Αποτελέσματα Μεταπτυχιακού Επιστήμης Υπολογιστών

Συζητήσεις σχετικά με τα μαθήματα του μεταπτυχιακού προγράμματος Επιστήμης Υπολογιστών.
Post Reply
User avatar
dimitra
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 591
Joined: Sat May 01, 2004 11:29 am
Academic status: MSc
Gender:

Αποτελέσματα Μεταπτυχιακού Επιστήμης Υπολογιστών

Post by dimitra » Thu Jun 29, 2006 3:59 pm

Έχουν βγει και τα αποτελέσματα των επιτυχόντων και στην Επιστήμη Υπολογιστών.Αυτό που ξέρω σίγουρα είναι ότι οι επιτυχόντες ενημερώνονται με e-mail, εμένα με πήραν και τηλέφωνο. Δεν ξέρω αν έχουν βγει κάπου και όλα τα ονόματα.Συγχαρητήρια στα παιδιά που πέτυχαν.
Η τιμωρία του ψεύτη δεν είναι ότι δεν τον πιστεύουν, αλλά ότι αυτός δεν μπορεί να πιστέψει.

Σω, Τζορτζ Μπέρναρντ
User avatar
dimitra
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 591
Joined: Sat May 01, 2004 11:29 am
Academic status: MSc
Gender:

Post by dimitra » Mon Jul 03, 2006 5:23 pm

Αν και δεν βλέπω πολύ κίνηση επειδή το έμαθα θα το πω για κάποιον που μπορεί να ενδιαφέρετε.Σήμερα ρώτησα στην Επιστήμη Υπολογιστών που είναι η λίστα όλων των επιτυχόντων και μου είπαν ότι δεν είναι ακόμα έτοιμη η τελική της μορφή και ότι έρχονται σε επαφή με τους υποψηφίους ακόμα. Λογικά η τελική λίστα θα είναι και τελικά όσοι θα αποδεχτούν τη θέση τους δεν εξηγείται αλλιώς πως γίνεται και ενημερώνονται άτομα ότι έχουν γίνει δεκτοί και δεν υπάρχει ολοκληρωμένη λίστα!!!Εγώ πάντως για τους ενδιαφερόμενους ελευθέρωσα σήμερα τη θέση μου...
Η τιμωρία του ψεύτη δεν είναι ότι δεν τον πιστεύουν, αλλά ότι αυτός δεν μπορεί να πιστέψει.

Σω, Τζορτζ Μπέρναρντ
User avatar
tsilochr
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 3246
Joined: Tue Mar 16, 2004 2:47 pm
Academic status: PhD
Gender:
Location: mm.aueb.gr
Contact:

Post by tsilochr » Mon Jul 03, 2006 6:50 pm

κι εμένα που απάντησαν με e-mail στις 28 Ιουνίου. Αλλά μάλλον θα καταλήξω στα Πληροφοριακά.
User avatar
Fairy
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1733
Joined: Tue Jan 24, 2006 4:48 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Mairyland Park

Post by Fairy » Mon Jul 03, 2006 9:28 pm

Να υποθέσω πως μπορεί κανείς να κάνει αιτήσεις σε διάφορα μεταπτυχιακά, κι αν έχει την την τύχη να τον επιλέξουν σε περισσότερα από ένα, του δίδεται δικαίωμα επιλογής; :?:
"Αν αυτό που έκανες χτες σου φαίνεται ακόμα μεγάλο, δεν έχεις κάνει αρκετά σήμερα."
User avatar
rapadder
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1896
Joined: Thu Jun 17, 2004 7:12 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Post by rapadder » Mon Jul 03, 2006 9:35 pm

Ναι.
... αντάρτες της πορδής με τα λεφτά του μπαμπά...
User avatar
spiretos
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 270
Joined: Thu Mar 03, 2005 10:16 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Post by spiretos » Tue Jul 04, 2006 12:20 am

Βασικά δεν είναι έτοιμη η λίστα γιατί (πιθανόν) περιμένουν να τη βγάλουν στην τελική της μορφή.
Είχα κατέβει την Παρασκευή (30/6) στο γραφείο του Μήλη και (άκουγα απ' έξω που) τους έπαιρναν τηλέφωνο οι επιτυχόντες (και τούμπαλιν) για να δουν αν θα έρθουν τελικά στο μεταπτυχιακό. Οι περισσότεροι ήταν σχεδόν σίγουροι αλλά περίμεναν απάντηση από τα υπόλοιπα μεταπτυχιακά στα οποία είχαν κάνει αίτηση (του εξωτερικού κυρίως!).

Ίσως οι των πληροφοριακών να βιάστηκαν να τη δημοσιεύσουν...
Ελπίζω να βοήθησα... :roll:
User avatar
Einherjar
Venus Project Founder
Venus Project Founder
Posts: 3751
Joined: Tue Jan 27, 2004 4:42 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Washington DC, USA
Contact:

Post by Einherjar » Tue Jul 04, 2006 1:32 am

Στα πληροφοριακά βγαίνουν οι επιτυχόντες και οι επιλαχόντες. Αν δεν πάνε όλοι οι επιτυχόντες πάνε συμπληρώνεται ο αριθμός από τους επιλαχόντες. Αν ούτε και αυτοί πάνε τότε απλά ο αριθμός των ατόμων είναι μικρότερος του προγραμματισμένου.... και πίστεψέ με αυτό δεν είναι καθόλου κακό. Φέτος είμασταν 31 από τους 40 που ήταν προγραμματισμένο και το μάθημα έγινε πολύ καλά. Στο περσυνό τμήμα που ήταν 36 νομίζω υπήρχε στρίμωγμα
[Better to understand a little than to misunderstand a lot]
User avatar
dimitra
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 591
Joined: Sat May 01, 2004 11:29 am
Academic status: MSc
Gender:

Post by dimitra » Tue Jul 04, 2006 11:06 am

tsilochr wrote:κι εμένα που απάντησαν με e-mail στις 28 Ιουνίου. Αλλά μάλλον θα καταλήξω στα Πληροφοριακά.
Άρα θα είμαστε μάλλον πάλι συμφοιτητές ε? :-D
Όσο αφορά αυτό με τον κ.Μήλη εμένα η γραμματεία μου είπε να του τηλεφωνήσω όταν με ενημέρωσαν για την επιτυχία μου στην Επιστήμη.Το κάνουν σε όλους;Πήρες κι εσύ tsilochr?
Η τιμωρία του ψεύτη δεν είναι ότι δεν τον πιστεύουν, αλλά ότι αυτός δεν μπορεί να πιστέψει.

Σω, Τζορτζ Μπέρναρντ
User avatar
tsilochr
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 3246
Joined: Tue Mar 16, 2004 2:47 pm
Academic status: PhD
Gender:
Location: mm.aueb.gr
Contact:

Post by tsilochr » Tue Jul 04, 2006 3:17 pm

dimitra wrote:
tsilochr wrote:κι εμένα που απάντησαν με e-mail στις 28 Ιουνίου. Αλλά μάλλον θα καταλήξω στα Πληροφοριακά.
Άρα θα είμαστε μάλλον πάλι συμφοιτητές ε? :-D
Όσο αφορά αυτό με τον κ.Μήλη εμένα η γραμματεία μου είπε να του τηλεφωνήσω όταν με ενημέρωσαν για την επιτυχία μου στην Επιστήμη.Το κάνουν σε όλους;Πήρες κι εσύ tsilochr?
Εμένα με έστειλαν στον Κουρκουμπέτη. Από τα δυο ΠΜΣ της ΑΣΟΕΕ προτιμώ Πληροφοριακά αλλα ακόμα περιμένω από ΕΚΠΑ και αν με δεχτούν μάλλον θα ανηφορίσω προς Ιλίσια.
User avatar
dimitra
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 591
Joined: Sat May 01, 2004 11:29 am
Academic status: MSc
Gender:

Post by dimitra » Tue Jul 04, 2006 3:28 pm

Η αλήθεια είναι ότι δεν καταλαβαίνω εντελώς γιατί το κάνουν αυτό αλλά μου μοιάζει θετικό!Άντε εύχομαι να μπεις σ'αυτό που θες tsilochr κι ας μην είμαστε συμφοιτητές! :-D :)
Η τιμωρία του ψεύτη δεν είναι ότι δεν τον πιστεύουν, αλλά ότι αυτός δεν μπορεί να πιστέψει.

Σω, Τζορτζ Μπέρναρντ
Post Reply

Return to “Μεταπτυχιακό Επιστήμης Υπολογιστών”