Μαθήματα επιλογής

Συζητήσεις σχετικά με τα μαθήματα ελεύθερης επιλογής. Για συζητήσεις παλαιοτέρων ετών κοιτάξτε στην κατηγορία "Παλιές Συζητήσεις "
Post Reply
ShadowBlade
bit level
bit level
Posts: 14
Joined: Sun Apr 26, 2015 5:27 pm
Gender:

Μαθήματα επιλογής

Post by ShadowBlade » Tue Jul 21, 2015 8:36 pm

Σχετικά με τα μαθήματα επιλογής μπορώ να επιλέξω οποιοδήποτε μάθημα θέλω από οποιοδήποτε τμήμα συμπεριλαμβανομένων και των μεταπτυχιακών ή υπάρχουν περιορισμοί;
User avatar
MpoMp
Venus Former Team Member
Posts: 6620
Joined: Mon Oct 04, 2010 9:31 pm
Gender:
Contact:

Re: Μαθήματα επιλογής

Post by MpoMp » Wed Jul 22, 2015 12:27 am

http://www.cs.aueb.gr/sites/default/fil ... 4-2015.pdf

Σελίδες 24-25 και 31. Σε κάθε εξάμηνο ανακοινώνονται από τη γραμματεία ποια μαθήματα από άλλα τμήματα είναι διαθέσιμα για επιλογή.
Any fool can make something complicated. It takes a genius to make it simple.
MpoMp @ Discord
ShadowBlade
bit level
bit level
Posts: 14
Joined: Sun Apr 26, 2015 5:27 pm
Gender:

Re: Μαθήματα επιλογής

Post by ShadowBlade » Wed Jul 22, 2015 2:59 am

Ευχαριστώ πολύ!
tassos
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 512
Joined: Mon Dec 27, 2010 4:40 pm
Academic status: 4th year
Gender:

Re: Μαθήματα επιλογής

Post by tassos » Wed Oct 07, 2020 2:11 pm

Νεκρανάσταση του θέματος για να ρωτήσω πότε και που ανακοινώνει η γραμματεία ποια μαθήματα επιλογής άλλων τμημάτων μπορώ να δηλώσω; Δηλαδή τώρα για το χειμερινό εξάμηνο που μπορώ να δω ποια μπορώ να πάρω;

Ευχαριστώ
User avatar
Le Poulet
Venus Former Team Member
Posts: 62
Joined: Thu Jun 26, 2014 11:23 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Μαθήματα επιλογής

Post by Le Poulet » Wed Oct 07, 2020 7:15 pm

tassos wrote: Wed Oct 07, 2020 2:11 pm Νεκρανάσταση του θέματος για να ρωτήσω πότε και που ανακοινώνει η γραμματεία ποια μαθήματα επιλογής άλλων τμημάτων μπορώ να δηλώσω; Δηλαδή τώρα για το χειμερινό εξάμηνο που μπορώ να δω ποια μπορώ να πάρω;

Ευχαριστώ
Αν δεις τον νέο οδηγό σπουδών που ανέβασαν στο site της σχολής (ΟΔΗΓΟΣ ΠΡΟΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ 2020-2021), τα έχει στη σελίδα 29.

Για τα μαθήματα κάθε εξαμήνου, νομίζω βγάζουν χαρτί στον πίνακα ανακοινώσεων έξω από τη γραμματεία, δεν θυμάμαι να τα ανέβαζαν online.
:smt117
tassos
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 512
Joined: Mon Dec 27, 2010 4:40 pm
Academic status: 4th year
Gender:

Re: Μαθήματα επιλογής

Post by tassos » Wed Oct 07, 2020 7:41 pm

Σ' ευχαριστώ! Ωραία, οπότε από το ωρολόγιο πρόγραμμα μπορώ να δω ποια είναι χειμερινού από αυτά της σελίδας 29 και να επιλέξω κάποιο. Σωστά; Παίζει στη λίστα που λες να μην είναι κάποιο από αυτά;
User avatar
Le Poulet
Venus Former Team Member
Posts: 62
Joined: Thu Jun 26, 2014 11:23 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Μαθήματα επιλογής

Post by Le Poulet » Wed Oct 07, 2020 7:52 pm

tassos wrote: Wed Oct 07, 2020 7:41 pm Σ' ευχαριστώ! Ωραία, οπότε από το ωρολόγιο πρόγραμμα μπορώ να δω ποια είναι χειμερινού από αυτά της σελίδας 29 και να επιλέξω κάποιο. Σωστά; Παίζει στη λίστα που λες να μην είναι κάποιο από αυτά;
Ναι, εγώ θα το έκανα όπως το λες, αλλά δεν ξέρω μήπως υπάρχει η περίπτωση να ακυρωθούν/αναβληθούν κάποια από τα μαθήματα της σελίδας 29 (όπως σε μας η Εξόρυξη φέτος) και να μας ενημερώσουν εκ των υστέρων με τη λίστα των μαθημάτων επιλογής έξω από τη γραμματεία. Απίθανο το κόβω...

Υπάρχει και η άλλη περίπτωση/δυνατότητα, να επιλέξεις μάθημα που δεν υπάρχει στη σελίδα 29. Αν σε ενδιαφέρει πολύ κάποιο μάθημα άλλου τμήματος και δεν το βρίσκεις γραμμένο στον οδηγό σπουδών, κάνεις κάποια αίτηση στη γραμματεία νομίζω και περνάει από συνέλευση.
:smt117
tassos
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 512
Joined: Mon Dec 27, 2010 4:40 pm
Academic status: 4th year
Gender:

Re: Μαθήματα επιλογής

Post by tassos » Wed Oct 07, 2020 11:10 pm

Le Poulet wrote: Wed Oct 07, 2020 7:52 pm
tassos wrote: Wed Oct 07, 2020 7:41 pm Σ' ευχαριστώ! Ωραία, οπότε από το ωρολόγιο πρόγραμμα μπορώ να δω ποια είναι χειμερινού από αυτά της σελίδας 29 και να επιλέξω κάποιο. Σωστά; Παίζει στη λίστα που λες να μην είναι κάποιο από αυτά;
Ναι, εγώ θα το έκανα όπως το λες, αλλά δεν ξέρω μήπως υπάρχει η περίπτωση να ακυρωθούν/αναβληθούν κάποια από τα μαθήματα της σελίδας 29 (όπως σε μας η Εξόρυξη φέτος) και να μας ενημερώσουν εκ των υστέρων με τη λίστα των μαθημάτων επιλογής έξω από τη γραμματεία. Απίθανο το κόβω...

Υπάρχει και η άλλη περίπτωση/δυνατότητα, να επιλέξεις μάθημα που δεν υπάρχει στη σελίδα 29. Αν σε ενδιαφέρει πολύ κάποιο μάθημα άλλου τμήματος και δεν το βρίσκεις γραμμένο στον οδηγό σπουδών, κάνεις κάποια αίτηση στη γραμματεία νομίζω και περνάει από συνέλευση.
Σ 'ευχαριστώ πολύ!
saadatrent
Buffer underflow exception
Buffer underflow exception
Posts: 2
Joined: Thu Sep 09, 2021 3:05 pm
Academic status: 3rd year
Gender:
Contact:

Re: Μαθήματα επιλογής

Post by saadatrent » Sat Sep 25, 2021 4:06 pm

Δεν υπάρχουν συγκεκριμένοι περιορισμοί στην επιλογή των προαιρετικών μαθημάτων. Το μόνο όριο είναι ο αριθμός των ενοτήτων, όχι το ίδιο το μάθημα
Post Reply

Return to “Μαθήματα ελεύθερης επιλογής”