Πρακτική Άσκηση

Συζητήσεις σχετικά με τα μαθήματα ελεύθερης επιλογής. Για συζητήσεις παλαιοτέρων ετών κοιτάξτε στην κατηγορία "Παλιές Συζητήσεις "
User avatar
motouboubati
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 222
Joined: Mon Jan 11, 2010 2:31 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Πρακτική Άσκηση

Post by motouboubati » Thu Jan 29, 2015 5:40 pm

Παιδιά κάποιες ερωτήσεις σε όσους έχουν κάνει πρακτική και γνωρίζουν:
1) Τι γίνετε σε περίπτωση που χρωστάμε πάνω απο 2 υποχρωτικά και περιμένουμε αποτελέσματα αλλά η διορία των αιτήσεων έχει λήξει;
2) Υπάρχουν στάνταρ ημερομηνίες που ξεκινά/σταματά η πρακτική ή δίνονται κάποια περιθώρια;
3) Υπάρχουν εταιρείες καθόλου σε επαρχιακές πόλεις;
4) Δίνονται φοιτητικές άδειες σε περίπτωση που έχει ξεκινήσει η εξεταστική και ακόμα δουλεύουμε;
User avatar
XaviannNJ
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1413
Joined: Wed Oct 14, 2009 11:59 am
Academic status: N>4
Gender:
Location: city of insanity....

Re: Πρακτική Άσκηση

Post by XaviannNJ » Thu Jan 29, 2015 7:27 pm

motouboubati wrote:Παιδιά κάποιες ερωτήσεις σε όσους έχουν κάνει πρακτική και γνωρίζουν:
1) Τι γίνετε σε περίπτωση που χρωστάμε πάνω απο 2 υποχρωτικά και περιμένουμε αποτελέσματα αλλά η διορία των αιτήσεων έχει λήξει;
2) Υπάρχουν στάνταρ ημερομηνίες που ξεκινά/σταματά η πρακτική ή δίνονται κάποια περιθώρια;
3) Υπάρχουν εταιρείες καθόλου σε επαρχιακές πόλεις;
4) Δίνονται φοιτητικές άδειες σε περίπτωση που έχει ξεκινήσει η εξεταστική και ακόμα δουλεύουμε;
1) Τον καιρό που κάνεις αίτηση πρέπει να έχεις εκπληρώσει αυτή την υποχρέωση. Οπότε αν περιμένεις αποτελέσματα δεν γίνεται να κάνεις δήλωση.
2)Στο τμήμα μας ναι,υπάρχουν.
3)Ναι,υπάρχουν.
4)Όχι,επίσημα,δεν προβλέπονται άδειες.
Cause we all live under the same sun......

http://www.youtube.com/watch?v=MwyXnft6ZVk
User avatar
marina.220588
byte level
byte level
Posts: 100
Joined: Tue Jun 09, 2009 11:57 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Πρακτική Άσκηση

Post by marina.220588 » Thu Jan 29, 2015 7:29 pm

motouboubati wrote:Παιδιά κάποιες ερωτήσεις σε όσους έχουν κάνει πρακτική και γνωρίζουν:
1) Τι γίνετε σε περίπτωση που χρωστάμε πάνω απο 2 υποχρωτικά και περιμένουμε αποτελέσματα αλλά η διορία των αιτήσεων έχει λήξει;
2) Υπάρχουν στάνταρ ημερομηνίες που ξεκινά/σταματά η πρακτική ή δίνονται κάποια περιθώρια;
3) Υπάρχουν εταιρείες καθόλου σε επαρχιακές πόλεις;
4) Δίνονται φοιτητικές άδειες σε περίπτωση που έχει ξεκινήσει η εξεταστική και ακόμα δουλεύουμε;
1. Εξαρτάται πόσα μαθήματα. Μια καλή πρακτική είναι να βρείς τον διδάσκοντα σε ώρες γραφείου, να του εξηγήσεις οτι περιμένεις βαθμό για πρακτική και αν γίνεται να ρίξει μια ματία στο γραπτό σου νωρίτερα. Εννοείται οτι δεν θα το κάνουν όλοι. Δεν είναι υποχρεωμένοι άλλωστε.
2, Υπάρχει ένα τυπικό deadline. Αλλά αν έχεις ήδη βρεί οργανισμό και απλά χρειαστεί να ξεκινήσεις 10 μέρες αργότερα δεν υπάρχει πρόβλημα. Άλλωστε ενημερώνεις το γραφείο για την επίσημη ημερομηνία έναρξης.
3. Υπάρχουν. Έχεις κάποιες το σύστημα αλλα μπορείς να ψάξεις και εσύ και να έρθεις σε επικοινωνία μαζί τους. Απλά επειδή εκανα και εγώ πρακτική σε επαρχεία και έψαξα μόνη μου στα mail που θα στείλεις μην παραλήψεις να τονίσεις οτι δεν έχουν καμία οικονομική υποχρέωση απεναντί σου αλλίως δεν θα πάρεις ποτέ απάντηση :P
4. Οι περισσότεροι οργανισμοί επειδή γνωρίζουν ότι έχουμε την φοιτητική ιδιότητα είναι αρκετά ευέλικτοι.
We are all bound, aren't we? We of the wicked calling..
User avatar
Bασίλης
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 262
Joined: Wed Oct 05, 2011 8:51 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Πρακτική Άσκηση

Post by Bασίλης » Sun Feb 01, 2015 2:20 pm

Μερικές ερωτήσεις
Τι ακριβώς είναι η πρακτική άσκηση? Σε διαλέγουν/διαλέγεις μια εταιρεία και δουλεύεις εκεί για 3 μήνες? Πληρώνεσαι ή είναι στα πλαίσια των σπουδών?
Κι αν πχ δεν είσαι καλός σε αυτό που θα σε βάλουν να κάνεις τι γίνεται, σε διώχνουν?

Και τώρα το άλλο σκέλος. Εστω ότι χρωστάω ένα υποχρεωτικό. Πρέπει να γράψω ψέματα ότι έχω παει σε σεμινάρια και συνέδρια στο βιογραφικο που θα στειλω?
User avatar
ala_mages
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1489
Joined: Sun Jun 06, 2010 7:04 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Πρακτική Άσκηση

Post by ala_mages » Sun Feb 01, 2015 3:37 pm

Bασίλης wrote:Πρέπει να γράψω ψέματα ότι έχω παει σε σεμινάρια και συνέδρια στο βιογραφικο που θα στειλω?
Δεν ξέρω να σου απαντήσω στα προηγούμενα αλλά στο βιογραφικό βάζεις αυτά και μόνο που ξέρεις, δεν βάζεις ΠΟΤΕ ψέματα. Είσαι προπτυχιακός και κοιτάς για πρακτική, ξέρεις ο άλλος πάνω κάτω τι θα περιμένει να δει δεν θέλει τρελά πράγματα:την σχολή που είσαι, με ποιες γλώσσες προγραμματισμού έχεις δει/ασχοληθεί και ίσως με τι projects της σχολής έχεις τριφτεί. Μετά είναι απλά το πως θα πουλήσεις τον ευατό σου στο interview. Αυτοί που κοιτάνε τα βιογραφικά δεν είναι ηλίθιοι και καταλαβαίνουν. Ειδικά στον τομέα μας τα σεμινάρια κτλ δεν παίζουν κάνα ιδιαίτερο ρόλο. Αν δεν είναι κάτι πραγματικά σοβαρό και πολύ μεγαλή οργάνωση, το να βάλεις απλά σεμινάρια τύπου πχ "e-business και web design" είναι απλά θόρυβος στο βιογραφικό, πόσο μάλλον αν είναι και ψέματα. Πολύς κόσμος γεμίζει τα βιογραφικά του με παπάτζες και δεν είναι ωραίο θέαμα, το καταλαβαίνουν. Μην φοβάστε στο cv να βάλετε απλά και ξεκάθαρα αυτά που ξέρετε και κάνετε και να είστε ειλικρινείς. Ο άλλος θέλει να δει πως είσαι δυνατός σε 1-2 πράγματα και με βάση αυτά μπορεί να καταλάβει αν μπορεις να προσαρμοστείς σε αυτά που θέλει. Οπότε άμα δει πως ξέρετε 5 πράγματα μπορεί να σας πάρει να γράψετε πχ python και ας μην έχετε ξαναδεί (ουτε έχετε γράψει στο βιογραφικό) για python.

Επίσης extra tip: όποιος έχει δουλέψει κάποια χρόνια και είναι στον τομέα ξέρει το κατά πόσο είναι ή όχι εύκολο να κάνεις master μία γλώσσα προγραμματισμού. Είναι καλύτερα να πουλήσετε τα δυνατά σας σημεία τύπου : "Ξέρω καλή java, έχω κάνει πολλά projects, ξέρω να λύνω προβλήματα κτλ, έχω δει και λίγο άλλες γλώσσες python κτλ και μπορώ να προσαρμοστώ σε νέα εργαλεία/γλώσσες"

Δεν θα πείτε: "Ξέρω C/C++, Java, Python, bash, Javascript/CSS/HTML/JQuery, scala τα ξέρω όλα" (εκτός αν πραγματικά τα ξέρετε)
Αν έχετε πχ στήσει μισή φορά το wordpress να λέτε "Έχω δει και λίγο wordpress ξέρω πως δουλεύει και μπορώ να το κάνω αν χρειαστεί", όχι "Ξέρω wordpress"

Αν έχετε κάνει ένα παράδειγμα λίγο πιο δύσκολο απο "hello world" σε κάποιο framework (πχ django) μην πείτε "Ξέρω django" αλλά "Έχω ασχολήθεί κτλ και με λίγο django...".

Αυτά, καλή επιτύχια σε όσους στείλουν για δουλειές :-)
Mpomp is building an army.
░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂ ______☻/︻╦╤─
Il███████████████████]. /▌
_◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.. _ / \
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Welcome to the [url=http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=pAY9CNkKOsg#t=59]ricefields[/url] mathaf*ka [url=http://foss.aueb.gr]Turn on the foss please![/url]
User avatar
stoupeace
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5372
Joined: Tue Aug 26, 2008 4:08 pm
Academic status: High school
Gender:

Re: Πρακτική Άσκηση

Post by stoupeace » Sun Feb 01, 2015 5:27 pm

Bασίλης wrote:Μερικές ερωτήσεις
Τι ακριβώς είναι η πρακτική άσκηση? Σε διαλέγουν/διαλέγεις μια εταιρεία και δουλεύεις εκεί για 3 μήνες? Πληρώνεσαι ή είναι στα πλαίσια των σπουδών?
Κι αν πχ δεν είσαι καλός σε αυτό που θα σε βάλουν να κάνεις τι γίνεται, σε διώχνουν?
Η πρακτική άσκηση είναι μάθημα ελεύθερης επιλογής στη σχολή.
Μέσω του ΔΑΣΤΑ (google it ή δες προηγούμενες σελίδες) κάνεις εγγραφή και διαλέγεις εταιρείες που σε ενδιαφέρουν οι θέσεις που προσφέρουν.
Κανονίζεις ίντερβιου με όσες περισσότερες από τις επιλογές σου μπορείς.
Σε παίρνουν τηλέφωνο αυτές που σε διάλεξαν.
Επιλέγεις αυτή που θα πας να δουλέψεις.

Πληρώνεσαι από το πανεπιστήμιο για 320 ώρες δουλειάς, 20 ώρες την εβδομάδα. Συνολικά αυτό το εξάμηνο ήταν 540€ για όλη τη διάρκεια της πρακτικής.

Δεν έχω ακούσει να διώχνουν κανένα, πρέπει να'σαι τελείως στόκος και αντικοινωνικός φαντάζομαι, και αν ισχύει κάτι τέτοιο θα το καταλάβουν από το ίντερβιου :P
Η καλύτερη μπάντα όλου του κόσμου: Sonata Antartika
Mpomp is building an army army. And I got my head back.
░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂ ____☻/︻╦╤─
Il███████████████████]. /▌
_◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.. . / \
User avatar
MoonShadow
Venus Former Team Member
Posts: 867
Joined: Sun Nov 21, 2010 7:28 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Πρακτική Άσκηση

Post by MoonShadow » Tue Feb 03, 2015 4:21 pm

Ξέρει κανείς αν το γραφείο πρακτικής άσκησης έχει συγκεκριμένες μέρες/ώρες που είναι ανοιχτό;
Image
User avatar
Spongebobu
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 702
Joined: Mon Jul 02, 2012 6:54 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: In yo house

Re: Πρακτική Άσκηση

Post by Spongebobu » Tue Feb 03, 2015 5:05 pm

MoonShadow wrote:Ξέρει κανείς αν το γραφείο πρακτικής άσκησης έχει συγκεκριμένες μέρες/ώρες που είναι ανοιχτό;
Έχει τις ώρες στο site. Για εμάς είναι καθημερινές 11:00-16:00.
Every time you make a typo the errorists win.
Fabio 2 - 1 Funk
User avatar
MoonShadow
Venus Former Team Member
Posts: 867
Joined: Sun Nov 21, 2010 7:28 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Πρακτική Άσκηση

Post by MoonShadow » Tue Feb 03, 2015 5:32 pm

Κοίταζα το http://internship.cs.aueb.gr/ .Τυφλός.Thank you!
Image
User avatar
nikosk
Venus Former Team Member
Posts: 545
Joined: Thu Oct 14, 2010 7:13 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Πρακτική Άσκηση

Post by nikosk » Wed Feb 04, 2015 3:59 pm

Παίδες πρέπει η πρακτική σε μία εταιρία να γίνεται μέσω της σχολής πάντα; Εννοώ ότι μπορεί καποια εταιρία να σε προσλάβει για πρακτική εκτός του προγραμμάτος της σχολής;
Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.
Samuel Beckett
User avatar
marina.220588
byte level
byte level
Posts: 100
Joined: Tue Jun 09, 2009 11:57 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Πρακτική Άσκηση

Post by marina.220588 » Wed Feb 04, 2015 4:03 pm

nikosk wrote:Παίδες πρέπει η πρακτική σε μία εταιρία να γίνεται μέσω της σχολής πάντα; Εννοώ ότι μπορεί καποια εταιρία να σε προσλάβει για πρακτική εκτός του προγραμμάτος της σχολής;
Για να μετρήσει κανονικά ως μάθημα και να λάβεις την αντίστοιχη αποζημίωση απο εσπα ναι πρέπει να έχουν τηρηθεί οι προυποθέσεις του προγράμματος. Εκτός αν δεν εννοείς αυτό??
We are all bound, aren't we? We of the wicked calling..
User avatar
nikosk
Venus Former Team Member
Posts: 545
Joined: Thu Oct 14, 2010 7:13 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Πρακτική Άσκηση

Post by nikosk » Wed Feb 04, 2015 4:06 pm

Όχι εννοώ τελείως εκτός σχολής . Μπορεί να σε προσλάβει μια εταιρία για πρακτική;
Δεν έχω καλύψει τις προυποθέσεις.
Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.
Samuel Beckett
User avatar
MpoMp
Venus Former Team Member
Posts: 6620
Joined: Mon Oct 04, 2010 9:31 pm
Gender:
Contact:

Re: Πρακτική Άσκηση

Post by MpoMp » Wed Feb 04, 2015 4:08 pm

nikosk wrote:Όχι εννοώ τελείως εκτός σχολής . Μπορεί να σε προσλάβει μια εταιρία για πρακτική;
Δεν έχω καλύψει τις προυποθέσεις.
Προφανώς, αν δεν εμπλέκεται η σχολή, δεν καθορίζονται οι προϋποθέσεις από τη σχολή. Καθορίζονται από την εκάστοτε εταιρεία και από το αν δέχεται φοιτητές για προγράμματα πρακτικής. Αλλά εκεί ψάχνεις μόνος σου και επικοινωνείς εσύ με την εταιρεία για την πληρωμή και το είδος της πιστοποίησης που θα πάρεις στο τέλος.
Any fool can make something complicated. It takes a genius to make it simple.
MpoMp @ Discord
User avatar
stoupeace
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5372
Joined: Tue Aug 26, 2008 4:08 pm
Academic status: High school
Gender:

Re: Πρακτική Άσκηση

Post by stoupeace » Sun Feb 08, 2015 5:58 pm

Τις αναφορές μην ξεχάσετε να στείλετε όσοι τελειώσατε στις 31!
Η καλύτερη μπάντα όλου του κόσμου: Sonata Antartika
Mpomp is building an army army. And I got my head back.
░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂ ____☻/︻╦╤─
Il███████████████████]. /▌
_◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.. . / \
timphilby88
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 178
Joined: Tue Jun 15, 2010 10:37 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Πρακτική Άσκηση

Post by timphilby88 » Thu Feb 12, 2015 7:17 pm

παιδιά πόσο καιρό χρειάζεται περίπου να εγκριθεί μια αίτηση; Επίσης αφού η προθεσμία είναι μέχρι αύριο θεωρητικά και η αίτηση μου είναι ακόμα σε κατάσταση pending κινδυνεύεω να χάσω τη διορία;Για να ξέρω να επικοινωνήσω οπωσδήποτε αύριο με το γραφείο πρακτικής αν είναι...
User avatar
Spongebobu
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 702
Joined: Mon Jul 02, 2012 6:54 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: In yo house

Re: Πρακτική Άσκηση

Post by Spongebobu » Thu Feb 12, 2015 9:49 pm

timphilby88 wrote:παιδιά πόσο καιρό χρειάζεται περίπου να εγκριθεί μια αίτηση; Επίσης αφού η προθεσμία είναι μέχρι αύριο θεωρητικά και η αίτηση μου είναι ακόμα σε κατάσταση pending κινδυνεύεω να χάσω τη διορία;Για να ξέρω να επικοινωνήσω οπωσδήποτε αύριο με το γραφείο πρακτικής αν είναι...
Η προθεσμία είναι για την αίτηση πρακτικής, την οποία έχεις κάνει ήδη, so don't worry...
Every time you make a typo the errorists win.
Fabio 2 - 1 Funk
asoee4ever
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 394
Joined: Fri Oct 22, 2010 8:02 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Αμπελόκηποι

Re: Πρακτική Άσκηση

Post by asoee4ever » Thu Feb 12, 2015 9:55 pm

timphilby88 wrote:παιδιά πόσο καιρό χρειάζεται περίπου να εγκριθεί μια αίτηση; Επίσης αφού η προθεσμία είναι μέχρι αύριο θεωρητικά και η αίτηση μου είναι ακόμα σε κατάσταση pending κινδυνεύεω να χάσω τη διορία;Για να ξέρω να επικοινωνήσω οπωσδήποτε αύριο με το γραφείο πρακτικής αν είναι...
Πάρε ένα τηλέφωνο για σιγουριά! Εμένα ήταν pending για πολλές μέρες κ δεν καταλάβαινα το λόγο, ώσπου πήρα τηλέφωνο κ μου είπαν ότι δεν πληρούσα τις προυποθέσεις ενώ είχε γίνει ένα μπέρδεμα με τις βαθμολογίες επειδή έλειπα έρασμο κ δεν τις είχαν περάσει στη γραμματεία αλλά μετά λύθηκε (έπειτα από αρκετά τηλεφωνήματα βέβαια επειδή δε με πίστευαν).
User avatar
Eldebryn
Venus Former Team Member
Posts: 1116
Joined: Sat Sep 18, 2010 8:43 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Somewhere in the Forgotten Realms...

Re: Πρακτική Άσκηση

Post by Eldebryn » Fri Feb 13, 2015 6:43 pm

marina.220588 wrote:
motouboubati wrote:2) Υπάρχουν στάνταρ ημερομηνίες που ξεκινά/σταματά η πρακτική ή δίνονται κάποια περιθώρια;
1. Εξαρτάται πόσα μαθήματα. Μια καλή πρακτική είναι να βρείς τον διδάσκοντα σε ώρες γραφείου, να του εξηγήσεις οτι περιμένεις βαθμό για πρακτική και αν γίνεται να ρίξει μια ματία στο γραπτό σου νωρίτερα. Εννοείται οτι δεν θα το κάνουν όλοι. Δεν είναι υποχρεωμένοι άλλωστε.
2, Υπάρχει ένα τυπικό deadline. Αλλά αν έχεις ήδη βρεί οργανισμό και απλά χρειαστεί να ξεκινήσεις 10 μέρες αργότερα δεν υπάρχει πρόβλημα. Άλλωστε ενημερώνεις το γραφείο για την επίσημη ημερομηνία έναρξης.
Γνωρίζει κάποιος ποιές ακριβώς είναι αυτές οι ημερομηνίες ή που αναγράφονται? Η αίτηση μου έχει γίνει δεκτή αλλά λόγω εξεταστικής/εργασιών δεν έχω προλάβει να δω τις θέσεις αρκετά.
Image<-- My profile playlists
User avatar
marina.220588
byte level
byte level
Posts: 100
Joined: Tue Jun 09, 2009 11:57 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Πρακτική Άσκηση

Post by marina.220588 » Fri Feb 13, 2015 10:15 pm

Eldebryn wrote:
marina.220588 wrote:
motouboubati wrote:2) Υπάρχουν στάνταρ ημερομηνίες που ξεκινά/σταματά η πρακτική ή δίνονται κάποια περιθώρια;
1. Εξαρτάται πόσα μαθήματα. Μια καλή πρακτική είναι να βρείς τον διδάσκοντα σε ώρες γραφείου, να του εξηγήσεις οτι περιμένεις βαθμό για πρακτική και αν γίνεται να ρίξει μια ματία στο γραπτό σου νωρίτερα. Εννοείται οτι δεν θα το κάνουν όλοι. Δεν είναι υποχρεωμένοι άλλωστε.
2, Υπάρχει ένα τυπικό deadline. Αλλά αν έχεις ήδη βρεί οργανισμό και απλά χρειαστεί να ξεκινήσεις 10 μέρες αργότερα δεν υπάρχει πρόβλημα. Άλλωστε ενημερώνεις το γραφείο για την επίσημη ημερομηνία έναρξης.
Γνωρίζει κάποιος ποιές ακριβώς είναι αυτές οι ημερομηνίες ή που αναγράφονται? Η αίτηση μου έχει γίνει δεκτή αλλά λόγω εξεταστικής/εργασιών δεν έχω προλάβει να δω τις θέσεις αρκετά.
Εκτός απο τις επίσημες ημερομηνίες που μπορείς να κάνεις αίτηση υπάρχει και ένα θεωρητικό deadline που πρέπει να έχει γίνει η αντιστοιχία μεταξύ των εταιρίων και των φοιτητών. Δεν υπάρχουν κάπου αλλά μπορείς να κάνεις ένα τηλ στο γραφείο πρακτικής και θα σε ενημερώσουν σχετικά με τα χρονικά περιθώρια που έχεις. Για παράδειγμα απο δική μου εμπειρία πέρισυ είχαμε περιθώριο να ξεκινήσουμε μέχρι το πρώτο δεκαήμερο του Μαρτίου.
We are all bound, aren't we? We of the wicked calling..
D-E-G
byte level
byte level
Posts: 106
Joined: Sun Apr 10, 2011 7:48 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Πρακτική Άσκηση

Post by D-E-G » Wed Feb 25, 2015 12:45 pm

καλησπέρα παιδιά,μπορεί να μου πει κάποιος στον καθηγητή που θέλουμε να μας αναλάβει τι πρέπει να του πούμε?πχ σε τι γλώσσα θα προγραμματίζουμε,το αντικείμενο της εταιρείας κλπ? επίσης πιστευέτε είναι καλό να πάμε απο γραφείο ή και από μέιλ αρκεί?
manolisalset
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 157
Joined: Sun Nov 14, 2010 8:22 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Πρακτική Άσκηση

Post by manolisalset » Wed Feb 25, 2015 3:25 pm

D-E-G wrote:καλησπέρα παιδιά,μπορεί να μου πει κάποιος στον καθηγητή που θέλουμε να μας αναλάβει τι πρέπει να του πούμε?πχ σε τι γλώσσα θα προγραμματίζουμε,το αντικείμενο της εταιρείας κλπ? επίσης πιστευέτε είναι καλό να πάμε απο γραφείο ή και από μέιλ αρκεί?
Θα πρέπει να του πεις ποιο ακριβώς θα είναι το αντικείμενό σου, σε τι θέση θα σε προσλάβουν πχ προγραμματιστής ή κάτι άλλο και τι θα χρησιμοποιήσεις όπως γλώσσες προγραμματισμού, διάφορα εργαλεία κτλ. Καλύτερα διάλεξε κάποιον καθηγητή που να έχει σχέση με το αντικείμενο της πρακτικής σου, αλλά και άλλοι μπορούν να σε δεχτούν. Στείλε mail και άμα θέλει ο καθηγητής να μάθει και άλλα θα σου πει αυτός να περάσεις από το γραφείο του, σε μένα τουλάχιστον αυτό έγινε.
D-E-G
byte level
byte level
Posts: 106
Joined: Sun Apr 10, 2011 7:48 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Πρακτική Άσκηση

Post by D-E-G » Thu Feb 26, 2015 4:20 pm

κάποιος που να είχε επιβλέποντα Μαρκάκη ή Κωτίδη,είναι συννενοήσιμοι ,βάζουν καλό βαθμό?
Last edited by D-E-G on Fri Feb 27, 2015 4:46 pm, edited 1 time in total.
Post Reply

Return to “Μαθήματα ελεύθερης επιλογής”