In Search of Keyboard and Mouse!

Συζητήσεις για θέματα που σχετίζονται με hardware.
User avatar
ThOdOr1s
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 964
Joined: Thu Oct 25, 2012 5:17 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: 36.86588,25.51602

In Search of Keyboard and Mouse!

Post by ThOdOr1s » Mon Jan 13, 2014 1:26 am

Έχω το πιο low-end wireless keyboard and mouse combo της Logitech που μπορεί να φανταστεί άνθρωπος. Τον τελευταίο μηνά έχει πέσει πολύ παλούκι, και από ότι φαντάζομαι η κατάσταση πρόκειται να χειροτερέψει. Οπότε πριν αρχίσω να κυκλοφορώ με τους επιδέσμους... Λέω να επενδύσω 100€ max σε keyboard (και mouse, whynat?)

Ένα set που σκέφτομαι πολύ σοβαρά, είναι αυτό:
https://www.skroutz.gr/s/3985659/Micros ... sktop.html

Μου φαίνεται λίγο περίεργο, και δεν ξέρω κανέναν που να το έχει, οπότε διάβασα κριτικές κόσμου στο web, και από ότι διάβασα φαίνεται κάλο. Αν κάποιος έχει εμπειρία με το συγκεκριμένο η παρόμοιο keyboard, να μου πει τη γνώμη του... :-D

Είμαι ανοιχτός σε προτάσεις. Και επίσης δεν με χαλάει να πάρω mechanical keyboard. Αλλά. Τα μονά switches που μου αρέσουν είναι τα mx-brown, επειδή είναι ήσυχα (δεν μπορώ τον θόρυβο). Και θα προτιμούσα να είναι κάτι ασύρματο γιατί δεν μου αρέσουν τα καλώδια στο γραφείο μου. Αυτά. Illuminated? Δεν με πολυνοιάζει... εκτός αν είναι rgb να έχω κάτι να παίζω... :smt005 Επίσης δεν με νοιάζει να είναι υποχρεωτικά από την Ελλάδα... Όποτε μην περιοριστείτε σε αυτά που έχουμε εδώ (skroutz)... Δεν με χαλάει να περιμένω κάτι από το ebay η από το Amazon αν ξέρετε ότι είναι καλό...

Το ποντίκι θα έλεγα ότι είναι 100% υποχρεωτικό να είναι ασύρματο...

Τα περισσότερα παιχνίδια που παίζω είναι με controller έτσι και αλλιώς... so... Δεν με πολυνοιάζει αν δεν είναι gaming-oriented...

Εσείς γενικά, πως αντιμετοπίζετε τον πόνο στους καρπούς? Τι πληκτρολόγιο έχετε?
Last edited by ThOdOr1s on Mon Jan 13, 2014 5:50 pm, edited 1 time in total.
Elementary OS
Rotundjere
bit level
bit level
Posts: 12
Joined: Tue Oct 06, 2009 11:54 pm
Academic status: 4th year
Gender:
Location: Εδώ,εκεί,παραπέρα...

Re: In Search for Keyboard and Mouse!

Post by Rotundjere » Mon Jan 13, 2014 9:07 am

Από wireless set έχω δοκιμάσει μόνο το δικό μου ( http://www.geniusnet.com/wSite/ct?xItem ... ctNode=137 ) και μπορώ να πω ότι είμαι αρκετά ευχαριστημένος.

Θετικά: Προσφέρει πολλά έξτρα πλήκτρα (διάφορα για μουσική, για office, για browsing), από τα οποία, τα περισσότερα μπορείς να τα ορίσεις εσύ αν δεν σου αρέσουν, πχ να ανοίγει το youtube με ένα από αυτά, να πηγαίνει στο προηγούμενο τραγούδι στο media player (δουλεύει με οποιοδήποτε player). Ακόμη, το ποντίκι έχει και αυτό 2 έξτρα κουμπάκια (δεν παίζει να φαίνονται στην φωτογραφία στο site τους), τα οποία αναλόγως το site λειτουργούν ως προηγούμενη/επόμενη σελίδα ή σε youtube και σχετικά σαν τα βελάκια (προώθηση στο video +-3sec περίπου). Το ποντίκι είναι 1200dpi το οποίο εμένα μου είναι μια χαρά σε games. Τέλος, η μέγιστη απόσταση που έχω δει ότι λειτουργούν όλα καλά, είναι περίπου 5μέτρα (με full μπαταρίες, συνήθως φτάνει μέχρι τα 3 μέτρα).

Αρνητικά: Το πληκτρολόγιο είναι λίγο διαφορετικό από τα συνηθισμένα, δηλαδή μερικά πλήκτρα δεν έχουν εντελώς την ίδια θέση όπως τα συμβατικά. Δεν δημιουργείται κανένα θέμα, εκτός του "end" το οποίο είναι δίπλα από τα βελάκια και παίρνει λίγο καιρό να το συνηθίσεις. Ακόμη, αν και ανέφερα ότι μπορείς να αλλάξεις τις λειτουργίες από κάποια κουμπιά, υπάρχουν διάφοροι περίεργοι περιορισμοί. Π.χ αν θες να ανοίγει κάποιον browser, μπορείς να έχεις IE 32bit, IE 64bit και Chrome, firefox όχι... Επίσης, ένα θεματάκι που μου έτυχε κανά 2 φορές, όταν έχεις τον δέκτη πολύ κοντά στο keyboard και στο mouse, μπορεί να δέχεται σήμα μόνο από το ένα, δηλαδή αν γράφεις και κουνήσεις το ποντίκι, σταματάει να γράφει. Τώρα αυτό επηρεάζει μόνο αν είσαι πολύ περιορισμένος στον χώρο (μιλάω για απόσταση 10 πόντων και από τα 2). Τέλος, μάλλον το χειρότερο, εμένα μου έτυχε μέσα σε λιγότερο από 1χρόνο να χαλάσει το 'r' και η ροδέλα στο ποντίκι (πιθανότατα λόγω κακής χρήσης όμως, επειδή έχει πέσει δεκάδες φορές), αλλά επειδή ήταν μέσα στην εγγύηση απλά μου το αντικατέστησαν και όλα οκ.

Edit: θα σου πρότεινα πληκτρολόγιο+ποντίκι από razer, αν θες για gaming, έχω ακούσει τα καλύτερα.
User avatar
ThOdOr1s
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 964
Joined: Thu Oct 25, 2012 5:17 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: 36.86588,25.51602

Re: In Search for Keyboard and Mouse!

Post by ThOdOr1s » Mon Jan 13, 2014 9:31 am

Rotundjere wrote:Θα σου πρότεινα πληκτρολόγιο+ποντίκι από razer, αν θες για gaming, έχω ακούσει τα καλύτερα.
Χμ... Εξαρτάται... τι razer? Επίσης άμα ήταν για gaming αποκλειστικά θα έπερνα ένα raptor k70. Το θέμα όμως δεν είναι το gaming performance αλλά το γεγονός ότι τελευταία έχει τύχει να έχω πολύ κακή στάση όταν γράφω και λόγω του ότι χάλασε η καρέκλα μου, και επειδή έχω πολύ καιρό μείνει με ένα σάπιο πληκτρολόγιο, και χέρια μου πονάνε...

Δεν με νοιάζουνε τα macros... Άντε άμα είναι πείτε πριν τις 1, για να το παραγγείλω σήμερα να το έχω αύριο...

Κοινώς.

Θέλω να δώσω 90 -ΦΠΑ -15(περίπου κέρδη) € στην Microsoft! Σταματήστε με!
Elementary OS
User avatar
MpoMp
Venus Former Team Member
Posts: 6620
Joined: Mon Oct 04, 2010 9:31 pm
Gender:
Contact:

Re: In Search for Keyboard and Mouse!

Post by MpoMp » Mon Jan 13, 2014 1:04 pm

Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ mousepad με μαξιλαράκι στο σπίτι, οπότε σου προτείνω αυτό πριν πας να χαλάσεις 100 ευρώ για κάτι που μπορεί να χαλάσει (αντίθετα με το μαξιλαράκι που δε θα χαλάσει αν δε το χαλάσεις εσύ :-p ). Όσο για soft πληκτρολόγια, βρίσκεις και με 10-20 ευρώ από γνωστές μάρκες. Για ποντίκια ίσως πάει λίγο παραπάνω. Σε κάθε περίπτωση το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πας σε κάποιο μαγαζί να τα δοκιμάσεις από κοντά αφού έχεις τόσο μεγάλο θέμα με τα χέρια.

Μακριά από razer αν θες καλή αντιστοιχία price-value, πόσο μάλλον αν δεν τα θες για gaming και macros.
Any fool can make something complicated. It takes a genius to make it simple.
MpoMp @ Discord
User avatar
nachos
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1252
Joined: Mon Aug 21, 2006 4:28 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Brachamee City

Re: In Search for Keyboard and Mouse!

Post by nachos » Mon Jan 13, 2014 1:54 pm

ThOdOr1s wrote:τελευταία έχει τύχει να έχω πολύ κακή στάση όταν γράφω και λόγω του ότι χάλασε η καρέκλα μου, [/size]
Τότε πάρε καινούρια καρέκλα.
Nothing is impossible for the man who doesn't have to do it himself
User avatar
ThOdOr1s
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 964
Joined: Thu Oct 25, 2012 5:17 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: 36.86588,25.51602

Re: In Search for Keyboard and Mouse!

Post by ThOdOr1s » Mon Jan 13, 2014 2:14 pm

nachos wrote:
ThOdOr1s wrote:τελευταία έχει τύχει να έχω πολύ κακή στάση όταν γράφω και λόγω του ότι χάλασε η καρέκλα μου,
Τότε πάρε καινούρια καρέκλα.
Έχω ήδη πληρώσει για την αναστύλωση της παλιάς... Οι αυτοκράτορες προσέχουν τους θρόνους τους...

PS: Επίσης το παρήγγειλα... Μου είπε ένα παιδί ότι είναι κορυφή... Και με έψησε... Άμα δεν μου αρέσει το κόβω να καταλήγει σε κανένα bay... Η στις αγγελίες εδώ... :smt016
Elementary OS
User avatar
nachos
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1252
Joined: Mon Aug 21, 2006 4:28 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Brachamee City

Re: In Search for Keyboard and Mouse!

Post by nachos » Mon Jan 13, 2014 2:28 pm

Μόλις είδα το link με το keyboard. Καλά πέταξες στα σοβαρά λεφτά για να πάρεις αυτή τη μλκία;
Nothing is impossible for the man who doesn't have to do it himself
User avatar
ala_mages
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1489
Joined: Sun Jun 06, 2010 7:04 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: In Search for Keyboard and Mouse!

Post by ala_mages » Mon Jan 13, 2014 2:32 pm

ThOdOr1s wrote:Ένα set που σκέφτομαι πολύ σοβαρά, είναι αυτό:
https://www.skroutz.gr/s/3985659/Micros ... sktop.html
Image
Mpomp is building an army.
░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂ ______☻/︻╦╤─
Il███████████████████]. /▌
_◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.. _ / \
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Welcome to the [url=http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=pAY9CNkKOsg#t=59]ricefields[/url] mathaf*ka [url=http://foss.aueb.gr]Turn on the foss please![/url]
User avatar
ThOdOr1s
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 964
Joined: Thu Oct 25, 2012 5:17 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: 36.86588,25.51602

Re: In Search for Keyboard and Mouse!

Post by ThOdOr1s » Mon Jan 13, 2014 2:34 pm

nachos wrote:Μόλις είδα το link με το keyboard. Καλά πέταξες στα σοβαρά λεφτά για να πάρεις αυτή τη μλκία;
Για πες (και πείτε)... Όταν λοιπόν το δοκιμάσω, και το πουλήσω στο bay, τι άλλο keyboard να πάρω? Με βάση αυτά που έχω πει πιο πάνω... Στείλτε ελεύθερα...
Elementary OS
User avatar
nachos
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1252
Joined: Mon Aug 21, 2006 4:28 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Brachamee City

Re: In Search for Keyboard and Mouse!

Post by nachos » Mon Jan 13, 2014 2:43 pm

Εγώ βασικά θα έλεγα να αφήσεις τις ποζεριές και απλά να στρωθείς να κάνεις τις εργασίες σου. Γράφω κώδικα αβέρτα τα τελευταία 11 χρόνια, σε πληκτρολόγια των 10 euro και με καρέκλες και γραφεία της πλάκας, και ΠΟΤΕ, μα ΠΟΤΕ όμως δεν με πονέσαν οι καρποί μου. Τώρα πως εσύ μας βγήκες τόσο ευαίσθητος είναι άλλο θέμα.

Για την ιστόρια πάντως, και μιας που ρώτησες, εγώ έχω αυτό:

http://shop.daskeyboard.com/collections ... al-model-s

με MX-Red switches.
Nothing is impossible for the man who doesn't have to do it himself
User avatar
ThOdOr1s
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 964
Joined: Thu Oct 25, 2012 5:17 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: 36.86588,25.51602

Re: In Search for Keyboard and Mouse!

Post by ThOdOr1s » Mon Jan 13, 2014 2:58 pm

nachos wrote: Για την ιστόρια πάντως, και μιας που ρώτησες, εγώ έχω αυτό:

http://shop.daskeyboard.com/collections ... al-model-s

με MX-Red switches.
Nice... Πως μπορεί άνθρωπος να το πάρει αυτό σε brown? Πως το πήρες βασικά εσύ?
http://www.amazon.com/Das-Keyboard-Prof ... oard+brown από amazon ξεφεύγει λίγο (+μεταφορικά)... Ίσως το βρω στο Amazon.de ...

Κοίτα. True knowledge comes from Experimentation. Το παίρνω αύριο, το δοκιμάζω για τον υπόλοιπο κώδικα του εξαμήνου, και προσέχω να μην ρίξω καφέ πάνω (για να μπορώ να το πουλήσω new)... Και μετά βλέπω αν θα το κρατήσω η όχι... Θα ποστάρω από βδομάδα άμα είναι...
Elementary OS
User avatar
cypher
Venus Former Team Member
Posts: 6207
Joined: Mon Sep 29, 2008 9:12 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: In Search for Keyboard and Mouse!

Post by cypher » Mon Jan 13, 2014 3:00 pm

http://www.gocyber.gr/index.php?option=product&id=12849
+
http://www.cosmodata.gr/product/179364/
+
http://www.skroutz.gr/s/3211382/Logitech-MK270.html
Aυτά είναι άριστα για τα πρώτα 4 χρόνια σου ως προγραμματιστής. Ειδικά με τα gel πολύ δύσκολα να σε πονέσει καρπός. Εγώ ήμουν 10ωρα κάθε μέρα με MS ποντίκι των 10 ευρώ + gelpad και δεν είχα ποτε πρόβλημα.

Το dasKeyboard είναι καλη φάση γενικά αν σου περισσεύουν τα λεφτά των γονιών σου. Άνετο σε πληκτρολόγηση αλλα να πάρεις το quiet μοντέλο γιατί τα υπόλοιπα ξυπνάνε νεκρούς με την φασαρία. Ειδικά αν γράφεις βράδυ οταν κοιμούνται οι άλλοι στο σπίτι.

Αν με το gelpad συνεχίζει να σε πονάει ο καρπός να πάς σε γιατρό. :)
ImageImageImageImageImageImageImage
User avatar
Eldebryn
Venus Former Team Member
Posts: 1116
Joined: Sat Sep 18, 2010 8:43 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Somewhere in the Forgotten Realms...

Re: In Search for Keyboard and Mouse!

Post by Eldebryn » Mon Jan 13, 2014 4:22 pm

Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[size=85]In search [b]of[/b][/size]
Image<-- My profile playlists
*estrngd
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 612
Joined: Thu Dec 16, 2004 1:45 pm
Academic status: N>4
Gender:
Contact:

Re: In Search of Keyboard and Mouse!

Post by *estrngd » Tue Jan 14, 2014 2:33 am

Η τενοντίτιδα μπορεί να προκύψει από κακή στάση σου κατά την χρήση του υπολογιστή, ή από πολύ έντονη/παρατεταμένη/επαναλαμβανόμενη χρήση του ποντικιού ή του πληκτρολογίου.

Τα σπαστά πληκτρολόγια κατά την γνώμη μου δεν κάνουν καλό και είναι και ακριβά - αντίθετα πιστεύω ότι κάνουν περισσότερο κακό. Τα καλύτερα πληκτρολόγια τα έχω βρει στα λάπτοπ, τα ενσωματωμένα τους δηλαδή.

Τα ποντίκια, εκτός του ότι δεν πρέπει να τα κάνεις πολύ κλικ-κλικ, να είναι οπτικά και σκληρά.

Μην αγνοήσεις καθόλου τους λίγους πόνους, κάνε διαλείμματα, μην πληκτρολογείς/κλικάρεις μανιωδώς. Μπορείς και να βάλεις ένα προγραμματάκι να σου λέει κάθε τόσο να κάνεις ένα 5λεπτο διάλειμμα. Πρόσεχε για να έχεις ... χέρι.

Τέλος, αν πονάς, μην κάνεις τίποτα με το χέρι μέχρι να περάσει ο πόνος.
User avatar
cypher
Venus Former Team Member
Posts: 6207
Joined: Mon Sep 29, 2008 9:12 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: In Search of Keyboard and Mouse!

Post by cypher » Tue Jan 14, 2014 2:26 pm

Επίσης βοηθάνε ασκήσεις για τον καρπό(no pun intended). Googlare και θα βρείς ενα σωρό.
ImageImageImageImageImageImageImage
User avatar
ThOdOr1s
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 964
Joined: Thu Oct 25, 2012 5:17 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: 36.86588,25.51602

Re: In Search of Keyboard and Mouse!

Post by ThOdOr1s » Sat Jan 18, 2014 9:44 am

Δεν είναι 100% related... Αλλά ας μην ανοίξω καινούριο thread. Με keybooard έχει να κάνει.

Χθες πολύ αργά το βράδυ παρατήρησα ότι το "U" key στο laptop, δεν κάνει register τίποτα. Δοκίμασα διάφορα πράγματα όπως να το σηκώσω και να το καθαρίσω (τη σκόνη από κάτω). να αλλάξω τους drivers και να μπουτάρω σε linux αλλά δεν θέλει να δουλέψει...

Είναι hardware έτσι? Να το πάω στο πλαίσιο η να πάρω καινούρια πλακέτα από το bay και να το αλλάξω μόνος μου? Δεν είναι ότι το βιάζομαι η τίποτα τέτοιο... Απλά ούτε να με γδάρουνε θέλω, ούτε να περιμένω... Η εγγύηση έχει τελειώσει...

http://www.ebay.com/itm/New-HP-ENVY-6-1 ... 27dafe2b5d

Το άλλο keyboard (το ms) δουλεύει κομπλέ though... Δεν το έχω συνηθίσει ακόμα 100%, more like 40-50%... αλλά practice makes perfect, βλέπω potential για πολύ άνετο typing στο μέλλον... Still not worth 90$...
Elementary OS
User avatar
ThOdOr1s
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 964
Joined: Thu Oct 25, 2012 5:17 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: 36.86588,25.51602

Re: In Search of Keyboard and Mouse!

Post by ThOdOr1s » Mon Mar 20, 2017 5:35 am

God dammit!

Η MS έκανε cease το production του Sculpt series και τα αντικατέστησε το αυτό.

This is a disaster.
Elementary OS
User avatar
pgetsos
Venus Former Team Member
Posts: 1192
Joined: Sun Oct 13, 2013 1:29 am
Academic status: MSc
Gender:

Re: In Search of Keyboard and Mouse!

Post by pgetsos » Mon Mar 20, 2017 1:53 pm

Ποτέ δε με βόλεψε κάτι τέτοιο

Βέβαια το λέει άνθρωπος που ψάχνει πληκτρολόγιο με εγγενή υποστήριξη Colemak...
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.
User avatar
ThOdOr1s
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 964
Joined: Thu Oct 25, 2012 5:17 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: 36.86588,25.51602

Re: In Search of Keyboard and Mouse!

Post by ThOdOr1s » Tue Mar 21, 2017 2:46 am

pgetsos wrote:Ποτέ δε με βόλεψε κάτι τέτοιο
To sculpt είναι phenomenal για πολλούς λόγους. Έχει ξεχωριστό numpad unit για να το πετάξεις στα σκουπίδια και να είσαι comfy AF όταν χρησιμοποιείς mouse και keyboard χωρίς να έχεις ένα άχρηστο κομμάτι πλαστικό ανάμεσα στο keyboard και το mouse να σου χαλάει το posture, έχει stand για καλύτερο positioning και λιγότερο pressure στους καρπούς. Έχει option για included ποντίκι που αν και έτσι και έτσι standalone, δουλεύει wonders με το keyboard. Και in general το incline έιναι perfect, τα keys είναι basically τα καλύτερα non-mechanical keys που έχω χρησιμοποιήσει ποτέ, και it's striking AF. Μετά από 3 χρόνια χρήσης with no problems το προτείνω ανεπιφύλακτα. Όχι το καινούριο though. Το καινούριο δεν έχει σχεδόν τίποτα από αυτά τα features.
Elementary OS
User avatar
pgetsos
Venus Former Team Member
Posts: 1192
Joined: Sun Oct 13, 2013 1:29 am
Academic status: MSc
Gender:

Re: In Search of Keyboard and Mouse!

Post by pgetsos » Tue Mar 21, 2017 2:51 am

Έχω δοκιμάσει, δε με βόλεψε με τίποτα

Για την ώρα ψάχνω full size μηχανικό με φωτισμό με διακόπτη colemak προαιρετικά

Έχω βρει δύο τρία που δε με τρελαίνουν... Το Ducky One με κερδίζει για την ώρα

Παίζει να κοιτάξω και για blank caps
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.
User avatar
Eldebryn
Venus Former Team Member
Posts: 1116
Joined: Sat Sep 18, 2010 8:43 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Somewhere in the Forgotten Realms...

Re: In Search of Keyboard and Mouse!

Post by Eldebryn » Wed Sep 27, 2017 12:59 am

Να αναφέρω βλέποντας πως υπάρχει ενδιαφέρον ότι έχουμε και ένα αρκετά καλού μεγέθους group για mechanical keyboards στο facebook όπου μπορείτε να ρωτήσετε οτιδήποτε και είναι πολλοί σχετικοί μέσα. Join us.

P.S. custom >> ducky == leopold > coolermaster >> else. αποφύγετε full size αν δεν χρησιμοποιείται ενεργά numpad γιατί είναι πολύ πιο εργονομικό το μικρότερο μέγεθος.
Image<-- My profile playlists
User avatar
pgetsos
Venus Former Team Member
Posts: 1192
Joined: Sun Oct 13, 2013 1:29 am
Academic status: MSc
Gender:

Re: In Search of Keyboard and Mouse!

Post by pgetsos » Thu Sep 28, 2017 12:49 am

3 μηνες ειμαι με CODE keyboard (100%) με clear switches, πολυ ικανοποιημενος!
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.
Post Reply

Return to “Hardware”