Πρακτική Άσκηση

Συζητήσεις σχετικά με τα μαθήματα ελεύθερης επιλογής. Για συζητήσεις παλαιοτέρων ετών κοιτάξτε στην κατηγορία "Παλιές Συζητήσεις "
User avatar
nik_sak
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 220
Joined: Mon Jun 30, 2008 12:38 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: πρακτική

Post by nik_sak » Thu Oct 20, 2011 7:31 pm

Παιδια σας απαντησε θετικα/αρνητικα καποια απο τις εταιριες που πηγατε για συνεντευξη? Και αν ναι, την ιδια μερα, την επομενη...?
Γιατι πηρα θετικη απαντηση απο μια εταιρεια και πρεπει να αποφασισω μεχρι αυριο το απογευμα, αυριο το πρωι ομως εχω συνεντευξεις και με αλλες εταιριες που με ενδιαφερουν! Και ειναι δίκοπο μαχαιρι.. :smt017
rhcp_pb
bit level
bit level
Posts: 5
Joined: Fri Aug 19, 2011 5:50 pm
Academic status: 3rd year
Gender:

Re: πρακτική

Post by rhcp_pb » Thu Oct 20, 2011 7:57 pm

Παιδιά να ρωτήσω και εγώ.. Έχει κανείς κάποια εμπειρία από την oracle? Η γενικά κάποιο σχόλιο?
User avatar
argi_p
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 204
Joined: Wed Jun 25, 2008 7:33 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: ΡΑΦΗΝΑ

Re: πρακτική

Post by argi_p » Thu Oct 20, 2011 10:32 pm

nik_sak wrote:Παιδια σας απαντησε θετικα/αρνητικα καποια απο τις εταιριες που πηγατε για συνεντευξη? Και αν ναι, την ιδια μερα, την επομενη...?
Γιατι πηρα θετικη απαντηση απο μια εταιρεια και πρεπει να αποφασισω μεχρι αυριο το απογευμα, αυριο το πρωι ομως εχω συνεντευξεις και με αλλες εταιριες που με ενδιαφερουν! Και ειναι δίκοπο μαχαιρι.. :smt017
Σου είπανε σίγουρα οτι επέλεξαν εσένα??Το λέω αυτό γιατί εμένα στην intracom μολις τελείωσα τη συνέντευξη μου είπαν καλή αρχή και τελικά δεν με πήραν... :lol: Οπως και να έχει αφού έχεις μέχρι αύριο το απόγευμα να αποφασίσεις και οι συνεντεύξεις ειναι το πρωί τι σε νοιάζει?πήγαινε στις συνεντεύξεις και βλέπεις μετα..
User avatar
Loner
Venus Former Team Member
Posts: 4004
Joined: Fri Oct 26, 2007 11:08 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: Στη ρωγμή του χρόνου

Re: πρακτική

Post by Loner » Thu Oct 20, 2011 11:07 pm

Εμένα σε μία που πήγα χτες μου είπαν ότι θα επικοινωνήσουμε Πέμπτη ή Παρασκευή (σήμερα ή αύριο δλδ) για να το κλείσουμε, μου άρεσε οπότε αν με πάρουν θα ακυρώσω τις συνεντεύξεις... Σε μία που πήγα σήμερα μου είπαν ότι 99% θα συνεργαστούμε και θα μιλήσουμε τη Δευτέρα. Αν με πάρουν δεν ξέρω όμως αν θα δεχτώ, δεν ενθουσιάστηκα με το job description... Συνεχίζω να πηγαίνω σε συνεντεύξεις και βλέπουμε.
Εγώ σου προτείνω αν σου αρέσει να τους πεις ναι, αλλιώς ζήτα λίγο χρόνο να το σκεφτείς, αν και δεν θα τους ακουστεί καλά... :roll:
You either die a Spongebob or live long enough to see yourself become the Squidward.
User avatar
nik_sak
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 220
Joined: Mon Jun 30, 2008 12:38 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: πρακτική

Post by nik_sak » Fri Oct 21, 2011 12:05 am

argi_p wrote:
nik_sak wrote:Παιδια σας απαντησε θετικα/αρνητικα καποια απο τις εταιριες που πηγατε για συνεντευξη? Και αν ναι, την ιδια μερα, την επομενη...?
Γιατι πηρα θετικη απαντηση απο μια εταιρεια και πρεπει να αποφασισω μεχρι αυριο το απογευμα, αυριο το πρωι ομως εχω συνεντευξεις και με αλλες εταιριες που με ενδιαφερουν! Και ειναι δίκοπο μαχαιρι.. :smt017
Σου είπανε σίγουρα οτι επέλεξαν εσένα??Το λέω αυτό γιατί εμένα στην intracom μολις τελείωσα τη συνέντευξη μου είπαν καλή αρχή και τελικά δεν με πήραν... :lol: Οπως και να έχει αφού έχεις μέχρι αύριο το απόγευμα να αποφασίσεις και οι συνεντεύξεις ειναι το πρωί τι σε νοιάζει?πήγαινε στις συνεντεύξεις και βλέπεις μετα..
ναι για αυτο ακριβως ρωτησα την εμπειρια σας. και ειδικα για την intracom. Δηλαδη αν υπαρχει περιπτωση να μου απαντησουν αμεσα, πριν το απογευμα που θα πρεπει να απαντησω στην πρωτη εταιρεια
User avatar
Theofaman
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 984
Joined: Sat Sep 24, 2005 1:07 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Running from the weak side to the low post

Re: πρακτική

Post by Theofaman » Fri Oct 21, 2011 1:43 am

rhcp_pb wrote:Παιδιά να ρωτήσω και εγώ.. Έχει κανείς κάποια εμπειρία από την oracle? Η γενικά κάποιο σχόλιο?
Εξαρτάται από το είδος της πρακτικής που ψάχνεις. Συνήθως σε μεγάλες εταιρίες η πρακτική (στην αρχή τουλάχιστον) σημαίνει εκπαίδευση πάνω σε τεχνολογίες/προϊόντα της εταιρίας και μετά ανάθεση σε κάποιο project. Οι εταιρίες βλέπουν την πρακτική σας ευκαιρία για δωρεάν αξιολόγηση του ασκούμενου ώστε μετά την ολοκλήρωσή της να δουν αν υπάρχουν προοπτικές για κάτι πιο μόνιμο (αν έχουν θέσεις βέβαια :-p ).
Αντίθετα, υπάρχουν (όχι απαραίτητα) μικρότερες εταιρίες που ψάχνουν φοιτητές για πρακτική τους οποίους θα εντάξουν απευθείας σε κάποιο project και θα είναι άμεσα παραγωγικοί. Φυσικά αυτό εξαρτάται από το προφιλ του φοιτητή και τις ανάγκες της εταιρίας.

Συγκεκριμένα για την Oracle, έχει πολύ καλό περιβάλλον με ανθρώπους πρόθυμους να σε βοηθήσουν και μαθαίνεις αρκετά πράγματα σε Enterprise εφαρμογές με τις οποίες στη σχολή δεν έχουμε την ευκαιρία να ασχοληθούμε. Επίσης είναι ευκαιρία να δεις και από μέσα την οργάνωση μιας μεγάλης/πολυεθνικής εταιρίας ΙΤ. Βέβαια πολλά εξαρτώνται από το project πάνω στο οποίο θα τοποθετηθείς κάτι το οποίο μπορεί να συζητηθεί στη συνέντευξη ή και αργότερα, στην αρχή της πρακτικής. Γενικά θα πρότεινα σε όσους ενδιαφέρονται να δουν καινούργια πράγματα αλλά και να ρίξουν πολύ διάβασμα, να ρίξουν μια ματιά. Δεν θα το πρότεινα σε όσους χρωστάνε αρκετά μαθήματα ή θέλουν μια πιο χαλαρή πρακτική.
Theo(pame na)fam(e mprizoles)an!
User avatar
argi_p
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 204
Joined: Wed Jun 25, 2008 7:33 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: ΡΑΦΗΝΑ

Re: πρακτική

Post by argi_p » Fri Oct 21, 2011 2:56 am

nik_sak wrote: ναι για αυτο ακριβως ρωτησα την εμπειρια σας. και ειδικα για την intracom. Δηλαδη αν υπαρχει περιπτωση να μου απαντησουν αμεσα, πριν το απογευμα που θα πρεπει να απαντησω στην πρωτη εταιρεια
εμένα δεν μου είχαν απαντήσει άμεσα...Είχαν περάσει 3-4 μέρες...Συνήθως μια εταιρία για να επιλέξει άτομα και επομένως να ειδοποιήσει τους υποψηφίους(για απόκτηση ή μη της θέσης) θα πρέπει πρώτα να έχει πάρει συνέντευξη από όλους έτσι ώστε να κάνει την αξιολόγηση.Αυτό λογικά δεν γίνεται μέσα σε 1-2 μέρες.Βέβαια μπορείς να τους πεις ότι θέλω απάντηση γρήγορα για να ξέρω τι θα κάνω με τις άλλες εταιρίες που μου έχουν απαντήσει θετικά.Αν κατάλαβα καλά σε εσένα έχει απαντήσει θετικά μια εταιρία και σου έχουν δώσει προθεσμία απάντησης για αποδοχή της θέσης??
User avatar
nik_sak
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 220
Joined: Mon Jun 30, 2008 12:38 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: πρακτική

Post by nik_sak » Fri Oct 21, 2011 9:21 am

argi_p wrote:
nik_sak wrote: ναι για αυτο ακριβως ρωτησα την εμπειρια σας. και ειδικα για την intracom. Δηλαδη αν υπαρχει περιπτωση να μου απαντησουν αμεσα, πριν το απογευμα που θα πρεπει να απαντησω στην πρωτη εταιρεια
εμένα δεν μου είχαν απαντήσει άμεσα...Είχαν περάσει 3-4 μέρες...Συνήθως μια εταιρία για να επιλέξει άτομα και επομένως να ειδοποιήσει τους υποψηφίους(για απόκτηση ή μη της θέσης) θα πρέπει πρώτα να έχει πάρει συνέντευξη από όλους έτσι ώστε να κάνει την αξιολόγηση.Αυτό λογικά δεν γίνεται μέσα σε 1-2 μέρες.Βέβαια μπορείς να τους πεις ότι θέλω απάντηση γρήγορα για να ξέρω τι θα κάνω με τις άλλες εταιρίες που μου έχουν απαντήσει θετικά.Αν κατάλαβα καλά σε εσένα έχει απαντήσει θετικά μια εταιρία και σου έχουν δώσει προθεσμία απάντησης για αποδοχή της θέσης??
ναι καλα καταλαβες!
User avatar
Luke
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1388
Joined: Wed Aug 09, 2006 11:19 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: πρακτική

Post by Luke » Fri Oct 21, 2011 2:45 pm

Loner wrote:Με πήραν τηλέφωνο για συνέντευξη από την M-DATA :-D
Έχει κανείς προσωπική εικόνα για το τι εστί M-DATA?
Εγώ έκανα την πρακτική μου εκεί το εαρινό του 2009. Ισχύει ακόμα το ενδιαφέρον σου ή έχεις κανονίσει αλλού; (για να μη γράφω τζάμπα...) :-D
Είμαι ένας μοναχικός cowboy...
User avatar
Loner
Venus Former Team Member
Posts: 4004
Joined: Fri Oct 26, 2007 11:08 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: Στη ρωγμή του χρόνου

Re: πρακτική

Post by Loner » Fri Oct 21, 2011 3:11 pm

Ισχύει,αυτοί που έλεγαν ότι θα με πάρουν τηλέφωνο χτες ή σήμερα δεν πήραν τελικά... :smt011
edit: Άκυρο, με πήραν κι έκλεισα :smt016
You either die a Spongebob or live long enough to see yourself become the Squidward.
User avatar
Luke
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1388
Joined: Wed Aug 09, 2006 11:19 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: πρακτική

Post by Luke » Fri Oct 21, 2011 4:47 pm

Περίεργο που δεν πήραν γιατί είναι αρκετά τυπικοί σε τέτοια θέματα.

Λοιπόν, έχουμε και λέμε όσον αφορά τα καθήκοντα.
Όταν είχα πάει εγώ είμαστε 2 άτομα που κάναμε πρακτική από ΑΣΟΕΕ, εγώ κι ένα παιδί από το ΔΕΤ. Σε εκείνον είχε ανατεθεί ένα project σε php, mysql για συντήρηση και επέκταση ενός site. Εγώ από την άλλη θεωρώ ότι ήμουν ο άτυχος της παρέας. :roll:
Το μεγαλύτερο μέρος της πρακτικής μου ασχολήθηκα με τη διαδικασία του webcasting. Στο πλαίσιο αυτού μου δινόταν υλικό (βίντεο ομιλίας, παρουσιάσεις ppt και demo βίντεο που πρόβαλαν οι ομιλητές) από ομιλίες σε συνέδριο ιατρικής και η δουλειά μου ήταν ο συχγρονισμός μέσα από ένα πρόγραμμα που σου παρέχει η εταιρεία (του οποίου τα βασικά τα μαθαίνεις σε μία-δυο μέρες το πολύ) όλων αυτών ώστε οι ομιλία να "συμπέφτει" με τις παρουσιάσεις και ό,τι άλλο υλικό υπήρχε. Επίσης έπρεπε να περάσεις με το χέρι τους τίτλους στα slides, να πεις ποια από αυτά θα αποτελούν "bookmarks" στην ομιλία, κλπ. Από αυτή τη διαδικασία προέκυπταν μέσα από έτοιμα templates οθόνες απ' όπου "συνδεόσουν" (ασύγχρονα εννοείται) με τις ομιλίες του συνεδρίου αφού αυτά γινόντουσαν publish είτε στο internet είτε μέσω κάποιας εφαρμογής σε κάποιο άλλο μέσο, όπως dvd. Ξέρω, όλα αυτά ακούγονται αρκετά παιδικά κι έτσι είναι. :) Αν έχεις γνώσεις flash, css, javascript μπορεί να σου αναθέσουν και τη δημιουργία καινούργιων templates.
Αυτά σε γενικές γραμμές.

Πέρα από αυτό μου δόθηκαν 2 project στα οποία έκανα αποτύπωση των απαιτήσεων και ασχολήθηκα με το σχεδιασμό τους (use cases, class diagrams, κλπ) αλλά όχι σε ιδιαίτερο επίπεδο ανάλυσης. Εγώ δεν ασχολήθηκα με την υλοποίησή τους (δόθηκαν σε έμπειρο εξωτερικό συνεργάτη).

Τέλος, ασχολήθηκα με την ανάπτυξη μιας εφαρμογής, που την πρότεινα ο ίδιος, με σκοπό να μπορεί να αυτοματοποιήσει κάποιες διαδικασίες που γίνονταν στη διαδικασία του webcasting με το χέρι, τελείως άσκοπα και χάνοντας πολύτιμο χρόνο.


Όσον αφορά το κλίμα...
Κατ' αρχάς το κλίμα είναι φιλικό καθώς πρόκειται για μικρή οικογενειακή επιχείρηση (δες και το σχόλιο του Zifnab) 8-10 ατόμων max.
Γενικά υπήρχε συννενόηση. Ήταν μία κοπέλα που κατείχε περισσότερο από τους υπόλοιπους τα τεχνικά και τα περισσότερα πράγματα περνούσαν από τα χέρια της. Αλλά η αλήθεια είναι ότι πέρα από την 1η εβδομάδα ήταν ψιλοστάνταρ το τι θα έκανα επομένως είτε προχωρούσα σύμφωνα με το δικό μου προγραμματισμό είτε μου έλεγε εκείνη.
Κάθε μέρα στο τέλος της ημέρας έγραφα μία μίνι αναφορά και την έστελνα σε εκείνη και το διευθυντή (τον συνεπώνυμο του Zifnab :-p ) με το τι έχω κάνει, αν είχα κάποιο πρόβλημα και αν έχει μείνει κάτι στη μέση. Τον πρώτο καιρό είχαμε τακτικές συναντήσεις με το διευθυντή και συζητούσαμε από κοντά τα όποια προβλήματα, το πώς προχωράνε τα πράγματα, κλπ. Μετά ήταν πιο στάνταρ τα πράγματα οπότε δεν ήταν τόσο αναγκαίο.


Επειδή είχα πάει στον κ. Ξυλωμένο για την επίβλεψη μου είχε πει ότι παλιότεροι φοιτητές δεν είχαν μείνει ικανοποιημένοι από το αντικείμενο της πρακτικής (webcasting) αλλά όταν του πήγα την αναφορά και με τα επιπλέον που ανέφερα παραπάνω (αν και ξαναλέω ότι αυτά δεν κάλυψαν μεγάλο μέρος της) φάνηκε σχετικά ικανοποιημένος ή μάλλον ξαφνιασμένος.


Αυτά πάνω κάτω. Ελπίζω να σε κάλυψα και να μην τους έκαψα
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
πολύ... :-D


Μέχρι να γράψω όλο αυτό κατεβατό έκανες και το edit σου. :-p Τέλος πάντων, τα από πάνω ισχύουν. Καλή αρχή!
Σου είπαν κάτι ιδιαίτερο για το αντικείμενο με το οποίο θα ασχοληθείς;
Είμαι ένας μοναχικός cowboy...
User avatar
Loner
Venus Former Team Member
Posts: 4004
Joined: Fri Oct 26, 2007 11:08 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: Στη ρωγμή του χρόνου

Re: πρακτική

Post by Loner » Fri Oct 21, 2011 9:34 pm

Luke wrote:Μέχρι να γράψω όλο αυτό κατεβατό έκανες και το edit σου. :-p Τέλος πάντων, τα από πάνω ισχύουν. Καλή αρχή!
Σου είπαν κάτι ιδιαίτερο για το αντικείμενο με το οποίο θα ασχοληθείς;
Συγγνώμη :oops: Ελπίζω αυτός που θα επιλέξουν/επιλέξει να κάνει πρακτική στην M-DATA να είναι στο venus για να μην πάει χαμένο το ποστ :-)
Όχι συγκεκριμένα πράγματα, απ'ότι κατάλαβα .NET και C# (μπορεί να κάνω και λάθος, έχω πάει σε κάμποσους... :-| ). Θα μιλήσουμε λέει από Δευτέρα για τα διαδικαστικά... Εγώ τώρα πρέπει να βρω κάποιον καθηγητή για επίβλεψη? Με ποια κριτήρια θα επιλέξω? :smt017
edit: Επίσης, πρέπει να ειδοποιήσω τις εταιρείες που έχω πάει ήδη για συνέντευξη για να μη με υπολογίζουν ή να τους αφήσω και να τους το πω αν με πάρουν...?
You either die a Spongebob or live long enough to see yourself become the Squidward.
User avatar
Luke
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1388
Joined: Wed Aug 09, 2006 11:19 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: πρακτική

Post by Luke » Fri Oct 21, 2011 11:03 pm

Loner wrote:
Luke wrote:Μέχρι να γράψω όλο αυτό κατεβατό έκανες και το edit σου. :-p Τέλος πάντων, τα από πάνω ισχύουν. Καλή αρχή!
Σου είπαν κάτι ιδιαίτερο για το αντικείμενο με το οποίο θα ασχοληθείς;
Συγγνώμη :oops: Ελπίζω αυτός που θα επιλέξουν/επιλέξει να κάνει πρακτική στην M-DATA να είναι στο venus για να μην πάει χαμένο το ποστ :-)
Ναι εννοείται, δεν πειράζει. Όλο και σε κάποιον άλλο θα λύσει απορίες.
Loner wrote: Όχι συγκεκριμένα πράγματα, απ'ότι κατάλαβα .NET και C# (μπορεί να κάνω και λάθος, έχω πάει σε κάμποσους... :-| ). Θα μιλήσουμε λέει από Δευτέρα για τα διαδικαστικά...
Αν είναι έτσι σε βρίσκω μια χαρά. :smt023
Loner wrote: Εγώ τώρα πρέπει να βρω κάποιον καθηγητή για επίβλεψη? Με ποια κριτήρια θα επιλέξω? :smt017
Ναι πρέπει. Το καλύτερο είναι να δεις με τι αντικείμενο θα ασχοληθείς και να επιλέξεις καθηγητή αντιστοίχων ενδιαφερόντων. Για παράδειγμα εγώ επέλεξα τον κ. Ξυλωμένο γιατί η εταιρεία με απασχόλησε με multimedia κομμάτι και την προηγούμενη χρονιά είχα παρακολουθήσει το μάθημα των πολυμέσων που το έκανε ο κ. Ξυλωμένος.
Loner wrote: edit: Επίσης, πρέπει να ειδοποιήσω τις εταιρείες που έχω πάει ήδη για συνέντευξη για να μη με υπολογίζουν ή να τους αφήσω και να τους το πω αν με πάρουν...?
Καλό είναι να ειδοποιήσεις για να κάνουν και αυτοί τον προγραμματισμό τους. Αλλά μη νομίζεις ότι αν γινόταν το ανάποδο (αν έβρισκαν άτομο κι εσύ περίμενες) ότι θα σου απαντούσαν. Οι περισσότερες δεν μπαίνουν καν στον κόπο. Και το βλέπω όλο και πιο συχνά αυτό τωρα που ψάχνω για δουλειά. Επομένως είναι στη διακριτική σου ευχέρεια. :-)
Είμαι ένας μοναχικός cowboy...
User avatar
kwnccc
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 994
Joined: Tue Jan 19, 2010 8:05 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: πρακτική

Post by kwnccc » Sat Oct 22, 2011 1:25 am

Loner wrote:
Luke wrote:Μέχρι να γράψω όλο αυτό κατεβατό έκανες και το edit σου. :-p Τέλος πάντων, τα από πάνω ισχύουν. Καλή αρχή!
Σου είπαν κάτι ιδιαίτερο για το αντικείμενο με το οποίο θα ασχοληθείς;
Συγγνώμη :oops: Ελπίζω αυτός που θα επιλέξουν/επιλέξει να κάνει πρακτική στην M-DATA να είναι στο venus για να μην πάει χαμένο το ποστ :-)
Όχι συγκεκριμένα πράγματα, απ'ότι κατάλαβα .NET και C# (μπορεί να κάνω και λάθος, έχω πάει σε κάμποσους... :-| ). Θα μιλήσουμε λέει από Δευτέρα για τα διαδικαστικά... Εγώ τώρα πρέπει να βρω κάποιον καθηγητή για επίβλεψη? Με ποια κριτήρια θα επιλέξω? :smt017
edit: Επίσης, πρέπει να ειδοποιήσω τις εταιρείες που έχω πάει ήδη για συνέντευξη για να μη με υπολογίζουν ή να τους αφήσω και να τους το πω αν με πάρουν...?
Δεν πρέπει να πας στη σχολή και κάποια χαρτιά από την εταιρεία για να γίνουν και κάποια άλλα χαρτιά από την κ.Παπαθεοδώρου πριν γίνει συνεννόηση για επιβλέποντα καθηγητή?
kosalex
bit level
bit level
Posts: 27
Joined: Tue Dec 01, 2009 4:30 pm
Academic status: N>4

Re: πρακτική

Post by kosalex » Sat Oct 22, 2011 10:47 pm

να ρωτησω κατι ασχετο; μου κατεβαζει την αιτηση σε pdf και το μονο που μπορω να κανω ειναι ουσιαστικα ζωγραφικη με κατι προγραμματα στα ubuntu.
υπαρχει κανενα προγραμμα να το ανοιγει κανονικα και να γραφεις ακριβως στην ιδια σειρα για να μην βγει σαλατα στο τελος;;;;;
εχω και παραθυρα αν ξερει καποιος εκει καποιο προγραμμα.Ευχαριστω.
User avatar
Loner
Venus Former Team Member
Posts: 4004
Joined: Fri Oct 26, 2007 11:08 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: Στη ρωγμή του χρόνου

Re: πρακτική

Post by Loner » Sat Oct 22, 2011 11:58 pm

Νομίζω είναι απλώς δείγμα για να δεις τη μορφή,όχι για να το συμπληρώσεις... Εγώ δηλαδή απλώς έφτιαξα ένα παρόμοιο με το libre office writer :smt016
You either die a Spongebob or live long enough to see yourself become the Squidward.
propaganja
bit level
bit level
Posts: 13
Joined: Thu Apr 14, 2011 12:00 am
Academic status: 3rd year
Gender:

Re: πρακτική

Post by propaganja » Sun Oct 23, 2011 3:06 pm

έχει κανείς εικόνα από την IMC?
User avatar
nik_sak
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 220
Joined: Mon Jun 30, 2008 12:38 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: πρακτική

Post by nik_sak » Sun Oct 23, 2011 7:23 pm

propaganja wrote:έχει κανείς εικόνα από την IMC?
και εμενα θα με ενδιεφερε να μαθω

επισης θα ηθελα να μου πει τη γνωμη του για την intracom καποιος που δουλεψε εκει
User avatar
necrofear_13
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2141
Joined: Sun Nov 18, 2007 5:32 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ

Re: πρακτική

Post by necrofear_13 » Mon Oct 24, 2011 8:44 pm

Μια ερώτηση guys σε όσους κάνατε τη διαδικασία για να κάνετε πρακτική. Μπορούσατε ενώ κάνετε συνεντεύξεις σε εταιρίες να έχετε δηλώσει και για πρακτική στα lab, ώστε αν δεν σας άρεσε ή δεν σας παίρνανε σε κάποια εταιρεία να πηγαίνατε στα lab???
No matter what kind of sadness envelops the darkness of our despair, if you put one foot in front of the other, at some point you will reach a place where you can see the light.

In heaven or earth, no matter to where we progress, no matter where we walk, that becomes our road.
As long as we keep walking the battle will continue.
And that is exactly why this place will always be a paradise
User avatar
enum21
Venus Former Team Member
Posts: 5436
Joined: Mon Feb 16, 2009 9:06 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Underworld

Re: πρακτική

Post by enum21 » Mon Oct 24, 2011 8:55 pm

necrofear_13 wrote:Μια ερώτηση guys σε όσους κάνατε τη διαδικασία για να κάνετε πρακτική. Μπορούσατε ενώ κάνετε συνεντεύξεις σε εταιρίες να έχετε δηλώσει και για πρακτική στα lab, ώστε αν δεν σας άρεσε ή δεν σας παίρνανε σε κάποια εταιρεία να πηγαίνατε στα lab???
Αποκλείεται να μην σε πάρει εταιρεία. :-p
Εκτός αυτού, η πρακτική στα lab και ξεκινάει νωρίτερα, και έχει άλλες διαδικασίες. Διορθώστε με αν κάνω λάθος.
User avatar
necrofear_13
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2141
Joined: Sun Nov 18, 2007 5:32 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ

Re: πρακτική

Post by necrofear_13 » Mon Oct 24, 2011 8:58 pm

enum21 wrote:
necrofear_13 wrote:Μια ερώτηση guys σε όσους κάνατε τη διαδικασία για να κάνετε πρακτική. Μπορούσατε ενώ κάνετε συνεντεύξεις σε εταιρίες να έχετε δηλώσει και για πρακτική στα lab, ώστε αν δεν σας άρεσε ή δεν σας παίρνανε σε κάποια εταιρεία να πηγαίνατε στα lab???
Αποκλείεται να μην σε πάρει εταιρεία. :-p
Εκτός αυτού, η πρακτική στα lab και ξεκινάει νωρίτερα, και έχει άλλες διαδικασίες. Διορθώστε με αν κάνω λάθος.
Αναφέρεσαι σε εμένα ή γενικά?
Ότι είμαι κελεπούρι το ξέρω!!!! :-D
No matter what kind of sadness envelops the darkness of our despair, if you put one foot in front of the other, at some point you will reach a place where you can see the light.

In heaven or earth, no matter to where we progress, no matter where we walk, that becomes our road.
As long as we keep walking the battle will continue.
And that is exactly why this place will always be a paradise
User avatar
enum21
Venus Former Team Member
Posts: 5436
Joined: Mon Feb 16, 2009 9:06 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Underworld

Re: πρακτική

Post by enum21 » Mon Oct 24, 2011 8:59 pm

necrofear_13 wrote:
enum21 wrote:
necrofear_13 wrote:Μια ερώτηση guys σε όσους κάνατε τη διαδικασία για να κάνετε πρακτική. Μπορούσατε ενώ κάνετε συνεντεύξεις σε εταιρίες να έχετε δηλώσει και για πρακτική στα lab, ώστε αν δεν σας άρεσε ή δεν σας παίρνανε σε κάποια εταιρεία να πηγαίνατε στα lab???
Αποκλείεται να μην σε πάρει εταιρεία. :-p
Εκτός αυτού, η πρακτική στα lab και ξεκινάει νωρίτερα, και έχει άλλες διαδικασίες. Διορθώστε με αν κάνω λάθος.
Αναφέρεσαι σε εμένα ή γενικά?
Ότι είμαι κελεπούρι το ξέρω!!!! :-D
Σε σένα :-D
...φυσικά. :smt016
Post Reply

Return to “Μαθήματα ελεύθερης επιλογής”