Athens Voice

Άσχετα μηνύματα και λοιπές παρεκτροπές.
Post Reply
User avatar
rapadder
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1896
Joined: Thu Jun 17, 2004 7:12 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Athens Voice

Post by rapadder » Fri Apr 14, 2006 12:56 pm

Λοιπόν σε ένα φύλλο της Athens Voice είχε στείλει κάποιος ένα πολύ αστείο γράμμα. Το παραθέτω σε όσους δεν το έχουν ήδη διαβάσει:

"Θεά της Athens Voice στείλε σε παρακαλώ έναν γκόμενο για την αδελφή μου! Δεν αντέχω άλλο πια σε αυτό το σπίτι μαζί της. Μου έχει σπάσει τα νεύρα. Δε με αφήνει να ακούω μουσική δυνατά. Να κάνω πάρτι μέχρι το πρωί. Να μην πλένω τα πιάτα μέχρι να ακουμπήσουν αυτά το ταβάνι. Να το κάνω με τη φίλη μου χωρίς να της βάζω το σεντόνι στο στόμα! Έλεος πια! Είναι πολύ όμορφη, με καλό μισθό, με τα πιάνα της, τα αγγλικά της. Όποιος τη θέλει του δίνουμε δώρο και το λουρί της. Τα κάνει στο κουβαδάκι μόνη της (δεν θέλει εκπαίδευση). Ρε Μυρτώ μου, έχεις ακούσει εσύ ποτέ γυναίκα να λέει πως αν δεν αποκαταστήσει πρώτα τα αδέλφια της δεν παντρεύεται; Όλες οι κολλητές της έχουν ήδη παντρευτεί. Όταν της λένε και στα δικά της στους γάμους για να τους εκδικηθεί λέει και στα δικά σας στις κηδείες! Όταν της την είχε πει κάποτε ένας φίλος γιατί δεν παντρεύεται, αυτή του ’πε, σε ανύποπτο χρόνο, όταν την πήρε ο ίδιος φίλος για να της πει με χαρά ότι η γυναίκα του είναι έγκυος «Άντε ρε! Από ποιόν;». Και έκτοτε δεν ξαναμίλησαν. Ζω ένα δράμα, Μυρτώ μου. Σε αφήνω τώρα γιατί έχω να ξεσκονίσω και το σαλόνι".

Στο τρέχον τεύχος είναι και η απάντηση της αδελφής του.
... αντάρτες της πορδής με τα λεφτά του μπαμπά...
User avatar
Theofaman
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 984
Joined: Sat Sep 24, 2005 1:07 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Running from the weak side to the low post

Post by Theofaman » Fri Apr 14, 2006 1:15 pm

Image
Theo(pame na)fam(e mprizoles)an!
User avatar
lumenintervalum
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2377
Joined: Thu May 06, 2004 7:06 pm
Location: somewhere far beyond..
Contact:

Post by lumenintervalum » Fri Apr 14, 2006 1:23 pm

"Mυρτώ μας... Xρησιμοποιώ τη στήλη σου για να δώσω μια απάντηση στον αδελφούλη μου που σου έγραψε την προηγούμενη εβδομάδα, παρακαλώντας εσένα και το θεό της A.V. να μου βρείτε γκόμενο. Yποστηρίζει, αν θυμάσαι, ότι αυτός είναι ο λόγος για τον οποίο του γκρινιάζω συνέχεια που δεν κάνει δουλειές στο σπίτι, που βάζει τέρμα τη μουσική και μπλα μπλα μπλα... Πες του λοιπόν ότι καταρχήν πιστεύω ότι η στήλη που απευθύνθηκε δεν είναι η αρμόδια. Θα του ταίριαζε καλύτερα κάποια άλλη με το όνομα π.χ. «M-ή-λα μου βρώμικα», αφού μέχρι κι αυτά μέσα στο σπίτι έχουν πιάσει πουρί και μπίχλα εξαιτίας της ακαταστασίας του και της τεμπελιάς του!
Όσο για το θέμα του γκόμενου, εξήγησέ του ότι συνήθως η ύπαρξή τους και όχι η απουσία τους είναι που μας προκαλεί νεύρα, πόσο μάλλον αν του μοιάζουν κιόλας. Kάτι ξέρει ο καλός θεούλης και δεν μας τους στέλνει συχνά, δεν θέλει να μας τυραννάει! Θα απορείς που σε βάλαμε στη μέση και δεν τα λέμε μεταξύ μας. Προσπάθησα, αλλά ο ήχος της φωνής μου δεν μπόρεσε να διαπεράσει το βουνό απ' τα αποτσίγαρα και τα ρούχα που βρίσκονται διάσπαρτα πεταμένα παντού και να φτάσει στα αυτιά του, τα οποία είναι πια βουλωμένα και προβληματικά, απ' την ένταση που ακούει το «γλύκα, γλύκα, γλυκιά μου...».
Με εκτίμηση -Tασσώ Kαβαδία"


Η απάντηση της αδερφής...
We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain
I hope you don't understand
_______________________
scraps& photo gallery στο deviantart- last update 25/08/06
The Punisher
Venus Former Team Member
Posts: 7561
Joined: Thu Oct 27, 2005 1:43 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Boston, MA

Post by The Punisher » Fri Apr 14, 2006 1:47 pm

Xaxaxaxa....παίθανο...εγώ με την αδερφή μου δεν κάνουμε έτσι :-D
User avatar
silegav
Venus Project Founder
Venus Project Founder
Posts: 2098
Joined: Tue Mar 09, 2004 4:03 pm
Academic status: Alumnus/a
Location: The Center of the World -> Piraeus

Post by silegav » Fri Apr 14, 2006 3:37 pm

Απλά καταπληκτικό! ότι και να πω θα είναι λίγο...εγώ πάντως είμαι με το παληκάρι!
User avatar
tsilochr
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 3246
Joined: Tue Mar 16, 2004 2:47 pm
Academic status: PhD
Gender:
Location: mm.aueb.gr
Contact:

Post by tsilochr » Sat Apr 15, 2006 1:03 pm

γενικά αυτά τα free έντυπα που κυκλοφορούν όλο και πιο πολύ τελευταία έχουν ενδιαφέροντα πραματάκια. Athens Voice, City 210, LIFO... Χτες είδα ότι κυκλοφορεί και ένα μόνο με αστρολογία!!!
User avatar
lumenintervalum
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2377
Joined: Thu May 06, 2004 7:06 pm
Location: somewhere far beyond..
Contact:

Post by lumenintervalum » Sat Apr 15, 2006 8:02 pm

:P
We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain
I hope you don't understand
_______________________
scraps& photo gallery στο deviantart- last update 25/08/06
Post Reply

Return to “off-topic”