Ταχύτητα RAM

Συζητήσεις για θέματα που σχετίζονται με hardware.
Post Reply
YoukimKudoh
Buffer underflow exception
Buffer underflow exception
Posts: 2
Joined: Thu Apr 22, 2021 3:30 pm
Academic status: 2nd year
Gender:

Ταχύτητα RAM

Post by YoukimKudoh » Fri Jul 16, 2021 11:20 am

Έχω λοιπόν αυτόν τον υπολογιστή που έφτιαξα από το μηδέν, το μόνο «παλιό» πράγμα εκεί είναι η μνήμη RAM. Πιστεύω ότι είναι 1066mhz. Ένας φίλος μου είπε ότι μπορώ εύκολα να λάβω περισσότερα fps στα παιχνίδια μου εάν το αναβαθμίσω σε ας πούμε, ένα 3200 ddr4. Είναι αλήθεια?showbox speed test
User avatar
Georgilakis Antonios
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 548
Joined: Mon Dec 02, 2013 11:10 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Straight into your Mind

Re: Ταχύτητα RAM

Post by Georgilakis Antonios » Mon Oct 25, 2021 1:19 am

YoukimKudoh wrote: Fri Jul 16, 2021 11:20 am Έχω λοιπόν αυτόν τον υπολογιστή που έφτιαξα από το μηδέν, το μόνο «παλιό» πράγμα εκεί είναι η μνήμη RAM. Πιστεύω ότι είναι 1066mhz. Ένας φίλος μου είπε ότι μπορώ εύκολα να λάβω περισσότερα fps στα παιχνίδια μου εάν το αναβαθμίσω σε ας πούμε, ένα 3200 ddr4. Είναι αλήθεια?showbox speed test
1066 MHz ταχύτητα RAM, πάω στοίχημα ότι είναι παλιά μνήμη DDR3. Για να βάλεις DDR4, θα πρέπει να υποστηρίζεται από τη μητρική πλακέτα του συστήματός σου, και να είναι συμβατή και με τον CPU που έχεις. Τι υλικό έχει το μηχάνημά σου?
"Always keep a low profile. Cause when you get high, things can become strange."
"Never stop doing things you like. Never stop loving people you love. Never give up. Believe in yourself. Believe in your hidden powers."
"Honesty is an expensive gift, so don't expect it from cheap people."
The Scientist
Post Reply

Return to “Hardware”