ΗΜΜΥ ΕΜΠ

Άσχετα μηνύματα και λοιπές παρεκτροπές.
Post Reply
crosroads
Buffer underflow exception
Buffer underflow exception
Posts: 3
Joined: Sun Jan 19, 2014 3:41 am
Gender:

ΗΜΜΥ ΕΜΠ

Post by crosroads » Wed Jan 22, 2014 2:59 am

Καλησπέρα παιδιά ! Θέλω να ζητήσω γνώμες και απόψεις..Ειμαι ημμυ εμπ 3ετος και εχω ξενερωσει..χρωσταω τα παντα...πλεον δεν μπορω να φυγω με 10%..υπαρχει κανεις που να ηρθε ασοεε απο ημμυ και αν ναι , πιστευει οτι εκανε καλα ? Υπαρχει και στη σχολη μας ροή πληροφορικης , αλλα πιο low level νομίζω απ οτι σε εσας , και με τρομαζει η δυσκολια της. Και η ενεργεια , κυκλωματα και τετοια δεν με πορωνουν ιδιαιτερα ..Αν και δεν εχω μπει ροες ακομα για να τα δω.Ροές μπαίνω στο επόμενο εξάμηνο. Καθως μου μενουν 55 μαθηματα στα 60 , μου φαινεται οτι ειναι πιο ευκολο να δωσω πανελληνιες οπου ειμαι ειδικη κατηγορια , αρα μπαινω με πιο χαμηλη βαση ,και να βγαλω την πληροφορικη ΟΠΑ , παρα τη σχολη μου.
πιστευετε οτι αξιζει να δώσω πανελλήνιες ή θα χασω πολυ χρονο απο τις σπουδες μου , και ειναι καλυτερα να συνεχισω στο εμπ ?
User avatar
cypher
Venus Former Team Member
Posts: 6207
Joined: Mon Sep 29, 2008 9:12 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: ΗΜΜΥ ΕΜΠ

Post by cypher » Wed Jan 22, 2014 10:47 am

Αν δεν σ'αρεσει αυτο που σπουδαζεις δεν εχει νοημα να το τελειώσεις. Εχει νοημα να κάνεις στην ζωή σου αυτό που σου αρέσει. Αν αυτο είναι η πληροφορική και σε πορώνει τότε το τμήμα του ΟΠΑ ειναι πολύ καλή επιλογή και σου δίνει μετέπειτα αρκετό εύρος επιλογών για αρκετά (και) high level πράγματα/δουλειές. Απο εσένα εξαρτάται αν θες να συνεχίσεις σε αυτόν τον τομέα.
ImageImageImageImageImageImageImage
User avatar
Hinata16
byte level
byte level
Posts: 122
Joined: Fri Oct 15, 2010 2:35 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: ΗΜΜΥ ΕΜΠ

Post by Hinata16 » Wed Jan 22, 2014 3:37 pm

Ισχύει πως κάνετε όλων των ειδών τα μαθήματα σε αυτή την σχολή..Εμένα η κολλητή μου βρίσκεται στην σχολή σου και σχεδόν από όλα τα δικά μας μαθήματα της Πληροφορικής τα έχει και η ίδια..ακόμα και μαθήματα που σε εμάς είναι υποχρεωτικά κατευθύνσεων εκείνη τα έχει υποχρεωτικά..πολλές φορές βοηθάμε η μία την άλλην.Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι πως δεν έχει μαθήματα/εργασίες μόνο προγραμματιστικά/ες. Δεν θέλω να σου πω προσωπική μου άποψη για το τι θες να αποφασίσεις,απλά έγραψα εδώ για να σου δείξω να καταλάβεις πως δεν απέχουμε και πολύ ,ανεξαρτήτως που εκτός από τα παρόμοια έχετε και άλλα τόσα άλλα διαφορετικά μαθήματα.
Όλα τα πράγματα είναι δύσκολα, προτού γίνουν εύκολα..
User avatar
ja_the_invincible
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2414
Joined: Tue Dec 01, 2009 12:33 am
Academic status: N>4
Gender:
Location: Κάπου στο matrix...

Re: ΗΜΜΥ ΕΜΠ

Post by ja_the_invincible » Wed Jan 22, 2014 7:16 pm

Κατά την γνώμη μου, αν σε ψήνει το πρόγραμμα σπουδών της ασοεε μην το σκέφτεσαι καν.Είναι σίγουρα πιο σύντομο και σου δίνει και την δυνατότητα να φτάσεις μερικά μαθήματα εις βάθος (επειδή ακριβώς δεν έχεις άλλα 5 μαθήματα το εξάμηνο να σου τραβάνε χρόνο).
f**k robin and batman i'm robbin with a bat man
crosroads
Buffer underflow exception
Buffer underflow exception
Posts: 3
Joined: Sun Jan 19, 2014 3:41 am
Gender:

Re: ΗΜΜΥ ΕΜΠ

Post by crosroads » Sat Jan 25, 2014 2:06 am

ευχαριστω παιδια για τς απαντησεις...επειδη τωρα σε 4 μηνες μαλλον δεν την παλευω για πανελληνιες ισως κατσω στη σχολη μ και βλεπουμε..
crosroads
Buffer underflow exception
Buffer underflow exception
Posts: 3
Joined: Sun Jan 19, 2014 3:41 am
Gender:

Re: ΗΜΜΥ ΕΜΠ

Post by crosroads » Fri Oct 03, 2014 1:21 am

bump
τελικα ξαναδωσα :P
και περασα πληροφορικη στην τριπολη
τωρα μπορω να παρω μεταγραφη αθηνα
ειμαι αναμεσα σε παπει /εκπα και ασοεε ,κλεινοντας προς παπει

πειτε καμια αποψη αν εχετε καποια εικονα απο την σχολη του παπει
θα ρωταγα εκει αλλα ειδα οτι δεν υπαρχει πολλη κινητικοτητα στο φορουμ τους :P

η αληθεια ειναι οτι στην παρουσα φαση δεν εχω ιδιαιτερη πορωση με το αντικειμενο της πληροφορικης
απλα δεν υπηρχε και καποια αλλη επιλογη στην τεχνολογικη π να μ αρεσει

γενικα εφαγα πολυ απογοητευση και ενα γενικοτερο ξενερωμα με το πολυτεχνειο π ημουνα πριν,αλλα με εκοβε και κρυος ιδρωτας στη σκεψη των μαθηματων του οποτε γ αυτο εφυγα απο κει

απλα γενικα δεν ηθελα να αφησω τους κοπους μου να πανε χαμενος και θελω να κυνηγησω ενα πτυχιο
κοιτωντας τα μαθηματα και τα θεματα στο παπει ,πιστευω οτι μπορω να ανταπεξελθω

μηπως ομως εκπα η ασοοε ειναι καλυτερη επιλογη?
User avatar
nachos
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1252
Joined: Mon Aug 21, 2006 4:28 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Brachamee City

Re: ΗΜΜΥ ΕΜΠ

Post by nachos » Fri Oct 03, 2014 5:26 pm

Παπει είναι ψιλοχημείο του κράτους, σε γενικες γραμμές έχω ακούσει ότι είναι εύκολο να πάρεις πτυχίο. Άρα είναι μάλλον κοντά σε αυτό που ψάχνεις.
Nothing is impossible for the man who doesn't have to do it himself
User avatar
Hinata16
byte level
byte level
Posts: 122
Joined: Fri Oct 15, 2010 2:35 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: ΗΜΜΥ ΕΜΠ

Post by Hinata16 » Fri Oct 03, 2014 6:00 pm

crosroads wrote:
και περασα πληροφορικη στην τριπολη
τωρα μπορω να παρω μεταγραφη αθηνα
Είσαι σίγουρος πως θα γίνουν οι μεταγραφές φέτος; σου προτείνω να μείνεις Τρίπολη.Είναι ένας φίλος μου και είναι μια χαρά!
Όλα τα πράγματα είναι δύσκολα, προτού γίνουν εύκολα..
Post Reply

Return to “off-topic”