 23, 2013 2:12 pm

moody wrote:Oh όντως ,το χθεσινό-σημερινό ήταν το τελευταίο .
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
dead debra = happy ending , δεν το χω δει ακόμα , αλλά βλέποντας το προηγούμενο,δεν φανταζόμουν ότι το επόμενο θα ταν το last. ήταν τουλάχιστον 1-1:30 ώρα ή τσαπατσουλιές ;
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
56min για την ακρίβεια αλλά η ροή των γεγονότων ήταν γρήγορη και με πολλά κενά. Απογοητευτικό να κλείνει με τέτοιο επεισόδιο αυτή η σειρά. Ακόμη και ο θάνατος της Debra ήταν περίεργος.
User avatar
keeper21
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 207
Joined: Thu Oct 04, 2007 2:48 pm
Academic status: 4th year
Gender:

Re: Dexter

Post by keeper21 » Mon Sep 23, 2013 4:50 pm

Θλιβερη τελευταια σαιζον ακομα πιο θλιβερο φιναλε.
Πολυ κριμα για μια γενικα δυνατη σειρα με καταπληκτικες 2-3 σαιζον.
Η 8η παλι ειναι οτι χειροτερο εχω δει προσωπικα σε us tv μαζι με 3η-4η prison break
Reaching out to embrace the random.
Reaching out to embrace whatever may come.
User avatar
Shocker
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1080
Joined: Wed Sep 19, 2007 11:59 pm
Academic status: N>4
Location: Beehives / Anabyss
Contact:

Re: Dexter

Post by Shocker » Mon Sep 23, 2013 4:57 pm

Τόσο weird ,πραγματικά ...
περίμενα καταιγισμό απο συναισθήματα κ το μόνο που ένοιωσα ήταν ίσως η απόγνωση του σεναριογράφου να βρεί ένα καλύτερο ,πιο ταιριαστό τέλος;
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
αν πηδούσε στη θάλασσα με την ντέμπρα αγκαλιά θα ήταν waaaaaaaaaaay more dramatic ,ίσως θα δάκρυζα κιόλας
User avatar
Spongebobu
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 702
Joined: Mon Jul 02, 2012 6:54 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: In yo house

Re: Dexter

Post by Spongebobu » Mon Sep 23, 2013 9:31 pm

Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
What was the point of Masuka's daughter? Discuss...
Every time you make a typo the errorists win.
Fabio 2 - 1 Funk
User avatar
Funk
Venus Former Team Member
Posts: 1834
Joined: Wed Oct 06, 2010 10:29 pm
Gender:
Location: Korriban

Re: Dexter

Post by Funk » Mon Sep 23, 2013 9:36 pm

Σούμα γιατί το επισόδειο ήταν τραγικό (εύρημα του Spongebobu):
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
I didn't even like Deb, but she deserved a better death than some BS blood clot after the doctor said she seems fine. I don't like the idea of Dexter dumping his noble sister who he loves in the same water where he tosses murderers and rapists. Nothing logistically made sense in this episode. Why would Saxxon stab him in the arm? Stab him in the neck, you moron. You know how to cut out people's brains, but you don't know that stabbing a guy's arm with a pen doesn't do jack shit? How did Dexter know Saxxon wouldn't stab him in the neck? He let him make the first move, he very well could have killed him if he wasn't stupid. How did Dex just wheel Deb out of a hospital? The hurricane was really THAT bad? HOW DID HE SURVIVE? Dexter says being with Hannah takes away his urge to kill. Not only does this diminish Rita's character, but if he doesn't have the urge to kill, how would he endanger Harrison and Hannah? HOW IS LEAVING HARRISON WITH HANNAH A BETTER OPTION?! SHE'S ALSO A KILLER. What the f**k was the point of Masuka's daughter? Why is he working as a lumberjack? I'm assuming we're meant to think he's still a killer, but working as a forensic tech for the police department was not only a good cover story, but it helped him track people. Now he has no resources. Him willingly leaving Harrison is just such a weak storyline. He only faked his death to take himself out of Hannah and Harrison's lives. That means that he couldn't just be honest and say, "I'm toxic for you." If he can't even do that, then they clearly don't have that special of a relationship. It's not even admirable. Usually people fake their death to protect their family. But he wasn't under police investigation like Walter White. He basically just faked his death so he wouldn't have to take care of his family. That's so dishonorable. It just seems to selfish and it doesn't help his kid at all.
Educate yourself. In time· share what you have learned.
shrinked imageshrinked image
User avatar
stoupeace
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5372
Joined: Tue Aug 26, 2008 4:08 pm
Academic status: High school
Gender:

Re: Dexter

Post by stoupeace » Mon Sep 23, 2013 11:47 pm

Αν δεν είχε την τελευταία σκηνή θα ήταν αριστούργημα. Εμένα ολη η 8η μου άρεσε. Και το φινάλε.
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Ξενέρα όλης της σεζόν: Το κωλόπαιδο αγαπάει τόσο πολύ τη Hannah, ΜΙΑ ΦΟΡΑ δεν την ανέφερε στη Jamie? Οχι σε καναν άλλον, στη Jamie έστω. Που περνάνε τόσες ώρες μαζί. -Τι έκανες Χάρισον χθες? -Είχαμε βγει με τον μπαμπά και τη Χάνα, μου αρέσει η καινούργια μου μαμά, είναι λιγότερο μίζερη από την άλλη την ξενέρωτη. -Τη Χάνα την καταζητούμενη? -Α δεν ξέρω τι λέτε εσείς, μαγειρεύει ωραία πρωινά πάντως. -Χάρισον είπες ότι ήσουνα με τη Χάνα? Αυτήν εδώ? *shows picture* -Ναι, τι? -Ξέρω γω, σκοτώνει... -Τι φάση, σοβαρά? -Ναι σου λέω, παντού το λένε -μαλα**α...
Η καλύτερη μπάντα όλου του κόσμου: Sonata Antartika
Mpomp is building an army army. And I got my head back.
░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂ ____☻/︻╦╤─
Il███████████████████]. /▌
_◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.. . / \
User avatar
smile
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 454
Joined: Tue Feb 07, 2012 2:11 pm
Gender:

Re: Dexter

Post by smile » Tue Sep 24, 2013 6:47 pm

Απογοήτευση και το φινάλε και η σεζόν γενικά.


http://uk.eonline.com/news/461558/chill ... the-series
Post Reply

Return to “Κινηματογράφος - Τηλεοπτικά”