ΜΠΣ ΔΕΟΣ, ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ

Συζητήσεις και ενημέρωση σχετικά με μεταπτυχιακές σπουδές σε Ελληνικά και ξένα πανεπιστήμια.
Post Reply
kapoios kapoios
Buffer underflow exception
Buffer underflow exception
Posts: 1
Joined: Sat Feb 25, 2017 7:32 pm
Academic status: Alumnus/a

ΜΠΣ ΔΕΟΣ, ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ

Post by kapoios kapoios » Sat Feb 25, 2017 7:48 pm

Καλησπέρα σας. Μπορεί κάποιος να μου δώσει με κάποιον τρόπο ένα πρόγραμμα, το τρέχον κατά προτίμηση, και κατά προτίμηση και των 2 εξαμήνων, του Μεταπτυχιακού του ΔΕΟΣ ? Δυστυχώς δεν βρίσκω στις σελίδες είτε του τμήματος, είτε του Προγράμματος.Ευρωπαϊκή Οικονομική Πολιτική είναι η δήλωση προτίμησης μου. 12 h την βδομάδα καταλαβαίνω είναι, με υποχρέωση 70% παρουσίες ανά μάθημα, 4 μαθήματα 3h το καθένα. Έχει νόημα όμως και το συγκεκριμένο πρόγραμμα, σε ποιες ώρες είναι αυτές οι 12 κατανεμημένες . Επίσης καλό είναι αν κάποιος θέλει να μου πει την γνώμη του για το Πρόγραμμα που μου φαίνεται μια χαρά, οικονομικά με διεπιστημονικά στοιχεία, όχι το πιο εξειδικευμένο ίσως ή το πιο "δημοφιλές" σαν το MBA αλλά μια χαρά, και σχετικά με κάτι πολύ φορτωμένα με μαθηματικά, finance και τέτοια σχετικά βατό. Γενικά μου φαίνεται καλή επιλογή για κάποιον που του αρέσει το αντικείμενο και θέλει να το επικαλεστεί για θέσεις συμβουλευτικής και διοίκησης ή σε οικονομικά τμήματα διεθνώς εξωστρεφών μονάδων. ¨Ολα αυτά αν μπω βέβαια που δεν το ξέρω προφανώς, αλλά να δούμε και το πρόγραμμα αν βολεύει, αν και εννοείται αν μπεις κάνεις και θυσίες, αλλιώς τι ξεκίνησες τις αιτήσεις ? Επίσης ξέρει κανείς για το καθεστώς μερικής φοίτησης, του προγράμματος πλήρους φοίτησης, αν το δίνουν εύκολα πχ ? Ευχαριστώ και πραγματικά κάθε βοήθεια θα είναι παραπάνω από πολύτιμη.
Post Reply

Return to “Μεταπτυχιακά”