Ορκωμοσία Ιουνίου 2010

Συζητήσεις σχετικές με την λειτουργία του Πανεπιστημίου και του Τμήματος, νέα, αποφάσεις συγκλήτου, αποφάσεις συνελεύσεων πληροφορικής. Γενικότερα ό,τι έχει σχέση με τον Πανεπιστημιακό χώρο.
dmjst
byte level
byte level
Posts: 69
Joined: Fri Feb 16, 2007 5:43 pm

Ορκωμοσία Ιουνίου 2010

Post by dmjst » Tue Oct 12, 2010 10:52 am

Καλημέρα κύριοι και κυρίες...
Μήπως τυχαίνει να γνωρίζει κάποιος την απάντηση στην ερώτηση (γρίφο) σχετικά με την ημερομηνία της ορκωμοσίας των πτυχιούχων του τμήματος μας για όσους πήραν πτυχίο στην εξεταστική του Ιουνίου 2010??....
User avatar
sandra
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 4917
Joined: Mon Oct 02, 2006 11:37 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: στη φωλιά μου κοιτώντας ένα χωράφι με στάρι...

Re: Ορκωμοσία Ιουνίου 2010

Post by sandra » Tue Oct 12, 2010 10:53 am

Εδω δεν εχουν ορκιστει του Φλεβαρη, τι ψαχνεις...
Από εδώ κι εμπρός θα είσαι για πάντα υπεύθυνος για εκείνο που έχεις ημερώσει.
Είσαι υπεύθυνος για το τριαντάφυλλο σου...
dmjst
byte level
byte level
Posts: 69
Joined: Fri Feb 16, 2007 5:43 pm

Re: Ορκωμοσία Ιουνίου 2010

Post by dmjst » Tue Oct 12, 2010 11:05 am

Σοβαρα μιλας τωρα??.. Κ εγω ειχα αγχωθει λογω ενος επαγγελματικου ταξιδιου που εχει προγραμματιστει για το τελος του μηνα μεχρι το 10-ημερο του επόμενου αλλά μάλλον θα πρέπει να χαλρώσω λίγο και να περιμένω οπως και ολοι οι υπολοιποι.....
User avatar
Bloody Mary
Venus Former Team Member
Posts: 1230
Joined: Thu May 10, 2007 6:52 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Ορκωμοσία Ιουνίου 2010

Post by Bloody Mary » Wed Oct 13, 2010 11:47 am

Από τη γραμματεία μου είπαν πως θα μας πάρουν τηλέφωνο να μας ενημερώσουν 1-1,5 βδομάδα πριν την ορκωμοσία :smt013 Ακόμη δε γνωρίζουν αν θα ορκιστούμε οι του Φεβρουαρίου + του Ιουνίου ή θα ορκιστούμε όλοι μαζί και με αυτούς που τελείωσαν το Σεπτέμβρη. Μου είπαν πάντως πως ααααν γίνει σύντομα η ορκωμοσία να υπολογίζουμε γύρω στις 10 Νοεμβρίου, αλλιώς (μάλλον αν ορκιστούμε όλοι μαζί) γύρω στο Φλεβάρη :roll: Τι να πεις...
Πάντως λογικά με το ταξίδι σου δε θα έχεις πρόβλημα. Και φυσικά ακόμη και αν δεν μπορέσεις να παραβρεθείς στη συγκεκριμένη ορκωμοσία, μπορείς να πας να ορκιστείς σε οποιαδήποτε άλλη μελλοντική ορκωμοσία, αρκεί να το δηλώσεις στη γραμματεία.
Στείλε μας το άρθρο σου, βοήθησε να αναπτυχθεί
το portal με θέματα που σε ενδιαφέρουν!
Υπάρχουν 10 είδη ανθρώπων: Αυτοί που ξέρουν δυαδικό σύστημα και αυτοί που δεν ξέρουν.
dmjst
byte level
byte level
Posts: 69
Joined: Fri Feb 16, 2007 5:43 pm

Re: Ορκωμοσία Ιουνίου 2010

Post by dmjst » Wed Oct 13, 2010 2:14 pm

Δηλ γινεται με μια δηλωση στη γραμματεια να αναβαλλω την ορκομωσια για καποια επομενη περιοδο??.... Και αυτο-αναρωτιομουν αν μπορει να γινει κατι τετοιο..... Διοτι καλα τα πανηγυρια αλλα η δουλεια, ΔΟΥΛΕΙΑ!!!!!
User avatar
madness
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 512
Joined: Tue May 29, 2007 3:07 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Κατά βάση στον κόσμο μου!!!

Re: Ορκωμοσία Ιουνίου 2010

Post by madness » Wed Oct 13, 2010 4:44 pm

dmjst wrote:Δηλ γινεται με μια δηλωση στη γραμματεια να αναβαλλω την ορκομωσια για καποια επομενη περιοδο??.... Και αυτο-αναρωτιομουν αν μπορει να γινει κατι τετοιο..... Διοτι καλα τα πανηγυρια αλλα η δουλεια, ΔΟΥΛΕΙΑ!!!!!
δεν ξέρω αν θέλει "δήλωση" όταν είχα ρωτήσει αν μπορεί να ορκιστούμε μαζί με την αδερφή μου μου είχαν πει πως απλά όταν την καλέσουν μπορεί να πει ότι "Δεν μπορώ να ερθω", οπότε σε μεταφέρουν αυτόματα στην επόμενη etc! μέχρι να επιτευχθεί το μαζί! οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα!
Καθένας με την τρέλα του...
...εγώ προτιμώ την δική μου!!!
@Mobile Application Development (Symbian Qt, bada, Android, Java ME)
User avatar
enum21
Venus Former Team Member
Posts: 5436
Joined: Mon Feb 16, 2009 9:06 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Underworld

Re: Ορκωμοσία Ιουνίου 2010

Post by enum21 » Wed Oct 13, 2010 5:26 pm

Αν δεν πας στην ορκομωσία τι γίνεται? Τίποτα φαντάζομαι... :roll:
Και το αντίγραφο του πτυχίου μπορούμε να το πάρουμε από τη γραμματεία?
User avatar
Bloody Mary
Venus Former Team Member
Posts: 1230
Joined: Thu May 10, 2007 6:52 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Ορκωμοσία Ιουνίου 2010

Post by Bloody Mary » Wed Oct 13, 2010 5:29 pm

dmjst wrote:Δηλ γινεται με μια δηλωση στη γραμματεια να αναβαλλω την ορκομωσια για καποια επομενη περιοδο??.... Και αυτο-αναρωτιομουν αν μπορει να γινει κατι τετοιο..... Διοτι καλα τα πανηγυρια αλλα η δουλεια, ΔΟΥΛΕΙΑ!!!!!
To ότι γίνεται, γίνεται. Το έχω ακούσει από διάφορα άτομα που το έχουν κάνει δλδ, οπότε σίγουρα γίνεται. Δεν ξέρω όμως αν υπάρχει κάποια διαδικασία, νομίζω πως δε χρειάζεται δήλωση κλπ, όπως τα λέει η madness πρέπει να είναι τα πράγματα. Το πολύ-πολύ πάρε ένα τηλέφωνο στη γραμματεία και ρώτα, ή όταν σε πάρουν να σε ενημερώσουν για την ορκωμοσία αν δεν μπορείς να πας ρώτα τους τι πρέπει να κάνεις για να πας στην επόμενη ή σε κάποια άλλη στο μέλλον.

edit:
@enum21
Αντίγραφο πτυχίου μπορείς να πάρεις και 1 βδομάδα μετά την αίτηση ορκωμοσίας, δε χρειάζεται να περιμένεις την ορκωμοσία! Όταν κάνεις αίτηση ορκωμοσίας σου λένε πως χρειάζονται κάποιες ημέρες, το πολύ μια βδομάδα, για να ελέγξουν πως όντως πληρείς τις προϋποθέσεις απόκτησης πτυχίου. Εφόσον διαπιστωθεί πως είσαι ΟΚ, μπορείς να πας όποτε θες και να ζητήσεις αντίγραφο πτυχίου. (Btw, 15 ευρώ είναι το παράβολο για την αίτηση ορκωμοσίας και 6 ευρώ το παράβολο για κάθε αντίγραφο πτυχίου! :shock: )
Ούτως ή άλλως απ'ό,τι έχω ακούσει και το κανονικό πτυχίο δεν το παίρνεις στην ορκωμοσία, αλλά 1 χρόνο αργότερα...
Στείλε μας το άρθρο σου, βοήθησε να αναπτυχθεί
το portal με θέματα που σε ενδιαφέρουν!
Υπάρχουν 10 είδη ανθρώπων: Αυτοί που ξέρουν δυαδικό σύστημα και αυτοί που δεν ξέρουν.
User avatar
sandra
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 4917
Joined: Mon Oct 02, 2006 11:37 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: στη φωλιά μου κοιτώντας ένα χωράφι με στάρι...

Re: Ορκωμοσία Ιουνίου 2010

Post by sandra » Wed Oct 13, 2010 5:49 pm

Στο ΛΟΧΡΗ εβγαλαν ημερομηνια 9/11 αν δεν κανω λαθος, οποτε να υπολογιζετε το 1ο 15ημερο του Νοεμβρη :)
Από εδώ κι εμπρός θα είσαι για πάντα υπεύθυνος για εκείνο που έχεις ημερώσει.
Είσαι υπεύθυνος για το τριαντάφυλλο σου...
User avatar
Serendipity
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1977
Joined: Tue Sep 19, 2006 11:16 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Sweden
Contact:

Re: Ορκωμοσία Ιουνίου 2010

Post by Serendipity » Wed Oct 13, 2010 11:19 pm

Bloody Mary wrote:
dmjst wrote:Δηλ γινεται με μια δηλωση στη γραμματεια να αναβαλλω την ορκομωσια για καποια επομενη περιοδο??.... Και αυτο-αναρωτιομουν αν μπορει να γινει κατι τετοιο..... Διοτι καλα τα πανηγυρια αλλα η δουλεια, ΔΟΥΛΕΙΑ!!!!!

edit:
Όταν κάνεις αίτηση ορκωμοσίας σου λένε πως χρειάζονται κάποιες ημέρες, το πολύ μια βδομάδα, για να ελέγξουν πως όντως πληρείς τις προϋποθέσεις απόκτησης πτυχίου. Εφόσον διαπιστωθεί πως είσαι ΟΚ, μπορείς να πας όποτε θες και να ζητήσεις αντίγραφο πτυχίου. (Btw, 15 ευρώ είναι το παράβολο για την αίτηση ορκωμοσίας και 6 ευρώ το παράβολο για κάθε αντίγραφο πτυχίου! :shock: )
Ούτως ή άλλως απ'ό,τι έχω ακούσει και το κανονικό πτυχίο δεν το παίρνεις στην ορκωμοσία, αλλά 1 χρόνο αργότερα...

έχει περάσει μια βδομάδα και σήμερα που πήγα ακόμα δεν έχει τελειώσει η διαδικασία :smt010 :smt010 οπότε 2 βδομάδες...
Επίσης, πόσο με τσαντίσει που πληρωνω 21 ευρώ για 2 απλά Α4, το σκέφτομαι και συγχίζομαι....
-Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.
--Albert Einstein--


ImageImage

My new blog Serendipity's thoughts!
dmjst
byte level
byte level
Posts: 69
Joined: Fri Feb 16, 2007 5:43 pm

Re: Ορκωμοσία Ιουνίου 2010

Post by dmjst » Thu Oct 14, 2010 9:57 am

Σαφώς και δε γίνεται και τίποτα να μην πας στην ορκομωσία, αλλα τι γίνεται με τους καημένους γονείς κτλ που ανυπομονούν να σε φωτογραφίσουν με την τίβεννο????..... Για τα πανηγύρια δηλ....
Last edited by dmjst on Fri Oct 15, 2010 7:17 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Bloody Mary
Venus Former Team Member
Posts: 1230
Joined: Thu May 10, 2007 6:52 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Ορκωμοσία Ιουνίου 2010

Post by Bloody Mary » Thu Oct 14, 2010 8:44 pm

Και στο Οικονομικό έχουν βγάλει ημερομηνία ορκωμοσίας 29/10. Να δούμε αν θα ορκιστούμε και εμείς τώρα... Γιατί στο Οικονομικό μου είπαν πως έχουν πάντα ορκωμοσία 2 φορές το χρόνο και ξέρουν πότε περίπου πέφτει. Άσε που τους έχουν ειδοποιήσει από μέσα Σεπτέμβρη...

@Serendipity
Εμένα έκαναν τον έλεγχο σε λιγότερο από 1 βδομάδα, αλλά είχα κάνει την αίτηση τέλη Αυγούστου που δεν είχαν σχεδόν καθόλου δουλειά... Οπότε τώρα που έχουν διαδικασίες με πρωτοετείς, ταυτότητες, πάσο κλπ, λίγη υπομονή ακόμα... :roll: Και συγχαρητήρια και για το πτυχίο btw :-D
Στείλε μας το άρθρο σου, βοήθησε να αναπτυχθεί
το portal με θέματα που σε ενδιαφέρουν!
Υπάρχουν 10 είδη ανθρώπων: Αυτοί που ξέρουν δυαδικό σύστημα και αυτοί που δεν ξέρουν.
User avatar
Serendipity
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1977
Joined: Tue Sep 19, 2006 11:16 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Sweden
Contact:

Re: Ορκωμοσία Ιουνίου 2010

Post by Serendipity » Thu Oct 14, 2010 9:01 pm

Bloody Mary wrote: @Serendipity
Εμένα έκαναν τον έλεγχο σε λιγότερο από 1 βδομάδα, αλλά είχα κάνει την αίτηση τέλη Αυγούστου που δεν είχαν σχεδόν καθόλου δουλειά... Οπότε τώρα που έχουν διαδικασίες με πρωτοετείς, ταυτότητες, πάσο κλπ, λίγη υπομονή ακόμα... :roll: Και συγχαρητήρια και για το πτυχίο btw :-D
Thaaanx :) . Nαι σίγουρα το καλοκαίρι θα έβγαιναν πιο γρήγορα γιατί και πριν απο μένα στην ουρά είμασταν 5 για πτυχίο..οποτέ φαντάζομαι θα έχουμε μαζευτεί κοσμάκης... Απλά ζηλεύυυω θέλω και εγωω :oops: χαχαχα!
-Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.
--Albert Einstein--


ImageImage

My new blog Serendipity's thoughts!
Angel
byte level
byte level
Posts: 67
Joined: Fri Sep 29, 2006 12:28 pm
Gender:

Re: Ορκωμοσία Ιουνίου 2010

Post by Angel » Mon Oct 25, 2010 5:58 pm

Υπάρχει κάτι νεώτερο για ορκωμοσία απόφοιτων του Φεβρουαρίου???
User avatar
otti
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 214
Joined: Wed Dec 05, 2007 6:35 pm

Re: Ορκωμοσία Ιουνίου 2010

Post by otti » Mon Oct 25, 2010 8:54 pm

Θα γίνει 10.11.2010 ,12 η ώρα.
User avatar
cyberpython
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 654
Joined: Wed Nov 21, 2007 8:18 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Αθηνα
Contact:

Re: Ορκωμοσία Ιουνίου 2010

Post by cyberpython » Mon Oct 25, 2010 9:58 pm

Για του Ιουνίου δε ξέρουμε τίποτα ακόμη, σωστά;
User avatar
stal
bit level
bit level
Posts: 45
Joined: Thu Feb 08, 2007 2:18 am
Location: athens

Re: Ορκωμοσία Ιουνίου 2010

Post by stal » Tue Oct 26, 2010 2:51 am

Και του Ιουνίου 10/11 στις 12 θα γίνει. Εγώ τέλειωσα τον Ιούνιο και με πήραν σήμερα τηλέφωνο
thryle gia tin party sou trelenomai.........
User avatar
proskopos
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2808
Joined: Tue Dec 18, 2007 4:01 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Στα φεγγάρια του Πλάνταρ...
Contact:

Re: Ορκωμοσία Ιουνίου 2010

Post by proskopos » Tue Oct 26, 2010 10:00 am

Να φανταστώ ότι του σεπτεμβρίου πάνε για του χρόνου?
Extreme Makeover... Mind edition...
3,6 μαθήματα/εξεταστική....
Image
The Punisher
Venus Former Team Member
Posts: 7561
Joined: Thu Oct 27, 2005 1:43 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Boston, MA

Re: Ορκωμοσία Ιουνίου 2010

Post by The Punisher » Tue Oct 26, 2010 10:13 am

εμένα που τελείωσα Φεβρούαριο 2010 μου είπαν 13:30
User avatar
cyberpython
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 654
Joined: Wed Nov 21, 2007 8:18 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Αθηνα
Contact:

Re: Ορκωμοσία Ιουνίου 2010

Post by cyberpython » Tue Oct 26, 2010 10:47 am

stal wrote:Και του Ιουνίου 10/11 στις 12 θα γίνει. Εγώ τέλειωσα τον Ιούνιο και με πήραν σήμερα τηλέφωνο
Και εμένα μόλις με πήραν - θα γίνει στις 10/11 στις 12.00, αλλά πρέπει να είμαστε εκεί από τις 11.00 και να έχουμε:
  • αστυνομική ταυτότητα
  • φοιτητική ταυτότητα
  • βεβαίωση από τη βιβλιοθήκη οτι δε χρωστάμε βιβλία
nikosp
bit level
bit level
Posts: 33
Joined: Wed Nov 25, 2009 7:10 pm
Academic status: 4th year

Re: Ορκωμοσία Ιουνίου 2010

Post by nikosp » Thu Oct 28, 2010 4:33 am

καλημέρα. ξέρει κάποιος την διαδικασία από την βιβλιοθήκη?εννοω δινουν χαρτί επί τόπου ή αίτηση και περιμένεις και πόσο;
User avatar
Serendipity
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1977
Joined: Tue Sep 19, 2006 11:16 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Sweden
Contact:

Re: Ορκωμοσία Ιουνίου 2010

Post by Serendipity » Thu Oct 28, 2010 1:48 pm

Πας τους λες θέλω μια αίτηση ότι δεν χρωστάω βιβλία γιατί θα πάρω πτυχίο. Δίνεις φοιτητική ταυτότητα , μετά από 5 λεπτά σου δίνουν το χαρτί.
-Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.
--Albert Einstein--


ImageImage

My new blog Serendipity's thoughts!
Post Reply

Return to “Τμήμα - Πανεπιστήμιο”