ΜΠΡΑΦ

Άσχετα μηνύματα και λοιπές παρεκτροπές.
Post Reply
xenosdio
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 197
Joined: Mon Oct 17, 2011 7:46 pm
Academic status: 4th year
Gender:

ΜΠΡΑΦ

Post by xenosdio » Wed Oct 19, 2011 1:20 am

Δεν βρηκα αναλογο thread και ειπα να ξεκινησω εγω ενα. Το ΜΠΡΑΦ εν ολιγοις ειναι καφριλα, ειναι αποτροπαιο, ειναι χυδαιο... αλλα μας αρεσει! Ο Μικεευς τα λεει πολυ ωραια στα βιντεακια του. Αυτο που εγω θελω να επισημανω ειναι πως εδω και 2-3 χρονια εχει δικο του blog στο οποιο τα λεει ολα χυμα (οπως ξερουμε) και κατα την γνωμη μου ειναι καλυτερο απο το ΜΠΡΑΦ, το οποιο ουσιαστικα ειναι αρθρα του εικονογραφημενα.

Το blog ειναι εδω http://faeenamalaka.blogspot.com/
Σε οσους κανει κεφι, καντε και κανα σχολιακι, ειμαι περιεργος και για γνωμες αλλων επι του θεματος
User avatar
necrofear_13
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2141
Joined: Sun Nov 18, 2007 5:32 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ

Re: ΜΠΡΑΦ

Post by necrofear_13 » Wed Oct 19, 2011 1:22 am

Έχουμε μιλήσει κατά καιρούς για το μπραφ. Κατά τη γνώμη μου είναι υπερβολικός και πολλές φορές λέει μα.....κίες αλλά όλη αυτή η υπερβολή είναι τρομερά διασκεδαστική. Επίσης μου αρέσει πολύ όλο το στυλάκι που το παρουσιάζει(εικόνες, μουσική, μοντάζ). Προσωπικά τον βλέπω από το site του comedylab που έχει και άλλες πολύ καλές εβδομαδιαίες εκπομπές.
No matter what kind of sadness envelops the darkness of our despair, if you put one foot in front of the other, at some point you will reach a place where you can see the light.

In heaven or earth, no matter to where we progress, no matter where we walk, that becomes our road.
As long as we keep walking the battle will continue.
And that is exactly why this place will always be a paradise
User avatar
MpoMp
Venus Former Team Member
Posts: 6620
Joined: Mon Oct 04, 2010 9:31 pm
Gender:
Contact:

Re: ΜΠΡΑΦ

Post by MpoMp » Wed Oct 19, 2011 1:28 am

xenosdio wrote:[...] και κατα την γνωμη μου ειναι καλυτερο απο το ΜΠΡΑΦ, το οποιο ουσιαστικα ειναι αρθρα του εικονογραφημενα.[...]
Συμφωνώ.

Προσωπικά θεωρώ ότι σπάνια υπερβάλει στα επιχειρήματά του. Το ύφος του είναι πάντα υπερβολικό, αλλά όχι αυτά που λέει.
Τώρα που (καλώς) άνοιξε το thread ο xenosdio: Προκαλώ όποιον διαφωνεί με κάποιο από τα επιχειρήματά του Mike να το αντικρούσει εδώ δημοσίως, να δούμε ποιος θα νικήσει. Ένας θνητός ή ένας θνητός Mikeus? :twisted:
Any fool can make something complicated. It takes a genius to make it simple.
MpoMp @ Discord
xenosdio
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 197
Joined: Mon Oct 17, 2011 7:46 pm
Academic status: 4th year
Gender:

Re: ΜΠΡΑΦ

Post by xenosdio » Wed Oct 19, 2011 1:28 am

necrofear_13 wrote:Έχουμε μιλήσει κατά καιρούς για το μπραφ. Κατά τη γνώμη μου είναι υπερβολικός και πολλές φορές λέει μα.....κίες αλλά όλη αυτή η υπερβολή είναι τρομερά διασκεδαστική. Επίσης μου αρέσει πολύ όλο το στυλάκι που το παρουσιάζει(εικόνες, μουσική, μοντάζ). Προσωπικά τον βλέπω από το site του comedylab που έχει και άλλες πολύ καλές εβδομαδιαίες εκπομπές.
Εγω απτην αλλη, απτο ΜΠΡΑΦ εμαθα το ComedyLab. Κοιτα οτι ειναι υπερβολικος και λεει ο,τι λεει μπορει να ισχυει, αλλα τετοιο γελιο δεν το βρισκεις παντου :-p
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: ΜΠΡΑΦ

Post by chriskin » Wed Oct 19, 2011 2:10 am

MpoMp wrote:
xenosdio wrote:[...] και κατα την γνωμη μου ειναι καλυτερο απο το ΜΠΡΑΦ, το οποιο ουσιαστικα ειναι αρθρα του εικονογραφημενα.[...]
Συμφωνώ.

Προσωπικά θεωρώ ότι σπάνια υπερβάλει στα επιχειρήματά του. Το ύφος του είναι πάντα υπερβολικό, αλλά όχι αυτά που λέει.
Τώρα που (καλώς) άνοιξε το thread ο xenosdio: Προκαλώ όποιον διαφωνεί με κάποιο από τα επιχειρήματά του Mike να το αντικρούσει εδώ δημοσίως, να δούμε ποιος θα νικήσει. Ένας θνητός ή ένας θνητός Mikeus? :twisted:

Ένα κλασικο κείμενο/βίντεο που λέει βλακείες είναι αυτο με τις γυναίκες . Τα μισά απο αυτα που λέει απλα δείχνουν ότι παει με ψιλοκαμμενες περιπτώσεις και τα περνάει ως κάτι που κάνει η πλειοψηφια. Άμα θες κάτι πιο συγκεκριμένο άνετα τσεκαρω το κείμενο αύριο να δώσω παράδειγμα αλλα άμα το διαβάσεις σίγουρα θα σκαλωσεις σε κάποια σημεία και θα λες " τώρα αυτη τη βλακεία γιατι την είπε; " και χωρίς να δώσω παραδείγματα
User avatar
MpoMp
Venus Former Team Member
Posts: 6620
Joined: Mon Oct 04, 2010 9:31 pm
Gender:
Contact:

Re: ΜΠΡΑΦ

Post by MpoMp » Wed Oct 19, 2011 2:28 am

Ώρα για σχολιασμούς μέχρι αηδίας! :) :)
chriskin wrote: Ένα κλασικο κείμενο/βίντεο που λέει βλακείες είναι αυτο με τις γυναίκες . Τα μισά απο αυτα που λέει απλα δείχνουν ότι παει με ψιλοκαμμενες περιπτώσεις και τα περνάει ως κάτι που κάνει η πλειοψηφια. Άμα θες κάτι πιο συγκεκριμένο άνετα τσεκαρω το κείμενο αύριο να δώσω παράδειγμα αλλα άμα το διαβάσεις σίγουρα θα σκαλωσεις σε κάποια σημεία και θα λες " τώρα αυτη τη βλακεία γιατι την είπε; " και χωρίς να δώσω παραδείγματα
Το ότι αναφέρεται σε όλες τις γυναίκες πιστεύω δεν έχει ιδιαίτερη σημασία. Δεν θα έπρεπε να θίγεται όποιος πραγματικά ξέρει ότι δεν κάνει κάτι από τη λίστα.
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[quote][b]Μείνε στο θέμα![/b][/quote] Ισχύει. Όχι πάντα αλλά ισχύει συχνότατα. [quote][b]Μην παίρνεις το ασανσέρ για να κατεβαίνεις από τον 1ο στο ισόγειο. Ή τουλάχιστον πάρτο αλλά μετά μη μας το παίζεις καπάτσα και δραστήρια, γιατί σε κάνει να φαίνεσαι ένα ζαχαρένιο ευάλωτο γυναικάκι.[/b][/quote] Ισχύει. [quote][b]Κανένας δε θέλει να ακούσει για το όνειρο που είδες χθες.[/b][/quote] Εντάξει, εδώ ίσως είναι υπερβολικός. Εξαρτάται από το αν η κοπελιά είναι άτομο ενδιαφέροντος για σένα. :-p [quote]Οι οδηγίες στο γλειφομ**νι είναι απόλυτα ευπρόσδεκτες.[/quote] [quote]Μάθε να δέχεσαι κομπλιμέντα. Όταν λέμε "Είσαι πολύ όμορφη σήμερα" δεν εννοούμε "Όλες τις προηγούμενες μέρες ήσουνα μπαζόκαδος από γιαπί στο Μενίδι, αλλά σήμερα το 'σωσες"![/quote] [quote]Όταν ντύνεσαι σαν πουτ**α, σαν πουτ**να θα σου φέρονται. Ξέρεις πολύ καλά τι εννοώ. Αν βγαίνεις το βράδυ με πρόκα μαλλί μες στα μούτρα, smoky μάτι, κρίκους-ζάντες και φόρεμα με τον μισό κ*λο να κρέμεται απ' έξω, μην ρωτάς μετά πού είναι όλα τα "καλά παιδιά" και γιατί δε σε εκτιμάει κανένας για αυτό που είσαι.[/quote] [quote]Δε θα μας φτάσεις ποτέ στη μαλ@κία.[/quote] Απλά ισχύουν. [quote]Η κολλητή σου ήταν και θα είναι πάντα ένα θύμα[/quote] Ισχύει συχνά. [quote]Όταν "τελειώνω", μη βάζεις το άλλο σου χέρι μπροστά για "ασπίδα".[/quote] Προσωπική προτίμηση του Mike, αλλά τον καταλαβαίνω απόλυτα! [quote]Μην παίρνεις ταξί για 3 τετράγωνα δρόμο![/quote] Ισχύει αλλά όχι τόσο συχνά. [quote]Η σωστή πίπα έχει ως εξής: Στοματάκι μέεεεσα, στοματάκι έεεεξω και με το χέρι να ακολουθεί το στόμα με διαφορά φάσης 1/2Τ.[/quote] Ισχύει. Ισχύει. Ισχύει. [quote]Βάλε την κανέλα στον κ*λο σου![/quote] Και πάλι προσωπική προτίμηση. Στη θέση της κανέλας βάλτε ό,τι θέλετε! :lol: [quote]Μην μπεις στον κόπο να μας βαρέσεις σκέτη μαλ@κία. [/quote] Ισχύει. Ισχύει. Ισχύει. [quote]Πάρε κανα κιλό.[/quote] Απλά ναι. [quote]Παράτα από τώρα το "ψάξιμο" στη μουσική.[/quote] Ισχύει, αν και δεν έχω κανένα δυνατό επιχείρημα. :-p [quote]Δεν υπάρχει "μαλ@κομαγνήτης".[/quote] Απλά ναι. [quote]Άσε επιτέλους την καραμέλα "οι γυναίκες είναι πιο ώριμες από τους άντρες". Μου είναι λίγο δύσκολο να σε πάρω στα σοβαρά όταν είσαι 35 χρονών γαϊδούρα και μόλις μου είπες χαχανίζοντας πόσο ερωτευμένη είσαι με τον μαλ@κα απ' το Twilight.[/quote] Ισχύει. [quote]Το μ**νί σου είναι μια χαρά![/quote] Ω, ναι. [quote]Σταμάτα να παίζεις με το φαΐ σου.[/quote] Ναι. [quote]Μάθε τι σημαίνει "χωρίζω". Δεν θα μείνουμε φίλοι. Φίλους έχω.[/quote] Δεν ισχύει πάντα, αλλά ξέρουμε σε ποιες περιπτώσεις αναφέρεται. http://faeenamalaka.blogspot.com/2009/11/211-cosmo.html
Any fool can make something complicated. It takes a genius to make it simple.
MpoMp @ Discord
User avatar
stoupeace
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5372
Joined: Tue Aug 26, 2008 4:08 pm
Academic status: High school
Gender:

Re: ΜΠΡΑΦ

Post by stoupeace » Wed Oct 19, 2011 2:41 am

Αυτολογοκρίσου και βαλε ενα spoiler ^ :-p
Η καλύτερη μπάντα όλου του κόσμου: Sonata Antartika
Mpomp is building an army army. And I got my head back.
░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂ ____☻/︻╦╤─
Il███████████████████]. /▌
_◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.. . / \
User avatar
MpoMp
Venus Former Team Member
Posts: 6620
Joined: Mon Oct 04, 2010 9:31 pm
Gender:
Contact:

Re: ΜΠΡΑΦ

Post by MpoMp » Wed Oct 19, 2011 2:44 am

Είχα αυτολογοκριθεί. :???: Έβαλα spoiler. Μου 'γινες και ευαίσθητος τώρα, REBEL?
Any fool can make something complicated. It takes a genius to make it simple.
MpoMp @ Discord
User avatar
stoupeace
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5372
Joined: Tue Aug 26, 2008 4:08 pm
Academic status: High school
Gender:

Re: ΜΠΡΑΦ

Post by stoupeace » Wed Oct 19, 2011 2:46 am

MpoMp wrote:Είχα αυτολογοκριθεί. :???: Έβαλα spoiler. Μου 'γινες και ευαίσθητος τώρα, REBEL?
Στην ΚΟΥΖΙΝΑ ΓΡΗΓΟΡΑ.

Τα παιδια των 90's ήταν επικό post.
Η καλύτερη μπάντα όλου του κόσμου: Sonata Antartika
Mpomp is building an army army. And I got my head back.
░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂ ____☻/︻╦╤─
Il███████████████████]. /▌
_◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.. . / \
User avatar
keeper21
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 207
Joined: Thu Oct 04, 2007 2:48 pm
Academic status: 4th year
Gender:

Re: ΜΠΡΑΦ

Post by keeper21 » Wed Oct 19, 2011 3:33 am

Επικη αναλυση mpoMp με την οποια συμφωνω σε συντριπτικο ποσοστο :lol:
Αλλα το τελικο συμπερασμα ειναι
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Γ@μας καλα απο'τι φαινεται :smt005
Last edited by MpoMp on Wed Oct 19, 2011 3:39 am, edited 1 time in total.
Reason: Sexxx
Reaching out to embrace the random.
Reaching out to embrace whatever may come.
xenosdio
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 197
Joined: Mon Oct 17, 2011 7:46 pm
Academic status: 4th year
Gender:

Re: ΜΠΡΑΦ

Post by xenosdio » Wed Oct 19, 2011 10:16 am

MpoMp wrote:Ώρα για σχολιασμούς μέχρι αηδίας! :) :)
chriskin wrote: Ένα κλασικο κείμενο/βίντεο που λέει βλακείες είναι αυτο με τις γυναίκες . Τα μισά απο αυτα που λέει απλα δείχνουν ότι παει με ψιλοκαμμενες περιπτώσεις και τα περνάει ως κάτι που κάνει η πλειοψηφια. Άμα θες κάτι πιο συγκεκριμένο άνετα τσεκαρω το κείμενο αύριο να δώσω παράδειγμα αλλα άμα το διαβάσεις σίγουρα θα σκαλωσεις σε κάποια σημεία και θα λες " τώρα αυτη τη βλακεία γιατι την είπε; " και χωρίς να δώσω παραδείγματα
Το ότι αναφέρεται σε όλες τις γυναίκες πιστεύω δεν έχει ιδιαίτερη σημασία. Δεν θα έπρεπε να θίγεται όποιος πραγματικά ξέρει ότι δεν κάνει κάτι από τη λίστα.
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[quote][b]Μείνε στο θέμα![/b]
Ισχύει. Όχι πάντα αλλά ισχύει συχνότατα.
Μην παίρνεις το ασανσέρ για να κατεβαίνεις από τον 1ο στο ισόγειο. Ή τουλάχιστον πάρτο αλλά μετά μη μας το παίζεις καπάτσα και δραστήρια, γιατί σε κάνει να φαίνεσαι ένα ζαχαρένιο ευάλωτο γυναικάκι.
Ισχύει.
Κανένας δε θέλει να ακούσει για το όνειρο που είδες χθες.
Εντάξει, εδώ ίσως είναι υπερβολικός. Εξαρτάται από το αν η κοπελιά είναι άτομο ενδιαφέροντος για σένα. :-p
Οι οδηγίες στο γλειφομ**νι είναι απόλυτα ευπρόσδεκτες.
Μάθε να δέχεσαι κομπλιμέντα. Όταν λέμε "Είσαι πολύ όμορφη σήμερα" δεν εννοούμε "Όλες τις προηγούμενες μέρες ήσουνα μπαζόκαδος από γιαπί στο Μενίδι, αλλά σήμερα το 'σωσες"!
Όταν ντύνεσαι σαν πουτ**α, σαν πουτ**να θα σου φέρονται. Ξέρεις πολύ καλά τι εννοώ. Αν βγαίνεις το βράδυ με πρόκα μαλλί μες στα μούτρα, smoky μάτι, κρίκους-ζάντες και φόρεμα με τον μισό κ*λο να κρέμεται απ' έξω, μην ρωτάς μετά πού είναι όλα τα "καλά παιδιά" και γιατί δε σε εκτιμάει κανένας για αυτό που είσαι.
Δε θα μας φτάσεις ποτέ στη μαλ@κία.
Απλά ισχύουν.
Η κολλητή σου ήταν και θα είναι πάντα ένα θύμα
Ισχύει συχνά.
Όταν "τελειώνω", μη βάζεις το άλλο σου χέρι μπροστά για "ασπίδα".

Προσωπική προτίμηση του Mike, αλλά τον καταλαβαίνω απόλυτα!
Μην παίρνεις ταξί για 3 τετράγωνα δρόμο!
Ισχύει αλλά όχι τόσο συχνά.
Η σωστή πίπα έχει ως εξής: Στοματάκι μέεεεσα, στοματάκι έεεεξω και με το χέρι να ακολουθεί το στόμα με διαφορά φάσης 1/2Τ.
Ισχύει. Ισχύει. Ισχύει.
Βάλε την κανέλα στον κ*λο σου!

Και πάλι προσωπική προτίμηση. Στη θέση της κανέλας βάλτε ό,τι θέλετε! :lol:
Μην μπεις στον κόπο να μας βαρέσεις σκέτη μαλ@κία.
Ισχύει. Ισχύει. Ισχύει.
Πάρε κανα κιλό.
Απλά ναι.
Παράτα από τώρα το "ψάξιμο" στη μουσική.

Ισχύει, αν και δεν έχω κανένα δυνατό επιχείρημα. :-p
Δεν υπάρχει "μαλ@κομαγνήτης".
Απλά ναι.
Άσε επιτέλους την καραμέλα "οι γυναίκες είναι πιο ώριμες από τους άντρες". Μου είναι λίγο δύσκολο να σε πάρω στα σοβαρά όταν είσαι 35 χρονών γαϊδούρα και μόλις μου είπες χαχανίζοντας πόσο ερωτευμένη είσαι με τον μαλ@κα απ' το Twilight.
Ισχύει.
Το μ**νί σου είναι μια χαρά!
Ω, ναι.
Σταμάτα να παίζεις με το φαΐ σου.
Ναι.
Μάθε τι σημαίνει "χωρίζω". Δεν θα μείνουμε φίλοι. Φίλους έχω.
Δεν ισχύει πάντα, αλλά ξέρουμε σε ποιες περιπτώσεις αναφέρεται.

http://faeenamalaka.blogspot.com/2009/11/211-cosmo.html[/spoiler][/quote]

Καλα τα' πες! Και να μερικα μπορει να ειναι καπως υπερβολικα εως καποιο βαθμο, αλλα πολλες φορες ισχυουν! Οχι παντα ισως, αλλα ισχυουν.
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: ΜΠΡΑΦ

Post by chriskin » Wed Oct 19, 2011 10:58 am

ενας tl;dr (δεν καταλαβα ποτε γραφτηκαν ολα αυτα, μπορει να γραφτηκαν μονα τους οσο ειχα παει να φερω νερο) αλλα ρεαλιστικος σχολιασμος για το συγκεκριμενο κειμενο
short version : παιρνει παντα ακραιες περιπτωσεις που ιιιιισα που υπαρχουν (κανα 1% και αμα) (η υπηρχαν καααποτε, πχ χαρακτηρες παιδιων γυμνασιου/λυκειου) και τα κανει να φαινονται σαν να ειναι κανονες. οσο αστειο και να ειναι αυτο (μερικες φορες, μερικες ειναι και βαρετο) δεν παυει να ειναι τελειως εκτος πραγματικοτητας.
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Για το "μεινε στο θεμα" δεν ισχυει για ολους, αντρες και γυναικες; κλασικο παραδειγμα ανθρωπου που δεν μπορει να μεινει στο θεμα ειναι ο mikeius (!) για το ασανσερ ηταν απλα ακυριλα εχω ακουσει ονειρα - απο αντρες και γυναικες - που ειναι ιδιαιτερα ενδιαφεροντα (η και λιγο mindfuck). και , συνηθως, οι ανθρωποι αυτα λενε. τωρα αμα εχει μπλεξει με καμια τρελη που του λεει καθε μερα τα ονειρα της, δεν ξερω. δεν νομιζω οτι ειναι συχνο αυτο ομως. δεν εχω δει ποτε κοπελα να στεναχωριεται πραγματικα οταν της λες οτι ειναι ωραια επειδη πιστευει οτι εννοεις οτι αλλη μερα δεν ηταν. για πλακα μπορει να πει κανενα "γιατι, τις αλλες μερες πως ημουν;" η κανενα "μπα, ειπες καλα λογια;" αλλα δεν ειναι πως δεν ξερει να δεχεται το κοπλιμεντο τα σεξουαλικα μερη του κειμενου δειχνουν πως εχει μπλεξει με περιεργες περιπτωσεις. καλα οι οδηγιες στο γλειφομ**νι πες μπορει να στεκει, αλλα παραλογισμοι οπως αυτο με τη μαλ@κια δεν βγαζουν καν νοημα. οκ, ολοι εχουν εμπειρια απο μικροι αλλα αμα οταν το κανει η κοπελα ειναι χειροτερο δεν φταιει οτι δεν μπορει να "μας φτασει ποτε", φταιει οτι ειναι αχαρη. απλα πραγματα. γιατι αμα χαιρεται καποιος λιγοτερο κατι τετοιο οταν εχει μπροστα του μια κοπελα - κατα 99% χωρις ρουχα - απ'οτι οταν το κανει μονος του (η παρεα με τον υπολογιστη του) ειναι αρρωστος "η κολλητη σου ειναι θυμα" - γιατι ο μεσος κολλητος τι ειναι; ο μεσος ανθρωπος γενικοτερα... δεν στεκει να πεις "σχολιαζω τις γυναικες" και μετα να πεις πραγματα που ισχουν για ολα τα φυλα απλα για να γραψεις μεγαλο κειμενο :???: για το ταξι ξερω αρκετους που παιρνουν συνεχεια αλλα κοπελες οχι. να ελεγε "μην μας τα πριζεις να σε παμε με το αμαξι 3 τετραγωνα μακρια" η "δεν χρειαζεται να παρεις λεωφορειο για μια σταση" να πω οκ Αμα αυτη ειναι η σωστη πιπα κατι παει στραβα. εκτος οτι ακουγεται [size=150][b][u]πολυ[/u][/b][/size] βαρετη. για αρχες λυκειου μια χαρα ειναι αλλα δεν νομιζω οτι ειναι 16-17 πια ο τυπος που μιλαει η κανελα γ@μαει - το βασικο του λαθος ηταν αυτο στο κειμενο/βιντεο τρωω κανελα και [url=http://4.bp.blogspot.com/_87wR1-pBcPs/TVGFBGgoeMI/AAAAAAAAAEQ/-yMxPpEN3fQ/s1600/kanela083787632%255B1%255D.jpeg]σκετη[/url]. ποσοτητες κιολας Λες και εχουμε τοσες ανορεξικες στην ελλαδα που αξιζει ο σχολιασμος. η μεση ελληνιδα εχει κανα κιλο παραπανω, οχι λιγοτερο (!). χωρις αυτο να ειναι κακο, απλα το σχολιο του ειναι εκτος πραγματικοτητας αυτο για του μουσικη ηταν απλα χαζο σχεδον καμια σοβαρη κοπελα δεν λεει αυτο με την ωριμοτητα - οχι μετα το γυμνασιο τουλαχιστον ( μια-δυο το ελεγαν ακομα στο λυκειο ) Σου εχει πει εσενα ποτε κοπελα οτι το μ**νι της δεν ειναι μια χαρα; με τι διαολο περιπτωσεις εχει μπλεξει ο τυπος; εγω δεν εχω ακουσει ποτε μου τετοια ερωτηση - αλλωστε γιατι να ηθελε μια κοπελα να χαμηλωσει την αξια της στα ματια καποιου επιτηδες; δεν βγαζει καν νοημα αυτο με το φαι δεν βλεπω τι νοημα εχει, δεν μου εχει τυχει μετα το λυκειο (τοτε ολες το επαιζαν "τρωω αργα γιατι ειμαι πολιτισμενη και κανω και 3-4 διαιτες μαζι") δεν λεω οτι τωρα τρωνε ολες σαν βοδια αλλα σιγουρα δεν παιζουν με το φαι τους πια -.- αμα ο χωρισμος γινει με πολιτισμενο τροπο δεν υπαρχει κανενας απολυτως λογος να μην μεινουν στην ιδια παρεα δυο ανθρωποι - ακομα και με περιεργο τροπο να γινει παλι μετα απο λιγο καιρο μπορουν να ειναι παλι φιλοι . τοσα περασαν μαζι (!)



υγ : στα μονα κειμενα που δεν ειχε υπερβολικα πολλες βλακειες ειναι σε αυτο με τους μουσουλμανους (που ειναι θεμα αποψης, δεν υπαρχει αναγκαστικα το σωστο και το λαθος) και σε αυτο με τα 90s (που ειναι ανετα το καλυτερο το)
User avatar
St3R*
bit level
bit level
Posts: 45
Joined: Mon Oct 17, 2011 11:18 pm
Academic status: 1st year
Gender:

Re: ΜΠΡΑΦ

Post by St3R* » Wed Oct 19, 2011 11:01 am

guys..hobby του ειναι..chill+save the parrots.. στο κατω κατω εσυ φταις που διαβαζεις κατι που δεν σ αρεσει και του δινεις περισσοτερη προσοχη απ οσο θα επρεπε.. ακομα και το τελευταιο που λεει στο βιντεακι ισχυει..
παιρνει παντα ακραιες περιπτωσεις που ιιιιισα που υπαρχουν (κανα 1% και αμα)
ημουν με 3 κοπελες κ ενα φιλο που το ειδαμε την πρωτη φορα..και οι 3 εκαναν ακομα και αυτο με το ασανσερ απ τον 1ο.. ηταν διαγωνισμος σε ποια αναφερεται το βιντεο..
- Έχεις γυμνές φωτογραφίες της γυναίκας σου..;
- Όχι...
- Θέλεις;;
x)
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: ΜΠΡΑΦ

Post by chriskin » Wed Oct 19, 2011 11:14 am

εγω δεν απαντησα για να δωσω σημασια σε αυτον, στον mpomp εδωσα που ειπε "Προκαλώ όποιον διαφωνεί με κάποιο από τα επιχειρήματά του Mike να το αντικρούσει εδώ δημοσίως" οποτε και ειπα που διαφωνω.

αμα δεις επισης λεω διπλα στο 1% και οτι ισχουν και για "χαρακτηρες παιδιων γυμνασιου/λυκειου" - αμα εισαι πρωτοετης λογικο ειναι η παρεα σου να πεφτει σε αυτην την κατηγορια (αν και οριακα πια) - αμα κανουν τα ιδια σε κανα δυο χρονια ελα να μου το ξαναπεις. οι κοπελες ωριμαζουν αρκετα γρηγορα απο την ανωριμη κατασταση του λυκειου που περισσοτερες απο τις μισες εκαναν ολα οσα ελεγε ο mikeius - οσο τους επετρεπε η ηλικια τους τουλαχιστον
User avatar
St3R*
bit level
bit level
Posts: 45
Joined: Mon Oct 17, 2011 11:18 pm
Academic status: 1st year
Gender:

Re: ΜΠΡΑΦ

Post by St3R* » Wed Oct 19, 2011 12:05 pm

chriskin wrote:εγω δεν απαντησα για να δωσω σημασια σε αυτον, στον mpomp εδωσα που ειπε "Προκαλώ όποιον διαφωνεί με κάποιο από τα επιχειρήματά του Mike να το αντικρούσει εδώ δημοσίως" οποτε και ειπα που διαφωνω.

αμα δεις επισης λεω διπλα στο 1% και οτι ισχουν και για "χαρακτηρες παιδιων γυμνασιου/λυκειου" - αμα εισαι πρωτοετης λογικο ειναι η παρεα σου να πεφτει σε αυτην την κατηγορια (αν και οριακα πια) - αμα κανουν τα ιδια σε κανα δυο χρονια ελα να μου το ξαναπεις. οι κοπελες ωριμαζουν αρκετα γρηγορα απο την ανωριμη κατασταση του λυκειου που περισσοτερες απο τις μισες εκαναν ολα οσα ελεγε ο mikeius - οσο τους επετρεπε η ηλικια τους τουλαχιστον

αρχικα να τονισω οτι δεν ειναι ολες οι γυναικες ιδιες αλλα η πλειονοτητα εχει καποια κοινα χαρακτηριστικα και αυτα τα χαρακτηριστικα σατιριζονται..και ο Λαζοπουλος εκανε κατι αναλογο..ειναι η μοδα..μπορεις ειτε να την ακολουθησεις ειτε να περιμενεις να περασει..το να αντιστρατευεσαι τη μοδα δεν εχει και πολυ νοημα..

επισης..βλεπεις τα βιντεο του..?αρα εχεις αποψη αρα σχολιαζεις αρα ασχολησε..ειτε θετικα ειτε αρνητικα..δεν αντικρουεις..απλα προσπαθεις να πεισεις τον εαυτο σου πως δεν εχει δικιο..αν ηταν να αντικρουσεις θα εκανες οτι εκανε και το παλικαρι παραπανω(επιχειρημα για το καθενα ξεχωριστα)..

η αποψη μου ειναι αυτη..τιποτα προσωπικο απλα σπαζομαι οταν πχ. βλεπω στο utube dislike κ comments οπως "OMG FAIL!!"..καποιοι δουλευουν σκληρα για να δημιουργησουν κατι που να αρεσει στο κοινο και θελουν πραγματικα να ακουσουν πως μπορει να γινει η δουλεια τους καλυτερη ..cheers..(εχω να γραψω μονολογο σε φορουμ απο το γυμνασιο οταν επαιζα age of mythology..so proud..! ^^ )
- Έχεις γυμνές φωτογραφίες της γυναίκας σου..;
- Όχι...
- Θέλεις;;
x)
xenosdio
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 197
Joined: Mon Oct 17, 2011 7:46 pm
Academic status: 4th year
Gender:

Re: ΜΠΡΑΦ

Post by xenosdio » Wed Oct 19, 2011 12:24 pm

Επιχειρημα για το καθενα ξεχωριστικα εκανε αν δεις παραπανω. Το εχει σε spoiler
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: ΜΠΡΑΦ

Post by chriskin » Wed Oct 19, 2011 12:38 pm

St3R* wrote:
chriskin wrote:εγω δεν απαντησα για να δωσω σημασια σε αυτον, στον mpomp εδωσα που ειπε "Προκαλώ όποιον διαφωνεί με κάποιο από τα επιχειρήματά του Mike να το αντικρούσει εδώ δημοσίως" οποτε και ειπα που διαφωνω.

αμα δεις επισης λεω διπλα στο 1% και οτι ισχουν και για "χαρακτηρες παιδιων γυμνασιου/λυκειου" - αμα εισαι πρωτοετης λογικο ειναι η παρεα σου να πεφτει σε αυτην την κατηγορια (αν και οριακα πια) - αμα κανουν τα ιδια σε κανα δυο χρονια ελα να μου το ξαναπεις. οι κοπελες ωριμαζουν αρκετα γρηγορα απο την ανωριμη κατασταση του λυκειου που περισσοτερες απο τις μισες εκαναν ολα οσα ελεγε ο mikeius - οσο τους επετρεπε η ηλικια τους τουλαχιστον

αρχικα να τονισω οτι δεν ειναι ολες οι γυναικες ιδιες αλλα η πλειονοτητα εχει καποια κοινα χαρακτηριστικα και αυτα τα χαρακτηριστικα σατιριζονται..και ο Λαζοπουλος εκανε κατι αναλογο..ειναι η μοδα..μπορεις ειτε να την ακολουθησεις ειτε να περιμενεις να περασει..το να αντιστρατευεσαι τη μοδα δεν εχει και πολυ νοημα..

επισης..βλεπεις τα βιντεο του..?αρα εχεις αποψη αρα σχολιαζεις αρα ασχολησε..ειτε θετικα ειτε αρνητικα..δεν αντικρουεις..απλα προσπαθεις να πεισεις τον εαυτο σου πως δεν εχει δικιο..αν ηταν να αντικρουσεις θα εκανες οτι εκανε και το παλικαρι παραπανω(επιχειρημα για το καθενα ξεχωριστα)..

η αποψη μου ειναι αυτη..τιποτα προσωπικο απλα σπαζομαι οταν πχ. βλεπω στο utube dislike κ comments οπως "OMG FAIL!!"..καποιοι δουλευουν σκληρα για να δημιουργησουν κατι που να αρεσει στο κοινο και θελουν πραγματικα να ακουσουν πως μπορει να γινει η δουλεια τους καλυτερη ..cheers..(εχω να γραψω μονολογο σε φορουμ απο το γυμνασιο οταν επαιζα age of mythology..so proud..! ^^ )
Γιατι πρεπει να μιλαμε σοβαρα ακομα και σε τετοιο thread? δεν μπορουσαμε να μεινουμε στο πως ειναι η σωστη πιπα; :roll:

Here i go then :
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
εχεις φυγει λιγο σε αλλο θεμα; 1) η μοδα που αναφερεις ειναι να κρινεις την πλειοψηφια μιας ομαδας και να αναφερεις ολοκληρη την ομαδα. πχ "οι μαυρες γατες ειναι ομορφες", "οι γεροι στο μετρο βρωμανε σαν πεθαμενο, εδω και μερικες βδομαδες, ζωο" κτλ το να κρινεις μια μειοψηφια και να αναφερεις την ομαδα δεν ειναι σωστη χρηση αυτης της μοδας . Οποτε αυτο που ειπες για το οτι οτι αντιστρατευομαι της (συγκεκριμενης) μοδας ειναι λιγο (λιγο;) ακυρο η μονη εξαιρεση σε αυτη τη μοδα ειναι να μιλας για μειοψηφιες ενω πρωτα εχεις τονισει ομως οτι μιλας γι αυτες. πχ στο κειμενο του (παλι βαζω αυτο το παραδειγμα :smt021 ) με τους μουσουλμανους δεν την βαζει με ολοκληρη τη θρησκεια πρακτικα αλλα (κυριως) με τους φανατικους η/και βιαιους θρησκους. κατι τετοιο δεν το κανει στα κειμενα για τις γυναικες (η το αναλογο για τους αντρες) οποτε και εννοει την πλειοψηφια τους 2) οχι, δεν βλεπω τα βιντεο του. Καποτε στα νιατα μου ειχα διαβασει τα κειμενα του απο βαρεμαρα και πριν απο λιγο καιρο ακουγα να παιζουν τα βιντεακια απο τα ηχεια του αδερφου μου που ειναι λιγοτερο απο ενα μετρο μακρια απο το λαπτοπ μου. επισης, εισαι σιγουρος πως δεν εβαλα επιχειρημα για το καθε ενα ξεχωριστα; καθε παραγραφος μου πηγαινε στην αναλογη του mpomp η οποια ταιριαζει με μια συγκεκριμενη ατακα του mikeius. και ξερω πως η αποψη μου ειναι πως δεν εχει δικιο στα περισσοτερα, δεν χρειαζομαι καποιον στα interwebz να ερθει και να μου πει οτι το κανω για να πεισω τον εαυτο μου :lol: 3) η αποψη σου μπορει να ειναι αυτη, η γνωση σου για τη συγκεκριμενη κατασταση δεν ειναι αρκετη για να κρινεις ομως και καταληγεις να λες ο,τι να'ναι ΠΟΤΕ καποιος που κανει σατιρα δεν περιμενει οτι θα αρεσουν τα κειμενα του σε ολον τον κοσμο. λεει την αποψη του και γνωριζει αρκετα καλα πως θα υπαρχουν διαφωνιες. και επειδη ο ιδιος ο mikeius εχει γραψει κειμενο - απο τα λιγα καλα του κιολας - πανω στην ελευθερια εκφρασης (εκεινο με τους μουσουλμανους που ανεφερα και παραπανω) σιγουρα δεν θα προσβληθει που εχω την ελευθερια να εκφραστω πανω στην ποιοτητα μερους του εργου του. Τελος , λες πως οι διαφοροι που ανεβαζουν πραγματα (στο παραδειγμα σου, βιντεο στο youtube) "θελουν πραγματικα να ακουσουν πως μπορει να γινει η δουλεια τους καλυτερη " αυτο δεν εκανα κι εγω; αμα δεν ηταν εμφανεις , οι ""συμβουλες"" μου (στα @@ του βασικα ποιες ειναι ακομα και να το διαβαζε, αλλα ας το γραψω κι αυτο) ειναι "μην χρησιμοποιεις παραδειγματα μειοψηφιων γιατι χανεται το αστειο" και "ειναι αμαρτια αφου εχεις τοσο καλο σατιρικο υφος να το σπαταλας σε τραβηγμενου μηκους κειμενα" Απλα σκεψου τα κειμενα του mikeius κομμενα στο μισο σε μεγεθος με μονο τα αξιολογα μερη μεσα. Σκετη απολαυση θα ηταν. Βασικα αμα υπαρχει τροπος να παρεις την ιδια την αισθηση της απολαυσης και να την μετατρεψεις σε αρχειο κειμενου μολις την ανοιξεις θα ειχε κατι τετοιο μεσα. Τωρα αμα εσυ απο την κριτικη μου (που εγινε για πλακα προς την προκληση του mpomp και οχι για την μπω σε εναν mikeius που δεν ειναι καν εδω να το δει) καταλαβες κατι αναλογο του "OMG FAIL!", που μαλιστα το κανω γιατι υποκρινομαι στον εαυτο μου προσπαθωντας να με πεισω οτι εχει αδικο, τι να πω...
User avatar
St3R*
bit level
bit level
Posts: 45
Joined: Mon Oct 17, 2011 11:18 pm
Academic status: 1st year
Gender:

Re: ΜΠΡΑΦ

Post by St3R* » Wed Oct 19, 2011 12:48 pm

εριξα μια ματια..πορωθηκα.. :Ρ απανταω σ κανα 20λεπτο..με φωναζουν κατι μπιφτεκια.. :Ο

----------------------

εχω δει μονο αυτο και ενα αλλο για το εντεχνο..το εντεχνο ηταν πολυ πιο υπερβολικο σε σχεση με αυτο..και δεν νομιζω πως ειναι η μειονοτητα..παντως δεν μπορει να αποδειχθει και το αναποδο οποτε I GOT OWNED! xP
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Υ/Γ. ημουν λιγο ενοχλητικα επιθετικος με λιγη ιδεα απο σπαστικος ε..?soz.. :O πρωινα ξυπνηματα..θα τα συνηθισω.. :ΡΡΡ
Last edited by Gewitter on Wed Oct 19, 2011 1:16 pm, edited 1 time in total.
Reason: double post
- Έχεις γυμνές φωτογραφίες της γυναίκας σου..;
- Όχι...
- Θέλεις;;
x)
User avatar
emperormario
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2569
Joined: Fri Jun 15, 2007 12:30 pm
Gender:
Location: Over the hills and far away..

Re: ΜΠΡΑΦ

Post by emperormario » Wed Oct 19, 2011 3:51 pm

Πάντως ο στρατός τον μαλάκωσε πολύ, δε βγάζει τη μισανθρωπιά του παρελθόντος. Αρθρα-διαμάντια σαν τις κατηγορίες γέρων,μαθητών και μεταλλάδων, σχέση πωλητών-αγοραστών, θάνατος, άρθρα για τους hipster/τζιβάτους κλπ.. δε θα υπάρξουν ξανά :-)
Don't drink and drive. You might spill your drink :b-The Snake
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Giggity giggity goo! [img]http://www.eternalduel.com/forums/images/smiles/quag.gif[/img]
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[color=#800000][size=85]1) You are on the internet 2) You are visiting Venus forum 3) You are reading my signature 5) You didn't notice that point 4 is missing 6) You just checked for point 4 7) You are smiling [/size][/color]
User avatar
barbarosa
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1033
Joined: Thu Dec 21, 2006 10:11 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: ΜΠΡΑΦ

Post by barbarosa » Wed Oct 19, 2011 4:05 pm

Εντάξει ρε παιδιά δεν χρειάζεται να το αναλύουμε υπερβολικά. Ένας άνθρωπος είναι που όπως λέει αδειάζει τη χοληδόχο του κύστη. Όποιος συμφωνεί μαζί του, βλέπει τα βιντεάκια του και γελάει κιόλας. προφανώς δεν μπορούμε να συμφωνούμε σε όλα, αλλά εφόσον το στυλ του είναι να λέει χοντράδες πρέπει να είμαστε προετοιμασμένοι ότι κάποια στιγμή μπορεί να προσβάλει άσχημα και χυδαία κάτι που εμείς θεωρούμε ιερό. (διαφορετικό ο καθένας)

Ε όποιος λοιπόν βρίσκει τα βίντεο του προσβλητικά ας ακολουθήσει μια από τις συμβουλές που δίνει στο τέλος για αυτή την περίπτωση :P
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Chriskin το ποστ στο οποίο υπερασπίζεσαι τις γυναίκες το έγραψες μόνος σου ή με γυναικεία βοήθεια/παρότρυνση? [img]http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQVbA9bZC8yvjYhJPu3865C1O4Yxh2MJ5fqp28Eb1ikdl-lQsipOikZiXjQ[/img]
User avatar
stoupeace
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5372
Joined: Tue Aug 26, 2008 4:08 pm
Academic status: High school
Gender:

Re: ΜΠΡΑΦ

Post by stoupeace » Wed Oct 19, 2011 4:09 pm

Γιατι αναλύουμε τόσο πολύ το ΜΠΡΑΦ και όχι ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ την καταδίκη μου?!?
Η καλύτερη μπάντα όλου του κόσμου: Sonata Antartika
Mpomp is building an army army. And I got my head back.
░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂ ____☻/︻╦╤─
Il███████████████████]. /▌
_◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.. . / \
User avatar
emperormario
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2569
Joined: Fri Jun 15, 2007 12:30 pm
Gender:
Location: Over the hills and far away..

Re: ΜΠΡΑΦ

Post by emperormario » Wed Oct 19, 2011 4:28 pm

Στο μπραφ topic τι θες να συζητησουμε? Ποιο χρώμα θα φορεθεί περισσότερο φέτος? Απο ποιον πήρε τα μάτια το παιδί του Σάκη? Αν πρέπει να παίζει βασικός ο Μαρκάνο?
Don't drink and drive. You might spill your drink :b-The Snake
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Giggity giggity goo! [img]http://www.eternalduel.com/forums/images/smiles/quag.gif[/img]
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[color=#800000][size=85]1) You are on the internet 2) You are visiting Venus forum 3) You are reading my signature 5) You didn't notice that point 4 is missing 6) You just checked for point 4 7) You are smiling [/size][/color]
Post Reply

Return to “off-topic”