Κύκλος Επιχειρησιακής Έρευνας και Οικονομικών Πληροφορικής

Συζητήσεις σχετικά με τα μαθήματα Κύκλων και Κατευθύνσεων του τρέχοντος ακαδημαϊκού έτους. Για συζητήσεις παλαιοτέρων ετών κοιτάξτε στην κατηγορία "Παλιές Συζητήσεις "
Post Reply
Chris12
Buffer underflow exception
Buffer underflow exception
Posts: 3
Joined: Wed Nov 12, 2014 1:48 am
Academic status: 1st year
Gender:

Κύκλος Επιχειρησιακής Έρευνας και Οικονομικών Πληροφορικής

Post by Chris12 » Sat May 19, 2018 4:52 pm

Καλησπέρα,

Έχω επιλέξει τον 1ο και τον 4ο κύκλο, αλλά τον τελευταίο καιρό κατάλαβα ότι ο 1ος κύκλος δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα και με δυσκολεύει αρκετά μιας και αυτά που διδασκόμαστε δεν είναι και τόσο το στοιχείο μου.Επίσης για κάποιον λόγο μαζεύονται πολλά μαθήματα το χειμερινό εξάμηνο, αλλά το εαρινό θα μου μένει μόνο 1,πράγμα που κάνει την απόκτηση πτυχίου του χρόνου ( ο οποίος είναι και ο στόχος μου) αδύνατη...Έτσι σκέφτηκα να αφήσω τον 1ο κύκλο ( και την συλλογή απο 5ρια που θα αποκτήσω αν μείνω εκεί :P) και να πάω στον 5ο κύκλο των οικονιμικών.Το θέμα είναι όμως αν ο κύκλος αξίζει γενικά..Όσοι έχω ρωτήσει μου λένε ότι είναι αρκετά πιο εύκολος από τους άλλους κύκλους σε θέμα διαβάσματος κτλ, το θέμα είναι ότι οι απόψεις όσων ρώτησα για το αν αξίζει είναι 50-50.

Έτσι θα ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει το να αλλάξω όντως τον 1ο κύκλο με τον 5ο,δηλαδή αν ο 5ος κύκλος έχει κάποιο "μέλλον" και σου προσφέρει ουσιαστικές γνώσεις και πράγματα που μπορεί να συνδιάσει κάποιος με τον προγραμματισμό γενικά στο μέλλον,ή ενας τέτοιος συνδιασμός θα θεωρείται κακός λόγω της απουσίας του προγραμματισμού απο τον κύκλο?
Post Reply

Return to “Μαθήματα Κύκλων και Κατευθύνσεων”