Αίτηση και Ielts

Συζητήσεις και ενημέρωση σχετικά με μεταπτυχιακές σπουδές σε Ελληνικά και ξένα πανεπιστήμια.
Post Reply
vasoulino
Buffer underflow exception
Buffer underflow exception
Posts: 1
Joined: Fri Jan 15, 2016 10:41 pm
Academic status: N>4

Αίτηση και Ielts

Post by vasoulino » Fri Jan 15, 2016 10:46 pm

Καλησπέρα σας,
Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξερει κάποιος αν μπορώ να κανω αίτηση για μεταπτυχιακό το Μάρτιο στο εξωτερικο χωρίς να εχω ακομα δωσει τις εξετάσεις στο ielts και να γράψω οτι θα δώσω τον Μάιο τις εξετάσεις μου. Όπως ισχυει για το πτυχίο, γράφουμε οτι θα το εχουμε τον Ιούλιο και κάνουμε εκτίμηση του βαθμού.
User avatar
cypher
Venus Former Team Member
Posts: 6207
Joined: Mon Sep 29, 2008 9:12 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Αίτηση και Ielts

Post by cypher » Sat Jan 16, 2016 12:37 pm

Πρέπει να το ρωτήσεις στην γραμματεία της σχολής που θα κάνεις αίτηση. Είναι λιγο σπάνιο να επιτρέπουν τέτοια καθυστέρηση Ή αν την επιτρέπουν μπορεί να δίνουν μεγαλύτερη προτεραιότητα σε φοιτητές που εχουν ήδη υποβάλει το ielts στην αίτηση τους.
Κατ'εμε κάντο τώρα τώρα το ielts να τελειώνεις. Aν δεν βρίσκεις θέση να εξεταστείς στα εξεταστικά κέντρα αθήνα κοίτα αν έχει θέση στην θεσσαλονίκη και πετάξου εκεί να το δώσεις.
ImageImageImageImageImageImageImage
User avatar
Jami
Venus Former Team Member
Posts: 1065
Joined: Mon Nov 01, 2010 7:17 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Αίτηση και Ielts

Post by Jami » Sun Jan 17, 2016 1:02 pm

Απο την δικη μου εμπειρια θα σου πω οτι δεν παιζει ρολο αν θα εχεις το ΙΕLTS την στιγμη της αιτησης. Λες οτι θα το παρεις αργοτερα και σου δινουν conditional offer. Εγω εκανα ολες τις αιτησεις μου τον Γεναρη και τα αγγλικα τα εδωσα Απριλη. Οταν το παρεις απλα το ανεβαζεις και σου δινουν unconditional offer!
Post Reply

Return to “Μεταπτυχιακά”