Πωληση Πανεπιστημιακων Βιβλιων

Εδώ μπαίνουν θέματα σχετικά με βιβλία.
Post Reply
loathing
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 281
Joined: Wed May 09, 2007 2:32 pm

Πωληση Πανεπιστημιακων Βιβλιων

Post by loathing » Sun Sep 13, 2009 12:28 pm

Μιας και τελειωνει σιγα σιγα η σχολη βλέπω πως πολλα βιβλια δεν ειναι καν στην βιβλιοθηκη αλλα στην αποθηκη.. Δεν έχουν ανοιχτει ουτε μια φορα και μαλλον δεν προκειται.. Ειναι κυρίως μαθηματα απο αλλα τμηματα οπότε μου είναι παντελως αδιάφορα..
Εχω ακούσει πως μπορουμε να τα πουλησουμε παλι στην εκδοτικη εταιρεία.Ξερει κανει τι παιζει; Εαν το εχει κανει κανεις ας πει τιποτα λεπτομερειες. :smt023
User avatar
ultimate_aektzis
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 6373
Joined: Tue Nov 13, 2007 10:11 pm
Gender:

Re: Πωληση Πανεπιστημιακων Βιβλιων

Post by ultimate_aektzis » Sun Sep 13, 2009 1:12 pm

Μπα, σε κανα στοκαδικο αμα βρεις....
User avatar
proskopos
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2808
Joined: Tue Dec 18, 2007 4:01 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Στα φεγγάρια του Πλάνταρ...
Contact:

Re: Πωληση Πανεπιστημιακων Βιβλιων

Post by proskopos » Sun Sep 13, 2009 1:41 pm

loathing wrote:Μιας και τελειωνει σιγα σιγα η σχολη βλέπω πως πολλα βιβλια δεν ειναι καν στην βιβλιοθηκη αλλα στην αποθηκη.. Δεν έχουν ανοιχτει ουτε μια φορα και μαλλον δεν προκειται.. Ειναι κυρίως μαθηματα απο αλλα τμηματα οπότε μου είναι παντελως αδιάφορα..
Εχω ακούσει πως μπορουμε να τα πουλησουμε παλι στην εκδοτικη εταιρεία.Ξερει κανει τι παιζει; Εαν το εχει κανει κανεις ας πει τιποτα λεπτομερειες. :smt023
Θα σου ήταν εύκολο να μας πεις πια βιβλια έχεις...? Προσωπικά ίσως να με ενδιέφεραν...
Extreme Makeover... Mind edition...
3,6 μαθήματα/εξεταστική....
Image
giak
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 602
Joined: Wed Mar 18, 2009 10:17 pm

Re: Πωληση Πανεπιστημιακων Βιβλιων

Post by giak » Sun Sep 13, 2009 6:39 pm

ή βάλε καμιά αγγελία σε σχετικά φόρα
User avatar
fotini
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 245
Joined: Fri Aug 20, 2004 12:54 pm
Academic status: Alumnus/a

Re: Πωληση Πανεπιστημιακων Βιβλιων

Post by fotini » Mon Sep 14, 2009 7:48 pm

Μια λίστα θα ήταν καλή ιδέα, και μένα ίσως να με ενδιέφεραν :) .
Μήπως έχεις κάποιο βιβλίο από το μάθημα της ψυχολογίας?
User avatar
crash_override
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2908
Joined: Tue Oct 31, 2006 7:24 pm
Gender:
Location: Αθήνα

Re: Πωληση Πανεπιστημιακων Βιβλιων

Post by crash_override » Mon Sep 14, 2009 8:35 pm

Συμφωνώ και γω με την ιδέα της λίστας όχι μόνο από σένα αλλά και από άλλα άτομα που δεν χρειάζονται τα βιβλία.

Βοηθείστε τους συμφοιτητές σας!!!
What to say man...what to say....
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: Πωληση Πανεπιστημιακων Βιβλιων

Post by chriskin » Sat Oct 31, 2009 3:16 am

καλη ιδεα ειναι παντως , μιας και το κερδος αμα τα πουλησεις θα ειναι ελαχιστο, να τα χαρισεις σε οσους πιθανως να τα χρειαζονται
οπως ειπαν κι αλλοι


η να τα δωσεις στο la pasteria να τα κανουν menu οπως εχουν κανει τωρα - δεν ξερω αμα δεχονται μονο βιβλια οικονομικων για menu ομως :P
bados
Buffer underflow exception
Buffer underflow exception
Posts: 1
Joined: Sun Sep 18, 2011 4:27 pm
Academic status: 4th year
Gender:

Re: Πωληση Πανεπιστημιακων Βιβλιων

Post by bados » Wed Sep 28, 2011 2:06 pm

Και εγώ έχω αρκετά βιβλία που δεν μου χρειάζονται, κυρίως από τα 5 πρώτα εξάμηνα της Πληροφορικής...

Αλλά σκεφτόμουν μήπως αντί να τα πουλήσω (δεν ξέρω που και πόσο...), τα έδινα στην βιβλιοθήκη της ΑΣΟΕΕ...
User avatar
Gewitter
Venus Former Team Member
Posts: 1609
Joined: Mon Jan 19, 2009 11:42 am
Academic status: PhD
Gender:

Re: Πωληση Πανεπιστημιακων Βιβλιων

Post by Gewitter » Wed Sep 28, 2011 2:12 pm

bados wrote:Και εγώ έχω αρκετά βιβλία που δεν μου χρειάζονται, κυρίως από τα 5 πρώτα εξάμηνα της Πληροφορικής...

Αλλά σκεφτόμουν μήπως αντί να τα πουλήσω (δεν ξέρω που και πόσο...), τα έδινα στην βιβλιοθήκη της ΑΣΟΕΕ...

μπα...μην το κάνεις αυτό...έχω ακούσει ότι μερικά τα πετάνε κιόλας!δώστα κάπου γιατί σε καμιά διετία μη σου πω και από φέτος δεν θα παίρνουμε συγγράμματα στην σχολή και όλο και κάποιος θα τα χρειαστεί!
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[i][b][color=#004080]No,no...Listen...He said that if they dug his father's body up, it would be gone. They planted a seed over his grave. The seed became a tree. Moses said his father became a part of that tree. He grew into the wood, into the bloom. And when a sparrow ate the tree's fruit, his father flew with the birds. He said... death was his father's road to awe!.[/color][/i][/b]
User avatar
cypher
Venus Former Team Member
Posts: 6207
Joined: Mon Sep 29, 2008 9:12 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Πωληση Πανεπιστημιακων Βιβλιων

Post by cypher » Wed Sep 28, 2011 2:13 pm

bados wrote:Και εγώ έχω αρκετά βιβλία που δεν μου χρειάζονται, κυρίως από τα 5 πρώτα εξάμηνα της Πληροφορικής...

Αλλά σκεφτόμουν μήπως αντί να τα πουλήσω (δεν ξέρω που και πόσο...), τα έδινα στην βιβλιοθήκη της ΑΣΟΕΕ...
Στείλτους mail http://www.lib.aueb.gr/index.php?option ... 77&lang=el και ρώτα τι διαδικασίες χρειάζονται (αν χρειάζονται). :-)
...έχω ακούσει ότι μερικά τα πετάνε κιόλας!
Woot? :shock:
ImageImageImageImageImageImageImage
User avatar
Loner
Venus Former Team Member
Posts: 4004
Joined: Fri Oct 26, 2007 11:08 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: Στη ρωγμή του χρόνου

Re: Πωληση Πανεπιστημιακων Βιβλιων

Post by Loner » Wed Sep 28, 2011 2:45 pm

Δεν υπάρχει κάποια διαδικασία για δωρεά στη βιβλιοθήκη, τα παίρνεις και τα πας, απλά παίζει να μην τα χρησιμοποιήσουν όλα αν δεν τα χρειάζονται... Τώρα το τι κάνουν τα βιβλία που δεν χρειάζονται δεν ξέρω και δεν ρωτάω κιόλας 8-[
You either die a Spongebob or live long enough to see yourself become the Squidward.
User avatar
Zifnab
Venus Former Team Member
Posts: 7581
Joined: Tue Nov 15, 2005 2:42 am
Academic status: MSc
Gender:
Location: Connecticut
Contact:

Re: Πωληση Πανεπιστημιακων Βιβλιων

Post by Zifnab » Thu Sep 29, 2011 5:46 pm

Gewitter wrote:μπα...μην το κάνεις αυτό...έχω ακούσει ότι μερικά τα πετάνε κιόλας!δώστα κάπου γιατί σε καμιά διετία μη σου πω και από φέτος δεν θα παίρνουμε συγγράμματα στην σχολή και όλο και κάποιος θα τα χρειαστεί!
Αυτό πώς προέκυψε πάλι.. Το σύστημα διανομής πολλαπλών συγγραμμάτων δηλαδή γιατί το έχουμε - πρόπερσι ξεκίνησε...
User avatar
spirto82
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 186
Joined: Sat Sep 04, 2010 10:52 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Πωληση Πανεπιστημιακων Βιβλιων

Post by spirto82 » Thu Sep 29, 2011 6:37 pm

Η δική μου γνώμη είναι να τα κρατήσεις. Όταν με το καλό πάρεις το πτυχίο σου, μπορεί να θες να έχεις μία βιβλιοθήκη ως αναμνηστικά. Πίστεψέ με........ τα έχω κρατήσει όλα!!!!!!!
thefreak
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 720
Joined: Wed Oct 08, 2008 8:40 pm

Re: Πωληση Πανεπιστημιακων Βιβλιων

Post by thefreak » Tue Oct 11, 2011 2:00 am

spirto82 wrote:Η δική μου γνώμη είναι να τα κρατήσεις. Όταν με το καλό πάρεις το πτυχίο σου, μπορεί να θες να έχεις μία βιβλιοθήκη ως αναμνηστικά. Πίστεψέ με........ τα έχω κρατήσει όλα!!!!!!!
Καλύτερα να τα δώσει κάπου για να τα διαβάζει/δανειστεί κάποιος, κρίμα είναι να τα αφήνουμε να σαπίζουν στην βιβλιοθήκη εγώ προσωπικά ότι βιβλίο δεν χρειάζομαι το δίνω σε παιδιά απο άλλα έτη...
aquila non captat muscas. numero 5
User avatar
Anemos
byte level
byte level
Posts: 75
Joined: Tue Aug 30, 2011 4:22 pm
Gender:

Re: Πωληση Πανεπιστημιακων Βιβλιων

Post by Anemos » Tue Oct 11, 2011 8:15 am

Εάν έχει κάποιος βιβλία (Πληροφορικής/Οικονομικών/οτιδήποτε) για δωρεά ή πώληση καλό είναι να δημοσιεύσει εδώ μία λίστα.
User avatar
Zifnab
Venus Former Team Member
Posts: 7581
Joined: Tue Nov 15, 2005 2:42 am
Academic status: MSc
Gender:
Location: Connecticut
Contact:

Re: Πωληση Πανεπιστημιακων Βιβλιων

Post by Zifnab » Thu Oct 13, 2011 5:02 pm

Anemos wrote:Εάν έχει κάποιος βιβλία (Πληροφορικής/Οικονομικών/οτιδήποτε) για δωρεά ή πώληση καλό είναι να δημοσιεύσει εδώ μία λίστα.
Καλύτερα στην περιχοή αγγελίες - δίνοντας ίσως εδώ ένα link :)
User avatar
Anemos
byte level
byte level
Posts: 75
Joined: Tue Aug 30, 2011 4:22 pm
Gender:

Re: Πωληση Πανεπιστημιακων Βιβλιων

Post by Anemos » Thu Oct 13, 2011 5:07 pm

Zifnab wrote:
Anemos wrote:Εάν έχει κάποιος βιβλία (Πληροφορικής/Οικονομικών/οτιδήποτε) για δωρεά ή πώληση καλό είναι να δημοσιεύσει εδώ μία λίστα.
Καλύτερα στην περιχοή αγγελίες - δίνοντας ίσως εδώ ένα link :)
Οπουδήποτε :razz: Αρκεί να μην πάνε στα αζήτητα.
Προσωπικά ενδιαφέρομαι οπότε και σε πμ αν θέλει κάποιος... just drop me a line :)
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: Πωληση Πανεπιστημιακων Βιβλιων

Post by chriskin » Thu Oct 13, 2011 8:51 pm

τωρα μπορουμε να τα επιστρεψουμε σε βιβλιοθηκη η αλλους φοιτητες επισημα απο τον ευδοξο
οχι οτι ακουγεται και καλη ιδεα για την ολη λογικη του "δωρεαν βιβλιου" γιατι ψιλοφαινεται οτι το πανε σε λογικη ρωσιας (με πληρωμη εκτος αμα τα παρεις απο αλλους δανεικα), σιγουρα καλυτερο απο το να πανε στα σκουπιδια ομως
kipmania
bit level
bit level
Posts: 5
Joined: Wed Nov 02, 2011 1:43 pm
Academic status: 3rd year
Gender:

Re: Πωληση Πανεπιστημιακων Βιβλιων

Post by kipmania » Thu Oct 29, 2015 7:52 pm

Πουλάει κανείς το βιβλίο "ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗ ΤΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΤΟΜΟΣ Α΄ ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ, 2012," από το τμήμα ΛΟ.ΧΡΗ.?? Είναι για το μάθημα ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΙΑΚΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΚΑΙ ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗ
Maria100496
Buffer underflow exception
Buffer underflow exception
Posts: 1
Joined: Tue Jun 14, 2016 3:57 pm
Academic status: 2nd year
Gender:

Re: Πωληση Πανεπιστημιακων Βιβλιων

Post by Maria100496 » Tue Jun 14, 2016 4:00 pm

Anemos wrote:Εάν έχει κάποιος βιβλία (Πληροφορικής/Οικονομικών/οτιδήποτε) για δωρεά ή πώληση καλό είναι να δημοσιεύσει εδώ μία λίστα.


Έχω εγώ την εισαγωγή στην ανάλυση χειμερινού και εαρινού εξαμήνου όπως το ίδιο και μαθηματικά για οικονομολόγους και την χρηματοοικονομική λογιστική.
Post Reply

Return to “Βιβλία”