Rockwave Festival 2009

Εδώ μπαίνουν μουσικά θέματα.
Kormoranos7
Buffer underflow exception
Buffer underflow exception
Posts: 2
Joined: Fri Mar 13, 2009 5:58 pm
Academic status: 2nd year
Gender:

Re: Rockwave Festival 2009

Post by Kormoranos7 » Mon Mar 16, 2009 3:23 am

Πρώτον να ζητήσω συγγνώμη για τα greeklish. ομολογώ ότι δεν είχα διαβάσει κανόνες κλπ..
scarface21 wrote:Παγκοσμια αποκλειστικοτητα φεστιβαλ με 5 ονοματα καλα το ταιριασμα του οτι να ναι με killers,duffy για καινουρια και καλα το ζεσταμενο πιατο με placebo,moby,gogol να ξαναχτυπανε καρτα και την μεταλ ημερα ασχετη με το υπολοιπο φεστιβαλ. Event χωρις αρχη μεση και τελος. Α και οσο για βλακ saBBATH και AC/DC η τρανη αποδειξη οτι συναυλιακα εχουμε καταντησει jurassic park συνταξιουχων, λες και η χωρα κατοικειται μονο απο μεταλλαδες και ανθρωπους ανω των 60
+
scarface21 wrote:@Kormoranos7
Το οτι κατατασσεις τις μουσικες μου προτιμησεις στο αγοραιο ποπ του σωρου δειχνει ποσο στενομυαλος εισαι, η μουσικη χωριζεται σε 2 πραγματα? μεταλ και ποπ της μαρμαγκας? το ενα αποκλειει το αλλο, προφανως...Προσεχε μην ακουσεις τιποτα περα απο "πεταλακι" και σ'αρεσει, γιατι μετα εχει φαλαγγα... :pale:
@keeper21
Δεν θυμαμαι να αναπολησα το φτωχο παρελθον...τωρα αν εσυ νιωθεις ευγνωμων στην didi και τον πατερ υμων Κ.Λιωρη για το συναυλιακο παρων,παιρνεις αυτα που σου αξιζουν, αλλα εγω αδικως "γκρινιαζω".....
@marios
Το μεταλ γεννηθηκε το 1970 και πεθανε το '73 ψαξε να βρεις τι εννοω,απο κει και περα αναμασηματα, περι επιρροων τσεκαρε 2 γκρουπ blue cheer και MC5, δεν σου λεω αλλα για να μην πελαγωσεις. Τωρα συμπερασματα για τα σημαντικοτερα ΟΛΗΣ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ :smt017 ηρθες στο συμπερασμα ακουγωντας ασταματητα μονο αυτα τα 2 η εκανες και quote λογους και αποψεις των Metal Hammer,Rock Hard. Περιοδικα με κυκλοφορια πειστηριο για τις προτιμησεις του ελληνικου κοινου.
:smt006
χαχαχα. είμαι ο μεγαλύτερος στενόμυαλος στην γη. με το που ακούσω κάτι εκτός "παταλακίου" εννοείται ότι αυτοτιμωρούμαι με μαστίγωμα. οκ. κομπλέ. νιώθεις καλύτερα?

εδώ θα έπρεπε να σου πω ότι ναι μόνο metal ή aguilera υπάρχει. αλλά δεν στο λέω γιατί η έννοια της ειρωνείας προφανώς σου είναι άγνωστη.

θα σου πω ότι σαν ένα άτομο που τρέφεται από συναυλίες, και κατ'εξοχήν τρέφει ανθρώπους σαν τον didi music, είμαι ο πρώτος που θα τον βρίσω γιατί εγώ τον πληρώνω. είμαι ένα άτομο που χαλάει περισσότερα από έναν βασικό μισθό σε συναυλίες κάθε χρόνο οπότε έχω το δικαίωμα να το κάνω. αυτό το δικαίωμα πιστεύω δεν το έχουν όσοι δεν πάνε σε συναυλίες.
ναι ζούμε σε μία χώρα που το κορυφαίο της festival γενικά (απο θέμα προσέλευσης πρώτα απ' όλα) έχει 3 μπάντες μέσω όρο στην κάθε μέρα η οποία μέρα κοστίζει περίπου 50 euro. ναι στην αγγλία τα φεστιβάλ έχουν 500 μπάντες και η κάθε μέρα κοστίζει 8-12 λίρες. γεγονός. αυτό μας αφήνει 3 επιλογές:
ή κάνουμε μποικοτάζ στις συναυλίες γενικά ή αποφασίζουμε να τα σκάσουμε και να περάσουμε καλά, ή πάμε εξωτερικό.
εσύ ανήκεις (μάλλον) στην κατηγορία που (όχι απλά) κράζεις τις συναυλίες απλά για να το κάνεις (αλλά καταντάς και μίζερος πάνω απ'όλα). είσαι στην κατηγορία των (ΑΠΟΛΥΤΑ) στενόμυαλων ανθρώπων που κράζουν τους "μεταλάδες" επειδή είναι απολίτιστοι, ακούρευτοι, αναρχικοί και σατανιστές. (by the way άμα με γνώριζες θα ήξερες πόσο πολύ περισσότερο "κράζω" τους "μεταλάδες" από σένα (καλοπροαίρετα) όντας μεγαλωμένος με metal και περήφανος για αυτό.)

επίσης θα σου πω ότι σου απάντησα μόνο και μόνο λόγω του κόμπλεξ που ξεχείλιζε από το πρώτο σου μήνυμα. πίστευα ειλικρινά ότι ένα άτομο που έγραψε την φράση "βλακ sabbath" κακοπροαίρετα δεν του αξίζει κάτι παραπάνω από αυτό που του έγραψα. (By the way στα @@ μου για ιεροσυλίες και τέτοια... απλά κορόιδεψες κάτι που τυχαίνει να μου αρέσει συνεπώς κορόιδεψες εμένα σαν άτομο.)

αααα επίσης θα σου πω και αυτό: επειδή στην "ψωροκώσταινα" μας γίνονται περίπου 300 συναυλίες δυτικής μουσικής πλέον κάθε χρόνο, και επειδή κατά την γνώμη μου τα τελευταία 5 χρόνια έχουμε δει πολλές μπάντες (και συγκεκριμένα ΚΑΙ στον alt χώρο) που τώρα αρχίζουν και που πρόκειται (με μαθηματική ακρίβεια) να γίνουν τα next big things αλλά και τεράστιες/ους μπάντες/καλλιτέχνες (rock, pop, metal κλπ κλπ) που τους ζήταγε ο κόσμος δεκαετίες θα ήθελα πραγματικά να μου πεις τι θα ήθελες εσύ να έρθει εδώ φέτος. με τι θα ήσουν πραγματικά ικανοποιημένος. από περιέργεια και μόνο.

και επειδή φαντάζομαι θα υποστηρίζεις λίγο ως πολύ την δημοκρατία σαν έννοια (εγώ δεν την υποστηρίζω) θα σου πω ότι όσον αφορά το (πραγματικά) αγοραστικό κοινό μουσικής στην ελλάδα οι "μεταλάδες" κατέχουν περί το 90% του όλου. φαντάζομαι συμφωνείς. και εφόσον καλώς ή κακώς ζούμε σε μια κοινωνία ελεύθερης αγοράς οι επιχειρηματίες (της μουσικής βιομηχανίας) θα κοιτάξουν να ικανοποιήσουν κατά κύριο λόγω εμένα τον άξεστο τον "βρωμομεταλά". αν δεν το αποδέχεσαι το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να ζοριστείς και να καταραστείς την κοινωνία (μαγκιά σου). και να με αφήσεις εμένα να απολαμβάνω την πλουσιότερη περίοδο προσέλευσης μπαντών στην χώρα που ζω ever.

και για το τέλος: επειδή έγραψες 5 (10, 20, 50, 100) "ψαγμένα" ονόματα σε ένα forum πρέπει να σε σεβαστώ και να ομολογήσω ότι έχεις ακούσματα και μουσική παιδεία? και εγώ ο "ταπεινός" που ακούω maiden και δεν έχω ρε παιδάκι μου τις γνώσεις σου δεν μπορώ να έχω αντίρρηση? ε λοιπόν εγώ δεν θα κάτσω να σου γράψω εδώ 5 (10, 20, 50, 100) "ψαγμένα" ονόματα γιατί με νοιάζει να ακούω και να καταναλώνω μουσική. και να την συζητάω καλοπροαίρετα με φίλους. και να μην κράζω κακοπροαίρετα πράγματα που δεν ακούω (ντάξει εκτός από τους placebo και τους rasmus το παραδέχομαι).
αλλά θα σου πω το εξής: δώσε μου μία καλή σύνδεση στο net και ένα forum και εγώ μπορώ να συζητήσω μαζί σου ακόμα και για πυρηνική αστροχημεία τόσο πειστικά που θα πιστεύεις ότι έχω 2 3 master τουλάχιστον [ας είναι καλά οι wikipedies (που τα μισά από αυτά που λένε είναι αμφισβητούμενα ή απλά βλακείες)].

φιλικά ;)
shodanjr_gr
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 810
Joined: Mon Mar 21, 2005 2:45 am
Academic status: Alumnus/a
Location: Stony Brook, NY

Re: Rockwave Festival 2009

Post by shodanjr_gr » Mon Mar 16, 2009 6:54 am

Θα ψηνόμουν για Arch Enemy, αλλά δεν έχει και τίποτε άλλο που να με ενδιαφέρει... :(
"Liberal" isn't a dirty word Blackadder!
User avatar
*Natasa*
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 694
Joined: Sun Jan 22, 2006 11:10 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: On an Elvenpath..

Re: Rockwave Festival 2009

Post by *Natasa* » Mon Mar 16, 2009 11:47 am

Ακουσα,(αλλα μεταξυ γνωστων,απο στομα σε στομα κτλ κτλ-αρα οχι κατι επισημο..!),οτι για τεταρτη μερα του Rockwave μπορει να ερθουν Slipknot...
Search for beauty find your shore..
try to save them all bleed no more..
You have such oceans within..
in the end I will always love you...


My time is yet to come..so I'll be forever yours..

I know my dreams are made of you..of you..
and only for you...
User avatar
stoupeace
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5372
Joined: Tue Aug 26, 2008 4:08 pm
Academic status: High school
Gender:

Re: Rockwave Festival 2009

Post by stoupeace » Mon Mar 16, 2009 6:22 pm

Τρίτη 30 Ιουνίου:
Eπιβεβαιώθηκαν Slipknot και Mastodon στην Terra Stage. Τα υπόλοιπα To Be Announced :-D
Η καλύτερη μπάντα όλου του κόσμου: Sonata Antartika
Mpomp is building an army army. And I got my head back.
░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂ ____☻/︻╦╤─
Il███████████████████]. /▌
_◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.. . / \
User avatar
*Natasa*
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 694
Joined: Sun Jan 22, 2006 11:10 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: On an Elvenpath..

Re: Rockwave Festival 2009

Post by *Natasa* » Mon Mar 16, 2009 7:58 pm

Hell yeah!!
Απο το site της Didi ;)
Search for beauty find your shore..
try to save them all bleed no more..
You have such oceans within..
in the end I will always love you...


My time is yet to come..so I'll be forever yours..

I know my dreams are made of you..of you..
and only for you...
User avatar
costas1908
byte level
byte level
Posts: 94
Joined: Sun May 14, 2006 1:17 pm
Gender:
Location: Μεσόγεια

Re: Rockwave Festival 2009

Post by costas1908 » Tue Mar 24, 2009 12:07 am

Ανακοινώθηκαν και οι Franz Ferdinand ξανά μετά από 3 χρόνια για 3η φορά στην Αθήνα, στο Terravibe στις 6 Ιουνίου.
Όχι για το Rockwave . Απλά δε βρήκα πού αλλού να το γράψω!! :razz:
Κάποιοι βιαστήκανε να χαρούν . . .
User avatar
nickpro
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1859
Joined: Fri Apr 18, 2008 10:54 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Rockwave Festival 2009

Post by nickpro » Tue Mar 24, 2009 12:56 am

Νομίζω πως πρέπει να δημιουργήσουμε ένα θέμα γενικά για συναυλίες.Γιατί τώρα οι Franz Ferdinand δεν είναι ούτε για εδώ, ούτε για το Metal Συναυλίες.Anyway έχουμε + Franz Ferdinand,Linkin Park, Blind Guardian & Heaven and Hell επιπρόσθετα στο Rockwave και στις ήδη από καιρό ανακοινωμένες συναυλίες. :smt023
SeizuRe
Buffer underflow exception
Buffer underflow exception
Posts: 1
Joined: Sun May 31, 2009 9:19 pm
Gender:

Re: Rockwave Festival 2009

Post by SeizuRe » Sun May 31, 2009 9:23 pm

Ασε μας Ρε , που για να ακουσω GoGol bordelLo θα πρέπει πρώτα να ακούσω placebo kai moby
και θα εχω πληρώσει κιόλασ να τους ακούσω...
ΑίσΧος - αισχότατον - Αίσχος
User avatar
*Natasa*
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 694
Joined: Sun Jan 22, 2006 11:10 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: On an Elvenpath..

Re: Rockwave Festival 2009

Post by *Natasa* » Wed Jul 01, 2009 10:32 am

Πηγε κανεις Placebo ή Slipknot? Θελω να ακουσω εντυπωσεις μιας και δεν ειχα την τυχη να ειμαι εκει... :smt022
Search for beauty find your shore..
try to save them all bleed no more..
You have such oceans within..
in the end I will always love you...


My time is yet to come..so I'll be forever yours..

I know my dreams are made of you..of you..
and only for you...
User avatar
para
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 3648
Joined: Sat Nov 04, 2006 2:59 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Rockwave Festival 2009

Post by para » Wed Jul 01, 2009 10:47 am

Η Bloody_Mary Image

Δε νομίζω να έβρεξε και χθες :smt016
Γύρνα είμαι ένα άψυχο κορμί που σ' αγαπάει, αισθάνομαι στον άνεμο φτερό
Σαν μέσα σε όνειρο η ζωή με προσπερνάει, δείξε μου οίκτο μια στιγμή παρακαλώ...
#!
Κοίτα πως με κατάντησε η δική σου η αγάπη, να μη γνωρίζω από που να κρατηθώ
Στο τελευταίο της ζωής το σκαλοπάτι, Γύρνα, είμαι ένα βήμα απ' το γκρεμό...
User avatar
*Natasa*
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 694
Joined: Sun Jan 22, 2006 11:10 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: On an Elvenpath..

Re: Rockwave Festival 2009

Post by *Natasa* » Wed Jul 01, 2009 10:51 am

Απ'οτι ειδα απο φωτογραφιες στο site του rockwave,μια χαρα εγινε χθες..ζηλευωωωωω
Search for beauty find your shore..
try to save them all bleed no more..
You have such oceans within..
in the end I will always love you...


My time is yet to come..so I'll be forever yours..

I know my dreams are made of you..of you..
and only for you...
User avatar
Bloody Mary
Venus Former Team Member
Posts: 1230
Joined: Thu May 10, 2007 6:52 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Rockwave Festival 2009

Post by Bloody Mary » Wed Jul 01, 2009 12:25 pm

Ναι, εγώ πήγα χθες! :-D (ο para με παρακολουθεί μάλλον :-" )

Ήταν πολυυυυυυ ωραία, πραγματικά αν ήθελες να έρθεις και δεν ήρθες τελικά, έχασες... Οι Slipknot είχαν τρομερή παρουσία, έπαιξαν πολλά κομμάτια και πολύ σημαντικό ήταν ότι μόνο 4 ήταν από το καινούργιο τους άλμπουμ, τα υπόλοιπα ήταν παλιές επιτυχίες!
Το κοινό από κάτω όμως μου φάνηκε αρκετά ουδέτερο... Όχι πως δεν υπήρχαν και παθιασμένοι, αλλά φαντάσου πως στα κομμάτια που τραγουδούσε ο κόσμος μαζί με τον Corey, ο Corey εξακολουθούσε να ακούγεται αρκετά δυνατά (παρά το γεγονός ότι ο κόσμος ήταν αρκετός και θα μπορούσαν πολύ άνετα οι φωνές να τον υπερκαλύπτουν).
Πολύ ωραία παρουσία από τους Slipknot, πολύς ενθουσιασμός, μια πολύ ωραία βραδιά! Και ευτυχώς δεν έβρεξε! Αν και την ώρα που φεύγαμε φαινόντουσαν αστραπές στο βάθος...

Πάντως είπαν πως θα ξανάρθουν, οπότε φρόντισε την επόμενη φορά να μην τους χάσεις! ;)
Στείλε μας το άρθρο σου, βοήθησε να αναπτυχθεί
το portal με θέματα που σε ενδιαφέρουν!
Υπάρχουν 10 είδη ανθρώπων: Αυτοί που ξέρουν δυαδικό σύστημα και αυτοί που δεν ξέρουν.
User avatar
*Natasa*
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 694
Joined: Sun Jan 22, 2006 11:10 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: On an Elvenpath..

Re: Rockwave Festival 2009

Post by *Natasa* » Wed Jul 01, 2009 12:30 pm

Bloody Mary wrote:Ναι, εγώ πήγα χθες! :-D (ο para με παρακολουθεί μάλλον :-" )

Ήταν πολυυυυυυ ωραία, πραγματικά αν ήθελες να έρθεις και δεν ήρθες τελικά, έχασες... Οι Slipknot είχαν τρομερή παρουσία, έπαιξαν πολλά κομμάτια και πολύ σημαντικό ήταν ότι μόνο 4 ήταν από το καινούργιο τους άλμπουμ, τα υπόλοιπα ήταν παλιές επιτυχίες!
Το κοινό από κάτω όμως μου φάνηκε αρκετά ουδέτερο... Όχι πως δεν υπήρχαν και παθιασμένοι, αλλά φαντάσου πως στα κομμάτια που τραγουδούσε ο κόσμος μαζί με τον Corey, ο Corey εξακολουθούσε να ακούγεται αρκετά δυνατά (παρά το γεγονός ότι ο κόσμος ήταν αρκετός και θα μπορούσαν πολύ άνετα οι φωνές να τον υπερκαλύπτουν).
Πολύ ωραία παρουσία από τους Slipknot, πολύς ενθουσιασμός, μια πολύ ωραία βραδιά! Και ευτυχώς δεν έβρεξε! Αν και την ώρα που φεύγαμε φαινόντουσαν αστραπές στο βάθος...

Πάντως είπαν πως θα ξανάρθουν, οπότε φρόντισε την επόμενη φορά να μην τους χάσεις! ;)
Ααα,τελεια!Ελπιζω ομως να μην ειναι παλι σε 5 χρονια,χαχα!
Θα περιμενα παντως ακομη περισσοτερο παθος απο το πληθος,οπως γινεται πανικος οταν κανουν εξω συναυλιες!Ποση ωρα τραγουδησαν?Απ'το τελευταιο cd ποια ειπαν?Το Nameless το ειπαν? (σορρυ για τις πολλες ερωτησεις :-p )
Απ'οτι ακουσα,κ ο Joey εκανε τα ακροβατικα του με τα drums ε??
Search for beauty find your shore..
try to save them all bleed no more..
You have such oceans within..
in the end I will always love you...


My time is yet to come..so I'll be forever yours..

I know my dreams are made of you..of you..
and only for you...
User avatar
Bloody Mary
Venus Former Team Member
Posts: 1230
Joined: Thu May 10, 2007 6:52 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Rockwave Festival 2009

Post by Bloody Mary » Wed Jul 01, 2009 1:05 pm

Ναι, κι εγώ περίμενα περισσότερο πάθος από το κοινό...
Τραγούδησαν λίγο παραπάνω από μιάμιση ώρα, όχι πολύ δηλαδή, απλά περισσότερο από κάθε άλλο συγκρότημα του rockwave για τη χθεσινή μέρα.
Απ'το τελευταίο cd είπαν τα Sulfer, Psychosocial, All hope is Gone και Dead Memories... Νομίζω δεν είπαν κάποιο άλλο... Επίσης μόλις έφυγαν από τη σκηνή ακούστηκε το Till we die αλλά δε νομίζω πως πιάνεται γιατί δεν το τραγούδησαν live :-p
To Nameless απ'όσο μπορώ να θυμηθώ δεν το είπαν, σου αφήνω μια πιθανότητα να το είπαν και να μην το θυμάμαι τώρα λόγω μπύρας και του γενικότερου χθεσινού πανικού, αλλά δε νομίζω... Δλδ θυμάμαι να ακούω το Surfacing, το Wait and Bleed, το Spit it out (με αυτό έκλεισαν τη συναυλία), το Before I forget, το Duality και ένα σωρό άλλα... Αν ήταν και το είχαν πει θα το θυμόμουν φαντάζομαι :-p

O Joey μπήκε πάλι πρώτος στη σκηνή, όπως συνηθίζεται και την ώρα που παιζόταν το Spit it out η πλατφόρμα του drumset σηκώθηκε και περιστρεφόταν! Το είχα δει σε άλλα live, αλλά δε φανταζόμουν πως θα το έκαναν και εδώ!


Link
(Απλά εδώ δεν το έκανε σε μορφή σόλο, αλλά μέσα στο Spit it out!)
Στείλε μας το άρθρο σου, βοήθησε να αναπτυχθεί
το portal με θέματα που σε ενδιαφέρουν!
Υπάρχουν 10 είδη ανθρώπων: Αυτοί που ξέρουν δυαδικό σύστημα και αυτοί που δεν ξέρουν.
User avatar
marios
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2810
Joined: Wed Sep 26, 2007 3:44 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας

Re: Rockwave Festival 2009

Post by marios » Wed Jul 01, 2009 2:31 pm

Οι Mastodon έπαιξαν καλά; Κυρίως από που έπαιξαν, Leviathan, Blood Mountain ή Crack the Sky;
Μην κλαις επειδή τελείωσε. Χαμογέλα επειδή συνέβη- G.G.M.
Η μεγαλύτερη ευτυχία είναι να ξέρεις την πηγή της δυστυχίας-F.D.
Η μουσική εκφράζει αυτά που δεν μπορούν να ειπωθούν και που είναι αδύνατο να μείνουν στη σιωπή-V.H.
Πίστη στην πρόοδο, δεν σημαίνει και πίστη στο ότι έχει συμβεί κάποια πρόοδος-F.K.
Χωρίς μουσική, η ζωή θα ήταν ένα λάθος-F.N
User avatar
Bloody Mary
Venus Former Team Member
Posts: 1230
Joined: Thu May 10, 2007 6:52 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Rockwave Festival 2009

Post by Bloody Mary » Wed Jul 01, 2009 6:22 pm

Δυστυχώς καθυστερήσαμε αρκετά να πάμε (ήταν και μέρα εξεταστικής βλέπεις :-p ) και ουσιαστικά είχαν ξεκινήσει να παίζουν όταν τελικά φτάσαμε. Δεν ήμουν μπροστά στη σκηνή κιόλας, οπότε δεν άκουσα και πολλά για να σου πω τι κομμάτια έπαιξαν. Πάντως μου έμεινε η εντύπωση ότι έπαιξαν καλά, αν και πολύ λίγο... Γύρω στη μία ώρα, μπορεί και λιγότερο...
Στείλε μας το άρθρο σου, βοήθησε να αναπτυχθεί
το portal με θέματα που σε ενδιαφέρουν!
Υπάρχουν 10 είδη ανθρώπων: Αυτοί που ξέρουν δυαδικό σύστημα και αυτοί που δεν ξέρουν.
User avatar
keeper21
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 207
Joined: Thu Oct 04, 2007 2:48 pm
Academic status: 4th year
Gender:

Re: Rockwave Festival 2009

Post by keeper21 » Thu Jul 02, 2009 2:51 pm

marios wrote:Οι Mastodon έπαιξαν καλά; Κυρίως από που έπαιξαν, Leviathan, Blood Mountain ή Crack the Sky;
Επαιξαν παρα πολυ καλα να και στην αρχη ο ηχος ηταν αστα να πανε..
Ευτυχως εφτιαξε μετα το 3ο κομματι..Πολυ ισσοροπημενο σετλιστ με 3-4 κομματια απτο καθε αλμπουμ που ειπες..
Βασικα για την ωρα που παιξαν,δεν μπορουσα να φανταστω καλυτερο σετλιστ..
Ο κοσμος,τουλαχιστον μπροστα μπροστα ηταν παρα πολυ εκδηλωτικος,οποτε βαλτους σε ενα κλαμπακι αυτους τους 2000 και split your lungs with blood and thunder when you see the white whale.. ;)
Επισης αποτι φαινεται θα ερθουν γυρω στο Φλεβαρη σαν headliners οποτε ετοιμασου να παμε να τα ισοπεδωσουμε παρεα... :twisted: :twisted:
Παραθετω σετλιστ:
Setlist:
Oblivion / Quintessence / Bladecatcher / Colony Of Birchman / The Wolf Is Loose / Crystal Skull / Megalodon / Blood And Thunder / The Czar / Crack The Skye / Iron Tusk / March Of The Fire Ants

Επιπλεον οι Down ηταν ολα τα λεφτα...Και στο bury me in smoke τζαμαρισαν με mastodon.. :-D
Reaching out to embrace the random.
Reaching out to embrace whatever may come.
Post Reply

Return to “Μουσική”