ΟΠΑ NEWS

Συζητήσεις σχετικές με την λειτουργία του Πανεπιστημίου και του Τμήματος, νέα, αποφάσεις συγκλήτου, αποφάσεις συνελεύσεων πληροφορικής. Γενικότερα ό,τι έχει σχέση με τον Πανεπιστημιακό χώρο.
Post Reply
User avatar
MpoMp
Venus Former Team Member
Posts: 6620
Joined: Mon Oct 04, 2010 9:31 pm
Gender:
Contact:

ΟΠΑ NEWS

Post by MpoMp » Tue Feb 10, 2015 12:42 pm

ΜΕΤΑ ΤΟ ART@AUEB, ΗΡΘΕ Η ΟΠΑ NEWS! ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΤΙ ΜΑΣ ΛΕΙΠΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ, ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΤΙΣ ΥΠΟΔΟΜΕΣ, Η ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΥ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΚΑΙ Η ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ!

Μπορείτε να κάνετε εμετό, πατώντας εδώ:
http://www.aueb.gr/v2/pages/opanews/

Σελίδα 6, μπορείτε να διαβάσετε πώς κρύβονται πίσω από το δάχτυλό τους, όταν μιλάνε για τα προβλήματα του πανεπιστημίου, καθηγητές όπως ο Γιακουμάκης.

:smt023
Any fool can make something complicated. It takes a genius to make it simple.
MpoMp @ Discord
*estrngd
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 612
Joined: Thu Dec 16, 2004 1:45 pm
Academic status: N>4
Gender:
Contact:

Re: ΟΠΑ NEWS

Post by *estrngd » Tue Feb 10, 2015 3:22 pm

Μια πολύ σύντομη κατάθεση της άποψής του έκανε σε έναν μικρό χώρο, στην 'εφημερίδα', δεν νομίζω να κρύβεται. Δεν περιμένεις να δεις διατριβή ή μια αναλυσάρα σε κάτι τέτοιο.

Προσωπικά επίσης, συμφωνώ με πολλά από αυτά που γράφει.
User avatar
MpoMp
Venus Former Team Member
Posts: 6620
Joined: Mon Oct 04, 2010 9:31 pm
Gender:
Contact:

Re: ΟΠΑ NEWS

Post by MpoMp » Tue Feb 10, 2015 10:36 pm

*estrngd wrote:Μια πολύ σύντομη κατάθεση της άποψής του έκανε σε έναν μικρό χώρο, στην 'εφημερίδα', δεν νομίζω να κρύβεται. Δεν περιμένεις να δεις διατριβή ή μια αναλυσάρα σε κάτι τέτοιο.

Προσωπικά επίσης, συμφωνώ με πολλά από αυτά που γράφει.
Μάλλον παρεξήγησες τι εννοώ. Θεωρείς ότι ο συγκεκριμένος καθηγητής δεν έχει μεγάλο μερίδιο ευθύνης για την κατάσταση του τμήματός μας? Θεωρείς ότι κάνει σωστά τα μαθήματα που έχει αναλάβει και συμπεριφέρεται σωστά στους φοιτητές? Γιατί η δική μου εμπειρία έχοντας περάσει 2 μαθήματά του και έχοντας ακούσει πολλά άσχημα για τις δράσεις του στο ΟΠΑ, μου λέει άλλα.

Ναι κι εγώ συμφωνώ με αρκετά από όσα λέει. Μου διαφεύγει το αντίστοιχο ρητό, όμως να έχεις κατά νου ότι με το να φωνάζει ένας κλέφτης καταδικάζοντας τις ληστείες, δεν "λευκαίνει" το ποινικό του μητρώο. Κρύβεται πίσω από το δάχτυλό του και γίνεται ρεζίλι.
Any fool can make something complicated. It takes a genius to make it simple.
MpoMp @ Discord
User avatar
Funk
Venus Former Team Member
Posts: 1834
Joined: Wed Oct 06, 2010 10:29 pm
Gender:
Location: Korriban

Re: ΟΠΑ NEWS

Post by Funk » Wed Mar 04, 2015 3:00 pm

Βγήκε 2ο τεύχος! Είδα έχουν βάλει και stand στην Ευελπίδων - αναρωτιέμαι αν όντως τις τυπώνουν και τις αφήνουν εκεί. :-D
Educate yourself. In time· share what you have learned.
shrinked imageshrinked image
Post Reply

Return to “Τμήμα - Πανεπιστήμιο”