μήπως ήρθε η ώρα για τον ΑΠΑΣ 2 (the comeback) ???

Συζητήσεις σχετικές με την λειτουργία του Πανεπιστημίου και του Τμήματος, νέα, αποφάσεις συγκλήτου, αποφάσεις συνελεύσεων πληροφορικής. Γενικότερα ό,τι έχει σχέση με τον Πανεπιστημιακό χώρο.
User avatar
Einherjar
Venus Project Founder
Venus Project Founder
Posts: 3751
Joined: Tue Jan 27, 2004 4:42 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Washington DC, USA
Contact:

Post by Einherjar » Wed Oct 31, 2007 4:59 pm

Ρε συ proxene μη κάνεις αυτό το πράγμα (να τσιγκλάς) συνεχώς γιατί μετά η συζήτηση απλά καταστρέφεται. Δε θέλουμε να βλέπουμε ψυχανάλυση ούτε κατάθεση ψυχής αλλιώς θα βλέπαμε κανένα παράθυρο ειδήσεων.
Ο καθένας βγάζει πιο εύκολα από όσο (ίσως) νομίζεις τα συμπεράσματά του για τον καθένα από εμάς εδώ, χωρίς να υπάρχει αυτή η διαδικασία.
[Better to understand a little than to misunderstand a lot]
User avatar
Tyrogkofretas
byte level
byte level
Posts: 80
Joined: Fri Mar 23, 2007 5:30 pm
Academic status: N>4

Post by Tyrogkofretas » Wed Oct 31, 2007 5:29 pm

Proxenos++
χα και τέτοια!
User avatar
PASCAL
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 3587
Joined: Wed Nov 23, 2005 10:58 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Post by PASCAL » Wed Oct 31, 2007 6:10 pm

@Proxene: Μεγάλε ψυχίατρε το καλάμι στην Αντωνιάδου δικό σου είναι;
User avatar
silegav
Venus Project Founder
Venus Project Founder
Posts: 2098
Joined: Tue Mar 09, 2004 4:03 pm
Academic status: Alumnus/a
Location: The Center of the World -> Piraeus

Post by silegav » Wed Oct 31, 2007 6:20 pm

Ρε παιδιά..στείλτε και κανα πμ για να τα πείτε μεταξύ σας. Το forum υπάρχει γιά άλλο λόγο! Έλεος πια!!Ένήλικοι χρεώνεστε...κρατήστε ένα επίπεδο εκφράζοντας τις απόψεις σας χωρίς να τη λέτε ο ένας στον άλλον...κουράζετε όσους θέλουν να γράψουν κάτι ουσιώδες!
User avatar
Tyrogkofretas
byte level
byte level
Posts: 80
Joined: Fri Mar 23, 2007 5:30 pm
Academic status: N>4

Post by Tyrogkofretas » Wed Oct 31, 2007 11:04 pm

Ήρεμα παίδες! Πωωω, δεν ήθελα αυτό όταν έστειλα το topic. Τέσπα...ντάξει, η σχολή δεν έκλεισε οπότε δεν τίθεται άλλο θέμα συζήτησης εδώ.


Πάντως, ένα έχω να πω. Αν όλα (μα όλα) πάνε μπάχαλο σε αυτή την ελληνική φοιτητική παιδεία, είτε με ανοιχτές, είτε με κλειστές σχολές, είναι ακριβώς επειδή δεν έχουμε μάθει την αρετή του να σέβεσαι την επιλογή του άλλου. Αν εγώ γουστάρω να πάρω το πτυχίο μου νωρίτερα, χωρίς καταλήψεις και να έχω το ρίσκο να μου τη βγει μπαμπέσικα στην αγορά εργασίας κάποιος που αποφοίτησε από κάποιο ίδρυμα που υποτίθεται ότι είναι κατώτερο της ΑΣΟΕΕ, τότε αυτό είναι απλά η επιλογή μου και έχω την ελευθερία να το εκφράζω δημοσίως και να απαιτώ να γίνω σεβαστός. Αν κάποιος άλλος έχει περισσότερο έννοια να φροντίσει για το πιο μακροπρόθεσμο μέλλον του, μέσω κινητοποιήσεων, τότε εγώ του λέω καλή τύχη και επίσης δεν κρίνω τίποτα. Τώρα, το ζουμί είναι εκεί που αυτές οι δυο απόψεις συγκρούονται στο τραπέζι των αποφάσεων. Όμως δεν είμαστε σε αυτό το τραπέζι εδώ. Οπότε προτείνω να ηρεμήσουμε, μα το άγιο πληκτρολόγιο!
χα και τέτοια!
Post Reply

Return to “Τμήμα - Πανεπιστήμιο”