Euro 2012

Οτιδήποτε έχει σχέση ή θα ήθελε να έχει σχέση με αθλητικά και τον αθλητισμό γενικότερα.
User avatar
marios
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2810
Joined: Wed Sep 26, 2007 3:44 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας

Re: Euro 2012

Post by marios » Thu Jun 28, 2012 4:58 pm

ja_the_invincible wrote:Το κατά πόσον ένας παίχτης είναι καλός εξαρτάται ξεκάθαρα από την απόδοσή του και την απόδοση των υπολοίπων (διαχρονικά) στην θέση του.Καμία σχέση δεν έχει η πορεία της ομάδας του και τι κάνει με την εθνική του.Για να φτάσει ένας παίχτης να θεωρείται κορυφαίος δεν αρκεί μία καλή απόδοση , κατά την γνώμη μου πρέπει να έχει το κάτι παραπάνω , αυτό που θα πάει το ποδόσφαιρο πιο μπροστά.Ο Ρονάλντο και ο Μέσι εν μέρει δίκαια θεωρούνται οι καλύτεροι στον κόσμο αλλά παράλληλα γίνονται και μεγάλες ποδοσφαιρικές αδικίες.Ο Ινιέστα ή ο Τσάβι έχουν αλλάξει εντελώς την έννοια του χαφ , θα έπρεπε να έχουν πάρει χρυσή μπάλα.Το μεγαλύτερο αριστερό χαφ όλων των εποχών , ο Ράιαν Γκιγκς δεν τιμήθηκε ποτέ.Ο Πίρλο είναι μαγευτικός παίχτης , πανέξυπνος αλλά καλύτερος στον κόσμο ούτε κατά διάννοια.Ίσως καλύτερος στην θέση του , μέχρι εκεί.
++ για όλα.

Και φυσικά μην ξεχνάμε ίσως την μεγαλύτερη σημαία ομάδας ever και imho ότι καλύτερο (και "καθαρότερο") έχουμε δει και θα δούμε για πολλά χρόνια σαν αριστερό μπακ. Τον Maldini. Πήρε τα πάντα με την Milan και φυσικά δεν πήρε ποτέ χρυσή μπάλα.
Και επίσης, δεν πήρε τίποτα με την Ιταλία (ακόμα ένα παράδειγμα στα παραπάνω που έφερα στον barbarosa).
Μην κλαις επειδή τελείωσε. Χαμογέλα επειδή συνέβη- G.G.M.
Η μεγαλύτερη ευτυχία είναι να ξέρεις την πηγή της δυστυχίας-F.D.
Η μουσική εκφράζει αυτά που δεν μπορούν να ειπωθούν και που είναι αδύνατο να μείνουν στη σιωπή-V.H.
Πίστη στην πρόοδο, δεν σημαίνει και πίστη στο ότι έχει συμβεί κάποια πρόοδος-F.K.
Χωρίς μουσική, η ζωή θα ήταν ένα λάθος-F.N
User avatar
ja_the_invincible
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2414
Joined: Tue Dec 01, 2009 12:33 am
Academic status: N>4
Gender:
Location: Κάπου στο matrix...

Re: Euro 2012

Post by ja_the_invincible » Thu Jun 28, 2012 5:05 pm

++ Maldini κορυφαίος στην θέση του ( βασικά και σε άλλες θέσεις που είχε παίξει κατά καιρούς ) και απίστευτη μορφή του ποδοσφαίρου.Dominant που λένε και οι αμερικάνοι :-D
f**k robin and batman i'm robbin with a bat man
User avatar
barbarosa
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1033
Joined: Thu Dec 21, 2006 10:11 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Euro 2012

Post by barbarosa » Thu Jun 28, 2012 6:09 pm

Προσωπικά δίνω πολύ μεγαλύτερη βαρύτητα στις επιτυχίες των εθνικών.

Nookie προφανώς όταν κάποιος παίζει στην εθνική Ιρλανδίας ή κάποια άλλη αδύναμη εθνική είναι λογικό να μην μπορεί να πάρει τίτλο. Ο Messi κι ο Ronaldo όμως παίζουν σε 2 από τις καλύτερες του κόσμου. Επίσης δεν είπα πως όποιος και να πάρει τίτλο εθνικής είναι κορυφαίος. Το τρόπαιο πιστώνεται ακόμα και στους αναπληρωματικούς που δεν έχουν πάιξει 1 λεπτό. Είπα κούπα + ηγετική εμφάνιση ταυτόχρονα.

marios
Για τους παλιούς που λες γενικά δεν θα σχολιάσω. Έχω ακούσει πολλούς να λένε ότι ήταν παιχταράδες, υπάρχουν πολλές αναφορές σε ιστορικά έγγραφα και αφιερώματα γι αυτούς και προφανώς ήταν θρύλοι στην εποχή τους για να το λένε όλοι, αλλά προσωπικά κρίνω παίχτες της εποχής μου έχοντας τους δει live με τα ίδια μου τα μάτια.
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Κρίμα ο Maldini όντως έφτασε κοντά 2 φορές και δεν ήπιε νερό.
User avatar
marios
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2810
Joined: Wed Sep 26, 2007 3:44 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας

Re: Euro 2012

Post by marios » Thu Jun 28, 2012 6:15 pm

barbarosa wrote:Για τους παλιούς που λες γενικά δεν θα σχολιάσω. Έχω ακούσει πολλούς να λένε ότι ήταν παιχταράδες, υπάρχουν πολλές αναφορές σε ιστορικά έγγραφα και αφιερώματα γι αυτούς και προφανώς ήταν θρύλοι στην εποχή τους για να το λένε όλοι, αλλά προσωπικά κρίνω παίχτες της εποχής μου έχοντας τους δει live με τα ίδια μου τα μάτια.
Να κάνεις παρέα με τον sami, θα τα βρείτε απόλυτα :-p
Μην κλαις επειδή τελείωσε. Χαμογέλα επειδή συνέβη- G.G.M.
Η μεγαλύτερη ευτυχία είναι να ξέρεις την πηγή της δυστυχίας-F.D.
Η μουσική εκφράζει αυτά που δεν μπορούν να ειπωθούν και που είναι αδύνατο να μείνουν στη σιωπή-V.H.
Πίστη στην πρόοδο, δεν σημαίνει και πίστη στο ότι έχει συμβεί κάποια πρόοδος-F.K.
Χωρίς μουσική, η ζωή θα ήταν ένα λάθος-F.N
User avatar
necrofear_13
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2141
Joined: Sun Nov 18, 2007 5:32 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ

Re: Euro 2012

Post by necrofear_13 » Thu Jun 28, 2012 6:19 pm

marios wrote:
barbarosa wrote:Για τους παλιούς που λες γενικά δεν θα σχολιάσω. Έχω ακούσει πολλούς να λένε ότι ήταν παιχταράδες, υπάρχουν πολλές αναφορές σε ιστορικά έγγραφα και αφιερώματα γι αυτούς και προφανώς ήταν θρύλοι στην εποχή τους για να το λένε όλοι, αλλά προσωπικά κρίνω παίχτες της εποχής μου έχοντας τους δει live με τα ίδια μου τα μάτια.
Να κάνεις παρέα με τον sami, θα τα βρείτε απόλυτα :-p
Το πήρες από το στόμα μου. :-D
Εγώ θα το πάω ακόμα πιο μπροστά. Αν κάποιον δεν τον δω από κοντά στο γήπεδο δεν έχω γνώμη. Αυτή η τηλεόραση ό,τι θέλει δείχνει..... :)
No matter what kind of sadness envelops the darkness of our despair, if you put one foot in front of the other, at some point you will reach a place where you can see the light.

In heaven or earth, no matter to where we progress, no matter where we walk, that becomes our road.
As long as we keep walking the battle will continue.
And that is exactly why this place will always be a paradise
User avatar
ultimate_aektzis
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 6373
Joined: Tue Nov 13, 2007 10:11 pm
Gender:

Re: Euro 2012

Post by ultimate_aektzis » Thu Jun 28, 2012 6:23 pm

marios wrote:
barbarosa wrote:Για τους παλιούς που λες γενικά δεν θα σχολιάσω. Έχω ακούσει πολλούς να λένε ότι ήταν παιχταράδες, υπάρχουν πολλές αναφορές σε ιστορικά έγγραφα και αφιερώματα γι αυτούς και προφανώς ήταν θρύλοι στην εποχή τους για να το λένε όλοι, αλλά προσωπικά κρίνω παίχτες της εποχής μου έχοντας τους δει live με τα ίδια μου τα μάτια.
Να κάνεις παρέα με τον sami, θα τα βρείτε απόλυτα :-p

Υπαρχει μια διαφορα...ο barbrarosa θελει να τους δει live, o Σαμι θελει να υπαρχουν μετα το 1999 :-p
User avatar
ismael blanco
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 437
Joined: Wed Nov 21, 2007 12:10 am
Academic status: N>4
Gender:
Contact:

Re: Euro 2012

Post by ismael blanco » Thu Jun 28, 2012 9:17 pm

barbarosa γτ δεν αλλαζεις το nickname σου σε barbarousis.... :lol: :lol: :lol:
Live your dreams...
User avatar
ja_the_invincible
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2414
Joined: Tue Dec 01, 2009 12:33 am
Academic status: N>4
Gender:
Location: Κάπου στο matrix...

Re: Euro 2012

Post by ja_the_invincible » Thu Jun 28, 2012 9:43 pm

Epic comment :-D :-D
f**k robin and batman i'm robbin with a bat man
User avatar
m4ver1ck
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 295
Joined: Fri Apr 01, 2011 4:31 pm
Gender:

Re: Euro 2012

Post by m4ver1ck » Thu Jun 28, 2012 11:55 pm

ismael blanco wrote:barbarosa γτ δεν αλλαζεις το nickname σου σε barbarousis.... :lol: :lol: :lol:
Προβοκάτορα....
Kommt Zeit, kommt Rat, kommt Attentat!
User avatar
barbarosa
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1033
Joined: Thu Dec 21, 2006 10:11 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Euro 2012

Post by barbarosa » Fri Jun 29, 2012 12:05 am

Όλη η Ευρώπη πανηγύρισε την εμφατική πρόκριση της Ιταλίας ενάντια στους kraufts.
Εξαιρετικό ποδόσφαιρο από τους Ιταλούς και σήμερα κι αν δεν τον έπαιζαν λίγο στο τέλος άνετα θα ήταν 3-0 καθώς οι Γερμανοί μετά το 65 είχαν σταματήσει να παίζουν άμυνα. Σύμφωνα με τις αποδόσεις των δύο ομάδων η Ιταλία είναι το φαβορί για τον τελικό. Δεν ξέρεις ποτέ τι γίνεται βέβαια και πάλι θα έχει λιγότερες μέρες ξεκούρασης από τους αντιπάλους της.

Επικά πλάνα στο τέλος με τον Neuer να παίζει αμυντικό χαφ :smt005 :smt005

Με τον Μπαρμπαρούση έσκασα στα γέλια με το που έμαθα. Αν βγει καλός παίχτης βλέπουμε και το ψευδώνυμο :P
User avatar
ja_the_invincible
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2414
Joined: Tue Dec 01, 2009 12:33 am
Academic status: N>4
Gender:
Location: Κάπου στο matrix...

Re: Euro 2012

Post by ja_the_invincible » Fri Jun 29, 2012 9:00 am

Η Ιταλία έχει παίξει πολύ όμορφο ποδόσφαιρο , το καλύτερο της διοργάνωσης βασικά.Σίγουρα την υποστηρίζω στον τελικό αλλά πιστεύω το αποτέλεσμα θα με απογοητεύσει :/
f**k robin and batman i'm robbin with a bat man
User avatar
samiwinch
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 942
Joined: Thu Oct 25, 2007 4:51 pm
Academic status: MSc
Gender:
Location: Ηράκλειο Κρήτης

Re: Euro 2012

Post by samiwinch » Fri Jun 29, 2012 10:41 am

ja_the_invincible wrote:Η Ιταλία έχει παίξει πολύ όμορφο ποδόσφαιρο , το καλύτερο της διοργάνωσης βασικά.Σίγουρα την υποστηρίζω στον τελικό αλλά πιστεύω το αποτέλεσμα θα με απογοητεύσει :/
ισχυει οτι εχει παιξει το καλυτερο ποδοσφαιρο η Ιταλα,αλλα θελω Ισπανια να το παρει,επειδη την υποστηριζω περισσοτερο...

τα λεγε βεβαια ο Σαμι για τα φετινα φαβορι,μην τα ξαναλεμε! ;)
When you walk through a storm Hold your chin up high And don't be afraid of the dark.
At the end of a storm Is a golden sky And the sweet, silver song of a lark.

Walk on, through the wind Walk on, through the rain, Though your dreams be tossed and blown.
Walk on, walk on with hope in your heart, And YOU'LL NEVER WALK ALONE, YOU'LL NEVER WALK ALONE...
http://www.youtube.com/watch?v=lR4n_Ttx ... re=related
User avatar
marios
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2810
Joined: Wed Sep 26, 2007 3:44 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας

Re: Euro 2012

Post by marios » Fri Jun 29, 2012 11:24 am

Αν θέλουμε να έχουμε ελπίδα να δούμε τελικό που να αντέχεται, κάντε όλοι μαζί την ευχή σας να σκοράρουν νωρίς οι Ιταλοί, μπας και ανοιχτούν και μειώσουν τις πάσες οι Ισπανοί.

P.S.: Την παραπάνω φράση δεν περίμενα ποτέ να την πω, αφού οι Ιταλοί ήταν πάντα οι ειδικοί της άμυνας, αλλά αυτή η Ισπανία είναι ΜΑΚΡΑΝ η πιο αμυντικά προσανατολισμένη και βαρετή ομάδα που έχω δει ποτέ.
Αν σκοράρουν οι Ισπανοί πρώτοι, ετοιμαστείτε για τρελά ροχαλητά ανάμεσα στις 8907218097321809732981739287321897 παράλληλες ή προς τα πίσω πάσες που θα κάνουν...
Μην κλαις επειδή τελείωσε. Χαμογέλα επειδή συνέβη- G.G.M.
Η μεγαλύτερη ευτυχία είναι να ξέρεις την πηγή της δυστυχίας-F.D.
Η μουσική εκφράζει αυτά που δεν μπορούν να ειπωθούν και που είναι αδύνατο να μείνουν στη σιωπή-V.H.
Πίστη στην πρόοδο, δεν σημαίνει και πίστη στο ότι έχει συμβεί κάποια πρόοδος-F.K.
Χωρίς μουσική, η ζωή θα ήταν ένα λάθος-F.N
User avatar
ja_the_invincible
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2414
Joined: Tue Dec 01, 2009 12:33 am
Academic status: N>4
Gender:
Location: Κάπου στο matrix...

Re: Euro 2012

Post by ja_the_invincible » Fri Jun 29, 2012 11:28 am

marios wrote:Αν θέλουμε να έχουμε ελπίδα να δούμε τελικό που να αντέχεται, κάντε όλοι μαζί την ευχή σας να σκοράρουν νωρίς οι Ιταλοί, μπας και ανοιχτούν και μειώσουν τις πάσες οι Ισπανοί.

P.S.: Την παραπάνω φράση δεν περίμενα ποτέ να την πω, αφού οι Ιταλοί ήταν πάντα οι ειδικοί της άμυνας, αλλά αυτή η Ισπανία είναι ΜΑΚΡΑΝ η πιο αμυντικά προσανατολισμένη και βαρετή ομάδα που έχω δει ποτέ.
Αν σκοράρουν οι Ισπανοί πρώτοι, ετοιμαστείτε για τρελά ροχαλητά ανάμεσα στις 8907218097321809732981739287321897 παράλληλες ή προς τα πίσω πάσες που θα κάνουν...
++
f**k robin and batman i'm robbin with a bat man
User avatar
ismael blanco
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 437
Joined: Wed Nov 21, 2007 12:10 am
Academic status: N>4
Gender:
Contact:

Re: Euro 2012

Post by ismael blanco » Fri Jun 29, 2012 11:33 am

marios wrote:Αν θέλουμε να έχουμε ελπίδα να δούμε τελικό που να αντέχεται, κάντε όλοι μαζί την ευχή σας να σκοράρουν νωρίς οι Ιταλοί, μπας και ανοιχτούν και μειώσουν τις πάσες οι Ισπανοί.

P.S.: Την παραπάνω φράση δεν περίμενα ποτέ να την πω, αφού οι Ιταλοί ήταν πάντα οι ειδικοί της άμυνας, αλλά αυτή η Ισπανία είναι ΜΑΚΡΑΝ η πιο αμυντικά προσανατολισμένη και βαρετή ομάδα που έχω δει ποτέ.
Αν σκοράρουν οι Ισπανοί πρώτοι, ετοιμαστείτε για τρελά ροχαλητά ανάμεσα στις 8907218097321809732981739287321897 παράλληλες ή προς τα πίσω πάσες που θα κάνουν...
Ελα τωρα marie μν μιλας ετσι για μια απο τις 15 ομαδες που υποστηριζε στο φετινο euro ο sami, μπορει να παρεξηγηθει και να αρχισει παλι τις κλαψες οπως κανει και ο αγαπημενος του παικτης....Παντως πρεπει να του αναγνωρισουμε οτι ειχε πει οπτι τελικο θα φτασουν δυο εκ των (ιταλια,ισπανια,πορτογαλια,ολλανδια,γαλλια,αγγλια,γερμανια) ειναι σαινη εγς του το αναγνωριζω ευγε sami εισαι ο γκουρου του στοιχηματος!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Μακαρι να δουμε ωραιο τελικο και να το παρει η ιταλια (μιας και αποκλειστηκε η αγαπημενη μου γερμανια :-p )!!!!
Live your dreams...
User avatar
ja_the_invincible
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2414
Joined: Tue Dec 01, 2009 12:33 am
Academic status: N>4
Gender:
Location: Κάπου στο matrix...

Re: Euro 2012

Post by ja_the_invincible » Fri Jun 29, 2012 11:36 am

Και ενώ έχω λιώσει στο γέλιο με το επικό comment του blanco , το χαμόγελο παγώνει και το πρόσωπο μου σκοτείνασε διαβάζοντας την τελευταία πρόταση.

Image
f**k robin and batman i'm robbin with a bat man
User avatar
ismael blanco
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 437
Joined: Wed Nov 21, 2007 12:10 am
Academic status: N>4
Gender:
Contact:

Re: Euro 2012

Post by ismael blanco » Fri Jun 29, 2012 11:42 am

:lol: :lol: :lol: :lol: τι να κανω ρε συ παντα μου αρεσε η γερμανια....Μν μπλεκουμε την πολιτικη με τον αθλητισμο ;) .....
Live your dreams...
User avatar
ja_the_invincible
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2414
Joined: Tue Dec 01, 2009 12:33 am
Academic status: N>4
Gender:
Location: Κάπου στο matrix...

Re: Euro 2012

Post by ja_the_invincible » Fri Jun 29, 2012 11:44 am

Lol.
f**k robin and batman i'm robbin with a bat man
User avatar
barbarosa
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1033
Joined: Thu Dec 21, 2006 10:11 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Euro 2012

Post by barbarosa » Fri Jun 29, 2012 2:12 pm

Πάντως μπορεί η Ισπανία να πονάει τα μάτια μας σ αυτό το Euro αν όμως το πάρει θα γίνει η πιο πετυχημένη ομάδα όλων των εποχών καθώς θα έχει κατακτήσει 3 συνεχόμενους τελικούς διεθνών διοργανώσεων. Επειδή λοιπόν η δόξα θα είναι τεράστια αν το κάνουν και πάλι αμυντικά τους βλέπω να παίζουν. Οι τελικοί γενικά βέβαια δεν είναι ανοιχτά παιχνίδια έτσι κι αλλιώς και σπάνια βλέπουμε θέαμα.
User avatar
ultimate_aektzis
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 6373
Joined: Tue Nov 13, 2007 10:11 pm
Gender:

Re: Euro 2012

Post by ultimate_aektzis » Fri Jun 29, 2012 3:07 pm

ismael blanco wrote:
marios wrote:Αν θέλουμε να έχουμε ελπίδα να δούμε τελικό που να αντέχεται, κάντε όλοι μαζί την ευχή σας να σκοράρουν νωρίς οι Ιταλοί, μπας και ανοιχτούν και μειώσουν τις πάσες οι Ισπανοί.

P.S.: Την παραπάνω φράση δεν περίμενα ποτέ να την πω, αφού οι Ιταλοί ήταν πάντα οι ειδικοί της άμυνας, αλλά αυτή η Ισπανία είναι ΜΑΚΡΑΝ η πιο αμυντικά προσανατολισμένη και βαρετή ομάδα που έχω δει ποτέ.
Αν σκοράρουν οι Ισπανοί πρώτοι, ετοιμαστείτε για τρελά ροχαλητά ανάμεσα στις 8907218097321809732981739287321897 παράλληλες ή προς τα πίσω πάσες που θα κάνουν...
Ελα τωρα marie μν μιλας ετσι για μια απο τις 15 ομαδες που υποστηριζε στο φετινο euro ο sami, μπορει να παρεξηγηθει και να αρχισει παλι τις κλαψες οπως κανει και ο αγαπημενος του παικτης....Παντως πρεπει να του αναγνωρισουμε οτι ειχε πει οπτι τελικο θα φτασουν δυο εκ των (ιταλια,ισπανια,πορτογαλια,ολλανδια,γαλλια,αγγλια,γερμανια) ειναι σαινη εγς του το αναγνωριζω ευγε sami εισαι ο γκουρου του στοιχηματος!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Μακαρι να δουμε ωραιο τελικο και να το παρει η ιταλια (μιας και αποκλειστηκε η αγαπημενη μου γερμανια :-p )!!!!

Δεν περιμενα να το πω ποτε, αλλα πολλα ++++ :-D

Οσον αοφρα τον ja, αναφερεται στην ευχη σου να δουμε ωραιο τελικο. Καλη θητεια bro...
User avatar
ismael blanco
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 437
Joined: Wed Nov 21, 2007 12:10 am
Academic status: N>4
Gender:
Contact:

Re: Euro 2012

Post by ismael blanco » Fri Jun 29, 2012 3:10 pm

ultimate_aektzis wrote:Δεν περιμενα να το πω ποτε, αλλα πολλα ++++ :-D

Οσον αοφρα τον ja, αναφερεται στην ευχη σου να δουμε ωραιο τελικο. Καλη θητεια bro...
Ποτε μν λες ποτε φιλε ultimate.... :-p :-p
ja τι μπαινεις φανταρος???
Live your dreams...
User avatar
ultimate_aektzis
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 6373
Joined: Tue Nov 13, 2007 10:11 pm
Gender:

Re: Euro 2012

Post by ultimate_aektzis » Fri Jun 29, 2012 3:16 pm

Ναι στον ja αναφερομαι...πανεξυπνος εισαι.
Post Reply

Return to “Αθλητισμός”