Εφορευτική Επιτροπή (Βουλευτικές, Ευρωεκλογές, Δημοτικές)

Άσχετα μηνύματα και λοιπές παρεκτροπές.
User avatar
PASCAL
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 3587
Joined: Wed Nov 23, 2005 10:58 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Εφορευτική Επιτροπή (Βουλευτικές, Ευρωεκλογές, Δημοτικές)

Post by PASCAL » Sun May 31, 2009 2:29 pm

Πραγματικά οι Ευρωεκλογές είναι η πιο γελοία πολιτική φάρσα. Ο μόνος λόγος που αξίζει μια χώρα να στείλει ευρω"βουλευτές" είναι για τα κράζουν τους επιτρόπους. Ειλικρινά αν δεν το ξέρετε: ευρωβουλετής/εθνικά συμφέροντα/ιδεολογία κτλ. είναι ένα τίποτα μπροστά στους επιτρόπους-όργανα των πολυεθνικών. Με τι να αρχίσεις και τι να τελειώσεις; Με τα διπλά δημοψηφίσματα; Με τις εμπορικές διευκολύσνεις του Ισραήλ; Με τον ευρωστρατό; Με την ανύπαρκτη εξωτερική πολιτική; Σαλάμι και αποχή λέμε!
redlabel
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2057
Joined: Tue Jun 27, 2006 12:32 pm
Academic status: Professor
Gender:

Re: Εφορευτική Επιτροπή (Βουλευτικές, Ευρωεκλογές, Δημοτικές)

Post by redlabel » Sun May 31, 2009 11:08 pm

Έχω άποψη. Έχω δικαίωμα να την εκφράσω. Το κέρδισα, δεν μου το χάρισαν.

Τιμώ τους αγώνες της γενιάς μου. Δεν απέχω. Συμμετέχω.

Στις 7 Ιούνη ψηφίζω κατά συνείδηση. Η επόμενη μέρα πρέπει νάναι μια καλύτερη μέρα.

Δ. Γκρ.
User avatar
ultimate_aektzis
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 6373
Joined: Tue Nov 13, 2007 10:11 pm
Gender:

Re: Εφορευτική Επιτροπή (Βουλευτικές, Ευρωεκλογές, Δημοτικές)

Post by ultimate_aektzis » Sun May 31, 2009 11:19 pm

Η επομενη καλυτερη μερα θα ερθει οταν σηκωθουμε να παμε σε καμια σοβαρη χωρα.Μεχρι τοτε προσπαθουμε να αποφευγουμε τα χειροτερα.
User avatar
proskopos
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2808
Joined: Tue Dec 18, 2007 4:01 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Στα φεγγάρια του Πλάνταρ...
Contact:

Re: Εφορευτική Επιτροπή (Βουλευτικές, Ευρωεκλογές, Δημοτικές)

Post by proskopos » Wed Jun 03, 2009 8:24 pm

Με χαρτί απο ιδιωτικό γιατρό θα έχεις μπλεξίματα αν δεν πας?
Extreme Makeover... Mind edition...
3,6 μαθήματα/εξεταστική....
Image
User avatar
Filia
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 658
Joined: Sun May 07, 2006 10:57 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Εφορευτική Επιτροπή (Βουλευτικές, Ευρωεκλογές, Δημοτικές)

Post by Filia » Wed Jun 03, 2009 8:56 pm

Παιδιά, χωρίς καμία διάθεση για προσβολές, αλλά και η ύπαρξη μόνο της συζήτησης αυτής βροντοφωνάζει γιατί πάει κατά διαόλου αυτή η χώρα.
Σε όποια χώρα και αν πάμε, πάλι καλοπερασάκηδες και εαυτούληδες θα παραμείνουμε. Απλά εκεί ίσως έχουμε και κυρώσεις. Όλα τα άλλα είναι περιττά.

Και αν έχεις να χάσεις μία φορά με το να ψηφίσεις, έχεις να χάσεις δέκα με το να απέχεις. Το τίποτα δεν μπορεί να μετρηθεί δυστυχώς, είναι απλώς τίποτα.
Ούτε πρόκειται να ανατριχιάσει κανείς απ'αυτούς αν δει μεγάλα ποσοστά αποχής. Να βγει τον ενδιαφέρει, κ αυτό θα το καταφέρει .
User avatar
emperormario
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2569
Joined: Fri Jun 15, 2007 12:30 pm
Gender:
Location: Over the hills and far away..

Re: Εφορευτική Επιτροπή (Βουλευτικές, Ευρωεκλογές, Δημοτικές)

Post by emperormario » Wed Jun 03, 2009 9:06 pm

Ο Προσκοπος αναφερεται στην περίπτωση όπου είσαι μέλος της επιτροπής..Δεν αναφέρεται γενικά στο να μην κατέβουμε να ψηφίσουμε..
Κατά ταλλα ++
Don't drink and drive. You might spill your drink :b-The Snake
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Giggity giggity goo! [img]http://www.eternalduel.com/forums/images/smiles/quag.gif[/img]
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[color=#800000][size=85]1) You are on the internet 2) You are visiting Venus forum 3) You are reading my signature 5) You didn't notice that point 4 is missing 6) You just checked for point 4 7) You are smiling [/size][/color]
User avatar
proskopos
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2808
Joined: Tue Dec 18, 2007 4:01 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Στα φεγγάρια του Πλάνταρ...
Contact:

Re: Εφορευτική Επιτροπή (Βουλευτικές, Ευρωεκλογές, Δημοτικές)

Post by proskopos » Wed Jun 03, 2009 9:20 pm

Ναι εγώ ρωτάω για εναν φιλο που τον έβαλαν αναπληρωματικό μέλος.. Θέλει να μην πάει, αλλα να μην έχει πρόβλημα.. Ξέρει κανεις? Στου??? Απο ιδιωτικό ή όχι?
Extreme Makeover... Mind edition...
3,6 μαθήματα/εξεταστική....
Image
User avatar
rapadder
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1896
Joined: Thu Jun 17, 2004 7:12 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Εφορευτική Επιτροπή (Βουλευτικές, Ευρωεκλογές, Δημοτικές)

Post by rapadder » Wed Jun 03, 2009 10:34 pm

Καλύτερα να πάρει το χαρτί από δημόσιο νοσοκομείο αλλά μπορεί να κρατήσει και ένα από ιδιωτικό γιατρό. Όπου έχεις γνωστό, δεν έχει ιδιαίτερη σημασία.
Για να μην παρεξηγηθώ, δεν έγραψα πουθενά ούτε και υπάρχει προτροπή (απ' ότι ξέρω) για να μην ψηφίσετε. Απλά εάν είστε μέλος της εφορευτικής επιτροπής (τακτικό ή αναπληρωματικό) καλύτερα να πάτε μια ωραία βόλτα για να μην σας επιστρατεύσουν. Ας τα βγάλει πέρα ο δικαστικός αντιπρόσωπος που θα τα τσεπώσει και τα 1.000+ Ευρώ.
... αντάρτες της πορδής με τα λεφτά του μπαμπά...
redlabel
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2057
Joined: Tue Jun 27, 2006 12:32 pm
Academic status: Professor
Gender:

Re: Εφορευτική Επιτροπή (Βουλευτικές, Ευρωεκλογές, Δημοτικές)

Post by redlabel » Wed Jun 03, 2009 10:50 pm

Filia wrote:Παιδιά, χωρίς καμία διάθεση για προσβολές, αλλά και η ύπαρξη μόνο της συζήτησης αυτής βροντοφωνάζει γιατί πάει κατά διαόλου αυτή η χώρα.
Σε όποια χώρα και αν πάμε, πάλι καλοπερασάκηδες και εαυτούληδες θα παραμείνουμε. Απλά εκεί ίσως έχουμε και κυρώσεις. Όλα τα άλλα είναι περιττά.

Και αν έχεις να χάσεις μία φορά με το να ψηφίσεις, έχεις να χάσεις δέκα με το να απέχεις. Το τίποτα δεν μπορεί να μετρηθεί δυστυχώς, είναι απλώς τίποτα.
Ούτε πρόκειται να ανατριχιάσει κανείς απ'αυτούς αν δει μεγάλα ποσοστά αποχής. Να βγει τον ενδιαφέρει, κ αυτό θα το καταφέρει .
Filia, αν δεν σου είχε τύχει, μέχρι σήμερα, να δεις πώς είναι να "μιλάς σε αυτιά κουφού" (χωρίς να γενικεύω και χωρίς πρόθεση επίκρισης κανενός), τότε ήρθε η ώρα να το μάθεις... :smt009

Δ. Γκρ.
User avatar
stoupeace
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5372
Joined: Tue Aug 26, 2008 4:08 pm
Academic status: High school
Gender:

Re: Εφορευτική Επιτροπή (Βουλευτικές, Ευρωεκλογές, Δημοτικές)

Post by stoupeace » Thu Jun 04, 2009 1:43 pm

Ξέρει κανεις? Στου??? Απο ιδιωτικό ή όχι?
Κοίτα νομίζω καλύτερα είναι να πάρει από δημόσιο, αλλά το πιο πιθανό είναι να μην το χρειαστεί καν!
Παιδιά, χωρίς καμία διάθεση για προσβολές, αλλά και η ύπαρξη μόνο της συζήτησης αυτής βροντοφωνάζει γιατί πάει κατά διαόλου αυτή η χώρα.
Σε όποια χώρα και αν πάμε, πάλι καλοπερασάκηδες και εαυτούληδες θα παραμείνουμε. Απλά εκεί ίσως έχουμε και κυρώσεις. Όλα τα άλλα είναι περιττά.

Και αν έχεις να χάσεις μία φορά με το να ψηφίσεις, έχεις να χάσεις δέκα με το να απέχεις. Το τίποτα δεν μπορεί να μετρηθεί δυστυχώς, είναι απλώς τίποτα.
Ούτε πρόκειται να ανατριχιάσει κανείς απ'αυτούς αν δει μεγάλα ποσοστά αποχής. Να βγει τον ενδιαφέρει, κ αυτό θα το καταφέρει .
Filia (και redlabel) εδώ μιλάμε για την Εφορευτική, και ξεκινησα αυτή τη συζήτηση επειδή δεν θέλω να χειροτερέψει η τενοντίτιδα στο χέρι μου, να χάσω μια μέρα του καλοκαιριού μου χωρίς λόγο, και να βοηθήσω κάποιους απατεώνες να πάρουν λεφτά, και εγώ να είμαι το κορόιδο.

Εχετε τους λόγους σας να θέλετε να ψηφίσετε, έχω τους δικούς μου να μη θέλω.
Δεν μπορεί κανείς να μου καταλογίσει ότι η χώρα παει κατα διαόλου γι αυτό το λόγο, γιατί πολύ απλά όσοι ψηφίζετε τους βγάζετε.
Αν θέλουμε λοιπόν να αρχίσουμε να καταρρίπτουμε ευθύνες, τράβα βρες όσους ψηφίζουν ΝΔ, ΠΑΣΟΚ, ΚΚΕ (ναι γιατί όχι, η Αλέκα λίγα έχει φάει?) και λοιπούς.
Η καλύτερη μπάντα όλου του κόσμου: Sonata Antartika
Mpomp is building an army army. And I got my head back.
░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂ ____☻/︻╦╤─
Il███████████████████]. /▌
_◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.. . / \
User avatar
rapadder
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1896
Joined: Thu Jun 17, 2004 7:12 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Εφορευτική Επιτροπή (Βουλευτικές, Ευρωεκλογές, Δημοτικές)

Post by rapadder » Thu Jun 04, 2009 2:16 pm

Μόλις πριν λίγο απέρριψα πρόταση φίλου δικηγόρου (ήταν δικαστικός επιμελητής σε προηγούμενες εκλογές) να γίνω Γραμματέας. Δυστυχώς δεν έχω χρόνο και έτσι έχασα τα χρήματα. Μάλιστα τον ενημέρωσα ότι είμαι μέλος εφορευτικής επιτροπής στον τόπο καταγωγής και εάν αυτό θα δημιουργούσε πρόβλημα. Με διαβεβαίωσε ότι δεν γίνονται διασταυρώσεις. Αυτή είναι η σοβαρότητα με την οποία το εκάστοτε Υπουργείο Εσωτερικών διοργανώνει τις εκλογές...

Όσοι είστε μέλη εφορευτικής, μπορείτε να μην πάτε (έτσι όμως δεν θα ψηφίσετε κιόλας). Οι υπόλοιποι καλό είναι να πάτε να ψηφίσετε. Ελπίζω στις επόμενες εκλογές να μην με βάλουν πάλι εφορευτική και να ψηφίσω.
... αντάρτες της πορδής με τα λεφτά του μπαμπά...
User avatar
Filia
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 658
Joined: Sun May 07, 2006 10:57 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Εφορευτική Επιτροπή (Βουλευτικές, Ευρωεκλογές, Δημοτικές)

Post by Filia » Thu Jun 04, 2009 3:40 pm

Εγώ αναφέρομαι στο γεγονός ότι θεωρούμε κοροϊδία να κάνουμε κάτι για τους άλλους, χωρίς προσωπικό όφελος. Δεν γνωρίζουμε την έννοια του εθελοντισμού και της κοινωνικής προσφοράς, και γι'αυτό δεν φταις εσύ stoupeace, φταίει η νοοτροπία μας (και κατ'επέκταση, όλοι μας).
Πολύ κακώς έκανες που το πήρες προσωπικά, γιατί ξέρεις τί λένε για όποιον έχει τη μύγα.



Παρεπιπτόντως, η δικαιολογία περί χαμένης μέρας καλοκαιριού, είναι πολύ ... του δημοτικού!
User avatar
the_night_watchman
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 641
Joined: Fri Dec 28, 2007 4:44 pm
Academic status: Alumnus/a
Location: next to nothing

Re: Εφορευτική Επιτροπή (Βουλευτικές, Ευρωεκλογές, Δημοτικές)

Post by the_night_watchman » Thu Jun 04, 2009 3:58 pm

Stoupeace +++
Filia wrote:Δεν γνωρίζουμε την έννοια του εθελοντισμού
δεν το βλεπω και πολυ εθελοντικο το να σου στελνουν χαρτι κ να σε εκφοβιζουν λεγοντας σου τι μπορει να "παθεις" αν δεν πας σαν εθελοντης.
στο κατω κατω,υπαρχουν ατομα που δεν ειναι πολιτικοι αλλα ασχολουνται με τα πολιτικα σχεδον επαγγελματικα.Ας αναζητησουν εκει "εθελοντες"(για να μην πω μα%#$ες :smt012 )

προσωπικα με πειραζει κυριως το γεγονος οτι καποιοι δεν θα κανουν τιποτα κ θα τα παρουν χοντρα (και δεν μιλαμε για 1,2,10,20 ατομα).
συν του οτι αυτοι που ζητανε την ψηφο εχουν παρει τοοοοσα χρηματα για να κανουν διακοπες ενα μηνα νωριτερα. :smt013
"There are two kinds of people in this world:Those who survive no matter the cost, and those who are walking victims."
Image
:::it will be alr1ght:::
Siente la magia que vive en ti...
redlabel
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2057
Joined: Tue Jun 27, 2006 12:32 pm
Academic status: Professor
Gender:

Re: Εφορευτική Επιτροπή (Βουλευτικές, Ευρωεκλογές, Δημοτικές)

Post by redlabel » Thu Jun 04, 2009 4:20 pm

Αν εννοείς τους νομικούς που θα εργασθούν ως δικαστικοί αντιπρόσωποι, είναι τελείως άδικο και ανεύθυνο - είναι ο πιο ήπιος χαρακτηρισμός που μπορώ να πω - να λες ότι θα αμοιφθούν "χοντρά", χωρίς να "κάνουν τίποτα"! Όποιος δεν ξέρει τις υποχρεώσεις και τα καθήκοντά τους, ας ρωτήσει πρώτα να τα μάθει και ας μην σπεύδει να κάνει τον εισαγγελέα. Δεν είμαστε σε "τηλε-παράθυρο" της τραγικής μας τηλεόρασης.

Εργαζόμενοι είναι κι αυτοί, επιστήμονες είναι, καθημερινοί άνθρωποι είναι, κάποιοι σαν και μας είναι, έχουν ευθύνες και υποχρεώσεις, δεν είναι ούτε τεμπέληδες, ούτε ακαμάτηδες, ούτε απατεώνες!

Θέλετε να εκτελέσετε τα καθήκοντά σας, ως πολίτες και μέλη εφορευτικών επιτροπών; Kάντε το. Θέλετε να το αποφύγετε ή να λουφάρετε; Αναλάβετε την ευθύνη. Είστε πολίτες πλέον, όχι παιδάκια του Λυκείου. Θέλετε να ψηφίσετε ή όχι; Kάντε ό,τι λέει η συνείδησή σας. Οι λαοί έχουν τους ηγέτες που του ταιριάζουν. Αλλά δείξτε σεβασμό στους δημoκρατικούς θεσμούς. Σεβαστείτε τα πρόσωπα που τους υπηρετούν ευσυνείδητα. Aιδώς Αργείοι, επιτέλους!

Δ. Γκρ.
User avatar
the_night_watchman
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 641
Joined: Fri Dec 28, 2007 4:44 pm
Academic status: Alumnus/a
Location: next to nothing

Re: Εφορευτική Επιτροπή (Βουλευτικές, Ευρωεκλογές, Δημοτικές)

Post by the_night_watchman » Thu Jun 04, 2009 5:15 pm

παιρνουν σχεδον διπλασιο ποσο απ τον βασικο μισθο!
δεν ειπα να μην παρουν τιποτα αλλα 1000 ευρω ειναι πολλα σε συγκριση με με το τιποτα που θα παρουν τα αλλα μελη και με τον βασικο μισθο.
"There are two kinds of people in this world:Those who survive no matter the cost, and those who are walking victims."
Image
:::it will be alr1ght:::
Siente la magia que vive en ti...
redlabel
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2057
Joined: Tue Jun 27, 2006 12:32 pm
Academic status: Professor
Gender:

Re: Εφορευτική Επιτροπή (Βουλευτικές, Ευρωεκλογές, Δημοτικές)

Post by redlabel » Thu Jun 04, 2009 5:27 pm

the_night_watchman wrote:παιρνουν σχεδον διπλασιο ποσο απ τον βασικο μισθο!
δεν ειπα να μην παρουν τιποτα αλλα 1000 ευρω ειναι πολλα σε συγκριση με με το τιποτα που θα παρουν τα αλλα μελη και με τον βασικο μισθο.
Μόλις μίλησα με μια φίλη μου Δικηγόρο, για να έχω πληρέστερη ενημέρωση. Μου είπε ότι η αποζημίωση του (τακτικού) δικαστικού αντιπρόσωπου της περιοχής της Αθήνας (όπου εργάζεται) είναι 675 Ευρώ.

Η αποζημίωση αφορά εργασία >20 ωρών, γιατί χρειάζεται να κάνουν γραφική προετοιμασία την προηγούμενη και την επόμενη μέρα των εκλογών, ενώ πρέπει να παραδώσουν τα αποτελέσματα και το εκλογικό υλικό στο αρμόδιο Πρωτοδικείο, όπου υπάρχει κάποια επιπρόσθετη γραφειοκρατία.

Δ. Γκρ.
Last edited by redlabel on Thu Jun 04, 2009 5:34 pm, edited 1 time in total.
User avatar
the_night_watchman
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 641
Joined: Fri Dec 28, 2007 4:44 pm
Academic status: Alumnus/a
Location: next to nothing

Re: Εφορευτική Επιτροπή (Βουλευτικές, Ευρωεκλογές, Δημοτικές)

Post by the_night_watchman » Thu Jun 04, 2009 5:32 pm

τους επληξε κ αυτους η οικονομικη κριση...οι καημενοι...
(επομενως,δεν θελω να ξερω τι θα φανε την κυριακη τα μελη μην επιτροπης!!! :lol: )
"There are two kinds of people in this world:Those who survive no matter the cost, and those who are walking victims."
Image
:::it will be alr1ght:::
Siente la magia que vive en ti...
User avatar
stoupeace
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5372
Joined: Tue Aug 26, 2008 4:08 pm
Academic status: High school
Gender:

Re: Εφορευτική Επιτροπή (Βουλευτικές, Ευρωεκλογές, Δημοτικές)

Post by stoupeace » Thu Jun 04, 2009 7:08 pm

Filia wrote:Πολύ κακώς έκανες που το πήρες προσωπικά, γιατί ξέρεις τί λένε για όποιον έχει τη μύγα.
Παρεπιπτόντως, η δικαιολογία περί χαμένης μέρας καλοκαιριού, είναι πολύ ... του δημοτικού!
To πήρα προσωπικά γιατί εγώ άνοιξα το θέμα και αναφέρθηκες στην ύπαρξη της συζήτησης. Αρα πως αλλιώς θα μπορούσα να το πάρω?

Τώρα περί δημοτικού: Ναι, είναι δημοτικού, γιατί το μυαλό μου είναι δημοτικού, και δεν θέλει να χάσει ούτε μία μέρα από αυτές που θα μπορούσε να αξιοποιήσει πολύ δημιουργικότερα.
Θέλετε να εκτελέσετε τα καθήκοντά σας, ως πολίτες και μέλη εφορευτικών επιτροπών; Kάντε το. Θέλετε να το αποφύγετε ή να λουφάρετε; Αναλάβετε την ευθύνη. Είστε πολίτες πλέον, όχι παιδάκια του Λυκείου. Θέλετε να ψηφίσετε ή όχι; Kάντε ό,τι λέει η συνείδησή σας. Οι λαοί έχουν τους ηγέτες που του ταιριάζουν. Αλλά δείξτε σεβασμό στους δημoκρατικούς θεσμούς. Σεβαστείτε τα πρόσωπα που τους υπηρετούν ευσυνείδητα. Aιδώς Αργείοι, επιτέλους!
Προσωπικά απαντώντας:
Δεν κατέκρινα κανέναν που θέλει να πάει να ψηφίσει, ή θέλει να πάει στην εφορευτική. Την αντίθετη φορά είχαν οι κατακρίσεις.
Η καλύτερη μπάντα όλου του κόσμου: Sonata Antartika
Mpomp is building an army army. And I got my head back.
░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂ ____☻/︻╦╤─
Il███████████████████]. /▌
_◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.. . / \
redlabel
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2057
Joined: Tue Jun 27, 2006 12:32 pm
Academic status: Professor
Gender:

Re: Εφορευτική Επιτροπή (Βουλευτικές, Ευρωεκλογές, Δημοτικές)

Post by redlabel » Thu Jun 04, 2009 7:40 pm

Stoupeace: Το οργίλο σχόλιό μου, που ζητούσε να επιδεικνύεται ο αναγκαίος σεβασμός δεν σε αφορούσε. Αφορούσε το post μιας συνforumίτισσας, η οποία ειρωνευόταν το έργο των δικαστικών αντιπροσώπων. Δεν σε αφορούσε, επίσης, γιατί τα σχόλιά σου δεν χαρακτηρίζονται από έλλειψη σεβασμού.

Δ. Γκρ.
User avatar
nickpro
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1859
Joined: Fri Apr 18, 2008 10:54 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Εφορευτική Επιτροπή (Βουλευτικές, Ευρωεκλογές, Δημοτικές)

Post by nickpro » Thu Jun 04, 2009 8:18 pm

Filia wrote: Παρεπιπτόντως, η δικαιολογία περί χαμένης μέρας καλοκαιριού, είναι πολύ ... του δημοτικού!
Ναι, κανονικά θα έπρεπε να είναι τοθ δημοτικού.Από την άλλη όμως, πριν 2 μέρες ενημερώθηκα ότι δεν θα μπορώ να φέρω τίποτα μαζί μου για να απασχοληθώ.Σε περίπτωση που δεν με βάλουν γραμματέα (πράγμα 99% βέβαιο, εκτός και αν τα υπόλοιπα μέλη είναι γιαγιάδες), θα πρέπει να κάτσω εκεί τόσες ώρες και ή να παρλάρω με αγνώστους, ή να κοιτάω το ταβάνι.

Ρώτησα μια δικηγόρο αν μπορώ να πάρω το laptop μαζί, να κάνω καμιά εργασία ωρε αδερφέ, και μου είπε ότι πρέπει να ασκήσω απερίσπαστος τα καθήκοντά μου.

Μπορεί σε προηγούμενα post να υποστήρηξα ότι οφείλουμε να κάνουμε αυτή τη δουλειά ώς προστάτες της δημοκρατίας, αλλά τις τελευταίες μέρες το μόνο που σκέφτομαι είναι ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΟΣΕΣ ΩΡΕΣ!!!!

Πιο σωστό θα ήταν να πάει με βάρδιες το πράγμα, 7πμ με 1 μμ, 1μμ με 7 μμ, και 7μμ μέχρι καταμέτρηση.Να βοηθήσομε την δημοκρατία, αλλά δεν μπορώ να βγάλω από το μυαλό μου το ΤΙ ΘΑ ΒΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟΣΕΣ ΩΡΕΣ!!!!!! :smt012

Any advices???
User avatar
emperormario
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2569
Joined: Fri Jun 15, 2007 12:30 pm
Gender:
Location: Over the hills and far away..

Re: Εφορευτική Επιτροπή (Βουλευτικές, Ευρωεκλογές, Δημοτικές)

Post by emperormario » Thu Jun 04, 2009 8:39 pm

Αμα έχεις Sony Erickson κινητό, μπορώ να σου στείλω γύρω στα 500 παιχνίδια για να λιώσεις :-D
Πιο σωστό θα ήταν να πάει με βάρδιες το πράγμα, 7πμ με 1 μμ, 1μμ με 7 μμ, και 7μμ μέχρι καταμέτρηση
Το πιο δικαιο θα ήταν αυτό..Και πιο μικρές βάρδιες..4ωρα ας πούμε..Και δε θα ταλαιπωρούσασταν, και περισσότεροι θα είχαν τη δυνατότητα να "συμμετέχουν στη δημοκρατική διαδικασία"
Don't drink and drive. You might spill your drink :b-The Snake
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Giggity giggity goo! [img]http://www.eternalduel.com/forums/images/smiles/quag.gif[/img]
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[color=#800000][size=85]1) You are on the internet 2) You are visiting Venus forum 3) You are reading my signature 5) You didn't notice that point 4 is missing 6) You just checked for point 4 7) You are smiling [/size][/color]
User avatar
aguero88
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 337
Joined: Mon Oct 15, 2007 8:09 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Εφορευτική Επιτροπή (Βουλευτικές, Ευρωεκλογές, Δημοτικές)

Post by aguero88 » Thu Jun 04, 2009 10:14 pm

Filia wrote:Παιδιά, χωρίς καμία διάθεση για προσβολές, αλλά και η ύπαρξη μόνο της συζήτησης αυτής βροντοφωνάζει γιατί πάει κατά διαόλου αυτή η χώρα.
Σε όποια χώρα και αν πάμε, πάλι καλοπερασάκηδες και εαυτούληδες θα παραμείνουμε. Απλά εκεί ίσως έχουμε και κυρώσεις. Όλα τα άλλα είναι περιττά.

Και αν έχεις να χάσεις μία φορά με το να ψηφίσεις, έχεις να χάσεις δέκα με το να απέχεις. Το τίποτα δεν μπορεί να μετρηθεί δυστυχώς, είναι απλώς τίποτα.
Ούτε πρόκειται να ανατριχιάσει κανείς απ'αυτούς αν δει μεγάλα ποσοστά αποχής. Να βγει τον ενδιαφέρει, κ αυτό θα το καταφέρει .
filia+++++++++++++++++++++++++++++
Λεφτά υπάρχουν: Και άξιοι επίσης δείτε αυτή την εκπληκτική ιστορία --------> http://www.youtube.com/watch?v=yraCtUo9N6E Και για όσους βαριούνται εδω ---------> http://blogthea.gr/NextStep/aeeaeidhyo/ ... -ueea.html
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Eytixws den eimai Notios Makedonas na mou leei o Anthimos ti na psifisw...
Post Reply

Return to “off-topic”