Superleague 2011-2012

Οτιδήποτε έχει σχέση ή θα ήθελε να έχει σχέση με αθλητικά και τον αθλητισμό γενικότερα.
User avatar
Stayrakas
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 587
Joined: Mon Sep 28, 2009 7:36 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: StoneCity @ Athens

Re: Superleague 2011-2012

Post by Stayrakas » Sun Mar 18, 2012 10:39 pm

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ,
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ


Περσι, κανεις δεν το περιμενε..
Φετος , που ηταν σιγουρο κανεις δεν εκανε τιποτα..



υγ. ΓΙΑΤΙ ρε βαλβερδε?
υγ2. -4-3-3=-10.. Θεια δικη
Three Rings for the Elven-kings under the sky,Seven for the Dwarf-lords in their halls of stone,Nine for Mortal Men doomed to die,
One for the Dark Lord on his dark throne,In the Land of Mordor where the Shadows lie.
One Ring to rule them all, One Ring to find them,One Ring to bring them all and in the darkness bind them
In the Land of Mordor where the Shadows lie.
User avatar
nks
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 723
Joined: Wed Apr 14, 2010 10:52 am
Academic status: Alumnus/a

Re: Superleague 2011-2012

Post by nks » Sun Mar 18, 2012 11:09 pm

στην Ελλάδα της χρεοκοπίας αυτό είναι το πρόβλημα μας...ο ολυμπιακος και ο παναθηναικος

γι'αυτο είμαστε έτσι..γιατι αντί όλοι ανεξαιρετως να πούμε οτι είναι ξεφτύλα είτε να χαρείς είτε να λυπηθείς με το αποτελεσμα του αγώνα,καθομαστε και φανατιζομαστε...

οχι εσεις δεν εχετε ηθος...(οι απεναντι) οχι εσείς δεν έχετε ήθος...(και μεταπτυχιακος τρομαρα μου)

απορω πως από μια μεριδα κοσμου,κατακρινετε χιλιαδες κοσμο..(ανεξαιρετως ομαδας μιλαω)

απλα καταντια
User avatar
samiwinch
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 942
Joined: Thu Oct 25, 2007 4:51 pm
Academic status: MSc
Gender:
Location: Ηράκλειο Κρήτης

Re: Superleague 2011-2012

Post by samiwinch » Sun Mar 18, 2012 11:22 pm

nks wrote:απορω πως από μια μεριδα κοσμου,κατακρινετε χιλιαδες κοσμο..(ανεξαιρετως ομαδας μιλαω)
δεν βλεπω να κανεις κατι διαφορετικο και εσυ παντως...
nks wrote:οχι εσεις δεν εχετε ηθος...(οι απεναντι) οχι εσείς δεν έχετε ήθος...(και μεταπτυχιακος τρομαρα μου)
αν εχεις χασει επεισοδια,καλυτερα να μην σχολιαζεις...το "ΔΙΔΑΞΑΤΕ ΗΘΟΣ" το ειπα για συγκεκριμενο λογο...

επισης,ειμαι μεταπτυχιακος,ναι!!και??αυτο σημαινει οτι δεν μπορω να εκφραζομαι οπως νιωθω??τι προκαταληψεις και κολληματα ειναι αυτα??ΕΛΕΟΣ!!
When you walk through a storm Hold your chin up high And don't be afraid of the dark.
At the end of a storm Is a golden sky And the sweet, silver song of a lark.

Walk on, through the wind Walk on, through the rain, Though your dreams be tossed and blown.
Walk on, walk on with hope in your heart, And YOU'LL NEVER WALK ALONE, YOU'LL NEVER WALK ALONE...
http://www.youtube.com/watch?v=lR4n_Ttx ... re=related
User avatar
necrofear_13
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2141
Joined: Sun Nov 18, 2007 5:32 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ

Re: Superleague 2011-2012

Post by necrofear_13 » Sun Mar 18, 2012 11:25 pm

samiwinch wrote:
nks wrote:απορω πως από μια μεριδα κοσμου,κατακρινετε χιλιαδες κοσμο..(ανεξαιρετως ομαδας μιλαω)
δεν βλεπω να κανεις κατι διαφορετικο και εσυ παντως...
nks wrote:οχι εσεις δεν εχετε ηθος...(οι απεναντι) οχι εσείς δεν έχετε ήθος...(και μεταπτυχιακος τρομαρα μου)
αν εχεις χασει επεισοδια,καλυτερα να μην σχολιαζεις...το "ΔΙΔΑΞΑΤΕ ΗΘΟΣ" το ειπα για συγκεκριμενο λογο...

επισης,ειμαι μεταπτυχιακος,ναι!!και??αυτο σημαινει οτι δεν μπορω να εκφραζομαι οπως νιωθω??τι προκαταληψεις και κολληματα ειναι αυτα??ΕΛΕΟΣ!!
Όχι ρε sami έχει δίκιο ο nks. Εγώ σε ξέρω και ξέρω τι είσαι και τι δεν είσαι. Δυστυχώς οι περισσότεροι που λένε αυτά που λες εσύ(βάζελοι και ολυμπιακοί) μα το θεό μακάρι να πέσει μια ατομική βόμβα εκει που βρίσκονται. Ο ολυμπιακός και ο παναθηναικός και οποιαδήποτε ομάδα ούτε φαί θα σου δώσουν ούτε τίποτα. Το μόνο που θα κάνουν είναι να σε κάνουν να φαίνεσαι γραφικός σε λίγο καιρό.(όσο μεγαλώνεις εννοώ)
No matter what kind of sadness envelops the darkness of our despair, if you put one foot in front of the other, at some point you will reach a place where you can see the light.

In heaven or earth, no matter to where we progress, no matter where we walk, that becomes our road.
As long as we keep walking the battle will continue.
And that is exactly why this place will always be a paradise
User avatar
nachos
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1252
Joined: Mon Aug 21, 2006 4:28 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Brachamee City

Re: Superleague 2011-2012

Post by nachos » Sun Mar 18, 2012 11:26 pm

nks wrote:στην Ελλάδα της χρεοκοπίας αυτό είναι το πρόβλημα μας...ο ολυμπιακος και ο παναθηναικος

γι'αυτο είμαστε έτσι..γιατι αντί όλοι ανεξαιρετως να πούμε οτι είναι ξεφτύλα είτε να χαρείς είτε να λυπηθείς με το αποτελεσμα του αγώνα,καθομαστε και φανατιζομαστε...

οχι εσεις δεν εχετε ηθος...(οι απεναντι) οχι εσείς δεν έχετε ήθος...(και μεταπτυχιακος τρομαρα μου)

απορω πως από μια μεριδα κοσμου,κατακρινετε χιλιαδες κοσμο..(ανεξαιρετως ομαδας μιλαω)

απλα καταντια
Έχεις απόλυτο δίκιο, αλλά έκανες λάθος post σε λάθος thread.
Nothing is impossible for the man who doesn't have to do it himself
User avatar
nks
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 723
Joined: Wed Apr 14, 2010 10:52 am
Academic status: Alumnus/a

Re: Superleague 2011-2012

Post by nks » Sun Mar 18, 2012 11:33 pm

1.δεν βλεπω να κανεις κατι διαφορετικο και εσυ παντως...


2.αν εχεις χασει επεισοδια,καλυτερα να μην σχολιαζεις...το "ΔΙΔΑΞΑΤΕ ΗΘΟΣ" το ειπα για συγκεκριμενο λογο...

3.επισης,ειμαι μεταπτυχιακος,ναι!!και??αυτο σημαινει οτι δεν μπορω να εκφραζομαι οπως νιωθω??τι προκαταληψεις και κολληματα ειναι αυτα??ΕΛΕΟΣ!!
1.οχι.
2.το γνωριζω το διδαξατε ηθος πολυ καλα..Ολοι οι παναθηναικοι που το κοπαναγανε καθημερινα για αυτα που ελεγε ο Μαρινακης.Βλακωδως φυσικα,,γιατι αυτοι οι 100 ποσοι ηταν,φερθηκαν τρις χειροτερα.
παντα θα υπαρχουν σε ολες τις ομαδες(και οχι απαραιτητα αθλητικες) αυτοι που αμαυρωνουν..εγω παναθηναικος ειμαι,αλλα ντρεπομαι...πραγματικα,ειναι ξεφτυλα για τον ανθρωπο,και καλα θα κανουμε να μην ασχολουμαστε(εγω προσωπικα,οχι οτι ασχολουμουν ιδιαιτερα,ενα ματσακι ηθελα να δω,ωραια μπαλα)

3.να εκφραζεσαι οπως θελει η ψυχη σου.αλλα δε σου ειπα κατι τετοιο.η μονη μου απαντηση ειναι να ξαναδιαβασεις αυτα που εχεις γραψει εσυ.

τελος απο μενα,δεν θελω να τσακωθω η κατι τετοιο,συγνωμη αν σε πικρανα,αλλα το 3 ξαναδες το..σαν αγνωστος φιλος πισω απο το πληκτρολογιο.καλες σπουδες


γενικα..τελικα το προβλημα δεν ειναι αθλητικο,οικονομικο,θρησκευτικο κλπ
είναι θέμα νοοτροπιας..και αυριο να ξεχρεωνε ολη η χωρα,και ο καθενας να είχε απο 1 εκατ ευρω,παλι στην ιδια κατασταση θα ρθουμε αργα η γρηγορα,και ο αθλητισμος ερχεται να μας το δειξει..
αυτα,φιλικα ,να ειστε ολοι καλα :smt006
User avatar
photisd
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 875
Joined: Tue Nov 20, 2007 9:13 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Superleague 2011-2012

Post by photisd » Mon Mar 19, 2012 12:05 am

nachos wrote:
nks wrote:στην Ελλάδα της χρεοκοπίας αυτό είναι το πρόβλημα μας...ο ολυμπιακος και ο παναθηναικος

γι'αυτο είμαστε έτσι..γιατι αντί όλοι ανεξαιρετως να πούμε οτι είναι ξεφτύλα είτε να χαρείς είτε να λυπηθείς με το αποτελεσμα του αγώνα,καθόμαστε και φανατιζόμαστε...

οχι εσεις δεν εχετε ηθος...(οι απεναντι) οχι εσείς δεν έχετε ήθος...(και μεταπτυχιακος τρομαρα μου)

απορω πως από μια μεριδα κοσμου,κατακρινετε χιλιαδες κοσμο..(ανεξαιρετως ομαδας μιλαω)

απλα καταντια
Έχεις απόλυτο δίκιο, αλλά έκανες λάθος post σε λάθος thread.
Καθόλου λάθος thread :smt011 Όταν εδώ μέσα έχουμε έναν σίγουρο βλάκα (θέλω να πιστεύω όχι και δεύτερο) από τους πολλούς σημερινούς που πήγαν και καλά να δείξουν την αντρίλα τους στο γήπεδο, δεν καταλαβαίνω το λόγο που δεν πρέπει να το θίξουμε?? Το αν το μυαλό του είναι φτωχό και δε θα καταλάβει τίποτα, είναι άλλο θέμα.. :smt021


nks+ από μένα αν και υπάρχει και η άλλη πλευρά που λέει ότι αυτά τα ζώα αυτό ήθελαν! Να ασχοληθούμε με αυτούς και όχι με την μπάλα και τα συμπεράσματα που προέκυψαν μέχρι το 80τόσο... Μπορούμε πρώτοι εμείς να τους απομονώσουμε και να ασχοληθούμε καθαρά μόνο με μια από τις διασκεδάσεις της ζωής, που είναι το ωραίο θέαμα που προσφέρει το ποδόσφαιρο!
‎...Τα μεγαλύτερα όνειρα δεν βγαίνουν ποτέ έξω απ' το κουτί. Χρειάζεται μεγάλο θάρρος για να τα βγάλεις στο φως, να τα κρατήσεις ψηλά και να δεις τον πραγματικό σου εαυτό να αντικατοπτρίζεται μέσα τους...
User avatar
ja_the_invincible
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2414
Joined: Tue Dec 01, 2009 12:33 am
Academic status: N>4
Gender:
Location: Κάπου στο matrix...

Re: Superleague 2011-2012

Post by ja_the_invincible » Mon Mar 19, 2012 12:16 am

photisd wrote: Όταν εδώ μέσα έχουμε έναν σίγουρο βλάκα
?
f**k robin and batman i'm robbin with a bat man
User avatar
photisd
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 875
Joined: Tue Nov 20, 2007 9:13 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Superleague 2011-2012

Post by photisd » Mon Mar 19, 2012 12:40 am

ja_the_invincible wrote:
photisd wrote: Όταν εδώ μέσα έχουμε έναν σίγουρο βλάκα
?
Ένα μικρό ψάξιμο στο topic θα έχει άμεσα αποτελέσματα...
‎...Τα μεγαλύτερα όνειρα δεν βγαίνουν ποτέ έξω απ' το κουτί. Χρειάζεται μεγάλο θάρρος για να τα βγάλεις στο φως, να τα κρατήσεις ψηλά και να δεις τον πραγματικό σου εαυτό να αντικατοπτρίζεται μέσα τους...
User avatar
ja_the_invincible
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2414
Joined: Tue Dec 01, 2009 12:33 am
Academic status: N>4
Gender:
Location: Κάπου στο matrix...

Re: Superleague 2011-2012

Post by ja_the_invincible » Mon Mar 19, 2012 1:31 am

Νομίζω ότι οι μόνοι παναθηναικοί που ποστάρουν τακτικά στο thread είμαστε εγώ και ο πειρατής και δεν έχει γράψει ποτέ κανείς μας ότι είναι υπερ των επεισοδίων. :smt017
f**k robin and batman i'm robbin with a bat man
User avatar
necrofear_13
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2141
Joined: Sun Nov 18, 2007 5:32 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ

Re: Superleague 2011-2012

Post by necrofear_13 » Mon Mar 19, 2012 1:32 am

ja_the_invincible wrote:Νομίζω ότι οι μόνοι παναθηναικοί που ποστάρουν τακτικά στο thread είμαστε εγώ και ο πειρατής και δεν έχει γράψει ποτέ κανείς μας ότι είναι υπερ των επεισοδίων. :smt017
Δεν αναφέρεται σε εσάς. :-D
No matter what kind of sadness envelops the darkness of our despair, if you put one foot in front of the other, at some point you will reach a place where you can see the light.

In heaven or earth, no matter to where we progress, no matter where we walk, that becomes our road.
As long as we keep walking the battle will continue.
And that is exactly why this place will always be a paradise
User avatar
ja_the_invincible
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2414
Joined: Tue Dec 01, 2009 12:33 am
Academic status: N>4
Gender:
Location: Κάπου στο matrix...

Re: Superleague 2011-2012

Post by ja_the_invincible » Mon Mar 19, 2012 1:38 am

Pm βαριέμαι να διαβάζω όλο το thread προς τα πίσω :-p .
f**k robin and batman i'm robbin with a bat man
User avatar
barbarosa
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1033
Joined: Thu Dec 21, 2006 10:11 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Superleague 2011-2012

Post by barbarosa » Mon Mar 19, 2012 1:39 am

Ντροπή, αίσχος, ξεφτίλα και η χειρότερη νυχτα στην ιστορία του Παναθηναικού, ενδεχομένως και του ελληνικού ποδοσφαίρου.
Τα 25 ευρώ που πλήρωσα για το εισιτήριο μου εξασφάλησαν την παρακολούθηση εγκληματικών επεισοδίων, τον κίνδυνο της σωματικής μου ακεραιότητας και πρώτης σειράς εισιτήριο για την ταφόπλακα στην αγαπημένη μου ομάδα.

Επειδή ήμουν εκεί από νωρίς διαβάστε την μεγαλούτσικη περιγραφή μου και όλο και κάτι θα μάθετε.

Η ωραία μέρα από το πρωί φαίνεται και έτσι από τις 6 η ώρα που έφτασα με τους φίλους μου στο σταθμό της Ειρήνης είχε ξεκινήσει το γλέντι. Πόλεμος με δεκάδες δακρυγόνα και μολότοβ στον περιβάλλοντα χώρο του γηπέδου. Παρατηρήσαμε αμέσως ότι υπάρχουν εκατοντάδες αλήτες και εκατοντάδες ΜΑΤ. Κάνουμε λοιπόν αναστροφή και πηγαίνουμε από τον γύρο να μπούμε από την άλλη πλευρά. Τα εισιτήριά μας ήταν στην θύρα 10. Για να μπούμε στην θύρα περάσαμε 3 σημεία ελέγχου εκ των οποίων στα δύο γινόταν σωματικός έλεγχος από αστυνομικούς. Χάρηκα από μέσα μου ο αφελής, ότι τα επεισόδια θα περιοριστούν εκτός γηπέδου... Ήμουν γελασμένος. Ενας γνωστός μου που μπήκε αργότερα μου είπε πως δεν τον ελέγξαν πουθενά και απ ότι φάνηκε στις μισές θύρες του γηπέδου υπήρχε μηδέν έλεγχος και ήταν μπάτε σκύλοι αλέστε. Κατά τις 7 η ώρα σταματάνε τα επεισόδια και ξεκινάει το ματς λίγο πολύ στην ώρα του. Το πρώτο ημίχρονο κυλάει σχετικά ομαλά με ένα δυο μόνο καπνογόνα να πέφτουν στο στίβο και μια δυο φωτοβολίδες. Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.
Χάος! Με το που φεύγουν οι ομάδες για τα αποδυτήρια ξεκινάνε οι ακρότητες. Έντονα επεισόδια πίσω από τις θύρες 33,35,1 και 3 να σηκώνεται ένα τεράστιο νέφος και να φαίνονται συνεχώς οι φωτιές από τις μολότοβ απέναντι. Μέσα στο γήπεδο τώρα ολόκληρη η κάτω κερκίδα από το πέταλο μέχρι τους επίσημους να έχει μετατραπεί σε χώρο παρακρατικών και κουκουλοφόρων. Μπροστά τους είχαν παραταχθεί πολλά ΜΑΤ και αρχίσαν οι ασπιδιές. Υπήρξε είσοδος επιπλέον ΜΑΤ από τον χώρο που μπαίνουν τα ασθενοφόρα και είσοδος οπαδών από τη γωνία του πετάλου που δεν υπάρχει τάφρος. Το ξύλο της αρκούδας, χημικά, μολότοβ, φωτιές και πολύ ντουμάνι. Οι δημοσιογράφοι να μαζεύουν έντρομοι τις κάμερες και να το σκάνε. Σε διάφορα σημεία του γηπέδου να βάζει όποιος γουστάρει φωτιά έχοντας μάλιστα εύφλεκτη ύλη ώστε να την υποστηρίξει. Ντουμάνια οι καπνοί... Προφανώς δεν μπορούσε να γίνει το δευτερο ημίχρονο. Μετά από καθυστέρηση μιας ώρας κακώς το ξεκίνησαν, ήδη έπρεπε να διακοπεί στο 45' και να το χάσουμε στα χαρτιά.
Ξεκινάει λοιπόν το δεύτερο ημίχρονο του φιάσκου. Παρατάσονται καμιά 300αριά ΜΑΤ γύρω γύρω από τον αγωνιστικό χώρο. Οι φωτιές συνεχίζονται στις εξέδρες, όποιος ήθελε πετούσε φωτοβολίδες και δακρυγόνα και γύρω στο 80κάτι της ***. Πέφτουν κάτι μολότοβ μέσα στον αγωνιστικό χώρο και πάνω στα ΜΑΤ που πρώτη φορά βλέπω τόσο μεγάλες. Καλά έκανε και το διέκοψε εκείνη τη στιγμή το ματς ο διαιτητής και πολύ άργησε λέω εγώ.

Ποιος όμως φταίει για όλα αυτά? Πρέπει να αποδωθούν ευθύνες.
Η αστυνομία έχει τεράστιο μερίδιο ευθύνης με τους ελειπείς ελέγχους καθώς πέρασαν τόνοι εκρηκτικών υλών και μεγάλο πλήθος εγκληματιών μέσα στο γήπεδο.
Η ΠΑΕ έχει τεράστια ευθύνη καθώς μέσα στο μαγαζί της δεν μπορεί να εγγυηθεί την ασφάλεια των πελατών της. Οι stewards ανύπαρκτοι και διακοσμιτικοί όποιος ήθελε έκανε ότι ήθελε βάζοντας σε κίνδυνο πολλές ζωές. Γύρω στο 65' ανάβουν μια μεγάλη φωτιά κάτι ορκς στην 4 που ήταν γεμάτη με αποτέλεσμα πολλοί να μετακινηθούν στις διπλανές θύρες και να γεμίσουν τους διαδρόμους και τις σκάλες. Αν γινόταν κάτι θα ποδοπατιόταν κόσμος.
Οι σύνδεσμοι οργανωμένων "οπαδών" και οι μεγαλοεπιχειρηματίες που τους δημιούργησαν για να έχουν τους ιδιωτικούς στρατούς τους έχουν εξελιχθεί σε ανεξέλεγκτα άντρα εγκληματικότητας που δεν έχουν ούτε ιερό ούτε όσιο και δρουν αυτοβούλως κατά πάντων και της κοινωνίας μας. Οι ίδιοι κατεβαίνουν και στις πορείες. Ο φορέας είναι ο καρκίνος της ομάδας εδώ και πολλά χρόνια. Άντε κατηγορήστε το Βαρδινογιάννη και για τα σημερινά επεισόδια.
Να κλείσουν οι σύνδεσμοι τώρα!
Οι απλοί οπαδοί οι οποίοι έχουν γαυροποιηθεί πλήρως και το μόνο που τους ένοιαζε ήταν να κράξουν την αστυνομία αντί να γιουχάρουν τους ταραξίες.
Τελευταίους θα αφήσω τους δημοσιογράφους και όλους τους παράγοντες του αθλητισμού οι οποίοι καλλιεργούσαν με δηλώσεις τα επεισόδια ολόκληρη τη βδομάδα.

Πρέπει να υπάρξει τιμωρία και ριζική αλλαγή του συστήματος στα γήπεδα. Να ξεκινήσουν από την ομάδα μου η οποία πρέπει να φάει τουλάχιστον αφαίρεση 20 βαθμών και κεκλεισμένων 10 αγωνιστικές χωρίς έφεση. Να τσακιστούν να παρέχουν αξιοπρεπείς συνθήκες για τους ανθρώπους στα γήπεδα. Να κόψουν το λαιμό τους δεν με νοιάζει πως θα το κάνουν. Να εφαρμόσουν τις προδιαγραφές ασφαλείας της αγγλίας.

Παρεπιπτόντως όλα αυτά που έγιναν σήμερα είναι μια πολύ καλή δικαιολογία για τους "μετόχους" ώστε να αποχωρήσουν απογοητευμένοι όπως ο Πατέρας.

Κάποια points έτσι επειδή θέλω να αναφέρω και αυτά κι επειδή είναι μεγάλο το ποστ βαριέμαι να δω που κολλάνε.
1ον) Καθώς κατέβαινα τα σκαλιά και ενώ είχε μετατραπεί σε αρένα το μισό γήπεδο κάτι γυφτάκια κλέβαν τα σημαιάκια του κόρνερ και παίζαν μπάλα μέσα στο γήπεδο στο οποίο βέβαια έμπαινε όποιος ήθελε σήμερα. Ωραίο θέαμα. :smt021
2ον) Αφού περιμέναμε το τρένο αρκετή ώρα στη Νερατζιώτισα και δεν περνούσε αποφασίσαμε να πάρουμε κανά ταξί και να πάμε σε άλλο σταθμό. Καθώς φεύγαμε από τη γεφυρούλα του Mall σκάει μύτη διμοιρία μέλη της οποίας φωνάζαν στον μαζεμένο κόσμο : Σας γ@μήσαμε βαζέλια!
3ον)Από θαύμα δεν είχαμε κανά νεκρό αστυνομικό η πολίτη. Πρέπει οπωσδήποτε να λογοδοτήσει ο υπεύθυνος του σχεδιασμού ασφαλείας.
4ον) Άκουσα ότι ο Κατσουράνης δήλωσε όταν ανέβαινε στο πούλμαν πως το γκολ του Ολυμπιακού προήλθε από φάουλ σε αυτόν? Άσε μας ρε Κατσουράνη εδώ πήγαμε να καούμε ζωντανοί...

Ξενέρωσα όσο δεν πάει, μερικές στιγμές φοβήθηκα μην γίνει Αίγυπτος (με τις εκατόμβες νεκρών πρόσφατα στο ποδοσφαιρικό γήπεδο) και σίγουρα θα αργήσω πολύ να ξαναπάω γήπεδο. Κατάντια και αηδία!
A και οι εγκληματίες δεν ήταν 50 κι 100 κουκουλοφόροι. Ήταν πολλοί περισσότεροι.
User avatar
Stayrakas
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 587
Joined: Mon Sep 28, 2009 7:36 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: StoneCity @ Athens

Re: Superleague 2011-2012

Post by Stayrakas » Mon Mar 19, 2012 2:08 am

Πες τα ρε προεδρε!!

http://www.sport-fm.gr/article/540877

Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[img]http://1.bp.blogspot.com/-RRRpZE314eQ/TkycUFS24II/AAAAAAAAPrM/z1b0peDvG6Q/s1600/troll+face.jpg[/img]
Three Rings for the Elven-kings under the sky,Seven for the Dwarf-lords in their halls of stone,Nine for Mortal Men doomed to die,
One for the Dark Lord on his dark throne,In the Land of Mordor where the Shadows lie.
One Ring to rule them all, One Ring to find them,One Ring to bring them all and in the darkness bind them
In the Land of Mordor where the Shadows lie.
User avatar
trelos
byte level
byte level
Posts: 97
Joined: Sun Mar 14, 2010 12:18 am
Academic status: N>4
Location: Las Vegas, Nevada

Re: Superleague 2011-2012

Post by trelos » Mon Mar 19, 2012 4:13 am

ολοι οσοι νιωθετε αηδια για τα σημερινα επεισοδια καλα θα κανετε να σκεφτειτε ολη την φετινη χρονια πως κυλισε για τον παναθηναϊκο και τον πολεμο που δεχθηκε. ηταν κοινο μυστικο οτι το παιχνιδι δεν θα τελειωνε σημερα. Η αστυνομια προκλητικη σε ολη την σεζον, σε εντος κι εκτος παιχνιδια του παναθηναικου να τραμπουκιζει με προσαγωγες και ξυλο χωρις αιτια. προφανως απο καπου παιρνουν γραμμη. αλλιως θα καναν ενα περασμα και απο πειραια μερια. αλλα οχι, ο Βαγγελας ειναι καλος και εχει το παρασκηνιο τωρα οποτε ολοι μοκο. λοιπον το ελληνικο ποδοσφαιρο παιρνει αυτο που του αξιζει εκει που το καταντησε ο Κοκαλης κι ο καθε Κοκαλης. Μην κλαιγεστε λοιπον για τα επισοδεια οταν εσεις θεοποιησατε μεγαλοπαραγοντες-μπραβοτραμπουκους. Καλα καναν και το διεκοψαν, μηπως και βαλει μυαλο η πολιτεια και αρχισει να παιζει ολες τις ομαδες στα ισια.
Image
User avatar
nachos
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1252
Joined: Mon Aug 21, 2006 4:28 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Brachamee City

Re: Superleague 2011-2012

Post by nachos » Mon Mar 19, 2012 8:47 am

ja_the_invincible wrote:Νομίζω ότι οι μόνοι παναθηναικοί που ποστάρουν τακτικά στο thread είμαστε εγώ και ο πειρατής και δεν έχει γράψει ποτέ κανείς μας ότι είναι υπερ των επεισοδίων. :smt017
Δε χρειάστηκαν παρά μερικά posts για να διαψευστείς:
trelos wrote:ολοι οσοι νιωθετε αηδια για τα σημερινα επεισοδια καλα θα κανετε να σκεφτειτε ολη την φετινη χρονια πως κυλισε για τον παναθηναϊκο και τον πολεμο που δεχθηκε. ηταν κοινο μυστικο οτι το παιχνιδι δεν θα τελειωνε σημερα. Η αστυνομια προκλητικη σε ολη την σεζον, σε εντος κι εκτος παιχνιδια του παναθηναικου να τραμπουκιζει με προσαγωγες και ξυλο χωρις αιτια. προφανως απο καπου παιρνουν γραμμη. αλλιως θα καναν ενα περασμα και απο πειραια μερια. αλλα οχι, ο Βαγγελας ειναι καλος και εχει το παρασκηνιο τωρα οποτε ολοι μοκο. λοιπον το ελληνικο ποδοσφαιρο παιρνει αυτο που του αξιζει εκει που το καταντησε ο Κοκαλης κι ο καθε Κοκαλης. Μην κλαιγεστε λοιπον για τα επισοδεια οταν εσεις θεοποιησατε μεγαλοπαραγοντες-μπραβοτραμπουκους. Καλα καναν και το διεκοψαν, μηπως και βαλει μυαλο η πολιτεια και αρχισει να παιζει ολες τις ομαδες στα ισια.
Η μ@λ@κία είναι ανίκητη.
Nothing is impossible for the man who doesn't have to do it himself
User avatar
Shocker
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1080
Joined: Wed Sep 19, 2007 11:59 pm
Academic status: N>4
Location: Beehives / Anabyss
Contact:

Re: Superleague 2011-2012

Post by Shocker » Mon Mar 19, 2012 10:33 am

trelos wrote:ολοι οσοι νιωθετε αηδια για τα σημερινα επεισοδια καλα θα κανετε να σκεφτειτε ολη την φετινη χρονια πως κυλισε για τον παναθηναϊκο και τον πολεμο που δεχθηκε. ηταν κοινο μυστικο οτι το παιχνιδι δεν θα τελειωνε σημερα. Η αστυνομια προκλητικη σε ολη την σεζον, σε εντος κι εκτος παιχνιδια του παναθηναικου να τραμπουκιζει με προσαγωγες και ξυλο χωρις αιτια. προφανως απο καπου παιρνουν γραμμη. αλλιως θα καναν ενα περασμα και απο πειραια μερια. αλλα οχι, ο Βαγγελας ειναι καλος και εχει το παρασκηνιο τωρα οποτε ολοι μοκο. λοιπον το ελληνικο ποδοσφαιρο παιρνει αυτο που του αξιζει εκει που το καταντησε ο Κοκαλης κι ο καθε Κοκαλης. Μην κλαιγεστε λοιπον για τα επισοδεια οταν εσεις θεοποιησατε μεγαλοπαραγοντες-μπραβοτραμπουκους. Καλα καναν και το διεκοψαν, μηπως και βαλει μυαλο η πολιτεια και αρχισει να παιζει ολες τις ομαδες στα ισια.
Hmm... Είσαι παναθηναικός κ αυτή ειναι η παρηγοριά σου υποθέτω για όσα γίναν χθες κ γενικότερα αυτή τη χρονιά,ναί;
User avatar
photisd
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 875
Joined: Tue Nov 20, 2007 9:13 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Superleague 2011-2012

Post by photisd » Mon Mar 19, 2012 10:42 am

trelos wrote:ολοι οσοι νιωθετε αηδια για τα σημερινα επεισοδια καλα θα κανετε να σκεφτειτε ολη την φετινη χρονια πως κυλισε για τον παναθηναϊκο και τον πολεμο που δεχθηκε. ηταν κοινο μυστικο οτι το παιχνιδι δεν θα τελειωνε σημερα. Η αστυνομια προκλητικη σε ολη την σεζον, σε εντος κι εκτος παιχνιδια του παναθηναικου να τραμπουκιζει με προσαγωγες και ξυλο χωρις αιτια. προφανως απο καπου παιρνουν γραμμη. αλλιως θα καναν ενα περασμα και απο πειραια μερια. αλλα οχι, ο Βαγγελας ειναι καλος και εχει το παρασκηνιο τωρα οποτε ολοι μοκο. λοιπον το ελληνικο ποδοσφαιρο παιρνει αυτο που του αξιζει εκει που το καταντησε ο Κοκαλης κι ο καθε Κοκαλης. Μην κλαιγεστε λοιπον για τα επισοδεια οταν εσεις θεοποιησατε μεγαλοπαραγοντες-μπραβοτραμπουκους. Καλα καναν και το διεκοψαν, μηπως και βαλει μυαλο η πολιτεια και αρχισει να παιζει ολες τις ομαδες στα ισια.
Τρέχα να κάνεις παρέα παιδί μου με το παιδί στη σελίδα 56. Αργήσατε να βρεθείτε στη σχολή ακόμα :smt017
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Τι να σου πουν εσένα αυτά ε?? [attachment=1]epeisodia0212-318.jpg[/attachment] [attachment=0]epeisodia_oakaaaa.jpg[/attachment]
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
‎...Τα μεγαλύτερα όνειρα δεν βγαίνουν ποτέ έξω απ' το κουτί. Χρειάζεται μεγάλο θάρρος για να τα βγάλεις στο φως, να τα κρατήσεις ψηλά και να δεις τον πραγματικό σου εαυτό να αντικατοπτρίζεται μέσα τους...
User avatar
vincent
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 438
Joined: Wed Oct 24, 2007 5:25 pm
Academic status: 4th year
Gender:
Location: L.A. (Lekanopedio Attikis)

Re: Superleague 2011-2012

Post by vincent » Mon Mar 19, 2012 10:52 am

Φήμες λένε ότι ο Τσάκας αηδίασε με τις καταστάσεις στο ελληνικό ποδόσφαιρο και θα απομακρύνει τους άραβες.

Πέρα από την πλάκα ο Ολυμπιακός κέρδισε δίκαια και κέρδισε δίκαια το πρωτάθλημα αφού εμείς κλατάραμε στις τελευταίες αγωνιστικές.

Άθλιες οι δηλώσεις Φερέιρα για διατησία πόσο μάλλον αν είπε και ο Κατσουράνης για φάουλ πριν το γκολ. Φέτος η διαιτησία ήταν άθλια γιατί έτσι είναι η ελληνική διαιτησία... Δεν νομίζω ότι έγιναν προσπάθειες να μας ευνοήσουν ούτε να μας αδικήσουν. Ο επόπτης έκοψε μπροστά του με οφσάιτ έναν παίχτη του Ολυμπιακού που ήταν 1 - 2 μέτρα πίσω γιατί προφανώς ήταν χεσμένος να τον αφήσει να βγεί τετ α τετ. Τι να λέμε τώρα...

Για τα επεισόδια το μόνο που έχω να πω είναι αν πότε αποφασίσουν να ξεκινήσουν την κάθαρση είναι τώρα μια καλή στιγμή που η κοινωνία βράζει. Μία εξοντοτική τιμωρία για την ομάδα μου και για όσες ομάδες ακολουθήσουν είναι αρκετό για να αφήσουν απ έξω οι ίδιες οι ομάδες τους 100 - 200 5000 γνωστόι άγνωστοι μπάχαλοι...

Επίσης χωρίς να θέλω να υπερασπιστώ τους μπάχαλους κάτι πρέπει να γίνει και με τους αστυνομικούς που προκαλούν συνέχεια. Διάβασα και παραπάνω το post του barbarosa ότι είχαν προκλητική στάση. Τα ίδια κάνουν στις πορείες και στις διαδηλώσεις και εντάξει ξέρω να είσαι μπάτσος δε θέλει νιονιό γι αυτό αφού φάγανε ξύλο απο τους μπάχαλους κάνανε ντου στις θύρες με τις οικογένειες, έτσι κι αλλιώς και στις πορείες ντου στους γέρους κάνουνε... Σε αυτές τις δύσκολες στιγμές τις χώρας με το λίγο τους νιονιό κάποια στιγμή πρέπει να αποφασίσουν ποιον πρέπει πραγματικά αξίζει να προστατέψουν...

Επίσης @Barbarosa +++++ είχα καιρό να διαβάσω ένα υγιές post στο venus. Faith in Venus restored :P

Edit: Αφήστε τον τρελό στην τρέλα του...
Image
User avatar
marios
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2810
Joined: Wed Sep 26, 2007 3:44 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας

Re: Superleague 2011-2012

Post by marios » Mon Mar 19, 2012 11:43 am

Για αρχή ας γράψω το προφανές.
Ντροπή και αίσχος. Απαράδεκτα πράγματα που δυστυχώς γίνονται πιο συχνά απ'ότι στο παρελθόν (να θυμήσω πέρσυ στο Καραϊσκάκη τους κάφρους του ΟΣΦΠ, στον τελικό κυπέλου τους κάφρους της ΑΕΚ, στον ημιτελικό κυπέλου τους κάφρους του ΠΑΟΚ, πιο πριν τους κάφρους του Άρη που επίσης είχαν μπει σε αγώνα πρωταθλήματος κλπ).
Προσωπικά το θεωρώ απίθανο μέσα σε 2-3 χρόνια το πολύ να μην υπάρξει νεκρός (είτε ποδοσφαιριστής, είτε οπαδός, είτε αστυνομικός, είτε οτιδήποτε), αν δεν αλλάξουν δραστικά τα πράγματα και μάλιστα άμεσα.

Από κει και πέρα, υπάρχουν τεράστιες ευθύνες από παντού. Ακόμα και εγώ, που πλέον δεν ασχολούμαι ιδιαίτερα με Superleague εκτός ΑΕΚ, είχα καταλάβει από κάποια άρθρα ότι θα γίνουν (σοβαρά) επεισόδια (βέβαια ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί). Για να το γράφουν οι δημοσιοκάφροι συνέχεια εδώ και 1 βδομάδα ήταν σίγουρο, όπως σίγουρο είναι ότι το ήξεραν και η αστυνομία και η ΠΑΕ ΠΑΟ.

Μακάρι να υπάρξει (επιτέλους) μια σωστή και δυνατή τιμωρία, ενώ αυτή να είναι η αρχή για πιο αυστηρά πρόστιμα μπας και φοβηθούν οι ΠΑΕ και μαζέψουν τα κοπρόσκυλα που αμολάνε.

P.S.: Απορία το έχω, η πρόταση του Obradovic πριν 2-3 χρόνια, γιατί δεν εφαρμόζεται; Θυμίζω είχε προτείνει, για κάθε επεισόδιο, να διπλασιάζεται το πρόστιμο στην ομάδα.
Μην κλαις επειδή τελείωσε. Χαμογέλα επειδή συνέβη- G.G.M.
Η μεγαλύτερη ευτυχία είναι να ξέρεις την πηγή της δυστυχίας-F.D.
Η μουσική εκφράζει αυτά που δεν μπορούν να ειπωθούν και που είναι αδύνατο να μείνουν στη σιωπή-V.H.
Πίστη στην πρόοδο, δεν σημαίνει και πίστη στο ότι έχει συμβεί κάποια πρόοδος-F.K.
Χωρίς μουσική, η ζωή θα ήταν ένα λάθος-F.N
User avatar
trelos
byte level
byte level
Posts: 97
Joined: Sun Mar 14, 2010 12:18 am
Academic status: N>4
Location: Las Vegas, Nevada

Re: Superleague 2011-2012

Post by trelos » Mon Mar 19, 2012 6:15 pm

nachos wrote:
ja_the_invincible wrote:Νομίζω ότι οι μόνοι παναθηναικοί που ποστάρουν τακτικά στο thread είμαστε εγώ και ο πειρατής και δεν έχει γράψει ποτέ κανείς μας ότι είναι υπερ των επεισοδίων. :smt017
Δε χρειάστηκαν παρά μερικά posts για να διαψευστείς
οπως ειπε πολυ σωστα, δεν ειμαι απο αυτους που ποσταρουν ΤΑΚΤΙΚΑ στο thread. να σκεφτεσαι και λιγο πριν απαντησεις, χωρις να πετας "ανικητες" εκφρασεις.
nachos wrote: Η μ@λ@κία είναι ανίκητη.
Καλα θα κανεις την επομενη φορα που θα θες να αναφερθεις προσωπικα σε καποιον αλλον να τον γνωριζεις. Τελικα ποιος ειναι πιο καφρος, αυτος που πηγε στο γηπεδο χθες και τα εσπασε γνωριζοντας για πιο λογο τα εσπασε ή εσυ που με λες μ@λ@κ@ χωρις να με ξερεις. Προφανως μεχρι εκει φτανει το μυαλο σου, δεν πειραζει.
Λες λοιπον οτι η μ@λ@κι@ ειναι ανικητη (τα @ δεν κανουν την λεξη λιγοτερο προσβλητικη οσο και να το θες). Λοιπον λες οτι η αποψη μου πανω στο θεμα ειναι μια μ@λ@κι@ κι απ' οτι καταλαβα δεν επρεπε να την εκφρασω κι ολας. Σε μια δημοκρατικη χωρα, η ελευθερια του λογου ειναι απο τα θεμελιωδη δικαιωματα των πολιτων. Εσυ μπορει να την θεωρεις οπως την θεωρεις, εγω μπορει να βλεπω μ@λ@κι@ την δικη σου γνωμη αλλα δεν βγηκα να σε βρισω.

Παμε πανω στο θεμα τον επισοδειων. Ολοι σας καθετε και γραφετε γλυκαναλατες αποψεις σχετικα με το ποσο ασχημο ειναι για το ποδοσφαιρο, ποσο ντροπη, αισχος, κριμα κλπ κλπ. Απλα δεν βλεπετε το προβλημα. Προσπαθωντας να κλεισετε τα ματια και να βγειτε εσεις οι ιδιοι Οσιες Παρθενες δεν το λυσατε. Το διογκωσατε. Οταν λοιπον πριν καποιες δεκαετιες, ξεκινησαν οι περιοδοι του μπραβισμου στο ποδοσφαιρο εσεις εισασταν που αποθεωνατε τον εκαστοτε προεδρο επειδη "ειχε τον τροπο". Κοκκαλης, Ψωμιαδης, Μπεος, Πατερας, Μαρινακης ειναι καποιοι απο αυτους που αποθεωθηκαν, φτιαξαν τις δικες τους στρατιες και τωρα γινονται τα εκτρωπα. Λοιπον τα χθεσινα επισοδεια δεν εχουν να κανουν σε καμια περιπτωση με τα κλασσικα μπαχαλα που κανουν 50 μπαχαλακιδες. Οσοι ηταν μεσα στο γηπεδο ειδαν οτι τεραστιος αριθμος ανθρωπων τα ειχαν με την αστυνομια και με την γενικοτερη αντιμετωπιση του Παναθηναικου. Ο τροπος του Μαρινακη ειναι τοσο προκλητικος που εξαγριωνει τους παντες - φιλαθλους και οπαδους αλλων ομαδων (και οχι μονο του παναθηναικου) - με αποτελεσμα ενα γηπεδο γεματο με 50000+ κοσμο να βραζει και να ειναι ετοιμο να σκασει σαν βομβα. Τελικα εσκασε. Κι ο Κοκαλης εκανε καλα την δουλεια του αλλα δεν ηταν προκλητικος. Αθορυβος επερνε τα αποτελεσματα που ηθελε χωρις να βγαινει τιποτα προς τα εξω και χωρις να ειναι φανερη η αδικια. Με το γαντι που λεμε. Οταν λοιπον ο Βαγγελας που πριν 7-8 μηνες εβγαινε σε κασετες να στηνει το ενα παιχνιδι πισω απ τ' αλλο, οχι μονο δεν ειναι στη φυλακη, αλλα ουτε καν λογοδοτησε για ολα αυτα που ειχαν υποθει στις κασετες, πως θελετε το ελληνικο ποδοσφαιρο να γινει καλυτερο; Δεν ακουσα κανεναν απο εσας τους τοσο φιλαθλους-αγνους-ολυμπιακους να ζητησατε να καταθεσει και να τιμωρηθει κι ο Μαρινακης μαζι με τους υπολοιπους. Εσεις οι ιδιοι κλεινετε τα ματια και υστερα βγαζετε την ουρα σας απ' εξω, λεγοντας οτι ντρεπεστε. Καλα θα κανετε να σκεφτειτε λιγο καλυτερα για ποιο λογο θα επρεπε να ντρεπεστε. Εγω προσωπικα δεν ντρεπομαι που ειμαι Παναθηναικος, αλλα ντρεπομαι που καθομαι και ασχολουμαι ακομα με αυτην την σαπιλα που λεγεται ελληνικο ποδοσφαιρο.

Υ.Γ. Στην Αγγλια για να λυθει το θεμα του χουλιγκανισμου υπηρξε ειλικρινη προσπαθεια απο ολους τους φορεις. Και παλι απλα μεταφερθηκε εκτος γηπεδων.
Last edited by MpoMp on Tue Mar 20, 2012 9:14 pm, edited 1 time in total.
Reason: Τα @ δεν το κάνουν λιγότερο προσβλητικό. Απλά κρύβουν κάπως τη λέξη από τον "έξω κόσμο". Censored.
Image
User avatar
necrofear_13
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2141
Joined: Sun Nov 18, 2007 5:32 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ

Re: Superleague 2011-2012

Post by necrofear_13 » Mon Mar 19, 2012 6:54 pm

trelos wrote:
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[quote="nachos"][quote="ja_the_invincible"]Νομίζω ότι οι μόνοι παναθηναικοί που ποστάρουν τακτικά στο thread είμαστε εγώ και ο πειρατής και δεν έχει γράψει ποτέ κανείς μας ότι είναι υπερ των επεισοδίων. :smt017
Δε χρειάστηκαν παρά μερικά posts για να διαψευστείς
[/quote]

οπως ειπε πολυ σωστα, δεν ειμαι απο αυτους που ποσταρουν ΤΑΚΤΙΚΑ στο thread. να σκεφτεσαι και λιγο πριν απαντησεις, χωρις να πετας "ανικητες" εκφρασεις.
nachos wrote: Η μ@λ@κία είναι ανίκητη.
Καλα θα κανεις την επομενη φορα που θα θες να αναφερθεις προσωπικα σε καποιον αλλον να τον γνωριζεις. Τελικα ποιος ειναι πιο καφρος, αυτος που πηγε στο γηπεδο χθες και τα εσπασε γνωριζοντας για πιο λογο τα εσπασε ή εσυ που με λες μ@λ@κ@ χωρις να με ξερεις. Προφανως μεχρι εκει φτανει το μυαλο σου, δεν πειραζει.
Λες λοιπον οτι η μ@λ@κι@ ειναι ανικητη (τα @ δεν κανουν την λεξη λιγοτερο προσβλητικη οσο και να το θες). Λοιπον λες οτι η αποψη μου πανω στο θεμα ειναι μια μ@λ@κι@ κι απ' οτι καταλαβα δεν επρεπε να την εκφρασω κι ολας. Σε μια δημοκρατικη χωρα, η ελευθερια του λογου ειναι απο τα θεμελιωδη δικαιωματα των πολιτων. Εσυ μπορει να την θεωρεις οπως την θεωρεις, εγω μπορει να βλεπω μ@λ@κι@ την δικη σου γνωμη αλλα δεν βγηκα να σε βρισω.

Παμε πανω στο θεμα τον επισοδειων. Ολοι σας καθετε και γραφετε γλυκαναλατες αποψεις σχετικα με το ποσο ασχημο ειναι για το ποδοσφαιρο, ποσο ντροπη, αισχος, κριμα κλπ κλπ. Απλα δεν βλεπετε το προβλημα. Προσπαθωντας να κλεισετε τα ματια και να βγειτε εσεις οι ιδιοι Οσιες Παρθενες δεν το λυσατε. Το διογκωσατε. Οταν λοιπον πριν καποιες δεκαετιες, ξεκινησαν οι περιοδοι του μπραβισμου στο ποδοσφαιρο εσεις εισασταν που αποθεωνατε τον εκαστοτε προεδρο επειδη "ειχε τον τροπο". Κοκκαλης, Ψωμιαδης, Μπεος, Πατερας, Μαρινακης ειναι καποιοι απο αυτους που αποθεωθηκαν, φτιαξαν τις δικες τους στρατιες και τωρα γινονται τα εκτρωπα. Λοιπον τα χθεσινα επισοδεια δεν εχουν να κανουν σε καμια περιπτωση με τα κλασσικα μπαχαλα που κανουν 50 μπαχαλακιδες. Οσοι ηταν μεσα στο γηπεδο ειδαν οτι τεραστιος αριθμος ανθρωπων τα ειχαν με την αστυνομια και με την γενικοτερη αντιμετωπιση του Παναθηναικου. Ο τροπος του Μαρινακη ειναι τοσο προκλητικος που εξαγριωνει τους παντες - φιλαθλους και οπαδους αλλων ομαδων (και οχι μονο του παναθηναικου) - με αποτελεσμα ενα γηπεδο γεματο με 50000+ κοσμο να βραζει και να ειναι ετοιμο να σκασει σαν βομβα. Τελικα εσκασε. Κι ο Κοκαλης εκανε καλα την δουλεια του αλλα δεν ηταν προκλητικος. Αθορυβος επερνε τα αποτελεσματα που ηθελε χωρις να βγαινει τιποτα προς τα εξω και χωρις να ειναι φανερη η αδικια. Με το γαντι που λεμε. Οταν λοιπον ο Βαγγελας που πριν 7-8 μηνες εβγαινε σε κασετες να στηνει το ενα παιχνιδι πισω απ τ' αλλο, οχι μονο δεν ειναι στη φυλακη, αλλα ουτε καν λογοδοτησε για ολα αυτα που ειχαν υποθει στις κασετες, πως θελετε το ελληνικο ποδοσφαιρο να γινει καλυτερο; Δεν ακουσα κανεναν απο εσας τους τοσο φιλαθλους-αγνους-ολυμπιακους να ζητησατε να καταθεσει και να τιμωρηθει κι ο Μαρινακης μαζι με τους υπολοιπους. Εσεις οι ιδιοι κλεινετε τα ματια και υστερα βγαζετε την ουρα σας απ' εξω, λεγοντας οτι ντρεπεστε. Καλα θα κανετε να σκεφτειτε λιγο καλυτερα για ποιο λογο θα επρεπε να ντρεπεστε. Εγω προσωπικα δεν ντρεπομαι που ειμαι Παναθηναικος, αλλα ντρεπομαι που καθομαι και ασχολουμαι ακομα με αυτην την σαπιλα που λεγεται ελληνικο ποδοσφαιρο.

Υ.Γ. Στην Αγγλια για να λυθει το θεμα του χουλιγκανισμου υπηρξε ειλικρινη προσπαθεια απο ολους τους φορεις. Και παλι απλα μεταφερθηκε εκτος γηπεδων.[/spoiler][/quote]

Αυτός που τα σπάει μπορεί να σκοτώσει κανέναν. Αυτός που πρόσβαλει στο venus ή σε οποιοδήποτε forum ουσιαστικά δεν κάνει κακό. Η βία είναι βία και τουλάχιστον ας χρησιμοποιηθεί εκεί που πρέπει(π.χ. πολιτικούς) και όχι για ένα άθλημα που 20κάτι μαντράχαλοι τρέχουν πίσω από ένα τόπι.

Υ.Σ. Δεν ξέρω αν εσύ είσαι μ@λ@κ@ς ή όχι. Μπορώ να σου πω όμως με μεγάλη βεβαιότητα πως το 90% και παραπάνω από αυτούς που τα έσπασαν είναι μ@λ@κες. Σημαντικό βάζελος είμαι για να μην παρεξηγήσεις και δεν έχω σκοπό να σου κάνω επίθεση ούτε τίποτα.
Last edited by MpoMp on Tue Mar 20, 2012 9:15 pm, edited 1 time in total.
Reason: Updated quote, added spoiler
No matter what kind of sadness envelops the darkness of our despair, if you put one foot in front of the other, at some point you will reach a place where you can see the light.

In heaven or earth, no matter to where we progress, no matter where we walk, that becomes our road.
As long as we keep walking the battle will continue.
And that is exactly why this place will always be a paradise
Post Reply

Return to “Αθλητισμός”