Απορίες σχετικά με το μεταπτυχιακό

Συζητήσεις σχετικά με τα μαθήματα του μεταπτυχιακού προγράμματος Πληροφοριακά Συστήματα.
Post Reply
Undefined
Buffer underflow exception
Buffer underflow exception
Posts: 3
Joined: Mon Mar 12, 2012 2:32 pm

Απορίες σχετικά με το μεταπτυχιακό

Post by Undefined » Wed Mar 14, 2012 8:55 pm

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό και έχω τις εξής (διαδικαστικές κυρίως) απορίες:

1. Πότε περίπου θα αρχίσει η διαδικασία κατάθεσης αιτήσεων;
2. Όσον αφορά το πιστοποιητικό γνώσης της Αγγλικής γλώσσας, στο site του μεταπτυχιακού αναφέρεται ότι απαιτείται επίπεδο Advanced. Οστόσο, λίγο καιρό πρίν που είχα ξαναδεί τις απαιτήσεις, αναφερόταν επίπεδο Lower (το οποίο και έχω). Είναι καθοριστικό αυτό το σημείο για την επιλογή κάποιου στο μεταπτυχιακό; Αν ναι, επειδή δεν πρόλαβα να δώσω εξετάσεις (proficiency michigan/cambridge) φέτος, ποια άλλα πιστοποιητικά δέχεστε;

Για αρχή, έχω τις παραπάνω απορίες, θα ξαναδώ αναλυτικότερα και το πρόγραμμα σπουδών και ίσως επανέλθω με πιο συγκεκριμένες ερωτήσεις σχετικά με τα μαθήματα,

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
User avatar
mxsar.opa
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 630
Joined: Tue Sep 07, 2010 9:27 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: Μαρούσι, Αθήνα

Re: Απορίες σχετικά με το μεταπτυχιακό

Post by mxsar.opa » Wed Mar 14, 2012 9:43 pm

Καλό θα ήταν να πας από κοντά στη Γραμματεία του μεταπτυχιακού και να ρωτήσεις και ίσως κανονίσεις και κάποια συνάντηση με κάποιο καθηγητή για να μιλήσετε. Δες τα στοιχεία επικοινωνίας από τη σελίδα του μεταπτυχιακού:
http://mscis.cs.aueb.gr/contact.asp
Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
Undefined
Buffer underflow exception
Buffer underflow exception
Posts: 3
Joined: Mon Mar 12, 2012 2:32 pm

Re: Απορίες σχετικά με το μεταπτυχιακό

Post by Undefined » Wed Mar 14, 2012 10:19 pm

ok! ευχαριστώ για την απάντηση! Ακόμη, θα μπορούσε κάποιος/κάποια να αναφέρει αν έμεινε ικανοποιημένος/η από το μεταπτυχιακό αυτό (βέβαια αυτό είναι σχετικό, αλλά για να πάρω μια ιδέα), τί του άρεσε και τί όχι; Αν δεν γίνεται αυτό δημόσια, με κάποιο pm ίσως; Θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα!!
DB1
bit level
bit level
Posts: 10
Joined: Tue Mar 13, 2012 3:03 am
Academic status: 4th year

Re: Απορίες σχετικά με το μεταπτυχιακό

Post by DB1 » Mon Mar 19, 2012 12:44 pm

Θα ήταν ιδιαίτερα χρήσιμο και για εμένα αν κάποιος θέλει να μου στείλει σε pm τις εντυπώσεις του από το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό.
Andreas_Pap
Buffer underflow exception
Buffer underflow exception
Posts: 2
Joined: Thu May 17, 2012 9:30 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Απορίες σχετικά με το μεταπτυχιακό

Post by Andreas_Pap » Thu May 17, 2012 9:38 pm

Παιδιά καλησπέρα!

Ενδιαφέρομαι για το μεταπτυχιακό πληροφοριακών συστημάτων (πλήρης φοίτηση). Θα μπορούσε κάποιος να μου δώσει κάποιες πληροφορίες για το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό;; Επίσης, θα ήθελα κάποιος να μου πει εάν υπάρχει κάποιος μέσος όρος, πάνω από οποίο πρέπει να έχει ο υποψήφιος προκειμένου να είναι επιτυχών. Προέρχομαι από το Πανεπιστήμιο Πειραιώς και ο μ.ο. μου κυμαίνεται γύρω στο 7. Εάν κάποιος θα μπορούσε να με πληροφορήσει για τα requirements του μεταπτυχιακου, θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα. Σας ευχαριστώ πολύ.
User avatar
cypher
Venus Former Team Member
Posts: 6207
Joined: Mon Sep 29, 2008 9:12 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Απορίες σχετικά με το μεταπτυχιακό

Post by cypher » Thu May 17, 2012 9:51 pm

Aν δεν κάνω λάθος ο Γκρίτζαλης ειναι υπεύθυνος για τα μεταπτυχιακα πληροφοριακών οπότε στείλτου κατευθείαν να σε ενημερώσει.
dgrit @ aueb.gr
ImageImageImageImageImageImageImage
Andreas_Pap
Buffer underflow exception
Buffer underflow exception
Posts: 2
Joined: Thu May 17, 2012 9:30 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Απορίες σχετικά με το μεταπτυχιακό

Post by Andreas_Pap » Thu May 17, 2012 9:55 pm

Σ' ευχαριστώ πολύ, να σαι καλα
Post Reply

Return to “Μεταπτυχιακό Πληροφοριακών Συστημάτων”