Κύκλοι σπουδών!!!

Συζητήσεις σχετικές με την λειτουργία του Πανεπιστημίου και του Τμήματος, νέα, αποφάσεις συγκλήτου, αποφάσεις συνελεύσεων πληροφορικής. Γενικότερα ό,τι έχει σχέση με τον Πανεπιστημιακό χώρο.
Post Reply
User avatar
Tyrogkofretas
byte level
byte level
Posts: 80
Joined: Fri Mar 23, 2007 5:30 pm
Academic status: N>4

Κύκλοι σπουδών!!!

Post by Tyrogkofretas » Wed Oct 17, 2007 3:41 pm

Μπαίνω στο τρίτο έτος αισίως και δεν έχω ιδέα για τους κύκλους. Μήπως ξέρετε τίποτα για καμμιά ενημέρωση ή να αρχίσω να μαντεύω τί θα μου κάτσει καλύτερα?
User avatar
P3
Venus Project Founder
Venus Project Founder
Posts: 2722
Joined: Mon Mar 22, 2004 4:12 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: !! El Paso !!

Post by P3 » Wed Oct 17, 2007 4:04 pm

Τι εννοείς?
Ανάλογα με τα μαθήματα που θα επιλέξεις θα προκύψει και η Ροή ή όχι που θα επιλέξεις. Το μόνο που υποχρεούσαι είναι να περάσεις 3 υποχρεωτικά μαθήματα Ροών μαθήματα και άλλα 3 που θα είναι επιλογής Ροής.
Κοίτα τον οδηγό Σπουδών
"Το δικό μου το ποίημα δεν έχει ομοιοκαταληξία.", ο υπογράφων
User avatar
Tyrogkofretas
byte level
byte level
Posts: 80
Joined: Fri Mar 23, 2007 5:30 pm
Academic status: N>4

Post by Tyrogkofretas » Wed Oct 17, 2007 4:31 pm

περισσότερο με νοιάζει αν υπάρχουν προαπαιτήσεις, δλδ υπάρχει περίπτωση να μην μπορώ να πάρω κάποιο μάθημα, αν δεν έχω περάσει ένα συγκεκριμένο άλλο?
User avatar
rigo
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1160
Joined: Wed Nov 02, 2005 10:54 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Amsterdam

Post by rigo » Wed Oct 17, 2007 4:37 pm

Όχι από όσο ξέρω δεν υπάρχουν τέτοιοι περιορισμοί.
"Αλλού κοιμάται το κορμί, και αλλού η ψυχή ξυπνάει"
User avatar
tsilochr
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 3246
Joined: Tue Mar 16, 2004 2:47 pm
Academic status: PhD
Gender:
Location: mm.aueb.gr
Contact:

Post by tsilochr » Wed Oct 17, 2007 9:07 pm

δεν υπάρχουν προαπαιτούμενα στο τμήμα με την τυπική ορολογία (βάσει νόμου δεν επιτρέπεται να πάρεις κάποιο μάθημα να δεν έχεις περάσει το προαπαιτούμενο)

από κει και πέρα, τα πάντα από τα 2 πρώτα έτη είναι γνώσεις κορμού (εκτός από τα μαθηματικά ίσως). Πρέπει να θυμάσαι δλδ από αλγόριθμους, δομές και να έχεις άνεση στο προγραμματισμό για τα projects που θα σου ανατεθούν. Κατά τα άλλα μην αγχώνεσαι για ποιον κύκλο θα πάρεις αυστηρά, εξάλλου τα βασικά ενός κύκλου είναι επιλογής σε άλλο :)
User avatar
Tyrogkofretas
byte level
byte level
Posts: 80
Joined: Fri Mar 23, 2007 5:30 pm
Academic status: N>4

Post by Tyrogkofretas » Thu Oct 18, 2007 4:09 pm

οκ! τον βρήκα τον μπούσουλα. απλά με μπέρδεψε πάρα πολύ αυτό το "παίρνεις από δω και κόβεις από κει, ράβεις και στην άλλη". α ρε αθάνατε Έλληνα! εκεί...να κάνεις κομπίνες και στα μαθήματα που δηλώνεις, ώστε να πετύχεις και τις περισσότερες επικαλύψεις! ου!
User avatar
N@z_Plir
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 291
Joined: Thu Jun 29, 2006 2:09 pm

Post by N@z_Plir » Tue Oct 23, 2007 5:56 pm

πάντως ενημερωτικά πάντα, αύριο θα γίνει εκδήλωση για τους κύκλους σπουδών...:http://www.paspasoee.gr/ !!!
Post Reply

Return to “Τμήμα - Πανεπιστήμιο”