Εξαρθρώνεται η Χρυσή Αυγή

Αναδημοσιεύσεις άρθρων και κειμένων που βρήκατε κάπου αλλού και θέλετε να μοιραστείτε μαζί μας .
User avatar
vasilaros69
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1299
Joined: Wed Feb 17, 2010 6:07 pm
Academic status: N>4
Gender:

Εξαρθρώνεται η Χρυσή Αυγή

Post by vasilaros69 » Sat Sep 28, 2013 11:17 am

Εξαρθρώνεται η Χρυσή Αυγή: Χειροπέδες σε Μιχαλολιάκο, Κασιδιάρη. Δεκατέσσερις οι συλλήψεις

Καίριο πλήγμα κατά του ναζιστικού μορφώματος επιτυγχάνει η Ελληνική Δημοκρατία.
Εξαρθρώνεται η Χρυσή Αυγή: Χειροπέδες σε Μιχαλολιάκο, Κασιδιάρη. Δεκατέσσερις οι συλλήψεις

Εκτελώντας από το πρωί του Σαββάτου εντάλματα σύλληψης που κατά πληροφορίες αφορούν σε σύσταση εγκληματικής οργάνωσης και σε ξέπλυμα μαύρου χρήματος, η Αντιτρομοκρατική Υπηρεσία συλλαμβάνει βουλευτές, στελέχη και μέλη της ακροδεξιάς οργάνωσης.

Πρώτοι κατά σειράν, στις 9.00 το πρωί, συνελήφθησαν ο γενικός γραμματέας της Οργάνωσης Νίκος Μιχαλολιάκος και ο βουλευτής Ηλίας Κασιδιάρης.

Αμφότεροι στις οικίες τους.

Ακολούθησε η σύλληψη του βουλευτή Γιάννη Λαγού και του Ηλία Παναγιώταρου.

Ο τελευταίος παραδόθηκε στην Γενική Αστυνομική Διεύθυνση Αττικής.


«Με ψάχνατε σε λάθος διεύθυνση» είπε ειρωνικά στους αστυνομικούς που του περνούσαν χειροπέδες έξω από το κτίριο της λεωφόρου Αλεξάνδρας.

Εντάλματα σύλληψης έχουν επίσης, κατά έγκυρες πληροφορίες εκδοθεί και για τους βουλευτές Νίκο Μίχο και Χρήστο Παππά.
Εξαρθρώνεται η Χρυσή Αυγή: Χειροπέδες σε Μιχαλολιάκο, Κασιδιάρη. Δεκατέσσερις οι συλλήψεις

Επιπλέον, χειροπέδες έχουν περαστεί στον επικεφαλής της τοπικής Οργάνωσης Νίκαιας Γιώργο Πατέλη.

Στις 10.40 ο συνολικός αριθμός των συλληφθέντων έφθανε τους 14.

πηγη
και
Ξήλωσαν τον υπεύθυνο ερευνών της ΕΥΠ για τη Χρυσή Αυγή
"Sometimes questions are more powerful than answers,..."
User avatar
PASCAL
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 3587
Joined: Wed Nov 23, 2005 10:58 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Εξαρθρώνεται η Χρυσή Αυγή

Post by PASCAL » Sat Sep 28, 2013 12:32 pm

Για να δούμε. Θα μπούνε φυλακή ή θα αφεθούν ελεύθεροι με υποδοχή ηρώων!

Μιχαλολιάκος: Μπορώ να συνεργαστώ με Σαμαρά.
User avatar
Stayrakas
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 587
Joined: Mon Sep 28, 2009 7:36 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: StoneCity @ Athens

Re: Εξαρθρώνεται η Χρυσή Αυγή

Post by Stayrakas » Sat Sep 28, 2013 3:33 pm

Πανηγυρακι σκετο, με πολλαπλα οφελη για το συστημα.
Αν πραγματικα τους θελανε μεσα θα το χανε κανει πριν κανα 2 χρονια τουλαχιστον
Three Rings for the Elven-kings under the sky,Seven for the Dwarf-lords in their halls of stone,Nine for Mortal Men doomed to die,
One for the Dark Lord on his dark throne,In the Land of Mordor where the Shadows lie.
One Ring to rule them all, One Ring to find them,One Ring to bring them all and in the darkness bind them
In the Land of Mordor where the Shadows lie.
User avatar
Αριωνας
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 352
Joined: Wed Jul 17, 2013 8:24 pm
Gender:
Location: Χαμένος σε έναν κόσμο δίχως αύριο...

Re: Εξαρθρώνεται η Χρυσή Αυγή

Post by Αριωνας » Sat Sep 28, 2013 4:05 pm

Συμφωνώ, αλλά κάλλιο αργά παρά ποτέ. Το θέμα είναι ότι για να τους συνέλλαβαν τώρα, ετοιμάζει κάτι <<δυνατό>> αυτή η αδίστακτη κυβέρνηση της δεξιάς. Αυτό πιστεύω.... Όλο και κάποιο συμφέρον θα κρύβεται από πίσω. Ξέρει τι κάνει ο γυαλάκιας.
ImageImage
User avatar
moody
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1082
Joined: Sun Oct 16, 2011 11:38 am
Gender:

Re: Εξαρθρώνεται η Χρυσή Αυγή

Post by moody » Sat Sep 28, 2013 5:15 pm

Το storyline μου φαίνεται κάπως έτσι :
1.η χα να χε προσπαθήσει να ανερξαρτητοποιηθεί τον τελευταίο καιρό και ο Σαμαράς να έκανε επίδειξη δυνάμεων .(δες καρατζαφέρη)
2.να φοβισε η πορεία της Τετάρτης και να ακούσουμε σε λίγο 15000 καινούριοι μπάτσοι για να πατάξουμε την ανεργία .
3.Θα λεγα ότι τους είναι εύκολο να θυσιάσουν την χα,αλλά χωρίς χα ποιος θα σταματήσει επαναστάσεις ;
4.να μην βρίσκουν τίποτα άλλο να δείξουν προκειμένου να κουκουλώσουν χα .(λίγο δύσκολο)
modie is balanced ¯\_(ツ)_/¯
User avatar
vasilaros69
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1299
Joined: Wed Feb 17, 2010 6:07 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Εξαρθρώνεται η Χρυσή Αυγή

Post by vasilaros69 » Sat Sep 28, 2013 5:25 pm

εμενα μου φαινεται παραξενο που ετσι ξαφνικα εγινε ολο αυτο με τις συλληψεις γτ τοσο καιρο υπηρχαν ποσα δικαστηρια για μελη της αλλα και βουλευτες της...
σιγουρα καπου αλλου αποσκοπει το ολο σκηνικο. επαναστασεις τυπου "αγανακτισμενοι" ηταν αυτοι που ανεβασαν τη χα οποτε δεν ξερω τι "επαναστασεις" υποτιθεται θα δουμε απο εδω και περα..
"Sometimes questions are more powerful than answers,..."
User avatar
moody
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1082
Joined: Sun Oct 16, 2011 11:38 am
Gender:

Re: Εξαρθρώνεται η Χρυσή Αυγή

Post by moody » Sat Sep 28, 2013 5:40 pm

Είδα βιντεάκι από γαδα,πως κάθονται οι μπάτσοι ΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ , 2-3 ματαδες μαξ και όλοι χαλαροί ,χαχαχαχα
modie is balanced ¯\_(ツ)_/¯
User avatar
rexes
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 397
Joined: Wed Sep 21, 2011 8:22 pm
Academic status: 3rd year
Gender:
Location: SomeWhere

Re: Εξαρθρώνεται η Χρυσή Αυγή

Post by rexes » Sat Sep 28, 2013 6:03 pm

Ένα πράγμα μόνο....οι μισοί παραδόθηκαν, αυτό δεν παραξενεύει κανέναν;;;;;;
Εφαρμογή για το Πρόγραμμα του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών
Image
Δείτε περισσότερα για την εφαρμογή και πείτε την άποψή σας!
User avatar
Stayrakas
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 587
Joined: Mon Sep 28, 2009 7:36 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: StoneCity @ Athens

Re: Εξαρθρώνεται η Χρυσή Αυγή

Post by Stayrakas » Sat Sep 28, 2013 6:47 pm

moody wrote:Είδα βιντεάκι από γαδα,πως κάθονται οι μπάτσοι ΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ , 2-3 ματαδες μαξ και όλοι χαλαροί ,χαχαχαχα

Δεν πιστευω ,off camera,να τους βαρανε με κανα ριζοσπαστη και παθουν τιποτα τα παιδια..
Three Rings for the Elven-kings under the sky,Seven for the Dwarf-lords in their halls of stone,Nine for Mortal Men doomed to die,
One for the Dark Lord on his dark throne,In the Land of Mordor where the Shadows lie.
One Ring to rule them all, One Ring to find them,One Ring to bring them all and in the darkness bind them
In the Land of Mordor where the Shadows lie.
User avatar
PASCAL
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 3587
Joined: Wed Nov 23, 2005 10:58 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Εξαρθρώνεται η Χρυσή Αυγή

Post by PASCAL » Sat Sep 28, 2013 7:18 pm

Μην περιμένετε πολλά:
Βασίλης Μιχαλολιάκος, δήμαρχος Πειραιά και ΠΡΩΤΟΣ ΞΑΔΕΡΦΟΣ του Νίκου Μιχαλιάκου.
Μαζί με τον αδερφό του Νίκου Μιχαλιάκου, Τάκη Μιχαλόλια*, αποτελούν τους κύριους συνδέσμους με τη Νέα Δημοκρατία.
Στο σόι υπάρχει και τρίτο πρόσωπο που συνδέει τη ΧΑ με το στρατό ξηράς, ο Ιωάννης Μιχαλολιάκος, πρώην Β' υπαρχηγός ΓΕΣ.

*Μανιάτικο ιδίωμα
User avatar
LL_Orionis
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 175
Joined: Sun Oct 18, 2009 1:51 am
Academic status: N>4
Gender:
Location: Orion Nebula (Milky Way galaxy)

Re: Εξαρθρώνεται η Χρυσή Αυγή

Post by LL_Orionis » Sat Sep 28, 2013 8:07 pm

Τίποτα, εγώ απλά πιστεύω ότι μας ταΐζουν "σύλληψη της ΧΑ", για να ξεχάσουμε τις "διαπραγματεύσεις" με τρόικα. Μόλις παρθούν οι "αποφάσεις", τότε θα ξαναγυρίσουμε στην "απλή" και "ωραία" καθημερινότητα...
Ten little kingdoms never could agree
How to work together and so they went free.
Ten little kingdoms too weak to stand alone,
A foreign nation conquered them, and then they were gone.
User avatar
ThOdOr1s
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 964
Joined: Thu Oct 25, 2012 5:17 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: 36.86588,25.51602

Re: Εξαρθρώνεται η Χρυσή Αυγή

Post by ThOdOr1s » Sun Sep 29, 2013 11:53 pm

Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[attachment=0]yaw.jpg[/attachment]
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Elementary OS
User avatar
X-ray
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 854
Joined: Tue Aug 29, 2006 2:09 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Contact:

Re: Εξαρθρώνεται η Χρυσή Αυγή

Post by X-ray » Mon Sep 30, 2013 9:38 am

ThOdOr1s wrote:
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[attachment=0]yaw.jpg[/attachment]
Some things are priceless...
For the everything else, there's Mastercard.
shrinked image
User avatar
Aitoulas
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 265
Joined: Sun Feb 08, 2009 5:45 pm

Re: Εξαρθρώνεται η Χρυσή Αυγή

Post by Aitoulas » Mon Sep 30, 2013 10:01 am

Το θέμα είναι ότι και να συλλάβουν όλη τη χρυσή αυγή, θα υπάρξει ένα ακροδεξιό κενό στην πολιτική σκηνή και θα καλυφθεί από κάποιους άλλους που θα αρπάξουν την ευκαιρία να εκφράσουν αυτόν το χώρο. Γιατί μπορεί να μην ήταν ναζιστές όλοι αυτοί που ψήφισαν χρυσή αυγή, αλλά σίγουρα η ν.δ. δε θα τους καλύψει στις επόμενες εκλογές για τα θέματα που τους καίνε (μεταναστευτικό, απαξίωση του εθνισμού κ.τ.λ. ).
September 28, daylight. The monsters have overtaken the city. Somehow, I am still alive...
User avatar
photisd
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 875
Joined: Tue Nov 20, 2007 9:13 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Εξαρθρώνεται η Χρυσή Αυγή

Post by photisd » Mon Sep 30, 2013 10:11 am

Απλούστατα:

(1) στις επόμενες εκλογές πήγαιναν για 3ο κόμμα, φανταστείτε τι δύναμη θα είχαν και τι θα γινόταν...
(2) ο Κασιδιάρης ήταν φαβορί στην κούρσα για δήμαρχος της Αθήνας! Ούτε κάτι Γιάννα Αγγελοπούλου, ούτε κάτι άλλοι θα έβγαιναν. Φανταστείτε λοιπόν με Κασιδιάρη δήμαρχο τι θα ζούσε η Αθήνα! Καθαριότητες παντού, συσσίτια, εξαφάνιση όλων των αλλοδαπών κλπ κλπ. Ο κόσμος θα τον αποθέωνε και η κατάσταση θα ξέφευγε...
Βρήκαν λοιπόν την αφορμή, τους τύλιξαν σε μια κόλλα χαρτί και μέσα!


Αυτά που θα πρέπει να μας προβληματίζουν, είναι ότι:

(1) Δεν ανακάλυψαν ξαφνικά τα τάγματα εφόδου, τους αστυνομικούς που εκπαίδευαν, τις δολοφονίες του Πακιστανού, του Αιγύπτιου κλπ. Δεν τα ανακαλύπτεις όλα σε μια μέρα... Εγκληματική οργάνωση από το 87 ήταν και τα ήξεραν δεκαετίες όλα τα εκάστοτε λαμόγια του κοινοβουλίου, αλλά τώρα βόλεψε, γιατί τώρα η απειλή ήταν πιο μεγάλη από ποτέ...
(2) Καθημερινά γίνονται ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΔΟΛΟΦΟΝΙΕΣ και ανάλογα επεισόδια!! Δεκαετίες ολόκληρες μέσα σε σχολές πέφτουν μαχαιρώματα και πόσα άλλα μεταξύ παρατάξεων, αλλά αυτά δεν είναι πολιτικά! Εδώ και τόσα χρόνια βγαίνουν αριστεροί κι αναρχικοί κλπ και καίνε όλη την Αθήνα, κάνουν επεισόδια, άνθρωποι χτυπάνε, χάνουν τις περιουσίες τους κλπ, αλλά αυτά δε βαριέσαι, δεν είναι τίποτα! Δεκαετίες ολόκληρες δίνουν ραντεβού θανάτου οπαδοί ομάδων και τρέχουν σε νοσοκομεία παιδάκια (στην καλύτερη περίπτωση) και μάλιστα τις τελευταίες 10 μέρες έχουν συμβεί 4 περιστατικά, αλλά δε βαριέσαι δε μας νοιάζουν κι αυτά!
Πιστεύετε λοιπόν ότι ένοιαξε κανέναν από αυτούς εκεί πάνω ο θάνατος του Φύσσα ή πιστεύετε ότι απλά εξυπηρέτησε συμφέροντα αυτή η δολοφονία για να γίνουν πράγματα;; Κλείστε λίγο τηλεοράσεις, blogs κλπ και σκεφτείτε πράγματα μόνοι σας και προβληματιστείτε!!

υ.γ.1: Με τόσα που συμβαίνουν σε αυτή την χώρα, με τόσα σκληρά μέτρα που παίρνει συνέχεια η κυβέρνηση κλπ, η αριστερά θα έπρεπε να έχει φτάσει σε δυσθεώρητα ποσοστά της τάξεως του 40% τουλάχιστον, ειδικά τώρα που πλέον είναι εκεί ενωμένοι όλοι (πασόκοι, κουβέληδες, συριζαίοι, κουκουέδες κλπ) μιας και βρίσκουν ευκαιρία τον Τσίπρα για να βγουν μπροστά! Δε σας προβληματίζει λοιπόν καθόλου ότι ενώ γίνονται τόσα και τόσα και θα έπρεπε να είναι ευκαιρία, αντιθέτως όλη αυτή η μαζεμένη αριστερά παραμένει στο 20-25% και πίσω από τη δεξιά;; Γιατί άραγε;;
υ.γ.2: Δεν χωράει αμφιβολία ότι η κίνηση που έγινε ήταν προς τη σωστή κατεύθυνση και κάτι που άργησε να γίνει! Η βία δεν χωράει πουθενά στη ζωή! Απλώς ο κόσμος δεν είναι χαζός, σκέφτεται κι όλα τα παραπάνω, ξέρει ότι όλα γίνονται κατόπιν συμφερόντων και δικαίως προβληματίζεται και αγανακτεί!
Last edited by photisd on Mon Sep 30, 2013 10:45 am, edited 7 times in total.
‎...Τα μεγαλύτερα όνειρα δεν βγαίνουν ποτέ έξω απ' το κουτί. Χρειάζεται μεγάλο θάρρος για να τα βγάλεις στο φως, να τα κρατήσεις ψηλά και να δεις τον πραγματικό σου εαυτό να αντικατοπτρίζεται μέσα τους...
User avatar
Aitoulas
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 265
Joined: Sun Feb 08, 2009 5:45 pm

Re: Εξαρθρώνεται η Χρυσή Αυγή

Post by Aitoulas » Mon Sep 30, 2013 10:18 am

photisd wrote:Απλούστατα:

(1) στις επόμενες εκλογές πήγαιναν για 3ο κόμμα, φανταστείτε τι δύναμη θα είχαν και τι θα γινόταν...
(2) ο Κασιδιάρης ήταν φαβορί στην κούρσα για δήμαρχος της Αθήνας! Ούτε κάτι Γιάννα Αγγελοπούλου, ούτε κάτι άλλοι θα έβγαιναν. Φανταστείτε λοιπόν με Κασιδιάρη δήμαρχο τι θα ζούσε η Αθήνα! Καθαριότητες παντού, συσσίτια, εξαφάνιση όλων των αλλοδαπών κλπ κλπ. Ο κόσμος θα τον αποθέωνε και η κατάσταση θα ξέφευγε...
Βρήκαν λοιπόν την αφορμή, τους τύλιξαν σε μια κόλλα χαρτί και μέσα!


Αυτά που θα πρέπει να μας προβληματίζουν, είναι ότι:

(1) Δεν ανακάλυψαν ξαφνικά τα τάγματα εφόδου, τους αστυνομικούς που εκπαίδευαν, τις δολοφονίες του Πακιστανού, του Αιγύπτιου κλπ. Δεν τα ανακαλύπτεις όλα σε μια μέρα... Τα ήξεραν δεκαετίες όλα τα λαμόγια, αλλά τώρα βόλεψε, γιατί τώρα η απειλή ήταν πιο μεγάλη από ποτέ...
(2) Καθημερινά γίνονται ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΔΟΛΟΦΟΝΙΕΣ και ανάλογα επεισόδια!! Δεκαετίες ολόκληρες μέσα σε σχολές πέφτουν μαχαιρώματα και πόσα άλλα μεταξύ παρατάξεων, αλλά αυτά δεν είναι πολιτικά! Εδώ και τόσα χρόνια βγαίνουν αριστεροί κι αναρχικοί κλπ και καίνε όλη την Αθήνα, κάνουν επεισόδια, άνθρωποι χτυπάνε, χάνουν τις περιουσίες τους κλπ, αλλά αυτά δε βαριέσαι, δεν είναι τίποτα! Δεκαετίες ολόκληρες δίνουν ραντεβού θανάτου οπαδοί ομάδων και τρέχουν σε νοσοκομεία παιδάκια (στην καλύτερη περίπτωση) και μάλιστα τις τελευταίες 10 μέρες έχουν συμβεί 4 περιστατικά, αλλά δε βαριέσαι δε μας νοιάζουν κι αυτά!
Πιστεύετε λοιπόν ότι ένοιαξε κανέναν από αυτούς εκεί πάνω ο θάνατος του Φύσσα;; Ή πιστεύετε ότι απλά εξυπηρέτησε συμφέροντα για να γίνουν πράγματα;; Κλείστε λίγο τηλεοράσεις, blogs κλπ και σκεφτείτε πράγματα μόνοι σας και προβληματιστείτε!!

υ.γ.: Με τόσα που συμβαίνουν σε αυτή την χώρα, με τόσα σκληρά μέτρα που παίρνει συνέχεια η κυβέρνηση κλπ, η αριστερά θα έπρεπε να έχει φτάσει σε δυσθεώρητα ποσοστά της τάξεως του 40% τουλάχιστον, ειδικά τώρα που πλέον είναι εκεί ενωμένοι όλοι (πασόκοι, κουβέληδες, συριζαίοι, κουκουέδες κλπ) μιας και βρίσκουν ευκαιρία τον Τσίπρα για να βγουν μπροστά! Δε σας προβληματίζει λοιπόν καθόλου ότι ενώ γίνονται τόσα και τόσα και θα έπρεπε να είναι ευκαιρία, αντιθέτως όλη αυτή η μαζεμένη αριστερά παραμένει στο 20-25% και πίσω από τη δεξιά;; Γιατί άραγε;;
Το λέω σε πολλούς αυτό: η αριστερά προτείνει μια απότομη μετάβαση από το Α που είμαστε στο Δ, και επιπλέον χωρίς να έχει ιδέα για το Β και το Γ.
September 28, daylight. The monsters have overtaken the city. Somehow, I am still alive...
User avatar
X-ray
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 854
Joined: Tue Aug 29, 2006 2:09 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Contact:

Re: Εξαρθρώνεται η Χρυσή Αυγή

Post by X-ray » Mon Sep 30, 2013 10:35 am

Aitoulas wrote:Το θέμα είναι ότι και να συλλάβουν όλη τη χρυσή αυγή, θα υπάρξει ένα ακροδεξιό κενό στην πολιτική σκηνή και θα καλυφθεί από κάποιους άλλους που θα αρπάξουν την ευκαιρία να εκφράσουν αυτόν το χώρο. Γιατί μπορεί να μην ήταν ναζιστές όλοι αυτοί που ψήφισαν χρυσή αυγή, αλλά σίγουρα η ν.δ. δε θα τους καλύψει στις επόμενες εκλογές για τα θέματα που τους καίνε (μεταναστευτικό, απαξίωση του εθνισμού κ.τ.λ. ).
Χέρι Χέρι με τον Καρατζαφέρη;
shrinked image
User avatar
bandolero
byte level
byte level
Posts: 123
Joined: Wed May 29, 2013 6:55 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Εξαρθρώνεται η Χρυσή Αυγή

Post by bandolero » Mon Sep 30, 2013 2:25 pm

Ο πανικός του Πατέλη μετά το φονικό του Φύσσα - Διάλογοι φωτιά αποκαλύπτουν την δράση της Χρυσής Αυγής

Έντρομος, με τον κλοιό της αστυνομίας πλέον να σφίγγει γύρω του ο σκληρός της Νίκιας, ο πυρηνάρχης Γ. Πατέλης μοιάζει να σπάει, ένα ράκος αρχίζει να κλαίει στα τηλέφωνα με φίλους του από τη Χρυσή Αυγή και παραπονείται ότι κάποιοι επιχειρούν να τον απομονώσουν.

Οι διάλογοι που παρουσιάζει σήμερα " Το Έθνος" είναι αποκαλυπτικοί:

Ο Γ. Πατέλης μιλώντας με λυγμούς με άλλο μέλος της Χρυσής Αυγής λέει ότι φοβάται πως ίσως ρίξουν σε αυτόν τις ευθύνες, πως δεν του απαντά στα τηλέφωνα ο βουλευτής Λαγός.

Β: Ρε μ@λ@κ@ δεν μπορώ, δεν είμαι καλά (κλαίει)

Α: Όχι ρε μ@λ@κ@, μη σπάσεις και συ ρε μ@λ@κ@, μη σπάσεις εσύ.

Β: Ρε μ@λ@κ@ κοίτα τι μου κάνανε. Παίρνω το Λαγό και δεν μου το σηκώνει. Θα με πετάξουνε έξω, είναι σίγουρο.

Α: Ρε Γιωργάρα μη σπας και συ ρε μ@λ@κ@, κράτα σε παρακαλώ.

Β: Θα με διώξουνε. Δε μπορώ ρε μ@λ@κ@ είμαι πολύ δυστυχισμένος.

Α: Ρε Γιωργάρα και γω το ίδιο θα πάθω. Θα πάω μέσα και έχω και ένα παιδί...

Β: Θα με διώξουνε ρε φίλε, θα με διώξουνε.

Α: Αυτό είναι που σε κόφτει;

Β:Μίλησες;

Α: Δεν έχει έρθει ακόμη. Περιμένω να έρθει...

Σε άλλη επικοινωνία με άλλο μέλος της Χρυσής Αυγής ο Πατέλης προσπαθεί να βρει ένα στήριγμα, μιλά και δεν διστάζει να πει στον συνομιλητή του ότι έχει φτάσει στα όριά του.

Α: Πως το βλέπεις εσύ;

Β: Κάπως πιο τέτοιο, πιο καλά, για ΄σενα δηλαδή

Α: Πιο καλά;

Β: Ναι κάπως, από το τηλέφωνο δεν μπορώ να σου πω

Α:Άκουσες τίποτα καλό δηλαδή;

Ναι έτσι όπως το έχω συζητήσει, ναι

Α:Με μεγάλους ή με μικρούς το έχεις συζητήσει;

Β:Εεεε, και τα δύο

Α:Ότι θα πάνε όλα καλά;

Β: Ναι, ότι δεν είναι έτσι τόσο, κατάλαβες τώρα

Α:Μμμ Φίλε μακάρι γιατί δεν είμαι, είμαι σε, σε όρια σου λέω να καταρρεύσω, είμαι ***

Μάλιστα μέσα στην απελπισία τους κάποια μέλη προσπαθούν να βρουν έναν τρόπο να χρεώσουν το Γ. Ρουπακιά στο... ΚΚΕ, ακόμη και να ειπωθεί ότι είναι ξένος πράκτορας λένε.

Α:Τίποτα, θα το πω στον Τσιακανίκα, να πούμε στον Τσιακανίκα να ψάξει μήπως μιλούσε με το ΚΚΕ, μήπως ήταν ξένος πράκτορας και το ρίξουμε εκεί πέρα ρε παιδάκι μου

Β: Δεν ξέρω Μάκη, θα δούμε...

Μπροστά στην κατάρρευση στελεχών και με σενάρια απελπισίας στο μυαλό ορισμένων φαίνεται ότι επιχειρείται από τα κεντρικά μια οργάνωση. Όπως ακούγεται ο βουλευτής Λαγός έχει ζητήσει συνάντηση έμπιστων ατόμων στον Πειραιά

Α: Λοιπόν ζόμπι να μπαίνετε να παρακολουθείτε το μπλογκ μας

Β: Ναι

Α: Και αύριο θέλω εσένα και τη γυναίκα σου, θα σας παρακαλούσα να είσαστε μία η ώρα στον Πειραιά.

Β: Στα γραφεία

Α: Ναι, θα πάμε να στηθούμε από την αρχή θα μας κλάσουν το ***, μια η ώρα στα γραφεία

Β: Εντάξει

Α:Μια η ώρα στον Πειραιά, μη μου το ακυρώσεις ζόμπι, να ξέρεις ότι, θα στο πω χωρίς πολλά πολλά, είπε ο Λαγός Γιώργος θα κατέβει στον Πειραιά να συζητήσουμε με τα πιστά σου παιδιά, ποια θεωρείς εσύ πιστά παιδιά, μην με γράψεις γιατί ξέρω ότι ρε ***

Ένας ανήλικος μάλιστα λέει στον αρχηγό του στην οργάνωση ότι έχει στοχοποιηθεί, πως έχει ενδείξεις ότι παρακολουθείται.

Β: Είμαι δίπλα δίπλα από τον Ρούπι σε όλες τις φωτογραφίες, μου έχουν βάλει κοριό, έχω ασφαλίτες στο σπίτι μου

Α:Τι λες ρε μ@λ@κ@

Β: Είναι πολλά ρε συ, αν μπορούμε να τα πούμε από κοντά, όχι από το τηλέφωνο

Α: Να σου πω κάτι, επειδή είσαι μικρός στην ηλικία και αυτά που λες δεν ισχύουν, εδώ εμένα με έχουν βγάλει με ονοματεπώνυμο με βγάλανε στη σέντρα κανονικότατα και δεν με ενοχλεί κανένας τι κοριούς μας λες που τον είδες τον κοριό

Β: Η μάνα μου, μου είπε ότι ήταν ένα φορτηγάκι του ΟΤΕ προχθες το βράδυ κάτω από το σπίτι μας

Α: Άσε μας ρε Φίλιππε

Β:Είχε κάτι καλώδια το φορτηγάκι και ήταν και ένας με μηχανή και ήταν πολύ νωρίς, 7 η ώρα το πρωί.

Άλλα μέλη της οργάνωσης μιλώντας στο τηλέφωνο αποκαλύπτουν τον τρόπο οργάνωσης του τάγματος εφόδου, μέσω μηνυμάτων... Τα μέλη που συζητούν, αν και ο ένας είχε λάβει το μήνυμα τη μοιραία νύχτα δεν βρέθηκαν στη συμπλοκή

Β: Έτσι κι αλλιώς εμείς δεν ήμασταν στο συμβάν

Α: Ούτε μήνυμα μου ήρθε

Β: Δεν σου ήρθε κανένα μήνυμα από πουθενά;

Α: Από πουθενά τίποτα

Β: Σε ποιους έχει έρθει μήνυμα;

Α: Μάλλον σε αυτούς που ήταν κοντά. Ξέρω εγώ σε καμιά 10ρια

Β: Ναι, ε; Γάμησέ τα. Εμένα που μου έχει έρθει μήνυμα;

Α: Δεν πήγες; Πήγες; Αφού δεν πήγες τι έγινε;

Ένας από τους κατηγορούμενους ακούγεται να συνομιλεί με άλλο μέλος της οργάνωσης και ακούγονται να παραδέχονται τόσο ότι υπήρχε εκπαίδευση των μελών σε στρατόπεδα, αλλά και ενέργειες σε βάρος αλλοδαπών και πολιτικών αντιπάλων

Β: Κατάλαβες; Μαζεύανε στοιχεία. Έχουνε στείλει ρε μ@λ@κ@ διακόσιους φακέλους με καταγγελίες

Α:Πωωω

Β: Οι οποίες δεν είναι ψεύτικες. Δηλαδή, τουλάχιστον οι περισσότερες δεν είναι ψεύτηκες. Είναι αληθινές. Δηλαδή, το θέμα, το κακό είναι ότι έχουνε στοιχεία

Α: Νίκο, το μόνο αληθές που είναι, ότι, εντάξει γίνονταν στρατιωτική εκπαίδευση σε στρατόπεδα. Αυτό ναι, αλλά...

Β:Τι λες ρε μ@λ@κ@, αυτό δεν είναι καταγγελία

Α:Δεν είναι κάτι κακό αυτό

Β: Ρε δεν είναι καταγγελία αυτό. Καταγγελία είναι ότι βαράγανε Πακιστανούς, ότι είχανε ξύλο, είχανε βαρέσει πολίτες που δεν ήντουσαν μαζί τους ή ότι τάγματα εφόδου κάνανε ντου μέσα σε σπίτια, ότι σφάξανε τους αλλοδαπούς στο Πέραμα, ότι βαρέσανε αυτούς εδώ πέρα στο Πέραμα τους Κομμουνιστές

Ενώ υπάρχει ένας νεκρός τα μέλη της Χρυσής Αυγής μιλούν για το ζημιά που έγινε από την πράξη του Ρουπακιά στο κόμμα. Μάλιστα κατακρίνουν τον Ρουπακιά που δεν παρουσίασε ως οπαδικό το γεγονός

Β: Ναι, έγινε μαλα**α

Α: Και γυρνάει αυτός και λέει κατευθείαν είμαι χρυσαυγίτης. Ρε μ@λ@κ@ για τη μπάλα έγινε η φασαρία δεν έγινε από κάποιο προμελετημένο ραντεβού.

Β: Ναι, ναι, ναι τι να πω ρε μ@λ@κ@ κοίτα τι μαλα**α έκανε ο άνθρωπος

Α: Ναι, τα κατέστρεψε όλα

Β: Και όχι τίποτα άλλο αλλά θα πάρει στο λαιμό του και αυτούς που βρίσκονταν εκεί, θα τους πάρει στο λαιμό του.

Α: Όσοι ήταν εκεί μπορεί να πάνε για σύσταση συμμορίας

Β: Πωπω μ@λ@κ@

Α:Τα διέλυσε όλα, Όλα ό,τι είχαμε κτίσει
User avatar
bandolero
byte level
byte level
Posts: 123
Joined: Wed May 29, 2013 6:55 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Εξαρθρώνεται η Χρυσή Αυγή

Post by bandolero » Mon Sep 30, 2013 2:26 pm

Σε μια από τις τηλεφωνικές επαφές που είχε ο πρώην οδηγός του Ν. Μιχαλολιάκου ακούγεται να συνομιλεί με άλλο μέλος της Χρυσής Αυγής και μαζί να καθυβρίζουν τον νεκρό Παύλο Φύσσα λίγα 24ωρα μετά τη δολοφονία του

Ο διάλογος των δύο μελών της Χρυσής Αυγής για τον Παύλο Φύσσα:

Α: Ναι, τώρα έχουν σε ένα βίντεο τον Μπαρμπαρούση που χορεύει

Β: Ναι, και ρίχνει πιστολιές

Α: Όχι, όχι και τον σχολιάζει ο Φύσσας, ο συγχωρεμένος

Β: Ο Φύσσας; Πως τον σχολιάζει; Από τον Ουρανό;

Α:Ε από, ε σε μια εκπομπή που κάνανε και καλά σατιρική όπως είναι το Ρα΄διο Αρβύλα

Β: Ο Φύσας έκανε εκπομπή;

Α: Ε, έτσι δείχνει. Στην τηλεόραση, στο ίντερνετ δεν ξέρω.

Β:Ε τώρα θα κάνει από τον παράδεισο εκπομπή

Α: Ε τώρα ναι, αυτό θα έλεγα και 'γω Του βάλενε κάτι τραγούδια να πουμε στη φόρα που έλεγε φασίστες σας γ**ώ, σφαχτ' τους, κατούρα τους στα μούτρα και θαψτους και κάτι τέτοια.

Β; Ε, εντάξει τον θάψαν αυτόν

Α: ΧαΧα το ξέρω, αυτό είπα και γω

Β: Ε βέβαια βρε μ@λ@κ@, σεση, σε ξύλο ήτανε πάνω. Σε συμπλοκή ήταν το ***. Σε συμπλοκή βρέθηκε.

Α: Ρε *** μου εντάξει, τα έχουν... Τα παρουσιάζουν όπως θέλουν τα @@ οι δημοσιογράφοι είναι τα μεγαλύτερα ***.

Β: μ@λ@κ@, μακάρι άμα υπάρχει Θεός να μας βοηθήσει και να μας δώσει δύναμη να αντέξουμε και να έρθει μια ώρα ρε φίλε που θα λογαριαστούμε με όλους όπως πρέπει.

Μιλώντας στο τηλέφωνο πάντως ο πρώην οδηγός του Ν. Μιχαλολιάκου αναφέρεται και σε C4 και σε κάποιο ντουλάπι (προφανώς χώρο αποθήκευσης) ανοίγοντας ξανά τη συζήτηση για όπλα ή ακόμη και για εκρηκτικά που μπορεί να είχαν στη διάθεσή τους τα μέλη της οργάνωσης αφού με τον κωδικό C4 υπάρχουν τόσο εκρηκτικά όσο και πυροβόλα όπλα, αλλά και όπλα που χρησιμοποιούνται από δύτες

Β: Δε μου λες, σπίτι είναι δηλαδή τώρα;

Α: Ναι

Β: Για πήγαινε λίγο στο ντουλάπι σου. Μήπως έχεις κανένα C4 να μου δώσεις

Α: C4;

Β: Ναι

Α: Δεν τα έχω στο ντουλάπι, έχω κάτι άλλα σε τέσσερα να σου δώσω (γέλια)

Β: μ@λ@κ@ είναι τραγικοί, ρε ***, τι κάνουν τα μ****...

Οι διάλογοι που έρχονται στο φως είναι άκρως αποκαλυπτικοί για τον τρόπο σκέψης των μελών της Χρυσής Αυγής. Ούτε λίγο ούτε πολύ λένε ότι υπάρχουν ορισμένοι διατεθειμένοι να χύσουν αίμα...

Β: Θα γυρίζει μπούμεραγκ.

Α:Ε, θα έρθει φίλε, εγώ ειλικρινά πιστεύω στο Θεό πραγματικά και πιστεύω ότι θα έρθει μια ώρα που θα μας τα ξεπληρώσει όλα αυτά και δεν θα τελειώνει να πουμε να πέφτει πριονίδι, δεν θα τελειώνει.

Β: Θα έρθει, θα έρθει η ευλογημένη ώρα

Α:Το πριονίδι δεν θα τελειώνει

Β: Θα έρθει, θα έρθει φίλε

Α: Και μετά ας μας καθαρ΄σιουνε. Και να σου πω και κάτι;

Β: Γιατί να μας καθαρίσουνε;

Α: επειδή είχα μια κουβέντα με κάποιονα, να που με σοβαρό, εμείς άμα θέλουνε να μας βγάλουνε και εκτός νόμου κι ας ακούνε τα *** να το ξέρουν, έχουμε και πενήντα με εκατό άτομα τα οποία είναι άτομα αποφασισμένα να πέσουνε. Αυτά τα μ**** ποιους έχουν έτοιμους να πέσουνε;

Β: Εκτός νόμου δεν μπορούνε.

Λέμε, λέμε , λέμε να θέλουνε να το παίξουμε τόσο αντρίκια το παιχνίδι, εμείς έχουμε κι εκατό τρελούς που είναι αποφασισμένοι. Αυτοί έχουνε δέκα;

Β: Άλλοι τόσοι, άλλους τόσους τρελούς. Περίμενε. Άλλους τόσους τρελους.

Α: Ε, εκτός αν πάνε στα Καρακουρού. Εκτός αν πάνε για Κομοτηνή που... τσάμπα το ***

Β: Να βγούν τα λειόκαννα

Α: Να βγουν τα λειόκαννα, άλλοι τόσοι τρελοί

. Μπασταρδάκι...
User avatar
X-ray
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 854
Joined: Tue Aug 29, 2006 2:09 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Contact:

Re: Εξαρθρώνεται η Χρυσή Αυγή

Post by X-ray » Mon Sep 30, 2013 2:32 pm

Βάλτα σε spoiler ή βάλε απλά το link από το οποίο τα βρήκες γιατί έγινε μακαρόνι το thread.

This comment will be self destroyed in 2 minutes.
shrinked image
User avatar
moody
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1082
Joined: Sun Oct 16, 2011 11:38 am
Gender:

Re: Εξαρθρώνεται η Χρυσή Αυγή

Post by moody » Mon Sep 30, 2013 2:57 pm

No ,it won t , huahuahua
http://classwar.espiv.net/?p=4791
modie is balanced ¯\_(ツ)_/¯
User avatar
X-ray
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 854
Joined: Tue Aug 29, 2006 2:09 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Contact:

Re: Εξαρθρώνεται η Χρυσή Αυγή

Post by X-ray » Mon Sep 30, 2013 3:26 pm

moody wrote:No ,it won t , huahuahua
I'm too old for this shit... :-|
shrinked image
Post Reply

Return to “Αναδημοσιεύσεις”