Νέοι iMacs και ultra-thin keyboards από την Apple

Συζητήσεις για θέματα που σχετίζονται με hardware.
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: Νέοι iMacs και ultra-thin keyboards από την Apple

Post by chriskin » Mon Sep 20, 2010 8:45 pm

γιατι να σε ενδιαφερει αμα αλλος εχει τον ιδιο υπολογιστη με σενα; :smt017


εγω την οθονη αφης στα hp την προτιμω απο εναν υπολογιστη που δεν εχει αλλος
(και θα παρω 100% μολις μαζεψω τα ευρακια)
Last edited by chriskin on Wed Sep 22, 2010 4:08 pm, edited 1 time in total.
User avatar
madness
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 512
Joined: Tue May 29, 2007 3:07 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Κατά βάση στον κόσμο μου!!!

Re: Νέοι iMacs και ultra-thin keyboards από την Apple

Post by madness » Mon Sep 20, 2010 9:29 pm

σήμερα καθόμουν και διάβαζα το παρακάτω άρθρο To "colpo grosso" της Apple με τις τιμές ... αναφέρετε περισσότερο με παραδείγματα iphone/ipad αλλά και στα pc ακολουθείτε η ίδια πολιτική αν το καλοσκεφτείς...

όσο για το pc να πάρεις... κάθε 4-5 χρόνια δίνεις 1000Ε και παίρνεις ένα της σειράς έτσι κ αλλιώς σε 3-4 χρόνια θα είναι παλιό :-D
(λογισμικό μπορείς να βάλεις linux, windows, mac OS X - όχι και τα 3 γιατί μετά θα σέρνεται)
Καθένας με την τρέλα του...
...εγώ προτιμώ την δική μου!!!
@Mobile Application Development (Symbian Qt, bada, Android, Java ME)
User avatar
Zifnab
Venus Former Team Member
Posts: 7581
Joined: Tue Nov 15, 2005 2:42 am
Academic status: MSc
Gender:
Location: Connecticut
Contact:

Re: Νέοι iMacs και ultra-thin keyboards από την Apple

Post by Zifnab » Mon Sep 20, 2010 9:42 pm

madness wrote: όσο για το pc να πάρεις... κάθε 4-5 χρόνια δίνεις 1000Ε και παίρνεις ένα της σειράς έτσι κ αλλιώς σε 3-4 χρόνια θα είναι
Αν δεν θες της σειράς, όπως βρήκαμε με έναν φίλο μου μπορείς να φτιάξεις έναν super-duper ξεκινώντας από τηνalienware των 3900$ http://www.dell.com/us/en/home/desktops ... =19&~ck=mn και να το φτάσεις μέχρι και 22000$ βάζοντας του ότι σου κατέβει extra εκεί μέσα!
Θέλω να ξέρω τα 22000$ τί αξία θα έχουν σε ένα τέτοιο pc... Φαντάζομαι η αξία του σε 6-7 χρόνια θα είναι 2000$ :lol: jesus χειρότερα από αμάξι!! :smt021
madness wrote:όχι και τα 3 γιατί μετά θα σέρνεται
from where to where? Αυτό δεν ισχύει - εκτός αν εννοείς να τα τρέχεις ταυτόχρονα σε Virtual Machine :lol:
User avatar
~~Wind~~
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1747
Joined: Thu Nov 30, 2006 1:07 am
Academic status: N>4
Gender:
Location: *void

Re: Νέοι iMacs και ultra-thin keyboards από την Apple

Post by ~~Wind~~ » Mon Sep 20, 2010 9:51 pm

chriskin wrote: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
δεν θα εχει σχεδιασει πασιγνωστος ειδικος τον αντιδραστηρα ομως, ετσι δεν ειναι;
[....]
(η να παρει μια σκετη οθονη και να κανει πως βλεπει ταινιες βαζοντας χαρτακια πανω, δεν ξερω. παλι καλυτερο ακουγεται απο το να παρει imac)
pun intended
madness wrote:(λογισμικό μπορείς να βάλεις linux, windows, mac OS X - όχι και τα 3 γιατί μετά θα σέρνεται)
wut =S
ImageImage
Come to foss-aueb ...we have cookies.. yamyam~nomnomnomnomnomnomnomnom
a cookie ~ I will do science to it
User avatar
mikem4600
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1363
Joined: Fri Mar 12, 2004 2:00 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: A Galaxy Far, Far Away
Contact:

Re: Νέοι iMacs και ultra-thin keyboards από την Apple

Post by mikem4600 » Tue Sep 21, 2010 11:29 am

http://www.plaisio.gr/Computers/Desktop ... 76ZH-A.htm
Παλιότερο μοντέλο, αλλά 913,87 €. Πιθανότατα ο φθηνότερος Mac που κυκλοφορεί...
Autocracy hates questions. Anarchy hates answers.
User avatar
AmmarkoV
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2838
Joined: Thu Nov 04, 2004 2:55 pm
Gender:
Location: Reloaded @ Santa Friday
Contact:

Re: Νέοι iMacs και ultra-thin keyboards από την Apple

Post by AmmarkoV » Wed Sep 22, 2010 3:09 am

chriskin wrote:εγω την οθονη αφης στα hp την προτιμω απο εναν υπολογιστη που δεν εχει αλλος
Magic


Link
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
I would love to change the world, but they won't give me the source code. Οι καθηγητές πληρώνονται από το δημόσιο αρα από όλους τους Έλληνες για να κάνουν τα μαθήματα. Όλοι οι Έλληνες θα έπρεπε να μπορούν να δουν τα μαθήματα τα οποία πληρώνουν! Tο πνευματικό έργο που επιτελείται με τα χρήματα του δημοσίου ΔΕΝ είναι μόνο δικό σας Όποιος δεν δίνει πανελλήνιες έχει δικαίωμα στην γνώση που πληρώνει [url=http://ammar.gr/gddg]gddg blog[/url]
Image
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: Νέοι iMacs και ultra-thin keyboards από την Apple

Post by chriskin » Wed Sep 22, 2010 2:23 pm

οκ το βιντεο, αλλα το quote που κολλαει; :smt017
User avatar
Zifnab
Venus Former Team Member
Posts: 7581
Joined: Tue Nov 15, 2005 2:42 am
Academic status: MSc
Gender:
Location: Connecticut
Contact:

Re: Νέοι iMacs και ultra-thin keyboards από την Apple

Post by Zifnab » Wed Sep 22, 2010 2:50 pm

chriskin wrote:οκ το βιντεο, αλλα το quote που κολλαει; :smt017
"οθόνη αφής" -> not a very big deal γίνεται να κάνεις και ένα eeePC να έχει touch screen
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: Νέοι iMacs και ultra-thin keyboards από την Apple

Post by chriskin » Wed Sep 22, 2010 4:07 pm

Zifnab wrote:
chriskin wrote:οκ το βιντεο, αλλα το quote που κολλαει; :smt017
"οθόνη αφής" -> not a very big deal γίνεται να κάνεις και ένα eeePC να έχει touch screen

τοτε δεν θα ξεκαθαρισα αρκετα τι εννοουσα, γιατι το θεμα δεν ειναι μονο η οθονη αφης αλλα η οθονη αφης καμια 25αρια ιντσων (πολλες συσκευες εχουν αφης, γιατι να αναφερω μονο τη συγκεκριμενη;) - κατι που θα ηθελα πολυ να δω πως μπορει να το κανει στο eeepc (χωρις να δημιουργησει καποιο εκτρωμα τουλαχιστον)


επισης υπαρχει και το προφανες οτι υπαρχουν ηδη netbooks με touch screen , γιατι να βαλει ως παραδειγμα ενα φτιαγμενο eeepc και οχι ενα οποιοδηποτε αλλο που εχει ετοιμη;
--------
ασε που δεν ειπα καν οτι ειναι τοσο φοβερη η οθονη αφης, απλα οτι ειναι πιο σημαντικο για μενα απο το να εχω ενα λιγο πιο δυνατο custom μηχανημα
The Punisher
Venus Former Team Member
Posts: 7561
Joined: Thu Oct 27, 2005 1:43 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Boston, MA

Re: Νέοι iMacs και ultra-thin keyboards από την Apple

Post by The Punisher » Wed Sep 22, 2010 4:12 pm

εντελώς offtopic, επειδή τους iMac τους έχουμε λίγο πολύ δει, έχεις κανα Link για κανα καλό κομμάτι HP ;
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: Νέοι iMacs και ultra-thin keyboards από την Apple

Post by chriskin » Wed Sep 22, 2010 4:38 pm

The Punisher wrote:εντελώς offtopic, επειδή τους iMac τους έχουμε λίγο πολύ δει, έχεις κανα Link για κανα καλό κομμάτι HP ;

εγω σκεφτομουνα το χειμωνα αμα μου κατσει καμια δουλεια να παρω αυτον εδω
http://h10010.www1.hp.com/wwpc/gr/el/ho ... 79692.html
User avatar
AmmarkoV
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2838
Joined: Thu Nov 04, 2004 2:55 pm
Gender:
Location: Reloaded @ Santa Friday
Contact:

Re: Νέοι iMacs και ultra-thin keyboards από την Apple

Post by AmmarkoV » Wed Sep 22, 2010 7:59 pm

(χωρις να δημιουργησει καποιο εκτρωμα τουλαχιστον)
αλλα η οθονη αφης καμια 25αρια ιντσων
Image

resolution != inch size
http://www.alibaba.com/product-gs/32830 ... creen.html
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
I would love to change the world, but they won't give me the source code. Οι καθηγητές πληρώνονται από το δημόσιο αρα από όλους τους Έλληνες για να κάνουν τα μαθήματα. Όλοι οι Έλληνες θα έπρεπε να μπορούν να δουν τα μαθήματα τα οποία πληρώνουν! Tο πνευματικό έργο που επιτελείται με τα χρήματα του δημοσίου ΔΕΝ είναι μόνο δικό σας Όποιος δεν δίνει πανελλήνιες έχει δικαίωμα στην γνώση που πληρώνει [url=http://ammar.gr/gddg]gddg blog[/url]
Image
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: Νέοι iMacs και ultra-thin keyboards από την Apple

Post by chriskin » Thu Sep 23, 2010 2:06 am

κανεις δεν μιλησε για αναλυση...
πριν πεις κατι προσβλητικο φροντισε να σκεφτεις αμα εχεις καταλαβει τι ειπε ο αλλος, βοηθαει.


εκτρωμα = κατι ασχημο
και ναι, εξωτερικη οθονη στο καημενο το eee θα το κανει κακασχημο, ειδικα αμα ειναι διπλασιες ιντσες. (η να φανταστω πως θα τους αλλαξεις και κουτι, και πληκτρολογιο και απλα θα το κανεις ενα μεγαλο λαπτοπ με δυναμη μικροτερη απο κινητου;)

επισης με τη φοβερη δυναμη του eee ολοι ξερουμε ποσο ωραια θα παιζει το 1920χ1080 (η το 1600χ1200 που εχει η οθονη που προτινεις - αν και ειναι αισχρου σχηματος αυτη, ψιλοαχρηστη για τα περισσοτερα πραγματα) . ποσο μαλλον οταν το χρησιμοποιει κανεις για να δει ταινιες τετοιας αναλυσης (στο blu-ray που δεν εχει αλλα φανταζομαι θα το βαλεις κι αυτο εξωτερικο) η να παιζει παιχνιδια με τετοιες αναλυσεις και ολα τερμα.
την αναλυση δεν την θελει κανεις, συνηθως, μονο για να διαβαζει κειμενα πιο ευχαριστα, αλλα για να κανει πραγματα που την χρησιμοποιουν πληρως, νομιζα πως ηταν τελειως προφανες.

μην παραλογιζεσαι επειδη νομιζεις πως εισαι καλυτερος σε αυτα που συζητανε οι υπολοιποι. αμα θες να πεις κατι προσπαθησε να μενεις ΕΝΤΟΣ θεματος.
μεχρι στιγμης σε καθε μηνυμα μου που εχεις απαντησει εισαι εκτος θεματος, εχεις να απαντησεις κατι σε αυτα που εχω πει, η μονο σε αυτα που ΔΕΝ εχω πει;
User avatar
AmmarkoV
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2838
Joined: Thu Nov 04, 2004 2:55 pm
Gender:
Location: Reloaded @ Santa Friday
Contact:

Re: Νέοι iMacs και ultra-thin keyboards από την Apple

Post by AmmarkoV » Thu Sep 23, 2010 2:28 am

εκτρωμα = κατι ασχημο
και ναι, εξωτερικη οθονη στο καημενο το eee θα το κανει κακασχημο, ειδικα αμα ειναι διπλασιες ιντσες. (η να φανταστω πως θα τους αλλαξεις και κουτι, και πληκτρολογιο και απλα θα το κανεις ενα μεγαλο λαπτοπ με δυναμη μικροτερη απο κινητου;)
εξωτερικη οθονη στο καημενο το eee θα το κανει κακασχημο,
ΔΕΝ ΕΝΝΟΩ ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΟΘΟΝΗ
ούτε που είδες αυτό που postαρα

Το Laptop έκτρωμα με touchscreen
( από εδώ αν δεν το πιστεύεις )

επισης με τη φοβερη δυναμη του eee ολοι ξερουμε ποσο ωραια θα παιζει το 1920χ1080 (η το 1600χ1200 που εχει η οθονη που προτινεις - αν και ειναι αισχρου σχηματος αυτη, ψιλοαχρηστη για τα περισσοτερα πραγματα)
To 901 δείχνει μέχρι 1024x600 ( έχω ένα ) , η touch screen είναι αντίστοιχη
στο blu-ray που δεν εχει αλλα φανταζομαι θα το βαλεις κι αυτο εξωτερικο) η να παιζει παιχνιδια με τετοιες αναλυσεις και ολα τερμα.
LoL δηλαδή εσύ θα πάρεις οθόνη αφής για να πιάνεις ταινίες , που κολλάει αυτό ? ?
μην παραλογιζεσαι επειδη νομιζεις πως εισαι καλυτερος σε αυτα που συζητανε οι υπολοιποι. αμα θες να πεις κατι προσπαθησε να μενεις ΕΝΤΟΣ θεματος.
μεχρι στιγμης σε καθε μηνυμα μου που εχεις απαντησει εισαι εκτος θεματος, εχεις να απαντησεις κατι σε αυτα που εχω πει, η μονο σε αυτα που ΔΕΝ εχω πει;
:smt005 Είπε ο γαϊδαρος τον πετεινό κεφάλα..!

Το point μου είναι οτι είναι εξίσου ανούσιο να πάρεις HP επειδή έχει οθόνη αφής με το να πάρεις Mac επειδή έχει αλουμινένιο case και ultrathin keyboard! :p


Image
Thats all folks!
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
I would love to change the world, but they won't give me the source code. Οι καθηγητές πληρώνονται από το δημόσιο αρα από όλους τους Έλληνες για να κάνουν τα μαθήματα. Όλοι οι Έλληνες θα έπρεπε να μπορούν να δουν τα μαθήματα τα οποία πληρώνουν! Tο πνευματικό έργο που επιτελείται με τα χρήματα του δημοσίου ΔΕΝ είναι μόνο δικό σας Όποιος δεν δίνει πανελλήνιες έχει δικαίωμα στην γνώση που πληρώνει [url=http://ammar.gr/gddg]gddg blog[/url]
Image
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: Νέοι iMacs και ultra-thin keyboards από την Apple

Post by chriskin » Thu Sep 23, 2010 2:41 am

για την εξωτερικη οθονη : δεν καταφερες να διαβασεις αυτο που λεω για αλλαγη κουτιου; τοσο δυσκολο ηταν; η πηρες καποιο eee που ηταν απο την αρχη 22 ιντσες; και γ*** τις συζητησεις κανουμε, απλα αγνοεις οτι δεν σ'αρεσει (και να υπαρχει, ειναι το λιγοτερο σημαντικο απο την ολη κουβεντα και το ξερεις)

οσο για το αμα ειδα αυτο που εστειλες, το ειδα (οχι το τελευταιο ειναι τεραστιο). αλλα ΕΣΥ δεν ειδες αυτο που εστειλα!!

επισης εχω ξεκαθαρισει ηδη παραπανω πως δεν θα επαιρνα μονο επειδη εχει touch αλλα οτι θα προτιμουσα ενα touch απο ενα custom πυργο που προτιναν παραπανω.
δεν ειπα οτι θα το παρω μονο για το touch ΞΕΚΟΛΛΑ!

το οτι η οθονη σου εχει τοσο αισχρη αναλυση (μεγαλυτερη ειχε ενα που ειχα παρει πριν απο σχεδον δεκαετια) ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ αυτο που λεω εγω ως προβλημα πως δεν θα μπορει να κανει τα περισσοτερα πραγματα που θελει ακομα και ο πιο βασικος χρηστης, οπως το να παιζει καλης ποιοτητας ταινιες (τι 1080 λεω παρακατω, ουτε 720 δεν θα μπορει να παιζει)
αρα πραγματι ειναι ψιλοαχρηστη η οθονη, οπως ειπα(!)

επισης για το μοναδικο που δεν ησουν εκτος σε αυτο το μηνυμα οποτε και απανταω , για το οτι θα ακουμπαω τις ταινιες :
πραγματικα ποσο χαζο ηταν; εγραψα πως δεν θα εχει αρκετη αναλυση για να τις παιζει καταλληλα και εσυ απαντησες πως θα τις ακουμπαω. πραγματικα τυχαια απαντας η διαβαζεις πρωτα τι λεει ο αλλος;

λεει κατω απο την εικονα σου οτι εισαι καποια χρονια μεγαλυτερος μου κι ομως οι απαντησεις σου θυμιζουν απαντησεις δημοτικου. περιμενα λογικες και εξυπνες απαντησεις, οχι κατι που κανει τα μικρα ξαδερφακια μου να γελανε με το ποσο χαζο ακουγεται. εισαι σιγουρος οτι ασχοληθηκες να δεις τι λεω ΠΡΙΝ στελεις μηνυματα;
User avatar
AmmarkoV
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2838
Joined: Thu Nov 04, 2004 2:55 pm
Gender:
Location: Reloaded @ Santa Friday
Contact:

Re: Νέοι iMacs και ultra-thin keyboards από την Apple

Post by AmmarkoV » Thu Sep 23, 2010 2:45 am

0 συννενόηση..

Ο,τι οθόνη Ό,τι ανάλυση Ο,τιδήποτε
Ο,τιδήποτε μπορεί να γίνει touch screen ακόμα και οι παντόφλες μου..
Δεν με νοιάζει καθόλου τι θα πάρεις , ..
το οτι η οθονη σου εχει τοσο αισχρη αναλυση
λεει κατω απο την εικονα σου οτι εισαι καποια χρονια μεγαλυτερος μου κι ομως οι απαντησεις σου θυμιζουν απαντησεις δημοτικου. περιμενα λογικες και εξυπνες απαντησεις, οχι κατι που κανει τα μικρα ξαδερφακια μου να γελανε με το ποσο χαζο ακουγεται. εισαι σιγουρος οτι ασχοληθηκες να δεις τι λεω ΠΡΙΝ στελεις μηνυματα;
Καθρεφτάκι έξυπνε

Επειδή αποστομώθηκα από το τελευταίο post δεν ξανα ποστάρω για να έχεις τον τελευταίο λόγο..
Last edited by AmmarkoV on Thu Sep 23, 2010 2:57 am, edited 1 time in total.
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
I would love to change the world, but they won't give me the source code. Οι καθηγητές πληρώνονται από το δημόσιο αρα από όλους τους Έλληνες για να κάνουν τα μαθήματα. Όλοι οι Έλληνες θα έπρεπε να μπορούν να δουν τα μαθήματα τα οποία πληρώνουν! Tο πνευματικό έργο που επιτελείται με τα χρήματα του δημοσίου ΔΕΝ είναι μόνο δικό σας Όποιος δεν δίνει πανελλήνιες έχει δικαίωμα στην γνώση που πληρώνει [url=http://ammar.gr/gddg]gddg blog[/url]
Image
User avatar
~~Wind~~
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1747
Joined: Thu Nov 30, 2006 1:07 am
Academic status: N>4
Gender:
Location: *void

Re: Νέοι iMacs και ultra-thin keyboards από την Apple

Post by ~~Wind~~ » Thu Sep 23, 2010 2:45 am

Image
ImageImage
Come to foss-aueb ...we have cookies.. yamyam~nomnomnomnomnomnomnomnom
a cookie ~ I will do science to it
User avatar
Master_ex
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 991
Joined: Tue Nov 06, 2007 11:11 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Νέοι iMacs και ultra-thin keyboards από την Apple

Post by Master_ex » Thu Sep 23, 2010 2:48 am

Συνεννόηση μποζούκι και οι 2 :lol:

@chriskin: Ο AmmarkoV έθεσε το παράδειγμα με το EEE για να δείξει μια οθόνη touch δεν είναι κάτι σπάνιο και μπορείς να το κάνεις και μόνος σου. Όχι για να πεί να πάρεις ΕΕΕ για desktop. Κανένα netbook εξάλλου δεν αντικαθιστά desktop.

Εν ολίγοις το hp δεν υπερέχει σε κάτι λόγω touchscreen. custom ftw.

Επίσης μην απαντήσεις, έχω καταλάβει ότι συμφωνείς σε αυτά που είπα :-D

@AmmarkoV,~~Wind~~: [L|TR]OL[L]?
http://foss.aueb.gr the penguin strikes back <(' ) | channel #foss-aueb @ irc.freenode.net
Image Play and help!
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: Νέοι iMacs και ultra-thin keyboards από την Apple

Post by chriskin » Thu Sep 23, 2010 2:50 am

AmmarkoV wrote:0 συννενόηση..

Ο,τι οθόνη Ό,τι ανάλυση Ο,τιδήποτε
Ο,τιδήποτε μπορεί να γίνει touch screen ακόμα και οι παντόφλες μου..
Δεν με νοιάζει καθόλου τι θα πάρεις , ..
το οτι η οθονη σου εχει τοσο αισχρη αναλυση
λεει κατω απο την εικονα σου οτι εισαι καποια χρονια μεγαλυτερος μου κι ομως οι απαντησεις σου θυμιζουν απαντησεις δημοτικου. περιμενα λογικες και εξυπνες απαντησεις, οχι κατι που κανει τα μικρα ξαδερφακια μου να γελανε με το ποσο χαζο ακουγεται. εισαι σιγουρος οτι ασχοληθηκες να δεις τι λεω ΠΡΙΝ στελεις μηνυματα;
Καθρεφτάκι έξυπνε

μπορεις να απαντησεις πως ακριβως θα κανεις το eee να παιξει ταινιες καλης ποιοτητας και αξιολογα παιχνιδια; οπως ΞΑΝΑΕΙΠΑ ΚΑΝΕΙΣ δεν θελει την οθονη μονο για να βλεπει κειμενο αλλα για να την χρησιμοποιει και για εφαρμογες που την χρησιμοποιουν καταλληλα.
και οχι, με τον επεξεργαστη και την καρτα γραφικων (εχει;) του eee δεν μπορεις να κανεις κατι τετοιο. ΑΠΛΑ.

επισης για το ονομα του θεου, διαβαζεις καθολου τι γραφω;;;

επισης ΞΕΚΟΛΛΑ με το θεμα του touch και διαβασε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ παραπανω, δεν λεω οτι ειναι κατι σημαντικο, απλα σημαντικοτερο απο κατι αλλο!!


Master_ex wrote:Συνεννόηση μποζούκι και οι 2 :lol:

@chriskin: Ο AmmarkoV έθεσε το παράδειγμα με το EEE για να δείξει μια οθόνη touch δεν είναι κάτι σπάνιο και μπορείς να το κάνεις και μόνος σου. Όχι για να πεί να πάρεις ΕΕΕ για desktop. Κανένα netbook εξάλλου δεν αντικαθιστά desktop.

Εν ολίγοις το hp δεν υπερέχει σε κάτι λόγω touchscreen. custom ftw.

Επίσης μην απαντήσεις, έχω καταλάβει ότι συμφωνείς σε αυτά που είπα :-D

@AmmarkoV,~~Wind~~: [L|TR]OL[L]?

το πιθανοτερο ειναι οτι απλα τρολαρει για να χαρει, αλλα δεν υπαρχει κατι πιο αποτυχημενο απο το να τρολαρεις χωρις επιχειρηματα.
και η συνεννοηση δεν ειναι μπουζουκι και απο τους 2. απανταω κανονικα και απανταει με κατι χαζο (πιθανως απλα τρολαρισμα οποτε και λογικο να απανταει κατι εκτος θεματος) .
The Punisher
Venus Former Team Member
Posts: 7561
Joined: Thu Oct 27, 2005 1:43 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Boston, MA

Re: Νέοι iMacs και ultra-thin keyboards από την Apple

Post by The Punisher » Thu Sep 23, 2010 9:42 am

Master_ex wrote:Ο AmmarkoV έθεσε το παράδειγμα με το EEE για να δείξει μια οθόνη touch δεν είναι κάτι σπάνιο και μπορείς να το κάνεις και μόνος σου. Όχι για να πεί να πάρεις ΕΕΕ για desktop. Κανένα netbook εξάλλου δεν αντικαθιστά desktop.
Μάλλον εδώ είναι το πρόβλημά σας. Είδατε για να βγαίνουμε offtopic; :lol:

Peace!
User avatar
kwnccc
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 994
Joined: Tue Jan 19, 2010 8:05 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Νέοι iMacs και ultra-thin keyboards από την Apple

Post by kwnccc » Thu Sep 23, 2010 10:16 am

@Ammarkov: Δηλαδή οποιαδήποτε οθόνη μπορεί να γίνει touch? Μου φαίνεται περίεργο αν όλο το σύστημα (οθόνη, ΚΜΕ, μητρική, μνήμη κλπ) δεν είναι είναι built-in τύπου iMac, HP StartSmart ή απλά laptop, notebook να μπορεί να γίνει touch! :smt017
Υπάρχει καμμιά πηγή που μπορείς να ποστάρεις?
The Punisher
Venus Former Team Member
Posts: 7561
Joined: Thu Oct 27, 2005 1:43 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Boston, MA

Re: Νέοι iMacs και ultra-thin keyboards από την Apple

Post by The Punisher » Thu Sep 23, 2010 10:31 am

kwnccc wrote:οθόνη, ΚΜΕ, μητρική, μνήμη
Παράκληση, λέγε την CPU, είναι πολύ άσχημο το ΚΜΕ :roll:
Post Reply

Return to “Hardware”