Πληροφορική Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών Feedback

Συζητήσεις σχετικές με την λειτουργία του Πανεπιστημίου και του Τμήματος, νέα, αποφάσεις συγκλήτου, αποφάσεις συνελεύσεων πληροφορικής. Γενικότερα ό,τι έχει σχέση με τον Πανεπιστημιακό χώρο.

Ποιούς κύκλους επιλέξατε για την απόκτηση του πτυχίου σας?

Δεν έχω αποφασίσει ακόμα είμαι μικρός :P
15
9%
Θα πάρω πτυχίο χωρίς κύκλους
9
5%
(Θεωρητική Πληροφορική) & (Υπολογιστικά Μαθηματικά και Επιστημονικοί Υπολογισμοί)
3
2%
(Συστήματα και Δίκτυα Υπολογιστών) & (Βάσεις Δεδομένων και Διαχείριση Γνώσης)
39
24%
(Πληροφοριακά Συστήματα και Ασφάλεια) & (Επιχειρησιακή Έρευνα και Οικονομικά Πληροφορικής)
40
24%
(Θεωρητική Πληροφορική) & (Συστήματα και Δίκτυα Υπολογιστών)
0
No votes
(Θεωρητική Πληροφορική) & (Πληροφοριακά Συστήματα και Ασφάλεια)
3
2%
(Θεωρητική Πληροφορική) & (Βάσεις Δεδομένων και Διαχείριση Γνώσης)
9
5%
(Θεωρητική Πληροφορική) & (Επιχειρησιακή Έρευνα και Οικονομικά Πληροφορικής)
5
3%
(Συστήματα και Δίκτυα Υπολογιστών) & (Πληροφοριακά Συστήματα και Ασφάλεια)
9
5%
(Συστήματα και Δίκτυα Υπολογιστών) & (Επιχειρησιακή Έρευνα και Οικονομικά Πληροφορικής)
4
2%
(Συστήματα και Δίκτυα Υπολογιστών) & (Υπολογιστικά Μαθηματικά και Επιστημονικοί Υπολογισμοί)
0
No votes
(Πληροφοριακά Συστήματα και Ασφάλεια) & (Βάσεις Δεδομένων και Διαχείριση Γνώσης)
20
12%
(Πληροφοριακά Συστήματα και Ασφάλεια) & (Υπολογιστικά Μαθηματικά και Επιστημονικοί Υπολογισμοί)
0
No votes
(Βάσεις Δεδομένων και Διαχείριση Γνώσης) & (Επιχειρησιακή Έρευνα και Οικονομικά Πληροφορική)
5
3%
(Βάσεις Δεδομένων και Διαχείριση Γνώσης) & (Υπολογιστικά Μαθηματικά και Επιστημονικοί Υπολογισμοί)
1
1%
(Επιχειρησιακή Έρευνα και Οικονομικά Πληροφορικής) & Υπολογιστικά Μαθηματικά και Επιστημονικοί Υπολογισμοί)
3
2%
 
Total votes: 165
User avatar
Zifnab
Venus Former Team Member
Posts: 7581
Joined: Tue Nov 15, 2005 2:42 am
Academic status: MSc
Gender:
Location: Connecticut
Contact:

Re: Πληροφορική Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών Feedback

Post by Zifnab » Sun Jan 30, 2011 5:24 pm

Πολύ ωραία ja.. Συμφωνώ με την λογική 2 ότι θα υπάρχει σε μεγάλο βαθμό.. Σκοπός του πανεπιστημίου είναι να βελτιωθεί και να ικανοποιήσει το ποσοστό που αντιστοιχεί σε αυτούς που μπήκαν στη σχολή με κάποιο πλάνο - και όχι σε αυτούς που μπήκαν τυχαία και πρέπει να βγούν ντε και καλά κάνοντας αλχημείες...
User avatar
ja_the_invincible
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2414
Joined: Tue Dec 01, 2009 12:33 am
Academic status: N>4
Gender:
Location: Κάπου στο matrix...

Re: Πληροφορική Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών Feedback

Post by ja_the_invincible » Sun Jan 30, 2011 5:33 pm

Zifnab wrote:Πολύ ωραία ja.. Συμφωνώ με την λογική 2 ότι θα υπάρχει σε μεγάλο βαθμό.. Σκοπός του πανεπιστημίου είναι να ικανοποιήσει το ποσοστό που αντιστοιχεί σε αυτούς που μπήκαν στη σχολή με κάποιο πλάνο - και όχι σε αυτούς που μπήκαν τυχαία και πρέπει να βγούν ντε και καλά κάνοντας αλχημείες...
Δεν διαφωνώ καθόλου , αλλά όταν αυτοί που ζητάνε να δούνε core είναι 10-15 άτομα ανά έτος και αυτοί που ζητανε περισσότερα οικονομικά είναι 100-150 τι περιμένεις να δεις να γίνεται?Συγκεκριμένα ένας διάλογος μεταξύ παιδιού από το forum με δαπίτη που μοίραζε φυλλάδια:
(δαπίτης) "Παιδιά εδώ φυλλάδια , μπουρου μπουρου web design."
(ομορφόπαιδο με μακρύ μαλλί)"Αντί να κάνουμε λίγο core θα κάνουμε και άλλο web design?"
(δαπίτης)"Σόρρυ που θα στο πω αλλά βρίσκεσαι σε λάθος σχολή.Εδώ είναι ασοεε."
Τα συμπεράσματα δικά σας.
f**k robin and batman i'm robbin with a bat man
User avatar
enum21
Venus Former Team Member
Posts: 5436
Joined: Mon Feb 16, 2009 9:06 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Underworld

Re: Πληροφορική Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών Feedback

Post by enum21 » Sun Jan 30, 2011 5:53 pm

ja_the_invincible wrote:
Zifnab wrote:Πολύ ωραία ja.. Συμφωνώ με την λογική 2 ότι θα υπάρχει σε μεγάλο βαθμό.. Σκοπός του πανεπιστημίου είναι να ικανοποιήσει το ποσοστό που αντιστοιχεί σε αυτούς που μπήκαν στη σχολή με κάποιο πλάνο - και όχι σε αυτούς που μπήκαν τυχαία και πρέπει να βγούν ντε και καλά κάνοντας αλχημείες...
Δεν διαφωνώ καθόλου , αλλά όταν αυτοί που ζητάνε να δούνε core είναι 10-15 άτομα ανά έτος και αυτοί που ζητανε περισσότερα οικονομικά είναι 100-150 τι περιμένεις να δεις να γίνεται?Συγκεκριμένα ένας διάλογος μεταξύ παιδιού από το forum με δαπίτη που μοίραζε φυλλάδια:
(δαπίτης) "Παιδιά εδώ φυλλάδια , μπουρου μπουρου web design."
(ομορφόπαιδο με μακρύ μαλλί)"Αντί να κάνουμε λίγο core θα κάνουμε και άλλο web design?"
(δαπίτης)"Σόρρυ που θα στο πω αλλά βρίσκεσαι σε λάθος σχολή.Εδώ είναι ασοεε."
Τα συμπεράσματα δικά σας.
Συμπέρασμα
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Το ομορφόπαιδο με το μακρύ μαλλί είσαι εσύ
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
ή ο ηγέτης της Απαξιωτικής Μεταλλικής Αυτοκρατορίας
:-p
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
δε σε ξέρω :smt016
User avatar
ja_the_invincible
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2414
Joined: Tue Dec 01, 2009 12:33 am
Academic status: N>4
Gender:
Location: Κάπου στο matrix...

Re: Πληροφορική Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών Feedback

Post by ja_the_invincible » Sun Jan 30, 2011 5:57 pm

there is only one handsome guy with long hair in this forum.He happens to be a metal star :-D
f**k robin and batman i'm robbin with a bat man
User avatar
stoupeace
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5372
Joined: Tue Aug 26, 2008 4:08 pm
Academic status: High school
Gender:

Re: Πληροφορική Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών Feedback

Post by stoupeace » Sun Jan 30, 2011 5:59 pm

ja_the_invincible wrote:there is only one handsome guy with long hair in this forum.He happens to be a metal star
enum21 wrote:
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Το ομορφόπαιδο με το μακρύ μαλλί είσαι εσύ
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
ή ο stoupeace
ευχαριστώ για τα κοπλιμέντα, κοκκινίζω :smt007 και ζηλεύει και ο MpoMp. :twisted:

Βασικα του'χα πει αντι να κανουμε κι αλλα επιφανειακα πραγματα, δεν κοιταμε να δουμε λιγο και καμια αλλη πλευρα της πληροφορικης. Αυτοι θελανε να βαλουνε υποχρεωτικο μαθημα το web design -.-
Η καλύτερη μπάντα όλου του κόσμου: Sonata Antartika
Mpomp is building an army army. And I got my head back.
░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂ ____☻/︻╦╤─
Il███████████████████]. /▌
_◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.. . / \
User avatar
enum21
Venus Former Team Member
Posts: 5436
Joined: Mon Feb 16, 2009 9:06 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Underworld

Re: Πληροφορική Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών Feedback

Post by enum21 » Sun Jan 30, 2011 6:00 pm

ja_the_invincible wrote:there is only one handsome guy with long hair in this forum.He happens to be a metal star :-D
ήμουνα σίγουρη απλά ήθελα να επιβεβαιώσω ότι είναι και ο μοναδικός μακρυμάλλης :)
User avatar
ja_the_invincible
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2414
Joined: Tue Dec 01, 2009 12:33 am
Academic status: N>4
Gender:
Location: Κάπου στο matrix...

Re: Πληροφορική Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών Feedback

Post by ja_the_invincible » Sun Jan 30, 2011 6:07 pm

stoupeace wrote: Βασικα του'χα πει αντι να κανουμε κι αλλα επιφανειακα πραγματα, δεν κοιταμε να δουμε λιγο και καμια αλλη πλευρα της πληροφορικης. Αυτοι θελανε να βαλουνε υποχρεωτικο μαθημα το web design -.-
είμαι σίγουρος ότι του είχες πει και για core.dont question my memory skills boy!!! :smt071
Last edited by ja_the_invincible on Sun Jan 30, 2011 6:14 pm, edited 1 time in total.
f**k robin and batman i'm robbin with a bat man
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: Πληροφορική Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών Feedback

Post by chriskin » Sun Jan 30, 2011 6:08 pm

request?
User avatar
cypher
Venus Former Team Member
Posts: 6207
Joined: Mon Sep 29, 2008 9:12 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Πληροφορική Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών Feedback

Post by cypher » Sun Jan 30, 2011 6:10 pm

chriskin wrote:request?
Image :-p
ImageImageImageImageImageImageImage
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: Πληροφορική Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών Feedback

Post by chriskin » Sun Jan 30, 2011 6:11 pm

grammar nazi != vocabulary nazi

(meh, ο ναζι ειναι ναζι οπως και να το κοιταξεις)
User avatar
cypher
Venus Former Team Member
Posts: 6207
Joined: Mon Sep 29, 2008 9:12 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Πληροφορική Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών Feedback

Post by cypher » Sun Jan 30, 2011 6:16 pm

chriskin wrote:grammar nazi != vocabulary nazi
The internetz wrote:Grammar (def.) - the branch of linguistics that deals with syntax and morphology (and sometimes also deals with semantics)
- the study of the classes of words, their inflections, and their functions and relations in the sentence
- a study of what is to be preferred and what avoided in inflection and syntax.
...now I is the grammar nazi! :smt047
images.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
ImageImageImageImageImageImageImage
User avatar
h4wk
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1367
Joined: Wed Nov 21, 2007 11:14 pm
Gender:

Re: Πληροφορική Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών Feedback

Post by h4wk » Sun Jan 30, 2011 6:20 pm

Πάντως εγώ όταν διάλεξα σα κύκλο την Επιχειρησιακή Έρευνα και Οικονομικά Πληροφορικής είχα στο μυαλό μου αυτό που μου έλεγαν όλοι, οτι το να συνδιάσεις οικονομικά και πληροφορική είναι δυνατό ατού στην αγορά εργασίας..

Και τολμώ να πώ οτι οι τίτλοι των μαθημάτων αυτού του κύκλου είναι πολύ.. έξυπνοι.

Δυστυχώς με εξαίρεση 1-2 μαθήματα σα περιεχόμενο αυτός ο κύκλος πάσχει..αλλά όλοι οι κύκλοι έχουν παρόμοια προβλήματα.

Και το πανεπιστήμιο δεν είναι σχολείο που ότι μας λένε πρέπει να διαβάζουμε.Το Πανεπιστήμιο είναι για να μας μάθει πως να διαβάζουμε και απόδειξη αυτού είναι το πόσο διαφορετικές γνώσεις έχει ο καθένας μας εδω μέσα.Πιστεύω οι βάσεις που μας δίνει η ΑΣΟΕΕ είναι αρκετές για να μπορούμε να πατήσουμε στα πόδια μας και να συνεχίσουμε ο καθένας εδω μέσα το δικό του δρόμο.συν Αθηνά και χείρα κίνει
User avatar
ariadni
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 255
Joined: Sat Jan 09, 2010 2:14 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Πληροφορική Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών Feedback

Post by ariadni » Sun Jan 30, 2011 7:39 pm

δε μαρεσει καθολου η λογικη οτι οποιος παιρνει οικονομικα και ασφαλεια το κανει για να τελειωσει νωριτερα τη σχολη, με μεγαλυτερο βαθμο πτυχιου ή για να αποφυγει οτι διδασκεται στους υπολοιπους κυκλους.. κλπ κλπ
διαφωνω γενικα με την αφοριστικη διαθεση που εχουν ορισμενοι και με την ικανοτητα τους να μιλουν με σιγουρια για τις επιλογες αλλων.. η σχολη εχει αυτους τους κυκλους , και τους εχει για να επιλεγουμε αυτο που θελουμε ..
ο καθενας συνεπως κανει τις επιλογες του και κανεις δεν ειναι σε θεση να γνωριζει τα κριτηρια της επιλογης του περα απο τον ιδιο.
User avatar
ultimate_aektzis
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 6373
Joined: Tue Nov 13, 2007 10:11 pm
Gender:

Re: Πληροφορική Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών Feedback

Post by ultimate_aektzis » Sun Jan 30, 2011 7:43 pm

Θες να μας πεις τα δικα σου κριτηρια? :)
User avatar
ariadni
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 255
Joined: Sat Jan 09, 2010 2:14 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Πληροφορική Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών Feedback

Post by ariadni » Sun Jan 30, 2011 8:01 pm

Προς το παρον εχω επιλεξει τον κυκλο των οικονομικων και αυτο γιατι πιστευω οτι τα οικονομικα και ειδικοτερα ο τροπος που συνδεονται με την πληροφορικη εχουν ενδιαφερον ,γιατι θελω το πτυχιο που περα απο ο,τι αλλες γνωσεις μου δωσει να εχει ενα πιο διευρημενο πεδιο και για να μπορω να εχω ολες τις επιλογες ανοιχτες μπροστα μου για αργοτερα ..!
User avatar
ultimate_aektzis
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 6373
Joined: Tue Nov 13, 2007 10:11 pm
Gender:

Re: Πληροφορική Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών Feedback

Post by ultimate_aektzis » Sun Jan 30, 2011 8:13 pm

Οκ δεκτον...μια ερωτηση ακομα.Απο τις συζητησεις που εχεις με αλλα παιδια της κατευθυνσης(αν εχεις), υπαρχει καποιο concern που δεν θα εχετε ασχοληθει σχεδον καθολου με τουλαχιστον εναν απο τους 2 πιο must τομεις της πληροφορικης(βασεις, δικτυα)?
User avatar
ja_the_invincible
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2414
Joined: Tue Dec 01, 2009 12:33 am
Academic status: N>4
Gender:
Location: Κάπου στο matrix...

Re: Πληροφορική Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών Feedback

Post by ja_the_invincible » Sun Jan 30, 2011 8:24 pm

ariadni wrote:δε μαρεσει καθολου η λογικη οτι οποιος παιρνει οικονομικα και ασφαλεια το κανει για να τελειωσει νωριτερα τη σχολη, με μεγαλυτερο βαθμο πτυχιου ή για να αποφυγει οτι διδασκεται στους υπολοιπους κυκλους.. κλπ κλπ
διαφωνω γενικα με την αφοριστικη διαθεση που εχουν ορισμενοι και με την ικανοτητα τους να μιλουν με σιγουρια για τις επιλογες αλλων.. η σχολη εχει αυτους τους κυκλους , και τους εχει για να επιλεγουμε αυτο που θελουμε ..
ο καθενας συνεπως κανει τις επιλογες του και κανεις δεν ειναι σε θεση να γνωριζει τα κριτηρια της επιλογης του περα απο τον ιδιο.
Δεν θυμάμαι να είπα κάπου ότι όλοι όσοι παίρνουν αυτούς τους κύκλους το κάνουν για να αποφύγουν δίκτυα/βάσεις.Όποιος έχει την μύγα...
Ξέρω αρκετά άτομα που πήρανε τον κύκλο συνειδητοποιημένα και πλήρως ενημερωμένα για το τι διδάσκεται σε αυτόν ωστόσο η πλειοψηφία ή αν θες μία σημαντική μειοψηφία ,παίρνει τον κύκλο για να μην έχει τον βραχνά των προγραμματιστικών projects.Δεν είναι καθόλου τυχαίο ότι οι περισσότεροι αιώνιοι φοιτητές , παραταξιακοί και μη επιλέγουν τους συγκεκριμένους κύκλους.
f**k robin and batman i'm robbin with a bat man
User avatar
Ισοβίτης
Venus Former Team Member
Posts: 1262
Joined: Sat Apr 21, 2007 5:45 pm
Gender:
Location: Πίσω από τα σίδερα
Contact:

Re: Πληροφορική Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών Feedback

Post by Ισοβίτης » Sun Jan 30, 2011 8:28 pm

ariadni wrote:Προς το παρον εχω επιλεξει τον κυκλο των οικονομικων και αυτο γιατι πιστευω οτι τα οικονομικα και ειδικοτερα ο τροπος που συνδεονται με την πληροφορικη εχουν ενδιαφερον ,γιατι θελω το πτυχιο που περα απο ο,τι αλλες γνωσεις μου δωσει να εχει ενα πιο διευρημενο πεδιο και για να μπορω να εχω ολες τις επιλογες ανοιχτες μπροστα μου για αργοτερα ..!
Αυτή είναι υγιής αντίληψη και έτσι αποκτά νόημα η ύπαρξη του Τμήματός μας. Αυτό είναι το ξεχωριστό στοιχείο που (θα έπρεπε να) μας διακρίνει από άλλες Πληροφορικές.

Δυστυχώς, και η δική μου εμπειρία (όπως και του ultimate και του ja) λέει ότι αρκετοί φοιτητές επιλέγουν οικονομικούς κύκλους προκειμένου να πάρουν πτυχίο από την πίσω πόρτα. Αλλά αν κάποιος πραγματικά γνωρίζει με τι θέλει να ασχοληθεί και δουλεύει σωστά, τότε δε νομίζω να αντιμετωπίσει κανένα απολύτως πρόβλημα. Ανεξαρτήτως κύκλων.

Επίσης, κάθε τομέας είναι απαραίτητος στην αγορά. Δεν είναι λογικό να έχουμε ούτε μόνο managers ούτε μόνο developers ούτε μόνο systemάδες. Η μαγκιά είναι να συνδυαστούν σωστά οι ειδικότητες και να πάει έκαστος στο είδος του...
Συγχώρα με που δεν καταλαβαίνω τι λένε τα κομπιούτερς κι οι αριθμοί...

Image

Find me: Image Image Image Image Image
User avatar
ariadni
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 255
Joined: Sat Jan 09, 2010 2:14 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Πληροφορική Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών Feedback

Post by ariadni » Sun Jan 30, 2011 8:31 pm

ja_the_invincible wrote:
ariadni wrote:δε μαρεσει καθολου η λογικη οτι οποιος παιρνει οικονομικα και ασφαλεια το κανει για να τελειωσει νωριτερα τη σχολη, με μεγαλυτερο βαθμο πτυχιου ή για να αποφυγει οτι διδασκεται στους υπολοιπους κυκλους.. κλπ κλπ
διαφωνω γενικα με την αφοριστικη διαθεση που εχουν ορισμενοι και με την ικανοτητα τους να μιλουν με σιγουρια για τις επιλογες αλλων.. η σχολη εχει αυτους τους κυκλους , και τους εχει για να επιλεγουμε αυτο που θελουμε ..
ο καθενας συνεπως κανει τις επιλογες του και κανεις δεν ειναι σε θεση να γνωριζει τα κριτηρια της επιλογης του περα απο τον ιδιο.
Δεν θυμάμαι να είπα κάπου ότι όλοι όσοι παίρνουν αυτούς τους κύκλους το κάνουν για να αποφύγουν δίκτυα/βάσεις.Όποιος έχει την μύγα...
Ξέρω αρκετά άτομα που πήρανε τον κύκλο συνειδητοποιημένα και πλήρως ενημερωμένα για το τι διδάσκεται σε αυτόν ωστόσο η πλειοψηφία ή αν θες μία σημαντική μειοψηφία ,παίρνει τον κύκλο για να μην έχει τον βραχνά των προγραμματιστικών projects.Δεν είναι καθόλου τυχαίο ότι οι περισσότεροι αιώνιοι φοιτητές , παραταξιακοί και μη επιλέγουν τους συγκεκριμένους κύκλους.
Δεν ειπα οτι δεν το κανουν μερικοι ...! Μαλλον δεν διαβασες καλα τι γραφω.....Και δεν διαφωνω προσωπικα με σενα αλλα με την αποψη που διατυπωνεις . Διαφωνω οτι αυτοι ειναι η πλειοψηφια..!...

Οσον αφορα το απο πανω δεν ειναι απαραιτητο οτι οποιος παρει οικονομικα δε θα δει κατι απο βασεις ή δικτυα.. Εγω ξερω παιδια που θελουν να συνδυασουν οικονομικα - βασεις ..
User avatar
XaviannNJ
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1413
Joined: Wed Oct 14, 2009 11:59 am
Academic status: N>4
Gender:
Location: city of insanity....

Re: Πληροφορική Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών Feedback

Post by XaviannNJ » Sun Jan 30, 2011 8:33 pm

ariadni wrote: Οσον αφορα το απο πανω δεν ειναι απαραιτητο οτι οποιος παρει οικονομικα δε θα δει κατι απο βασεις ή δικτυα.. Εγω ξερω παιδια που θελουν να συνδυασουν οικονομικα - βασεις ..
οφφ-τοπικ ερώτηση.....

απλά επειδή κάτι παρόμοιο έχω στο νου μου και εγώ...είναι εφικτό να γίνει ή υπάρχει πρόβλημα επειδή δεν έχουν και τόσο σχέση μεταξύ τους?
Cause we all live under the same sun......

http://www.youtube.com/watch?v=MwyXnft6ZVk
User avatar
ariadni
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 255
Joined: Sat Jan 09, 2010 2:14 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Πληροφορική Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών Feedback

Post by ariadni » Sun Jan 30, 2011 8:40 pm

Γενικα απο συνδυασμο κυκλων μπορεις να κανεις οτι θες ..! Τωρα η αληθεια ειναι οτι οι περισσοτεροι που παιρνουν βασεις το συνδυαζουν με δικτυα..
Δεν ειμαι η καταλληλη να σου απαντησω γιατι δεν εχω παρει μαθηματα βασεων (ειναι ενα ανοιχτο πλανο στο μυαλο μου για του χρονου) .. Καλυτερα να απαντησει καποιος που το εχει κανει !! :-D
User avatar
ja_the_invincible
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2414
Joined: Tue Dec 01, 2009 12:33 am
Academic status: N>4
Gender:
Location: Κάπου στο matrix...

Re: Πληροφορική Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών Feedback

Post by ja_the_invincible » Sun Jan 30, 2011 8:50 pm

Ισοβίτης wrote: Δυστυχώς, και η δική μου εμπειρία (όπως και του ultimate και του ja) λέει ότι αρκετοί φοιτητές επιλέγουν οικονομικούς κύκλους προκειμένου να πάρουν πτυχίο από την πίσω πόρτα. Αλλά αν κάποιος πραγματικά γνωρίζει με τι θέλει να ασχοληθεί και δουλεύει σωστά, τότε δε νομίζω να αντιμετωπίσει κανένα απολύτως πρόβλημα. Ανεξαρτήτως κύκλων.
thats the clue.Πολλά ++
f**k robin and batman i'm robbin with a bat man
Post Reply

Return to “Τμήμα - Πανεπιστήμιο”