Θέσεις για CSLAB Admins

Συζητήσεις σχετικές με την λειτουργία του Πανεπιστημίου και του Τμήματος, νέα, αποφάσεις συγκλήτου, αποφάσεις συνελεύσεων πληροφορικής. Γενικότερα ό,τι έχει σχέση με τον Πανεπιστημιακό χώρο.
User avatar
rose
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1921
Joined: Sun May 20, 2007 8:59 pm
Academic status: 4th year
Gender:

Re: Θέσεις για CSLAB Admins

Post by rose » Wed Jul 01, 2009 10:35 am

*estrngd wrote:
rose wrote:Δηλαδή αν πάτε κάπου και σας πουν πως γράφουν c++ το πιο πιθανό είναι να βρείτε παππούδες που συντηρούν σεντόνι μέχρι να βγουν στη σύνταξη - μήπως υπερβάλλω εδώ λίγο; - περίεργες νοοτροπίες κτλκτλ.
Δηλαδή όποιος/όποια προτιμά την c/c++ είναι παππούς; Τι άλλο θα ακούσουμε...
*estrngd με n>4 άκου περισσότερο...το θέμα ειναι που εισαι πιο παραγωγικός εδώ μιλάμε για εταιρείες, χρόνος = χρήμα. Αν εχεις γράψεις c/c++ θα γνωρίζεις ποσο χαμένος εισαι σε σχέση με αλλα εργαλεία. Το 90% της αγοράς που γράφει c/c++ θέλει να κάνει transition σε αλλη τεχνολογία. Αυτό που θέλω να πω εγώ ειναι οτι μια νέα εταιρεία στο χώρο - ή με νέα προιόντα - που θέλει να εξελιχθει - οπότε θα βοηθήσει και εσένα - λογικά θα ειναι κοντά σε πιο super-trendy τεχνολογίες. Εγώ τουλάχιστον σε όσες εταιρείες εχω πάει που γράφουν Hibernate, j2me, j2ee και τα ρέστα δεν έπεσα έξω.
που θα πάει θα το δουμε...
User avatar
margaritarenia
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 219
Joined: Sat Nov 25, 2006 6:54 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: ..my world..

Re: Θέσεις για CSLAB Admins

Post by margaritarenia » Fri Jul 03, 2009 8:40 pm

rapadder wrote: Μήπως και διεκδικήσει κάτι καλύτερο από τα 970 Ευρώ/ μήνα μόλις αποφοιτήσει.
πολλα λες..δουλευω εδω κρειαι 2χρονια σε ιδιωτικη εταιρια και ο μισθος παιδιων με πτυχιο στο τμημα πληροφορικης ειναι 900ευρω με το ζορι..και θεωρειται απο τις εταιριες που γενικα καλοπληρωνει... :oops: δυσκολα πολυ τα πραγματα στον ιδιωτικο τομεα παιδια..εγω εχω απογοητευτει.Η πρακτικη ειναι καλη φαση απο αποψη δικτυωσης και γνωριμιων..ΣΙΓΟΥΡΑ οχι για να μαθεις και να εξοικιωθεις..πιο πολυ καφεδες φτιαχνεις και κανεις εξωτερικες δουλειες..τουλαχιστον αυτο εχω δει απο ατομα που ερχονται για πρακτικη σε εμας.. :???:
...Ive got wild, staring eyes
And I got a strong urge to fly,
But I got nowhere to fly to
Ooooo babe,
When I pick up the phone,
There is still nobody home...
User avatar
ultimate_aektzis
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 6373
Joined: Tue Nov 13, 2007 10:11 pm
Gender:

Re: Θέσεις για CSLAB Admins

Post by ultimate_aektzis » Sat Jul 04, 2009 12:18 am

Σε αλλο νημα, εχουν πει οτι ξεκινας με 900-1000. :???:
User avatar
margaritarenia
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 219
Joined: Sat Nov 25, 2006 6:54 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: ..my world..

Re: Θέσεις για CSLAB Admins

Post by margaritarenia » Sat Jul 04, 2009 7:42 am

δυσκολο μου φαινεται..μαλλον εξαταται απο την εκαστοτε εταιρια ομως.γιατι εχω ακουσει και μισθους 750-800.. :???:
...Ive got wild, staring eyes
And I got a strong urge to fly,
But I got nowhere to fly to
Ooooo babe,
When I pick up the phone,
There is still nobody home...
User avatar
rose
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1921
Joined: Sun May 20, 2007 8:59 pm
Academic status: 4th year
Gender:

Re: Θέσεις για CSLAB Admins

Post by rose » Mon Jul 06, 2009 10:34 am

margaritarenia wrote:
rapadder wrote: Μήπως και διεκδικήσει κάτι καλύτερο από τα 970 Ευρώ/ μήνα μόλις αποφοιτήσει.
πολλα λες..δουλευω εδω κρειαι 2χρονια σε ιδιωτικη εταιρια και ο μισθος παιδιων με πτυχιο στο τμημα πληροφορικης ειναι 900ευρω με το ζορι..και θεωρειται απο τις εταιριες που γενικα καλοπληρωνει... :oops: δυσκολα πολυ τα πραγματα στον ιδιωτικο τομεα παιδια..εγω εχω απογοητευτει.Η πρακτικη ειναι καλη φαση απο αποψη δικτυωσης και γνωριμιων..ΣΙΓΟΥΡΑ οχι για να μαθεις και να εξοικιωθεις..πιο πολυ καφεδες φτιαχνεις και κανεις εξωτερικες δουλειες..τουλαχιστον αυτο εχω δει απο ατομα που ερχονται για πρακτικη σε εμας.. :???:

900Ε πρώτος μισθός η μετά απο 2 χρόνια; Για εναν καλυτερο μισθο να προτιμάτε εταιρειες κοντα στα 30-80 άτομα, για τους καφέδες τι να πω, νομίζω οτι μπορείτε να φύγετε την επόμενη μέρα.
που θα πάει θα το δουμε...
User avatar
margaritarenia
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 219
Joined: Sat Nov 25, 2006 6:54 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: ..my world..

Re: Θέσεις για CSLAB Admins

Post by margaritarenia » Mon Jul 06, 2009 11:36 am

900 Ε το πολυ ξεκινουν..αν εισαι εξυπνος μετα και χειριστεις τους απο πανω ανεβαινεις..αν εισαι υσηχος και κανεις τη δουλιτσα σου μενεις στασιμος..αν εχεις μεγααααλο μισθο, σε διωχνουν ευκολα (διοτι κοστιζεις)..αδιεξοδο γενικα :razz:
παντως στην εταιρια ενας συναδελφος με πτυχιο ΑΕΙ πληροφορικης παιρνει 850 καθαρα.αντιθετα αλλος συναδελφος με πτυχιο απο ΤΕΙ ανυπαρκτο επειδη ειναι πανεξυπνος,κινειται και χειριζεται τους αλλους σωστα, εχει φτασει τα 1200 καθαρα.. :???:
...Ive got wild, staring eyes
And I got a strong urge to fly,
But I got nowhere to fly to
Ooooo babe,
When I pick up the phone,
There is still nobody home...
User avatar
rose
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1921
Joined: Sun May 20, 2007 8:59 pm
Academic status: 4th year
Gender:

Re: Θέσεις για CSLAB Admins

Post by rose » Mon Jul 06, 2009 3:34 pm

margaritarenia wrote:αντιθετα αλλος συναδελφος με πτυχιο απο ΤΕΙ ανυπαρκτο επειδη ειναι πανεξυπνος,κινειται και χειριζεται τους αλλους σωστα, εχει φτασει τα 1200 καθαρα..
Δεν καταλαβαίνω την απογοήτευση σου, οπως το λες συνάδελφος ειναι margaritarenia 1200 παίρνει ο άνθρωπος οχι 4200, απογοητευτική η αλληλουποστήριξη στον ιδιωτικό τομέα.
που θα πάει θα το δουμε...
User avatar
koki
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 403
Joined: Fri Apr 30, 2004 5:19 pm
Academic status: N>4
Location: Αργυρούπολη
Contact:

Re: Θέσεις για CSLAB Admins

Post by koki » Mon Jul 06, 2009 3:42 pm

Αυτή η νοοτροπία αυτός είναι από ΙΕΚ κι εγώ από Πανεπιστήμιο και πρέπει να παίρνω πιο πολλά, είναι εξαιρετικά λάθος, και αστεία.

Οκ κάνατε μία επένδυση χρόνου και φαιάς ουσίας και σπουδάσατε, εάν δεν είχε τα επιθυμητά αποτελέσματα, η ζωή είναι δύσκολη, get over it :) Εκτός από την περίπτωση συγγενειών κλπ, ένας εργοδότης θα σου δώσει α) αυτά που "αξίζεις'" (σχετικό αυτό,μέσα στο context των μισθών της συγκεκριμένης εταιρείας) β) τα λιγότερα με τα οποία μπορεί να σε κάνει να δουλεύεις όσο χρειάζεται.

Αφού τα είπαμε αυτά, φυσικά στο ΙΤ έχουμε μικρότερους μισθούς συχνά από πολύ πιο "αεριτζίδικα" επαγγέλματα αλλά συνήθως είναι λόγω του (β) παραπάνω.
``Άναρθρες κραυγές τύπου απόλυσης από στρατό' ' + ``'Άναρθρες κραυγές τύπου θα πάω στο Παρίσι' ' + ``Άναρθρες κραυγές τύπου μαμά μου φοβάμαι' '

Τα βλογς είναι σαν τις ********, όλοι έχουν από μία ;)

Death By Popcorn : Η απάντηση σε κάθε εσωτερική και εξωτερική σινε/σειρο-αναζήτηση. :D
User avatar
rose
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1921
Joined: Sun May 20, 2007 8:59 pm
Academic status: 4th year
Gender:

Re: Θέσεις για CSLAB Admins

Post by rose » Mon Jul 06, 2009 4:03 pm

Koki το παιδί εχει τελειώσει ΤΕΙ. Το ΙΕΚ ειναι τελειως διαφορετικη βαθμιδα και λογικά πληρώνονται πολύ λιγότερο. Θα μπορούσε να πει κάποιος το ιδιο και για τα ΑΕΙ ΤΕΙ και ειναι αλήθεια οτι στην πράξη υπάρχουν περισσότερες ευκαιρίες για τους πρώτους. Ομως το να κάνουμε θέμα τα 1200 Vs 1000 ειναι απαράδεκτο.
που θα πάει θα το δουμε...
giak
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 602
Joined: Wed Mar 18, 2009 10:17 pm

Re: Θέσεις για CSLAB Admins

Post by giak » Mon Jul 06, 2009 4:11 pm

και επίσης όταν λέμε
margaritarenia wrote:ειναι πανεξυπνος,κινειται και χειριζεται τους αλλους σωστα
συνήθως εννοούμε ότι είναι λίγο γλείφτης, λίγο σούζα, κακολογεί/ρουφιανεύει και κανέναν συνάδελφο αν χρειαστεί.
δεν σημαίνει ότι ο άλλος που παίρνει λιγότερα είναι λιγότερο έξυπνος. απλά είναι αξιοπρεπής άνθρωπος.

όλα αυτά στη γενική περίπτωση έτσι; δεν ξέρα τα άτομα στα οποία αναφέρεσαι.

πολύ σημαντική παρατήρηση:
rose wrote: απογοητευτική η αλληλουποστήριξη στον ιδιωτικό τομέα
User avatar
margaritarenia
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 219
Joined: Sat Nov 25, 2006 6:54 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: ..my world..

Re: Θέσεις για CSLAB Admins

Post by margaritarenia » Mon Jul 06, 2009 5:41 pm

giak wrote:και επίσης όταν λέμε
margaritarenia wrote:ειναι πανεξυπνος,κινειται και χειριζεται τους αλλους σωστα
συνήθως εννοούμε ότι είναι λίγο γλείφτης, λίγο σούζα, κακολογεί/ρουφιανεύει και κανέναν συνάδελφο αν χρειαστεί.
δεν σημαίνει ότι ο άλλος που παίρνει λιγότερα είναι λιγότερο έξυπνος. απλά είναι αξιοπρεπής άνθρωπος.

όλα αυτά στη γενική περίπτωση έτσι; δεν ξέρα τα άτομα στα οποία αναφέρεσαι.
ναι, γενικα ψιλοισχυει το του "γλυψιματος"..αν και θεωρω οτι εξαρταται απο τον εκαστοτε εργοδοτη.Υπαρχουν σοβαροι ανθρωποι που δεν μασανε.Στην περιπτωση παντως που ανεφερα εγω δεν επαιζε κατι τετοιο..
...Ive got wild, staring eyes
And I got a strong urge to fly,
But I got nowhere to fly to
Ooooo babe,
When I pick up the phone,
There is still nobody home...
User avatar
sandra
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 4917
Joined: Mon Oct 02, 2006 11:37 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: στη φωλιά μου κοιτώντας ένα χωράφι με στάρι...

Re: Θέσεις για CSLAB Admins

Post by sandra » Thu Sep 17, 2009 7:21 pm

Από τα Εκπαιδευτικά Εργαστήρια Πληροφορικής μας ζήτησαν να σας αποστείλουμε το ακόλουθο μήνυμα:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



"Στο πλαίσιο λειτουργίας των Εκπαιδευτικών Εργαστηρίων Πληροφορικής ζητούνται εθελοντές για συμμετοχή στη διαχείρηση και λειτουργία τους για το χειμερινό εξάμηνο 2009-10. Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να έχουν επαρκή εξοικείωση με λειτουργικά συστήματα (Windows, Linux) και χρήση υπολογιστών.

Διευκρινίζεται πως η ενέργεια αυτή είναι ανεξάρτητη της πρακτικής άσκησης και πως δεν υπάρχουν ελάχιστα τυπικά προσόντα.



Όσοι ενδιαφέρονται παρακαλούνται να έρθουν σε επαφή με τους Παντουβάνο Παναγιώτη (ppanto@aueb.gr) και Σαζόνοφ Γιάννη (isazo@aueb.gr) στέλνοντας ένα πρόσφατο βιογραφικό σημείωμα μέχρι τις 30 Σεπτεμβρίου 2009."
mail στον dias. Τι θα γίνει φέτος, θα παίξουν ξανά εθελοντές?
Από εδώ κι εμπρός θα είσαι για πάντα υπεύθυνος για εκείνο που έχεις ημερώσει.
Είσαι υπεύθυνος για το τριαντάφυλλο σου...
User avatar
para
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 3648
Joined: Sat Nov 04, 2006 2:59 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Θέσεις για CSLAB Admins

Post by para » Thu Sep 17, 2009 7:30 pm

Απλά επεκτάθηκε η προθεσμία;
Γύρνα είμαι ένα άψυχο κορμί που σ' αγαπάει, αισθάνομαι στον άνεμο φτερό
Σαν μέσα σε όνειρο η ζωή με προσπερνάει, δείξε μου οίκτο μια στιγμή παρακαλώ...
#!
Κοίτα πως με κατάντησε η δική σου η αγάπη, να μη γνωρίζω από που να κρατηθώ
Στο τελευταίο της ζωής το σκαλοπάτι, Γύρνα, είμαι ένα βήμα απ' το γκρεμό...
User avatar
dimi88
byte level
byte level
Posts: 94
Joined: Tue Jun 17, 2008 9:04 pm
Gender:

Re: Θέσεις για CSLAB Admins

Post by dimi88 » Thu Sep 17, 2009 8:10 pm

Παιδια εμένα πάντως μου ρθε mail για εθελοντες βοηθους διαχειριστή των cslabs...
giak
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 602
Joined: Wed Mar 18, 2009 10:17 pm

Re: Θέσεις για CSLAB Admins

Post by giak » Thu Sep 17, 2009 9:30 pm

εθελοντές ναι.

πλέον η τζάμπα εργασία για το πανεπιστήμιο δεν κοστολογείται καν με ένα βαθμό
The Punisher
Venus Former Team Member
Posts: 7561
Joined: Thu Oct 27, 2005 1:43 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Boston, MA

Re: Θέσεις για CSLAB Admins

Post by The Punisher » Thu Sep 17, 2009 10:34 pm

αυτό όμως δεν είναι και το νόημα του εθελοντισμού? :roll:

Κρίμα που κάποια πράγματα όμως δεν ανταμείβονται, όπως λες. Έστω και τυπικά :smt009
User avatar
PASCAL
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 3587
Joined: Wed Nov 23, 2005 10:58 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Θέσεις για CSLAB Admins

Post by PASCAL » Thu Sep 17, 2009 11:03 pm

Βασικά το νόημα του εθελοντισμού είναι να προσφέρεις για ένα κοινωφελή σκοπό όχι για μια συγκεκριμένη μερίδα ανθρώπων. Παράδειγμα εθελοντισμού είναι μια δεντροφύτευση ενώ αντιπαράδειγμα η εργασία στους Ολυμπιακούς Αγώνες. Στο πρώτο προσφέρεις στο περιβάλλον και στους συνανθρώπους σου ενώ στο δεύτερο στην Coca Cola, στην κυβέρνηση και σε άλλα καλόπαιδα. Τέλος πάντων, ο Admin σε εργαστήριο είναι μια καλή εμπειρία που θα έπρεπε να μετράται σαν πρακτική άσκηση ή σαν ένα μάθημα ή να πληρώνεται.
User avatar
Luke
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1388
Joined: Wed Aug 09, 2006 11:19 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Θέσεις για CSLAB Admins

Post by Luke » Thu Sep 17, 2009 11:28 pm

Αν βγαίνω εκτός θέματος αγνοήστε το αλλά θα ήθελα να ρωτήσω όσους ξέρουν τι αρμοδιότητες έχει ένας admin (και τι στην πράξη εφαρμόζει από όλα αυτά) στα εργαστήρια της σχολής. Στην τελική τι μπορεί να αποκομίσει κάποιος από αυτή την ασχολία.
Γιατί νομίζω πως στους περισσότερους (ομολογώ και σ' εμένα μαζί) έχει καλλιεργηθεί η άποψη ότι όσοι είναι admins τον περισσότερο χρόνο απλά κάθονται και περνούν την ώρα τους. Ελπίζω να με πείσετε για το αντίθετο.:-D

[edit]
γραμματικό λάθος
Last edited by Luke on Fri Sep 18, 2009 2:00 am, edited 1 time in total.
Είμαι ένας μοναχικός cowboy...
User avatar
stoupeace
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5372
Joined: Tue Aug 26, 2008 4:08 pm
Academic status: High school
Gender:

Re: Θέσεις για CSLAB Admins

Post by stoupeace » Fri Sep 18, 2009 1:55 am

Eπίσης απο τη στιγμή που δεν υπάρχουν ελάχιστα τυπικά προσόντα (== πάω κι εγώ άμα θέλω) πως θα μπορέσω να προσφέρω κάτι ουσιαστικό?
Η καλύτερη μπάντα όλου του κόσμου: Sonata Antartika
Mpomp is building an army army. And I got my head back.
░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂ ____☻/︻╦╤─
Il███████████████████]. /▌
_◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.. . / \
User avatar
Master_ex
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 991
Joined: Tue Nov 06, 2007 11:11 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Θέσεις για CSLAB Admins

Post by Master_ex » Fri Sep 18, 2009 3:06 am

Stoupeace wrote:Eπίσης απο τη στιγμή που δεν υπάρχουν ελάχιστα τυπικά προσόντα (== πάω κι εγώ άμα θέλω) πως θα μπορέσω να προσφέρω κάτι ουσιαστικό?
Το πιο σημαντικό πράγμα που θα μπορέσει να προσφέρει και αυτός με τις λιγότερες γνώσεις είναι να μείνουν και τα 3 εργαστήρια ανοιχτά κατά τη διάρκεια του εξαμήνου. Όσο και αν ακούγεται βαρετό ή "λίγο" σκέψου πόσοι συμφοιτητές μας θα ταλαιπωρηθούν επειδή θα υπάρχουν στιγμές που δεν θα μπορούν να δουλέψουν στη σχολή.

Ύστερα προκύπτουν "έκτακτα" θέματα στους υπολογιστές οπότε κάποιος πρέπει να αναλάβει να τα επιλύσει. Στην περίπτωση που ας πούμε έχουν χαλάσει 10 pc ο υπεύθυνος ή κάποιος από τους άλλους admin θα μπορέσει να υποδείξει τη λύση του προβλήματος ώστε να επιδιορθωθούν.

Τέλος δίνεται η ευκαιρία να δεις από κοντά κάποιες τεχνολογίες όπως windows server ,active directroy κ.τ.λ. που διαφορετικά θα έβλεπες αργότερα και κάτω από άλλες καταστάσεις.

Τώρα από'κει και πέρα είναι στην ευχέρεια του καθενός να προσφέρει κάτι παραπάνω προς όφελος του πανεπιστημίου αλλά και δικό του.
http://foss.aueb.gr the penguin strikes back <(' ) | channel #foss-aueb @ irc.freenode.net
Image Play and help!
User avatar
S.a.kiss.007
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 659
Joined: Wed Nov 28, 2007 2:24 am
Academic status: 4th year
Gender:
Location: Κρήτη (πνευματικά...)
Contact:

Re: Θέσεις για CSLAB Admins

Post by S.a.kiss.007 » Sun Sep 20, 2009 4:44 pm

PASCAL wrote:Βασικά το νόημα του εθελοντισμού είναι να προσφέρεις για ένα κοινωφελή σκοπό όχι για μια συγκεκριμένη μερίδα ανθρώπων. Παράδειγμα εθελοντισμού είναι μια δεντροφύτευση ενώ αντιπαράδειγμα η εργασία στους Ολυμπιακούς Αγώνες. Στο πρώτο προσφέρεις στο περιβάλλον και στους συνανθρώπους σου ενώ στο δεύτερο στην Coca Cola, στην κυβέρνηση και σε άλλα καλόπαιδα.
[off]
το να θεωρήσεις πως με τον εθελοντισμό σε μια δεντροφύτευση προσφέρεις στην εταιρεία που το διοργανώνει (διαφήμιση) κ με την ίδια ακριβώς λογική στους Ολυμπιακούς Αγώνες βοηθάς στον αθλητισμό κ την νέα γενιά το έχεις σκεφτεί ή πρέπει πάντα να τα βάζουμε όλα στο καλάθι που θέλουμε?
Ο καθένας θεωρεί κάτι διαφορτετικό τον εθελοντισμό γτ εγώ μπορεί να θέλω να πρσφέρω στον Ολυμπιακό κ ο άλλος στους Πράσινους Οικολόγους!
[/off]

Αυτά που λες Master πως ασχολείσαι ως admin κ κανονικά θα τα έβλεπες αργότερα στην καριέρα σου, πρέπει να τα γνωρίζεις ήδη (έστω θεωρητικά) ή είναι ανοικτοί στο να στα μάθουν? :-D
User avatar
Master_ex
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 991
Joined: Tue Nov 06, 2007 11:11 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Θέσεις για CSLAB Admins

Post by Master_ex » Sun Sep 20, 2009 7:11 pm

S.a.kiss.007 wrote: Αυτά που λες Master πως ασχολείσαι ως admin κ κανονικά θα τα έβλεπες αργότερα στην καριέρα σου, πρέπει να τα γνωρίζεις ήδη (έστω θεωρητικά) ή είναι ανοικτοί στο να στα μάθουν? :-D
Κοίτα, νομίζω τα τυπικά προσόντα αναφέρονται και στο mail. Τώρα όρεξη να υπάρχει και το ίντερνετ είναι γεμάτο από τις πληροφορίες που μπορεί να χρειαστούν. Γενικά θα υπάρχουν πράγματα που θα στα εξηγήσει κάποιος υπεύθυνος ή συχνά "συνάδελφος admin" και άλλα που θα πρέπει να ψάξεις μόνος (στο ίντερνετ :) ) για να τα βρείς. Σε κάθε περίπτωση όμως ξαναλέω διάθεση να υπάρχει και είσαι ok!
http://foss.aueb.gr the penguin strikes back <(' ) | channel #foss-aueb @ irc.freenode.net
Image Play and help!
Post Reply

Return to “Τμήμα - Πανεπιστήμιο”