Λειτουργία Πανεπιστημίου και Γενικά Θέματα

Συζητήσεις σχετικές με την λειτουργία του Πανεπιστημίου και του Τμήματος, νέα, αποφάσεις συγκλήτου, αποφάσεις συνελεύσεων πληροφορικής. Γενικότερα ό,τι έχει σχέση με τον Πανεπιστημιακό χώρο.
User avatar
stoupeace
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5372
Joined: Tue Aug 26, 2008 4:08 pm
Academic status: High school
Gender:

Re: Θα κλείσει?

Post by stoupeace » Wed May 05, 2010 10:54 pm

*Natasa* wrote:Εγώ φοβάμαι μόνο μη γίνει και αύριο ο πανικός ο σημερινός και κινδυνεύουμε στους δρόμους..!
Δεν εχω ακουσει για πορεία αύριο, άρα είναι πολύ απίθανο να γίνουν επεισόδια στο άσχετο.

Αν κάποιος έχει διαφορετικές πληροφορίες ας μας πει.
Η καλύτερη μπάντα όλου του κόσμου: Sonata Antartika
Mpomp is building an army army. And I got my head back.
░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂ ____☻/︻╦╤─
Il███████████████████]. /▌
_◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.. . / \
User avatar
lost_noni_dw
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 538
Joined: Wed Mar 03, 2010 9:29 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Θα κλείσει?

Post by lost_noni_dw » Wed May 05, 2010 11:15 pm

Παντως ειδικα σε εμας τους πρωτοετεις αυριο στον Βενερη θα γινει μακελειο με τις "ανακοινωσεις" των παραταξεων...Καλυτερα να μεινει κλειστη :smt012
Image
User avatar
dexter
Venus Former Team Member
Posts: 2496
Joined: Wed Jan 09, 2008 11:50 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: springfield
Contact:

Re: Θα κλείσει?

Post by dexter » Wed May 05, 2010 11:20 pm

Stoupeace wrote:
*Natasa* wrote:Εγώ φοβάμαι μόνο μη γίνει και αύριο ο πανικός ο σημερινός και κινδυνεύουμε στους δρόμους..!
Δεν εχω ακουσει για πορεία αύριο, άρα είναι πολύ απίθανο να γίνουν επεισόδια στο άσχετο.

Αν κάποιος έχει διαφορετικές πληροφορίες ας μας πει.
Πρόσκληση για «περικύκλωση» της Βουλής από εργατικά συνδικάτα

Πρώτη καταχώρηση: Τετάρτη, 5 Μαΐου 2010, 21:41

Το Δίκτυο Συνδικαλιστών Ριζοσπαστικής Αριστεράς, που πρόσκειται στον ΣΥΝ, καλεί τους εργαζόμενους σε μαζική συμμετοχή στην περικύκλωση της Βουλής, που διοργανώνουν τα εργατικά συνδικάτα αύριο το απόγευμα, Πέμπτη, στις 6 μμ στο Σύνταγμα.

Σύμφωνα με ανακοίνωση: «Η σημερινή μεγαλειώδης κινητοποίηση των εργαζομένων, η μεγαλύτερη μετά την πτώση της χούντας, θα είναι η αφετηρία για την κλιμάκωση των κοινωνικών αγώνων με στόχο την ακύρωση των αντεργατικών μέτρων που προωθεί ο συνεταιρισμός κυβέρνησης - ΕΕ - ΔΝΤ και που γυρίζουν το ρολόι της Ιστορίας δύο αιώνες πίσω.

Εκφράζουμε τη θλίψη μας για τον τραγικό θάνατο των τριών εργαζομένων τραπεζοϋπαλλήλων και καταδικάζουμε απερίφραστα αυτούς που ευθύνονται για τον άδικο θάνατό τους.»

«Όλοι και όλες στους δρόμους», καταλήγει η ανακοίνωση.
απ΄ότι φαίνεται και αύριο έχει διαδήλωση..
λογικό εφόσον αύριο ψηφίζονται τα μέτρα..
http://foss.aueb.gr
always aim for for the sky for if you fail you can at least reach the clouds..
ALL BLACKS supporter..
http://www.bringthemback.org/
climber
byte level
byte level
Posts: 130
Joined: Wed Jan 21, 2009 11:57 am

Re: Θα κλείσει?

Post by climber » Thu May 06, 2010 12:24 am

ΣΥΛΛΑΛΗΤΗΡΙΟ ΠΑΜΕ

Συνεχίζουμε αγωνιστικά.

ΟΛΟΙ στο συλλαλητήριο του ΠΑΜΕ την Πέμπτη στις 6μ.μ. στην πλατεία Ομόνοιας.
Ξεσηκωθειτε ρε!!! Θα πουμε το ψωμι ψωμακι!!! Τα χειροτερα ερχονται!!! Πρεπει να αντιδρασουμε!!! ΤΩΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΛΕΨΟΥΜΕ!!!
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: Θα κλείσει?

Post by chriskin » Thu May 06, 2010 12:29 am

αν και δεν εχω αποφασισει ακομα στα σιγουρα αμα ειναι καλο η κακο που το παμε παει μονο του (για διαφορους λογους) , θα μου αρεσε μια φορα, ετσι για το γαμωτο, να πανε ολοι μαζι. να γεμισει ο δρομος με κοσμο που εχει ξεπερασει καθε εμποδιο (κομματικο) και κινειται με κοινο στοχο.


(ΘΕΙΚΟ, εχουμε αυτοματο κοψιμο λεξεων αμα ειναι "κακες" ;;;; :lol: :lol: :lol: )
climber
byte level
byte level
Posts: 130
Joined: Wed Jan 21, 2009 11:57 am

Re: Θα κλείσει?

Post by climber » Thu May 06, 2010 12:45 am

chriskin wrote:αν και δεν εχω αποφασισει ακομα στα σιγουρα αμα ειναι καλο η κακο που το παμε παει μονο του (για διαφορους λογους) , θα μου αρεσε μια φορα, ετσι για το γαμ..., να πανε ολοι μαζι. να γεμισει ο δρομος με κοσμο που εχει ξεπερασει καθε εμποδιο (κομματικο) και κινειται με κοινο στοχο.


(ΘΕΙΚΟ, εχουμε αυτοματο κοψιμο λεξεων αμα ειναι "κακες" ;;;; :lol: :lol: :lol: )
Δε θελω να σε πεισω, ουτε να πιασουμε διαλογο μεσω πισι και φορουμε απλα μια μικρη απαντησουλα: Σημερα το οτι κατεβηκε "μονο" του οπως λες καταφερε να αποτρεψει μεγαλη προβοκατσια εις βαρως ολου του εργατικου κινηματος με το σκηνικο με τους χρυσαυγιτες... Και κατεβαινει "μονο" του γιατι ολο το προηγουμενο καιρο σχεδον ολοι καναν γαργαρα για το τι γινεται και καναν δηλωσεις "για αναγκαια μετρα" για "αγωνες χωρις αποτελεσμα" κτλ
Επισης για τα κομματικα εμποδια που αναφερεις εγω προσωπικα δε μπορω να κατεβω και να διαδηλωσω με τους εργατοπατερες του ΜπαΤσοκ (οπως εχουν γραψει και κατι αναρχικοι στη σχολη) το θεωρω υποκριτικο
Παρ ολ αυτα και γω πολυ θα θελα να δω να ναι ολοι μαζι με σωστους στρατιγηκους στοχους και σωστη τακτικη
Αυτα
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: Θα κλείσει?

Post by chriskin » Thu May 06, 2010 1:00 am

climber wrote:
chriskin wrote:αν και δεν εχω αποφασισει ακομα στα σιγουρα αμα ειναι καλο η κακο που το παμε παει μονο του (για διαφορους λογους) , θα μου αρεσε μια φορα, ετσι για το γαμ..., να πανε ολοι μαζι. να γεμισει ο δρομος με κοσμο που εχει ξεπερασει καθε εμποδιο (κομματικο) και κινειται με κοινο στοχο.


(ΘΕΙΚΟ, εχουμε αυτοματο κοψιμο λεξεων αμα ειναι "κακες" ;;;; :lol: :lol: :lol: )
Δε θελω να σε πεισω, ουτε να πιασουμε διαλογο μεσω πισι και φορουμε απλα μια μικρη απαντησουλα: Σημερα το οτι κατεβηκε "μονο" του οπως λες καταφερε να αποτρεψει μεγαλη προβοκατσια εις βαρως ολου του εργατικου κινηματος με το σκηνικο με τους χρυσαυγιτες... Και κατεβαινει "μονο" του γιατι ολο το προηγουμενο καιρο σχεδον ολοι καναν γαργαρα για το τι γινεται και καναν δηλωσεις "για αναγκαια μετρα" για "αγωνες χωρις αποτελεσμα" κτλ
Επισης για τα κομματικα εμποδια που αναφερεις εγω προσωπικα δε μπορω να κατεβω και να διαδηλωσω με τους εργατοπατερες του ΜπαΤσοκ (οπως εχουν γραψει και κατι αναρχικοι στη σχολη) το θεωρω υποκριτικο
Παρ ολ αυτα και γω πολυ θα θελα να δω να ναι ολοι μαζι με σωστους στρατιγηκους στοχους και σωστη τακτικη
Αυτα
καταλαβαινω τι λες. και παρα τις διαφωνιες που εχω δεν μπορω να αρνηθω την αποτελεσματικοτητα των αποφασεων του κκ τις περισσοτερες φορες.
ουτε γενικοτερα εχω καποια διαφωνια με αυτα που λες
(για τα μεγαλα γραμματα, απλα ενα +1, γι αυτο τα εβαλα μεγαλα. κι ας τα εννοουμε, νομιζω, με λιγο διαφορετικο τροπο)

μην συνεχισουμε ομως τη συζητηση αμα δεν θελεις.
μακαρι να εχουν οι εργατικοι αγωνες αποτελεσμα , ειτε προερχονται απο το παμε ειτε απο μια καθαροτερη εκδοχη των σωματειων, ειτε απο την ενωση αυτων των δυο
Last edited by chriskin on Wed May 19, 2010 11:40 am, edited 1 time in total.
User avatar
Zifnab
Venus Former Team Member
Posts: 7581
Joined: Tue Nov 15, 2005 2:42 am
Academic status: MSc
Gender:
Location: Connecticut
Contact:

Re: Θα κλείσει?

Post by Zifnab » Thu May 06, 2010 3:55 am

όποιος πάει 9 η ώρα αύριο το πρωί και είναι ανοικτά ας πει :smt023 thnx
User avatar
nickpro
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1859
Joined: Fri Apr 18, 2008 10:54 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Θα κλείσει?

Post by nickpro » Thu May 06, 2010 5:04 am

Διάβασα κάπου ότι η ΓΣΕΕ και η ΑΔΕΔΥ καλούνε σε πορεία άυριο στις 5 ή στις 6. Επίσης διάβασα για συγκέντρωση το απόγευμα έξω από την Marfin. Άμα βρω τα λινκς θα κάνω edit το ποστ.


----------
Αύριο Πέμπτη 6/5/2010 και ώρα 18:00 ΓΣΕΕ και ΑΔΕΔΥ πραγματοποιούν συγκέντρωση διαμαρτυρίας στη Βουλή.
πηγή
Nέα 24ωρη ή 48ωρη γενική πανεργατική απεργία την ερχόμενη εβδομάδα, ταυτόχρονα με την κατάθεση στη Βουλή και ψήφιση με τη διαδικασία του κατεπείγοντος του νέου ασφαλιστικού, θα οργανώσουν ΓΣΕΕ-ΑΔΕΔΥ μετά το χτεσινό το μεγαλύτερο, μετά τη μεταπολίτευση, συλλαλητήριο στην Αθήνα.

ΓΣΕΕ και ΑΔΕΔΥ επιπλέον καλούν τους εργαζομένους σε νέο συλλαλητήριο διαμαρτυρίας για τα μέτρα αύριο στις 6 μ.μ. έξω από τη Βουλή, ενώ από την πλευρά του το ΠΑΜΕ οργανώνει την ίδια ώρα συλλαλητήριο στην Ομόνοια.
πηγή
User avatar
enum21
Venus Former Team Member
Posts: 5436
Joined: Mon Feb 16, 2009 9:06 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Underworld

Re: Θα κλείσει?

Post by enum21 » Wed May 19, 2010 9:12 am

Αύριο να φανταστώ ότι δεν έχουμε μάθημα... right? :-D
User avatar
Zifnab
Venus Former Team Member
Posts: 7581
Joined: Tue Nov 15, 2005 2:42 am
Academic status: MSc
Gender:
Location: Connecticut
Contact:

Re: Θα κλείσει?

Post by Zifnab » Wed May 19, 2010 11:02 am

Φανταστείτε να δίναμε πανελλαδικές εξετάσεις και να είμασταν στον αέρα για αύριο...
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: Θα κλείσει?

Post by chriskin » Wed May 19, 2010 11:16 am

Zifnab wrote:Φανταστείτε να δίναμε πανελλαδικές εξετάσεις και να είμασταν στον αέρα για αύριο...
το λες σαν να μην κερδιζουν παραπανω μερες για να διαβασουν :smt017
User avatar
Zifnab
Venus Former Team Member
Posts: 7581
Joined: Tue Nov 15, 2005 2:42 am
Academic status: MSc
Gender:
Location: Connecticut
Contact:

Re: Θα κλείσει?

Post by Zifnab » Wed May 19, 2010 11:28 am

Δεν πάει έτσι γιατί σου σπάει τα νεύρα να έχεις άγχος αν τελικά θα δώσεις αύριο...
Το πέρασα σε 3 εξεταστικές του πανεπιστημίου και ξέρω πόσο ζημιά κάνει καλύτερα. Να λες θα είμαστε άλλη μια εβδομάδα κλειστά ή θα αρχίσουν οι εξετάσεις - και δεν κάνεις εργασίες ούτε μπορείς να διαβάσεις...
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: Θα κλείσει?

Post by chriskin » Wed May 19, 2010 11:35 am

Zifnab wrote:Δεν πάει έτσι γιατί σου σπάει τα νεύρα να έχεις άγχος αν τελικά θα δώσεις αύριο...
Το πέρασα σε 3 εξεταστικές του πανεπιστημίου και ξέρω πόσο ζημιά κάνει καλύερα. Να λες θα είμαστε άλλη μια εβδομάδα κλειστά ή θα αρχίσουν οι εξετάσεις - και δεν κάνεις εργασίες ούτε μπορείς να διαβάσεις...
μου φαινεται πως δεν ειναι το ιδιο αλλα δεν ξερω, γενικοτερα εγω ειμαι αρκετα χαλαρος με τετοια ζητηματα οποτε δεν υπολογισα καν τον παραγοντα του αγχους. απλα εοχυν περισσοτερο χρονο να διαβασουν και να πανε καλυτερα, αυτο υπολογισα μονο
Elder
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 372
Joined: Mon Sep 11, 2006 3:57 am
Gender:
Location: Στον τελευταίο οικισμό των Βριλ . . .

Re: Θα κλείσει?

Post by Elder » Wed May 19, 2010 11:38 am

Αφου δεν γράφουν αύριο ρε παιδιά. Η απεργία για σήμερα ήταν κανονικά και την κάναν για αύριο 20 του μήνα για να μην έχουν πρόβλημα τα παιδιά.
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
ΤΕΤΑΡΤΗ 19- 5 -2010 - ΝΕΟΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ - ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 21 - 5 -2010 - ΙΣΤΟΡΙΑ - ΒΙΟΛΟΓΙΑ - ΧΗΜΕΙΑ - ΒΙΟΧΗΜΕΙΑ - ΑΡΧΕΣ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ
Όσες κι αν χτίζουν φυλακές
κι αν ο κλοιός στενεύει,
ο νους μας είναι αληταριό
που όλο θα δραπετεύει..
User avatar
Zifnab
Venus Former Team Member
Posts: 7581
Joined: Tue Nov 15, 2005 2:42 am
Academic status: MSc
Gender:
Location: Connecticut
Contact:

Re: Θα κλείσει?

Post by Zifnab » Wed May 19, 2010 11:40 am

Elder wrote:Αφου δεν γράφουν αύριο ρε παιδιά. Η απεργία για σήμερα ήταν κανονικά και την κάναν για αύριο 20 του μήνα για να μην έχουν πρόβλημα τα παιδιά.
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
ΤΕΤΑΡΤΗ 19- 5 -2010 - ΝΕΟΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ - ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 21 - 5 -2010 - ΙΣΤΟΡΙΑ - ΒΙΟΛΟΓΙΑ - ΧΗΜΕΙΑ - ΒΙΟΧΗΜΕΙΑ - ΑΡΧΕΣ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ
Α μάλιστα! Μήπως πάει να γίνει 48ωρη όμως?
Elder
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 372
Joined: Mon Sep 11, 2006 3:57 am
Gender:
Location: Στον τελευταίο οικισμό των Βριλ . . .

Re: Θα κλείσει?

Post by Elder » Wed May 19, 2010 11:42 am

Δεν άκουσα κάτι τέτοιο. Αν το κάνουν αυτό θα είναι γελοίοι γιατί δεν θα έχει νόημα η μεταφορά της απεργίας απο 19 σε 20 Μαίου. Δεν πιστεύω να γίνει κάτι τέτοιο.
Όσες κι αν χτίζουν φυλακές
κι αν ο κλοιός στενεύει,
ο νους μας είναι αληταριό
που όλο θα δραπετεύει..
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: Θα κλείσει?

Post by chriskin » Wed May 19, 2010 11:44 am

Zifnab wrote:
Elder wrote:Αφου δεν γράφουν αύριο ρε παιδιά. Η απεργία για σήμερα ήταν κανονικά και την κάναν για αύριο 20 του μήνα για να μην έχουν πρόβλημα τα παιδιά.
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
ΤΕΤΑΡΤΗ 19- 5 -2010 - ΝΕΟΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ - ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 21 - 5 -2010 - ΙΣΤΟΡΙΑ - ΒΙΟΛΟΓΙΑ - ΧΗΜΕΙΑ - ΒΙΟΧΗΜΕΙΑ - ΑΡΧΕΣ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ
Α μάλιστα! Μήπως πάει να γίνει 48ωρη όμως?
ας γινει πρωτα και μετα το βλεπουμε, μου φαινεται απιθανο να κρατησει 48 των καθηγητων
ειναι σιγουρο πως ζητησαν να αλλαξει το προγρμαμα και αρνηθηκε το υπουργειο παντως, το εχω διαβασει σε αρκετες eφημεριδες.
User avatar
MpoMp
Venus Former Team Member
Posts: 6620
Joined: Mon Oct 04, 2010 9:31 pm
Gender:
Contact:

28η Οκτωβρίου

Post by MpoMp » Mon Oct 25, 2010 10:47 pm

http://www.aueb.gr/pages/news/attachments/929.pdf
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Την Τρίτη 26 Οκτωβρίου 2010 θα διακοπούν τα μαθήματα 12:00-13:00 λόγω του
εορτασμού της Εθνικής Επετείου της 28ης Οκτωβρίου.

ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΥΤΑΝΕΙΑ
Θα διακοπούν για μία ώρα? Και γιατί την Τρίτη? :???:

Επίσης, Τετάρτη και Παρασκευή θα γίνουν μαθήματα?
Any fool can make something complicated. It takes a genius to make it simple.
MpoMp @ Discord
User avatar
kwnccc
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 994
Joined: Tue Jan 19, 2010 8:05 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: 28η Οκτωβρίου

Post by kwnccc » Tue Oct 26, 2010 12:38 am

MpoMp wrote:http://www.aueb.gr/pages/news/attachments/929.pdf
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Την Τρίτη 26 Οκτωβρίου 2010 θα διακοπούν τα μαθήματα 12:00-13:00 λόγω του
εορτασμού της Εθνικής Επετείου της 28ης Οκτωβρίου.

ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΥΤΑΝΕΙΑ
Θα διακοπούν για μία ώρα? Και γιατί την Τρίτη? :???:

Επίσης, Τετάρτη και Παρασκευή θα γίνουν μαθήματα?
Ναι κανονικά θα γινούν μαθήματα... Μας είχαν καλομάθει από το σχολείο που καθόμασταν 5-6 μέρες? :-p
Δεν πειράζει... θα δεις πως είναι καλύτερο να μην χάνεις μαθήματα...
User avatar
Shocker
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1080
Joined: Wed Sep 19, 2007 11:59 pm
Academic status: N>4
Location: Beehives / Anabyss
Contact:

Re: 28η Οκτωβρίου

Post by Shocker » Tue Oct 26, 2010 12:49 am

κ γιατι δν κανουν την γιορτη την τετάρτη ;
( καλύτερα βεβαια αυριο για να χασουμε μια ωρα κωσταντοπουλο :smt025 )
User avatar
keeper21
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 207
Joined: Thu Oct 04, 2007 2:48 pm
Academic status: 4th year
Gender:

Re: 28η Οκτωβρίου

Post by keeper21 » Tue Oct 26, 2010 2:13 am

Θα εχουμε σχολη και τη πεμπτη κανονικα δλδ? :-|
Reaching out to embrace the random.
Reaching out to embrace whatever may come.
Post Reply

Return to “Τμήμα - Πανεπιστήμιο”