Deal or No Deal? (Price Checking)

Συζητήσεις για θέματα που σχετίζονται με hardware.
Post Reply
User avatar
X-ray
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 854
Joined: Tue Aug 29, 2006 2:09 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Contact:

Deal or No Deal? (Price Checking)

Post by X-ray » Mon Jun 23, 2014 10:42 am

Σκέφτηκα ότι θα ήταν καλό να υπάρχει ένα thread όπου θα μπορεί ένας να ποστάρει ένα deal για κάποιο προϊόν τεχνολογίας που βρήκε (είτε μεταχειρισμένο ή καινούργιο) και οι υπόλοιποι θα "ψηφίζουν" αν το θεωρούν καλό deal ή όχι.
Επειδή αν χρησιμοποιήσω τη Δημιουργία δημοψηφίσματος εδώ οι υπόλοιποι που ποστάρουν δεν θα μπορούν να το κάνουν θα χρησιμοποιώ αυτό το site:
strawpoll.me

Έτσι για να βοηθάμε ο ένας τον άλλο... :-D

Το ξεκινάω:
Ψάχνοντας για dual monitor βρήκα έναν που δίνει 2χ LG 23EA53V 100 euro το καθένα και είναι χρησιμοποιημένα για λιγότερο από 1 χρόνο (εντός εγγύησης) από insomnia.

Πιστεύετε αξίζει; Είναι σίγουρα καλή οθόνη.. Απλά έχει βγει και το καινούργιο της μοντέλο που καινούργιο έχει την ίδια τιμή με το παλιό (150 ευρώ) και έχει διπλάσια αντίθεση (10000000:1 ενώ αυτό που λέω εγώ έχει 5000000:1)
Το θέμα είναι αυτή η επιπλέον αντίθεση αξίζει 50 ευρώ παραπάνω για το κάθε monitor;;

http://strawpoll.me/1969202
shrinked image
User avatar
frouk
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 338
Joined: Wed Oct 16, 2013 6:39 pm
Academic status: 4th year
Gender:

Re: Deal or No Deal? (Price Checking)

Post by frouk » Mon Jun 23, 2014 11:15 am

Το θέμα είναι αυτή η επιπλέον αντίθεση αξίζει 50 ευρώ παραπάνω για το κάθε monitor;;
Ανάλογα για τι χρήση που την θες,αφού σε ενδιαφέρει το dual monitor μαντεύω πως όχι.

Παρόλα αυτά εγώ θα τα έδινα τα 50 ευρό παραπάνω,όχι για την ανάλυση αλλά γιατί θα είναι καινούργιες οθόνες,με την εγγύηση από την αρχή,και δεν υπάρχει περίπτωση να πιαστείς κορόιδο με κάτι ελαττωματικό.
HAVE I ANSWERED YOUR QUESTIONS SATISFACTORILY AND OFFERED GOOD CUSTOMER SERVICE?!
User avatar
ThOdOr1s
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 964
Joined: Thu Oct 25, 2012 5:17 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: 36.86588,25.51602

Re: Deal or No Deal? (Price Checking)

Post by ThOdOr1s » Mon Jun 23, 2014 7:30 pm

Έχω τις ίδιες οθόνες σε 22άρες... 22EA53V Και είναι τζετ! Όταν τις είχα πάρει ήταν η καλύτερη φάση σε desktop ppi, και ακόμα είναι πολύ καλές, Είχα δώσει 320€ και για τις 2, και άλλα 90 για βάση, και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Γρήγορο setup, όμορφο layout, πολλά options και inputs! και εξαιρετικά χρώματα, perfectly calibrated και saturated (ο,τι πρέπει για dual monitor) πάνω από όλα, μέσα σε 2 λεπτά με custom options είχα πιάσει 100% RGB acc... Το μόνο πλην είναι οι included βάσεις, που είναι πλαστικές, μικρές και δεν κρατάνε σταθερές τις οθόνες, όποτε wall mount em!

100€ η κάθε μια για το 23ρι μοντέλο (αν είναι σε καλή κατάσταση και μέσα στην εγγύηση) είναι steal!

++ Get!
Elementary OS
User avatar
Future Hacker
byte level
byte level
Posts: 103
Joined: Tue Oct 16, 2012 8:07 pm
Gender:

Re: Deal or No Deal? (Price Checking)

Post by Future Hacker » Tue Jun 24, 2014 12:35 pm

Εγω λεω να περιμενουμε την αποφαση του Τραπεζιτη :-p :smt005
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
from Deal tv game
το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν
Post Reply

Return to “Hardware”