Πως επιλέγουμε τα 4 μαθήματα

Συζητήσεις σχετικά με τα μαθήματα ελεύθερης επιλογής. Για συζητήσεις παλαιοτέρων ετών κοιτάξτε στην κατηγορία "Παλιές Συζητήσεις "
Post Reply
User avatar
flea
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 205
Joined: Tue Jan 07, 2014 8:16 pm
Gender:

Πως επιλέγουμε τα 4 μαθήματα

Post by flea » Mon Feb 10, 2014 5:15 pm

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής:Αν έχουμε στο παρελθόν δηλώσει κάποια μαθήματα επιλογής,χωρίς όμως να έχουμε παραστεί στην εξέταση και χωρίς να έχουμε πάρει σύγγραμμα η επιλογή είναι τελεσίδικη;'Η μπορούμε να πάρουμε στην παρούσα φάση άλλα μαθήματα;(και εννοείται να πάμε να τα δώσουμε κανονικά)
Do it with passion or not at all
User avatar
Jami
Venus Former Team Member
Posts: 1065
Joined: Mon Nov 01, 2010 7:17 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Πως επιλέγουμε τα 4 μαθήματα

Post by Jami » Mon Feb 10, 2014 5:22 pm

Οχι δεν ειναι τελεσιδικη. Μπορεις να παρεις οποιαδηποτε άλλα οποτε θες. Ακομα και αμα τα εχεις περασει. Σημασια εχει ποια θα δηλωσεις στο τελος, στην αιτηση πτυχιου σου.
garry
byte level
byte level
Posts: 89
Joined: Sat Sep 21, 2013 7:54 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Πως επιλέγουμε τα 4 μαθήματα

Post by garry » Mon Oct 06, 2014 7:44 pm

Καλησπέρα. Θα ήθελα την βοήθεια σας σε κάτι: Είμαι έβδομο έτος και ελπίζω να κάνω την τελευταία μου δήλωση όταν έρθει η ώρα. Στα μαθήματα επιλογής έχω περάσει Ψυχολογία, Τεχνολογικά Θέματα Βιομηχανίας ι, Φυσικό Περιβάλλον και Φυσικοί Πόροι και τέλος Διάρθρωση και Προβλήματα της Ελληνικής Οικονομίας. Οι ερωτήσεις είναι δύο.
1.Στην Διάρθρωση στην ε-γραμματεία που φαίνεται ο βαθμός μου αναφέρει Επιλογής και όχι Ελεύθερη Επιλογή όπως στα υπόλοιπα 3.
2.Τα μαθήματα Επιλογής παίζουν ρόλο με τον Οδηγό Σπουδών. Δηλαδή με αυτά τα 4 είμαι εντάξει?
Ως προϋπόθεση αναφέρει "ΕΠΙΛΟΓΗΣ, ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΕΠΙΛΟΓΗ O απαιτούμενος αριθμός μαθημάτων πρέπει να είναι μικρότερος ή ίσος με 4", δεν προσδιορίζει κάτι διαφορετικό.
User avatar
stoupeace
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5372
Joined: Tue Aug 26, 2008 4:08 pm
Academic status: High school
Gender:

Re: Πως επιλέγουμε τα 4 μαθήματα

Post by stoupeace » Mon Oct 06, 2014 10:43 pm

garry wrote:Καλησπέρα. Θα ήθελα την βοήθεια σας σε κάτι: Είμαι έβδομο έτος και ελπίζω να κάνω την τελευταία μου δήλωση όταν έρθει η ώρα. Στα μαθήματα επιλογής έχω περάσει Ψυχολογία, Τεχνολογικά Θέματα Βιομηχανίας ι, Φυσικό Περιβάλλον και Φυσικοί Πόροι και τέλος Διάρθρωση και Προβλήματα της Ελληνικής Οικονομίας. Οι ερωτήσεις είναι δύο.
1.Στην Διάρθρωση στην ε-γραμματεία που φαίνεται ο βαθμός μου αναφέρει Επιλογής και όχι Ελεύθερη Επιλογή όπως στα υπόλοιπα 3.
2.Τα μαθήματα Επιλογής παίζουν ρόλο με τον Οδηγό Σπουδών. Δηλαδή με αυτά τα 4 είμαι εντάξει?
Ως προϋπόθεση αναφέρει "ΕΠΙΛΟΓΗΣ, ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΕΠΙΛΟΓΗ O απαιτούμενος αριθμός μαθημάτων πρέπει να είναι μικρότερος ή ίσος με 4", δεν προσδιορίζει κάτι διαφορετικό.
Είσαι οκ με αυτά τα 4 για επιλογής.

Στη γραμματεία γράφει ό,τι να΄ναι, μην αγχώνεσαι.
Η καλύτερη μπάντα όλου του κόσμου: Sonata Antartika
Mpomp is building an army army. And I got my head back.
░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂ ____☻/︻╦╤─
Il███████████████████]. /▌
_◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.. . / \
thomas7
byte level
byte level
Posts: 80
Joined: Sat Jun 30, 2007 6:16 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: Άγιοι Ανάργυροι

Re: Πως επιλέγουμε τα 4 μαθήματα

Post by thomas7 » Thu Jun 11, 2015 4:52 pm

Αν έχεις περάσει από παλιά παιδαγωγική και διδακτική τα μαθήματα αυτα μετράνε κανονικά σαν ένα ή σαν μισό;
Post Reply

Return to “Μαθήματα ελεύθερης επιλογής”