Πώς σάς φαίνεται;

Συζητήσεις σχετικά με τα μαθήματα του μεταπτυχιακού προγράμματος Πληροφοριακά Συστήματα.
Post Reply
User avatar
Sakis
byte level
byte level
Posts: 59
Joined: Tue Jan 06, 2009 4:21 pm
Academic status: 3rd year
Gender:
Location: Athens

Πώς σάς φαίνεται;

Post by Sakis » Wed Jul 01, 2009 9:00 pm

Θα ήθελα να κάνω κάνω μια ερώτηση κυρίως προς τα παιδιά που βρίσκονται ήδη στο συγκεκριμένο μεταπτυχιακό.Πώς σας φαίνεται τώρα που είστε από
μέσα;Είστε ευχαριστημένοι με την επιλογή σας από άποψη επιπέδου ( σε σχέση πχ με άλλα μεταπτυχιακά στην Ελλάδα );Ποιες είναι οι προοπτικές που
έχει κάποιος με το συγκεκριμένο πρόγραμμα; Ξέρω ότι είναι λίγο γενικά όλα αυτά,αλλά θα ήθελα να μάθω κάποια πράγματα για αυτό αν και είναι λίγο νωρίς ακόμα(βλ. 3οετής). :) Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον βρει χρόνο και διάθεση να απαντήσει. :smt023
User avatar
silegav
Venus Project Founder
Venus Project Founder
Posts: 2098
Joined: Tue Mar 09, 2004 4:03 pm
Academic status: Alumnus/a
Location: The Center of the World -> Piraeus

Re: Πώς σάς φαίνεται;

Post by silegav » Mon Jul 13, 2009 10:13 am

Αν θες και feedback από πιο παλιές σειρές, μπορώ να σου πω πως είναι καλή επιλογή το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό. Συμφοιτητές μου και παλιότεροι από εμένα απόφοιτοι έχουν ακολουθήσει διάφορα επαγγελματικά "μονοπάτια". Μεταξύ τους είναι άτομα που δουλεύουν σε εταιρείες, σε τράπεζες, έχοντας είτε οργανωτικά καθήκοντα, είτε καθαρά ΙΤ ρόλο στους οργανισμούς τους. Επίσης, μπορώ να ανακαλέσω αρκετούς υποψήφιους διδάκτορες και ερευνητές, είτε σε εργαστηριακές ομάδες της σχολής, είτε σε άλλους οργανισμούς.

Σχετικά με το everyday life στη διάρκεια του μεταπτυχιακού, μπορώ να πω ότι είναι ανάλογο των προσδοκιών που έχετε μετά εσείς προσωπικά. Πάντως εύκολο δεν το λες... :-)
Post Reply

Return to “Μεταπτυχιακό Πληροφοριακών Συστημάτων”